Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@sp4ubw Nie udana próba przywrócenia kopii systemu do poprzedniej wersji systemy miui PL. Zatrzymało się na przywracaniu systemu. Po uruchomieniu pisze ,,Magazyn danych urządzenia jest uszkodzony. Urządzenie jest niebezpieczne." Chcę teraz zainstalować China stable przez tryb download mode, aby to naprawić gdyż tryb fastboot nie pomaga.

@pkonrad To chyba była kombinacja przycisków do hard resetu, ale nie jestem pewien bo wszystko było po chińsku.

Udało się to mi na szczęście naprawić poprzez wgranie China DeV. Ale coś mi flash nie chciał mi wgrywać przez download mode, bo nie pisało że koniec, tylko wygrywało jakby w nieskończoność, mimo to się wgrało.

Dla upewnienia się spytam czy ten tryb download mode nazywa się teraz connect with miasistant?

Edytowane przez Findfox
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładował ktoś z Was swoją Mi 8 ładowarką obsługującą Quick Charge 4.0+  27W ?? Ile trwa ładowanie od 10-20% do pełna? Czy w czasie ładowania na ekranie telefonu powinno pisać że używamy szybkiego ładowania czy turbo ładowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest napisane "szybkie lsdowsnie" i trwa około 40 min.

 

 

A takie pytanie, ile wasze mi 8 wytrzymują na ciągle włączonym ekranie i odpalona aplikacja YouTube bo jakos dziwnie zauważyłem po kilku filmach że szybko mi bateria spada to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że nie wiem czy to negatywnie nie wpływa bo też te "legendy" słyszałem ;) może ktoś używa AccuBattery i chciałby się pochwalić na ile włączonego ekranu starcza wam bateria przy ciągłej pracy od 100 do 20% bo mam dziwne wrażenie że mi szybko ucieka ;)

U mnie przy wyłączonym ekranie: strata bateria 3% na godzinę, przy włączonym średnio 17,3% na godzinę.

Edytowane przez dzx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy screen - pod koniec wielotygodniowego używania poprzedniego Global Stable, drugi screen - po niecałym tygodniu używania najnowszego Global Stable. EDIT: sorry, kolejność odwrotna (lepszy wynik z najnowszego ROM-u).

Screenshot_2019-05-22-13-42-40-493_com.digibites.accubattery.png

Screenshot_2019-05-18-17-57-05-474_com.digibites.accubattery.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzx89 napisał:

O kurcze ale duża różnica ja mam wersję Global ROM i nie mam możliwości mieć najnowszego Global State :/

Myślę, że istotnej różnicy nie ma. Ta, którą widać na moich screenach, to prawdopodobnie tylko "efekt świeżości" plus niedokładność pomiaru związany z tym, że nowy ROM mam niecały tydzień (za mało cykli ładowania). Zawsze po instalacji ROM-u (o ile nie jest skopany) bateria przez jakiś czas działa lepiej niż działała przed instalacją, zwłaszcza, jeśli poprzedni ROM miało się długo (wiele tygodni, nie wspominając o miesiącach).

Z drugiej strony - na tym nowym ROM-ie zrobiłem 800 km z włączonym Yanosikiem + Google Maps (cały czas włączony ekran), więc ten SOT to nie było tylko patrzenie się na pulpit czy czytanie tekstów na www. Szczerze mówiąc, byłem w szoku, jak mało proądu zużywa Mi8 podczas nawigacji w porównaniu do Mi5, który wtedy grzał się i bateria leciała na pysk. A tu nie - telefon zimny, zużycie nieduże. Najwyraźniej jest w tej generacji o wiele lepsze niskopoziomowe wsparcie hardware'owe dla tego typu zadań.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dzx89 napisał:

Hmm, to ma ktoś pomysł dlaczego mi tak schodzi ta bateria szybko? 

Może za sprawą jakichś apek. Albo słabej średniej mocy sygnału wi-fi z routerów, do których się logujesz. Ja prawie 24/h jestem w zasięgu mocnego wi-fi. I to jest dla baterii b. ważne. Jak jestem gdzieś w terenie, to nawet jak nie dotykam telefonu, to od razu widzę, że bateria szybciej leci. Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy głównie korzystają z danych mobilnych, a nie z wi-fi, to się nie dziw, że bateria szybciej ucieka. Albo jeśli od routerów zwykle dzielą Cię ściany lub stropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dzx89 napisał:

Ok wezmę w weekend zrobię test wyciągnę jedną kartę i wyłączę na cały dzień transmisje danych ale ciągle włączone wifi zostawię 

Wystarczy, że włączysz Wi-Fi. Nie ma potrzeby wyłączać "danych" ani wyciągać kart. I tak powinieneś odczuć różnicę.

Ja nigdy nie wyłączam w tel. tego typu rzeczy, tzn. zawsze mam włączone Wi-Fi, dane, GPS, synchro. Natomiast mam zawsze wyłączone BlueTooth i NFC, ale to z tego prostego powodu, że do niczego ich nigdy nie używam. Drażni mnie, że czasem niektóre apki, nie wiem czemu i po co, same z siebie potrafią włączyć NFC lub BT.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, latet napisał:

Wystarczy, że włączysz Wi-Fi. Nie ma potrzeby wyłączać "danych" ani wyciągać kart. I tak powinieneś odczuć różnicę.

Ja nigdy nie wyłączam w tel. tego typu rzeczy, tzn. zawsze mam włączone Wi-Fi, dane, GPS, synchro. Natomiast mam zawsze wyłączone BlueTooth i NFC, ale to z tego prostego powodu, że do niczego ich nigdy nie używam. Drażni mnie, że czasem niektóre apki, nie wiem czemu i po co, same z siebie potrafią włączyć NFC lub BT.

Jutro będę testował i dam znać co wyszlo, bo nie możliwe że w 2.5 tygodniowym telefonie bateria tak słabo trzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...