Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

W Tmobile VoLTE działa.
A o WoWifi cos wiesz? Masz abonament czy na kartę? Bo gdzieś czytalem ze tylko w abonamencie działa VoLte jeżeli chodzi o T-mobile, ale pewności nie mam. Ja jestem w Orange i wychodzi na to ze nie obsługują tego modelu.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem usługę w telefonie kodem oraz na infolinii i niby działa VoLte bo ikonka się wyświetla ale tak naprawdę udało mi się połączyć tylko z 2 numerami (nju mobile i play) a reszta zostaje odrzucona z komunikatem nie ma takiego numeru. Ktoś coś wie na ten temat?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karolgt1 napisał:

Uruchomiłem usługę w telefonie kodem oraz na infolinii i niby działa VoLte bo ikonka się wyświetla ale tak naprawdę udało mi się połączyć tylko z 2 numerami (nju mobile i play) a reszta zostaje odrzucona z komunikatem nie ma takiego numeru. Ktoś coś wie na ten temat?
 

Niepokojące. Czy do Ciebie można się dodzwonić? Czy SMS-y wychodzą i przychodzą?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niepokojące, ale normalne. Dodzwonić da się zawsze normalnie, jednak przy dzwonieniu często wywala taki błąd. Jest to właśnie związane z brakiem wsparcia dla modelu telefonu od operatora. Dopóki nie uruchomią usługi dla wszystkich, dopóty tak będzie. Nic z tym nie zrobimy, "problem" występuje na wszystkich modelach niewspieranych przez operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paveu napisał:

Nie niepokojące, ale normalne. Dodzwonić da się zawsze normalnie, jednak przy dzwonieniu często wywala taki błąd.

Z tego co napisał @karolgt1 zrozumiałem, że dodzwonić się często nie da, a nie - jak piszesz - że zawsze da i tylko jest info o błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Findfox napisał:

@latet Mam te dwie funkcje włączone odkąd mam MI 8 i nie widzę jakiś tego negatywnych skutków. Z moim użytkowaniem, ta bateria radzi sobie rewelacyjnie.

Jeśli masz je stale włączone, od początku, to nie masz porównania, by dostrzec ew. negatywne skutki :)

Ja miałem od tygodni włączony tylko "Tryb nieinteraktywny". Adaptacyjny miałem i mam OFF. Tryb nieinteraktywny wyłączyłem parę dni temu. Wydaje mi się, ale z mocnym naciskiem na "wydaje", że to sprawiło, że jest nieco mniejsze zużycie w nocy, gdy nie dotykam telefonu. Wklejam screena z AcuBattery zrobionego tuż przed wyłączeniem tej opcji. Podzielcie się analogicznymi screenami, jeśli używacie tej apki. Jestem mile zaskoczony, że mam SOT ponad 11 godzin. Na Mi5 max co mi ta apka wykrywała to ok. 3 godzin SOT. Za to czas na wyłączonym ekranie na Mi8 jest wyraźnie krótszy niż miałem na Mi5.

 

Screenshot_2019-04-21-20-17-56-517_com.digibites.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet To chyba raczej w głównej mierze będzie od tego kto jak używa telefonu. Ja naprzykład codziennie ładuje, bo używam trochę GPS, to wymagająca gierka, nie korzystam wgl z Wi-Fi, tylko internet z tela. Poza tym ty chyba masz globala, bo u mnie to inaczej się nazywają te opcje co przedstawiłeś, a do tego mam ich więcej, bo jeden zwie się w kieszeni, a drugi tryb uśpienia. Ale tak z 6 godzin włączonego ekranu jestem w stanie wycisnąć z tej baterii. U Ciebie ta aplikacja podaje 11 godzin włączonego ekranu, to raczej nie możliwe.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja ma małe przełożenie na rzeczywistość. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że żadne. W ponad 2 letnim Redmi 3 pojemność baterii wg niej to było 4500 mAh. Bateria jaka w nim siedzi to 4000mAh. Czyli jakby nie patrzeć to powiększyła się o 1/8. Fizycznie. Takie coś jest przecież całkowicie niemożliwe. Ja bym się nią wcale nie sugerował, traktował jako ciekawostkę z dużym przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dommino6 

1. Odepnij urządzenie z konta 

2. Wyloguj się z konta na telefonie

3. Przywróć do fabrycznych

4. Odpal i zobacz czy telefon prosi o konto nowe, czy aktualne, jeżeli o nowe to wszystko ok, jeżeli o oryginalne, to musisz kroki czasami powtórzyć, serwer potrzebuje chwili, aby załapać, że telefon został odłączony.

5. Karty SIM nie powinny mieć znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nezumi napisał:

@dommino6 

1. Odepnij urządzenie z konta 

2. Wyloguj się z konta na telefonie

3. Przywróć do fabrycznych

4. Odpal i zobacz czy telefon prosi o konto nowe, czy aktualne, jeżeli o nowe to wszystko ok, jeżeli o oryginalne, to musisz kroki czasami powtórzyć, serwer potrzebuje chwili, aby załapać, że telefon został odłączony.

5. Karty SIM nie powinny mieć znaczenia.

Dziękuje kolego.

Odepnij urządzenie czyli wyloguj z Xiaomi tak ,o to chodzi? :)

A z konta Xiaomi mam najpierw wylogować się w telefonie czy w pierwszej kolejności w MiCloud usunąć urządzenie poprzez laptopa.

Edytowane przez dommino6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Nezumi napisał:

Nie. Zaloguj się na i.mi.com następnie wejdź w zakładkę "Devices" i usuń dane urządzenie, dopiero po tym wyloguj się na telefonie.

OK tak zrobię chociaż zerknij tu piszę gość ,że odwrotnie

https://forum.android.com.pl/topic/348821-rozwiązany-jak-usunąć-konto-xiaomi/page/2/

#12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dopiero dzisiaj stałem się użytkownikiem Mi8, wszystko elegancko śmiga, ustawiłem sobie powiadomienia pod zegarem koło notcha i inne takie rzeczy i tylko jedna rzecz mnie denerwuje. Otóż dużo korzystam z telefonu w nocy i dla zdrowia oczu chciałbym ustawić sobie czarne menu, belke, dialer, wiadomości itp (tak jak w huaweiach na emui), mam obecnie miui 10.2.3.0 (PEAMIXM) i w opcjach programistycznych znalazłem coś takiego jak tryb nocny (zrobiłem zawsze włączony ale raczej nic to nie zmieniło), chodzi i o efekt taki jak w inwersji kolorów ale tylko dla ustawień belki i innych czyli tzw dark mode. Czytałem, że można zainstalować motywy jednak mój telefon nie posiada aplikacji motywy/themes.

Edytowane przez Vieniek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta u góry to szybka ładowarka Quick Charge 3.0 którą naładujesz Mi 8 w ok 1.20 h. Ta niżej to standardowa ładowarka 5V 2A która naladuje Mi 8 w ok 2h.

 

Jak nie potrzebujesz szybkiego ładowania to używał bym tą wolnienszą. Zawsze to mniej bateria będzie dostawać po d*pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień region na np. indie wtedy będziesz mógł pobrać motywy i wyszukaj stock [ Black mode ].
Czy zmiana regionu niesie se sobą jakieś negatywne skutki? W sensie zmieniłem region i oprócz tego ze odblokowalo mi się dużo rzeczy których wcześniej nie widziałem to wszystko jest ok.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dommino6 napisał:

tu piszę gość ,że odwrotnie

Bo tutja piszą o USUWANIU konta, a nie odpinaniu urządzenia od konta :). Jeżeli usuniesz konto, a się nie wylogujesz, to fon potem chce na siłę się zalogować do nieistniejącego konta. Sposób który podałem działa u mnie na każdym fonie. Najpierw odpinasz od konta na stronie, potem wylogowujesz na fonie i robisz wipe, sprawdzasz, jak serwer załapał to wszystko powinno iść bez problemu, jak nie zareagował, to próby czasem trzeba ponowić. Serwer w chinach, więc nie działa w 0.5sek.

1 godzinę temu, dommino6 napisał:

Oryginalnie przyszła ta mniejsza, ale mam też większą od mi6? 

Mi8 przychodzi z tą większą :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...