Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś załapał się na miui 10.3.1 i jest w stanie powiedzieć co dokładnie wnosi? Aktualizacja była przez chwilę ale gdy zabrałem się za czytanie co zmienia to wyskoczyło okno brak dostępnych aktualizacji. Więc jeszcze poczekam. Ale może ktoś już może jakąś opinię na ten temat napisać?


Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10.2 GLOBAL stable, pie 9~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też pozytywy po aktualizacji do MIUI 10.3 bateria wolniej schodzi.

12 godzin temu, petla7 napisał:

Ktoś załapał się na miui 10.3.1 i jest w stanie powiedzieć co dokładnie wnosi? Aktualizacja była przez chwilę ale gdy zabrałem się za czytanie co zmienia to wyskoczyło okno brak dostępnych aktualizacji. Więc jeszcze poczekam. Ale może ktoś już może jakąś opinię na ten temat napisać?

Screenshot_2019-04-02-16-12-30-716_com.android.updater.thumb.png.9e01d1b3f796a24c07850042d993fc1f.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na Mi 9 i będę sprzedawać Mi 8. Potencjalnemu nabywcy chce przyszykować telefon w jak najbardziej fabrycznym stanie. Powiedzcie mi teraz, czy przy powrocie z miui polska do Global przez miflash blokować bootloader (clean all and lock), czy nie (clean all)?  

Telefon nie był od chińczyka, tylko z polskiej dystrybucji, fabrycznie z globalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2019 o 08:14, Razor65 napisał:

myślałem, że właśnie "lock" spowoduje, że płatności przestaną działać.

raczej na odwrót, odblokowany Global nie jest traktowany jako bezpieczny i platności nie działają. Po odblokowaniu botloadera płatności działają tylko na miui.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupiłem swojego pierwszego Xiaomi smartfona i mam kilka pytań: Bo pierwsza rzecz to taka że nie wiem jaką wersję mi wysłano niby jest napisane Global Version ale w opisie przeczytałem że jest więcej sieci dostępnych i czy będą one obsługiwane w Polsce, poniżej je wypiszę. I jeszcze jedna kwestia dotycząca tego: "This Xiaomi Mi8 comes with Official Global ROM, It does not support OTA Upgrade. "

Co oznacza ten tekst bo niezbyt rozumiem znaczenie tych skrótów i czy będę musiał "przeinstalować" w jakiś sposób tego softa.

Tutaj lista tych sieci: 

2G: GSM B2/B3/B5/B8
       CDMA1X/EVDO BC0
3G: WCDMA B1/B2/B4/B5/B8
       TD-SCDMA B34/B39
4G: TD-LTE B34/B38/B39/B40/B41(120MHz)
       FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B20

 

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dzx89 napisał:

"This Xiaomi Mi8 comes with Official Global ROM, It does not support OTA Upgrade. 

@dzx89 jeśli telefon nie wspiera aktualizacji  ota na globalu to znaczy, że w tytule było global rom a nie global version.

 

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Ja jestem w Tmobile i na moim Mi8 nie zauważyłem nic takiego. Nie mam też tego w ustawieniach. Przynajmniej nie w tym miejscu, w którym miałem to w ustawieniach w Mi5 (choć też mi nigdy nie działało).

To nie zmienia faktu, że VoLTE działa. Mam screena wrzucić? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, latet napisał:

Wrzuć, zobaczę czego wypatrywać u siebie :) bo szczerze mówiąc, to nie wiem, jak to poznać.

Zapomniałem że paska nie da się sfotografować, a przez notcha nie ma ikonki VoLTE u góry :| 

W karcie SIM jest opcja do VoLTE. A jak nie ma, to musisz kodem włączyć, znajdziesz w Google.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

W karcie SIM jest opcja do VoLTE. A jak nie ma, to musisz kodem włączyć, znajdziesz w Google.

A warto? Co to daje? Pewnie ledwie zauważalnie czasem lepszą jakość połączeń? OK, ale gdzie jest haczyk? Zawsze jest. Jakieś nowe problemy się pojawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

A warto? Co to daje? Pewnie ledwie zauważalnie czasem lepszą jakość połączeń? OK, ale gdzie jest haczyk? Zawsze jest. Jakieś nowe problemy się pojawią?

VoLTE to VoLTE, rozmowy przez LTE. Trochę lepiej się klei do LTE przy słabszym zasięgu, tyle różnic. Nie ma haczyków, na Mi 8 i Tmobile działa, kiedyś był problem z wysyłaniem SMSów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

VoLTE to VoLTE, rozmowy przez LTE. Trochę lepiej się klei do LTE przy słabszym zasięgu, tyle różnic. Nie ma haczyków, na Mi 8 i Tmobile działa, kiedyś był problem z wysyłaniem SMSów.

Chętnie spróbuję, ale za cholerę nie mogę znaleźć tych kodów. Setki stron z instrukcją jak włączyć... przełącznik LTE (którego nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo chyba kupiłem wersję Global ROM a nie Global Version czy oprócz tego OTA który nie jest wspierany na wersji Global ROM czymś jeszcze się te telefony różnią? 

Bo jak nie to niestety będę musiał go odesłać jak do mnie przyjdzie spowrotem.

Chciałbym żeby ktoś mi napisał różnice pomiędzy Global ROM a Global Version bo już jest lekka desperacja :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Serio? Pierwszy wynik z wyszukiwarki - *#*#86583#*#*

Wpisanie tego kodu powoduje, że wyświetla się komunikat: "Volte carrier check disabled". Przy inicjowaniu połączenia telefon, po staremu, przechodzi w 3G.  Czyli ten kod nie włączył mi Volte.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, latet napisał:

Wpisanie tego kodu powoduje, że wyświetla się komunikat: "Volte carrier check disabled". Przy inicjowaniu połączenia telefon, po staremu, przechodzi w 3G.  Czyli ten kod nie włączył mi Volte.

Komunikat jest w czasie przeszłym, to raz. Dwa to operator musi Ci to włączyć, czyli występujesz z prośbą o włączenie VoLTE. 

Nie wiem ile razy mam Tobie tłumaczyć że VoLTE działa. Nawet teraz zadzwoniłem do siebie na próbę i trzyma 4G+. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, galakty napisał:

Dwa to operator musi Ci to włączyć, czyli występujesz z prośbą o włączenie VoLTE.

A, no to trzeba było tak od razu :-P

Samo wpisanie kodu sprawiło jednak, że się pojawił przełącznik. Jest on nieco głębiej w ustawieniach niż był w Mi5.

Screenshot_2019-04-19-21-45-48-638_com.android.phone.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dzx89 napisał:

Panowie pomożecie z tym pytankiem co wyżej? :D

Główna różnica to bezpieczeństwo, na prawdziwym Globalu działają płatności, jest to oryginalny telefon i system. Na kombinowanym Globalu nie działają płatności, chyba że wgrasz xiaomi.eu ale od pewnego czasu też nie działają, trzeba kombinować. Poza tym różnic nie ma, dopóki nie chcesz roota/magiska, bo przy Globalu są niezłe jaja i najlepiej to xiaomi.eu wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzx89 napisał:

Czyli teoretycznie lepiej go odesłać i zamówić na nowo Global Version? @galakty

A skąd mam wiedzieć? Ja np. płacę telefonem i bez NFC mogę go wyrzucić na śmietnik - dlatego kupiłem Globala. Jakbym nie płacił telefonem to bym kupił China, bo taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...