Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, sp4ubw napisał:

 opcję wyłączyć.

U mnie to nie podświetla krawędzi, tylko cały ekran, jak przy odblokowaniu.

6 minut temu, Nezumi napisał:

MIUI mnie zaskakuje na każdym kroku, nawet po 5latach obcowania z nim xD

I tutaj mamy tego przykład xD jak mam tę opcję wyłączoną to mam powiadomienia - ale tylko dźwięki/wibracje i diodę. Jak to włączę - dodatkowo ekran podświetla się jak przy odblokowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

działa normalnie, u mnie to samo.

A tu chodzi o te świecące krawędzie ekranu. Bo tamta opcja działa jak najbardziej prawidłowo, ale jak do dźwięku/wibracji dodać te krawędzie? Daję sobie rękę obciąć, że przy którejś styczniowej aktualizacji ktoś pisał o tych krawędziach, ale nie wiem czy tutaj, czy na xiaomi.eu. Postaram się tego poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw Jak to dlaczego? MIUI ma foszka i nie dziala :D. Przywyklem, mimo swoich baboli lubie ten system :P.

Ja mam AOD odpalone, na opcji z wylaczonym ekranem przy powiadomieniach nie ma zadnego podswietlenia krawedzi...

Niekiedy mam wrazenie, ze w Xiaomi programisci o deadline dowiaduja sie dzien po :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Findfox napisał:

No ja to się przestraszyłem że ekran do wymiany

Niby ekran do wymiany, ale problem jest ewidentnie w systemie, bo na customach opartych o czystego Andka nie ma tego błyskania nawet jak pojawi się w Miui.

8 minut temu, Findfox napisał:

jak zmienia muzyke na Spotify to na zielono, SMS chyba na żółto, mesenger na niebiesko

Chcę, chcę, CHCĘ! :D

5 minut temu, sp4ubw napisał:

pomimo wad ma i tak same zalety w stosunku do pozostałych.

Z Miui nie korzystałem rok, po powrocie od razu widziałem, czego mi brakowało. Ten system jest jedyny w swoim rodzaju i nieprędko go zmienię na coś innego.

5 minut temu, galakty napisał:

czy AOD dalej żre dużo prądu? 

Bez AOD dzień kończę z reguły z 20% baterii z sotem minimum 4.5h (jakieś 80% czasu na samym LTE), z AOD zostaje jakieś 10% na koniec.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się nie świeci 24h...  Gdy światła jest mało, to AOD się wyłącza po chwili automatycznie, co więcej, możesz sobie ustawić w jakich godzinach AOD ma być w ogóle aktywne... To jest AMOLED, po to wymyślono AOD, aby co chwila nie odblokowywać telefonu...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Chociaż ciężko będzie to ustalić.

Czy ciężko... Jeżeli mniej więcej tak samo używasz codziennie fona, to raczej wiesz ile masz % wieczorem, jeżeli przy AOD będzie zauważalnie mniej, to wiesz przynajmniej dlaczego :P.

PS. W internecie krążą głosy, że Widevine  L1 trafił do Mi8 także, ciekawe ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Nezumi napisał:

Czy ciężko... Jeżeli mniej więcej tak samo używasz codziennie fona, to raczej wiesz ile masz % wieczorem, jeżeli przy AOD będzie zauważalnie mniej, to wiesz przynajmniej dlaczego :P.

PS. W internecie krążą głosy, że Widevine  L1 trafił do Mi8 także, ciekawe ile w tym prawdy.

Różnie ładuję, czasem do 80, czasem 90, czasem 100, wieczorem mam od 40 do 60 % baterii, więc jeśli różnica wyniesie 10-15% to jej nie zauważę. No chyba że nagle mi zostanie 20-30% :D 

EDIT: Da się jakoś wymusić ikonki powiadomień z aplikacji? Jeśli daję uprawnienia do powiadomień to po prostu wybudza ekran, a chciałbym żeby ikona wyświetlała się na AOD.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

powiadomienia z mess i apek systemowych sa na AOD, brak jest powiadomien od apek innych firm.

I to trochę mija się z celem, bo jak mi przyjdzie SMS to przecież dioda się zapali. A przy innych firmach nie ma ani diody ani AOD, tylko wybudza ekran. 

Na xiaomi.eu tak samo działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam wgl dziwnie, bo czasami mam np od messengera ikonę na AOD, a czasami nie... a dioda to już wgl nie świeci się mi....

 

Może ktoś mi poleci jakąś cieńką ochronną folie/szkło na tył Mi8? kiedyś coś miałem na iphonie, ale tej fajnej od 3mk nie ma... znacie coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ArieloPL napisał:

lekko niechciany upadek.

Miałem to na Mi5, chcesz fotki jak wygląda moja Mi5 po 2 zderzeniach z 10-15cm(przy kucaniu telefon wypadał z kieszeni) z kafelkami przy tej folii? :D Uwierz mi, ta folia to jest tylko folia, uchroni przed rysami, ale nie przed uszkodzeniami od upadków. Chcesz ochronić przed upadkami, kupuj pełnoprawne case np. https://3mk.pl/naturalcase/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kermirz napisał:

Oplaca sie jeszcze kupowac mi8

Sam sobie musisz na to odpowiedzieć... Pod koniec marca w oficjalnej sprzedaży będzie Mi9 Global, wersja CN już jest dostępna u sprzedawców w Chinach. Twoja sprawa, czy czekasz na nowego flagowca, z nowym procem, czy inwestujesz w rocznego proca.

3 minuty temu, kermirz napisał:

Jakie sa problemy z nim po takim czasie?

Z poważniejszych, nic. Raczej typowe problemy MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...