Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Teraz przy okazji sprawdzania tego błyskania, czyli.. okolice miesiąca? Na pierwszym sofcie (MIUI9) i kilku pierwszych aktu nie pamiętam jak było, ale się nie zdziwię, jeżeli nie działało wtedy... Mam złotą zasadę dot. nowych Xiaomi, która się sprawdza od czasu Redmi 2 :D. Pierwszy dobry soft dev/beta dla nowych urządzeń wychodzi dopiero ok. 3msc po premierze urządzenia :P.

Na MIUI9 właśnie sprawdzałem, dzisiaj zerknę na nowym Stable, ale nie mam z czym porównać cholera.

EDIT: Mam asystenta w końcu. W końcu śpiewa!

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 06:56, petla7 napisał:
Dodano mi dzisiaj asystenta. Działa prawidłowo tylko przy stabilnym połączeniu sieci. Co jest irytujące bo przy mobilnych danych na Mi8 to jest tragedia bo często urywa połączenie. Ta cała "agregacja" ma duży wpływ na konsumenta. Ja się skusiłem na zakup mi 8 bo i wizualnie i hardware owo mi się podobał, zwłaszcza przez opcję b20 był kuszący. Teraz po prawie półrocznym użytkowaniu jestem trochę zawiedziony. Jak stracę zasięg lte to praktycznie nie mam neta wcale. Nie ważne gdzie się znajduje miasto/wieś/droga. H/3g na wyświetlaczu to tylko tyle, że się wyświetla bo neta praktycznie wogóle nie ma... I żadna aktualizacja tego nie naprawiła...

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10.2 GLOBAL stable, pie 9~
przy użyciu Tapatalka

 

Jaka sieć?
W Orange przy przemieszczaniu to samo, na każdym telefonie. Jak spadnie do 3g/h+ to ciężko komfortowo korzystać z neta przy gorszym sygnale. Jeśli masz możliwość, wystarczy włączyć VoLTE i tryb sieci ustawić na tylko LTE.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, petla7 napisał:

Tak. Dokładnie w Orange. Ale play działa wcale nie lepiej.

H/H+ w Play o ile łapie nadajnik sieci macierzystej to działa lepiej niż w Orange, jak złapiesz roaming, to cóż... zostaje Ci ograniczony dostęp do max... 3mb, albo 1.5mb teraz nie pamiętam dokładnie ile zmniejszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pkonrad napisał:

Sam wysłałem im zdjecia (z Massengera żony) i napisałem co dodali. Nagrywanie w 60 fps przy 4k i Netflix w HD dopisali sobie sami :)

Domyśliłem się bo poznałem fotki :P No nie mogłem uwierzyć w te 60 fps i Netflixa, do Pokemona to ładować podczas gdy Mi 8 i Mixy tego nie mają? To byłby szczyt chamstwa. 

Aparat już sam w sobie jest genialny, na Gcam od BSG jest po prostu cudownie, night sight rozwala na łopatki, brakuje tego 60 fps w 4K i telefon kompletny dla mnie (nooo mógłbym się doczepić ekranu np. 2K i większej baterii :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam poza innymi opcjami także Mi 8 vs Mi Mix 2S.

Jakie (poza Amoledem, który nie jest dla mnie niezbędny) są różnice użytkowe w tych dwóch? Specyfikację znam, ale bardziej mi chodzi o odczucia. Osobiście wizualnie dużo bardziej mi podchodzi 2S.

Edytowane przez raven66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba te telefony w domu. Mix 2s w moim odczuciu robi minimalnie gorsze zdjęcia i przednią kamerkę ma kiepsko umiejscowiona, ale za to nie ma notcha. Ma natomiast ładowanie indukcyjne czego w mi8 brak. Generalnie nie ma dużych różnic pomiędzy tymi telefonami. Ja wybrałem mi8, żona mix 2s. Oboje jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arbi89 napisał:

Mam oba te telefony w domu. Mix 2s w moim odczuciu robi minimalnie gorsze zdjęcia i przednią kamerkę ma kiepsko umiejscowiona, ale za to nie ma notcha. Ma natomiast ładowanie indukcyjne czego w mi8 brak. Generalnie nie ma dużych różnic pomiędzy tymi telefonami. Ja wybrałem mi8, żona mix 2s. Oboje jesteśmy zadowoleni.

Notch w Mi 8 mnie odrzuca.

To ciekawe, że piszesz o zdjęciach. Wydawało mi się, że oba mają taki sam hardware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

A widziałeś Mixa 2s na żywo? Bo jak obejrzałem białego to mi chęć na zakup przeszła. Te ramki są okropne, wolę notcha.

Czarna wersja wygląda dużo lepiej. Wybierałem między Mi8 i Mixem 2S. Wyglądem, dla mnie, Mix 2S wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

A widziałeś Mixa 2s na żywo? Bo jak obejrzałem białego to mi chęć na zakup przeszła. Te ramki są okropne, wolę notcha.

Nie widziałem na żywo, ale widziałem Mi 8 na żywo i jest dla mnie paskudny z notchem. Wiem, że da się go ukryć, ale wtedy masz od krawędzi telefonu czarny pasek, który wizualnie wygląda jak gruba ramka.

Pod względem zdjęć w sieci dużo bardziej mi odpowiada 2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam wrażenie, że niektórzy z tym notchem się wcześniej uprzedzaja, a później od razu im się nie podoba. Wiadomo kwestia gustu, ja nie miałem żadnego nastawienia i teraz gdy mam Mi8 złego słowa nie powiem. Nie przeszkadza mi w ogóle, jestem bardzo zadowolony, korzystam z gestów, to już wgl jak dla mnie całokształt telefonu sztos.
Z racji, że przesiadłem się z Mi5 i korzystam z Mi8 ponad tydzień, co nie co napiszę. Zmiana zdecydowanie na plus. Czuć skok szybkości, pomimo że z Mi5 byłem bardzo zadowolony. Zdjęcia rewelka. Czekam na unlock bootloadera, bo pomimo że na Globalu wszystko odpukac działa, to jednak przywiązany jestem do xiaomi.eu - choćby ze względu na brak zbędnych mi aplikacji, które tu są wrzucone od razu na start. Bateria w porządku, bez rewelacji ale na pewno każdemu spokojnie wystarczy. Dużym plusem dla mnie jest pasmo B20, będąc w rodzinnym domu, w końcu mam full zasięg LTE. Jakość wykonania też premium, fajna szklana bryła, przyciski idealnie spasowane. Też zastanawiałem się nad mix 2s, ale chęć spróbowania amoled i fajna promocja skusiły do kupna Mi8. Jak na razie - nie żałuję.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo, ale widziałem Mi 8 na żywo i jest dla mnie paskudny z notchem. Wiem, że da się go ukryć, ale wtedy masz od krawędzi telefonu czarny pasek, który wizualnie wygląda jak gruba ramka.
Pod względem zdjęć w sieci dużo bardziej mi odpowiada 2S.
Po aktualizacji softu Global do Android Pie nie da się już ukryć notcha w Mi 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mi8 przesiadłem się z mi4c. Generalnie bez porównania na korzyść mi8.

Co do notcha to nie byłem do niego uprzedzony, nawet mi się podobał i cały czas uważam, że jest spoko. Inna sprawa to powiadomienia i górna belka. Kupując mi8 chciałem tylko i wyłącznie wersję global, bez żadnego bawienia się w xiaomi.eu. W mi4c wszystkie powiadomienia było cały czas widać, nic nie znikało jak tu. Informacje dotyczące budzika, wyciszenia, wibracji, prędkości pobierania danych itp. wcale w mi8 nie widać. Powiem wam, że dla mnie to jest jedyna i nawet spora niedogodności. Wielu z was pisze, że można się do tego przyzwyczaić i pewnie można bo nie ma innego wyboru ale jest to dość upierdliwe za każdym razem rozwijać belkę żeby zobaczyć co wisi na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zdjęcia odpowiada nie tylko hardware, ale i software. Ten sam hardware ma Mix 3 a z całej trójki robi najlepsze zdjęcia.
Notch nie jest taki zły, da się go schować.
Mi Mix 3 ma inny sensor aparatu, niż MI8 i Mix 2S. Ten pierwszy ma stosunkowo nowy sensor Sony IMX576 vs IMX363 w MI8

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zalezi napisał:

Mi Mix 3 ma inny sensor aparatu, niż MI8 i Mix 2S. Ten pierwszy ma stosunkowo nowy sensor Sony IMX576 vs IMX363 w MI8

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

To bardzo ciekawe co mówisz, bo z tyłu w Mix 3 siedzi Sony IMX363 a w Mi 8 Sony IMX363. IMX576 jest zamontowany w Mix 3 Z PRZODU.

Edytowane przez paveu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...