Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Mi 8 mam asystenta jeszcze zanim artykuły na polskich stronach się o nim pokazywały. Aczkolwiek nie działało "Ok Google", sam Asystent był. Teraz telefon leży na biurku i mogę go głosowo odblokować, a potem spytać o pogodę lub żeby zadzwonił do kogoś. Raczej zbędny bajer ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To sprawa jest dziwna bo do działania asystenta używam dedykowanej aplikacji Google Assistant, którą mam oryginalnie od Google. Więc skoro to może być Google Now to czemu nie jest tak podpisane?

I tak samo '' ok Google'' też mi działo od grudnia bo wtedy zacząłem się bawić ustawieniami Google ( bajer moim zdaniem ciekawy). Ale nie odpowiadało głosem. Teraz gada.

 

Wysłane z mojego MI 8

~MIUI 10.2 GLOBAL stable, pie 9~

przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=52752]petla7[/mention]

 

Każ mu coś zaśpiewać albo opowiedzieć dowcip. Jak tego nie wykona to masz cały czas Google Now a nie Asystent.

 

Przecież dedykowana aplikacja Google Assist to jest na iOS a nie na Androida, gdzie używasz standardowej aplikacji Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pkonrad napisał:

Każ mu coś zaśpiewać albo opowiedzieć dowcip. Jak tego nie wykona to masz cały czas Google Now a nie Asystent.

Hmmmm, powiedziałem mu "opowiedz dowcip" i wyszukał to w Google. To nie mam Asystenta? To od czego jest ta ikonka "Asystent" w skrótach? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, galakty napisał:

cudowna premiera w Polsce

Myślałeś, że nagle dziś wszyscy tak samo dostaną opcje? Przecież serwery by umarły... Wydawanie dodatków/aktualizacji w "falach" jest normalną praktyką. Nawet aktualizacji OTA w telefonach nie masz wszystkich na raz, tylko różne osoby dostają w różnym czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Myślałeś, że nagle dziś wszyscy tak samo dostaną opcje? Przecież serwery by umarły... Wydawanie dodatków/aktualizacji w "falach" jest normalną praktyką. Nawet aktualizacji OTA w telefonach nie masz wszystkich na raz, tylko różne osoby dostają w różnym czasie..

W sumie racja, Google nie potrafi nawet swojego systemu utrzymać (pozdro dla Pixeli). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



SoC swoje, a licencje swoje. Mi8 agreguje wszystkie EU pasma, a POCO nie.


Niestety nie potwierdzam tej agregacji na Mi8.
LTE+ jest na pasku, ale modem nie agreguje innych nośnych niż 1800+2100.
Mega dziwna sprawa. 2600 to już można zapomnieć żeby z czymkolwiek zagregować.
LTE+ na pasku, network sihnal guru mówi o 800+1800+2600, robię speedtest- 30Mbps. Ten sam test w gołym l2600- 30Mbps. Test na S8- przekracza 100Mbps.
Jedyna agregacja która do tej pory potwierdzam to 1800+2100 ( z pasm dostępnych w Orange-800,1800,2100 i 2600)
Nie wiem tylko jeszcze jak plusowe 900, nie chce mi się kart przekładać.
I tak lepiej niż na Pocophone który nie agreguje nic.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel U mnie jest znaczna różnica... Mi8 agreguje mi 800+1800+2100, wyciągma w okolicach 80-90mb/s, aktualnie Mi8 jest na gw, wiec używam Mi5, gdzie mam jedynie 1800+2100 i mam "ledwie" 30mb/s i więcej wycisnąć nie mogę. Nie próbowałem wymuszać agregacji na 2600, ale jak Mi8 mi wróci i nie zapomnę to spróbuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Niemożliwe żeby Ci 800MHz dodało 50Mbps. Tego w zależności od sieci jest 5-10MHz tylko.
Mi5 ma modem pracujący w max modulacji 64QAM. Mi8 ma już 256QAM.
Z automatu tylko z tego tytulu masz już wyniki +30% wyższe.
Niestety komunikacyjnie to Xiaomi lezy i kwiczy. Nadal. Z drugiej strony to 30Mbps starczy w telefonie do wszystkiego aż nadto

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tpawel napisał:

Niemożliwe żeby Ci 800MHz dodało 50Mbps.

Podaje tylko wyniki jakie uzyskiwałem jakiś tydzień temu na Mi8 i jakie teraz uzyskuje o tej samej porze na Mi5... Nie chodziło mi o ilości co do mb, a o różnicę samą w sobie i te różnice są większe jak ~30% więc może jako tako ta agregacja z B20 działa,a  raczej, próbuje działać(?). Zgadzam się w zupełności, że od strony licencji w kraja EU od strony agregacji/pasm, a też nawet głupiego Netflixa SD w takim fonie jak Mi8, z ekranem FHD/HDR... Po co pakować tak dobry ekran i nie dawać pełnych możliwości wykorzystywania tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tpawel napisał:

Jak widać gdzieś trzeba koszty ciąć. A najlepiej tam gdzie najmniej widać

Ano, tylko... dlaczego tną koszta w flagowcu? Jestem w stanie zrozumieć, że tną w Poco, Redmi, w jakimś tam SE/Lite... ale we flagowcu? Któremu jeszcze specjalnie zmienili numerek z "7" na "8" bo "8 urodziny", tego nie jestem w stanie pojąć... Teraz jeszcze dają Netflixa HD/HDR na Poco, a na Mi8 cisza. Ciekawe, czy na Mix3 też dadzą, czy też będzie cisza :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nezumi napisał:

Ano, tylko... dlaczego tną koszta w flagowcu? Jestem w stanie zrozumieć, że tną w Poco, Redmi, w jakimś tam SE/Lite... ale we flagowcu? Któremu jeszcze specjalnie zmienili numerek z "7" na "8" bo "8 urodziny", tego nie jestem w stanie pojąć... Teraz jeszcze dają Netflixa HD/HDR na Poco, a na Mi8 cisza. Ciekawe, czy na Mix3 też dadzą, czy też będzie cisza :D.

Wgl HDR na Mi8 w takim YT nie działa, jedyne co robi to podbija jasność. Ktoś robił test i np. w jakimś odtwarzaczu na podglądzie miniaturki jest obraz w HDR, a sam film leci bez HDR. Parodia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, galakty napisał:

Kiedy to było? Bo jak sprawdzałem po kupnie to HDR nie działał na 100%.

Teraz przy okazji sprawdzania tego błyskania, czyli.. okolice miesiąca? Na pierwszym sofcie (MIUI9) i kilku pierwszych aktu nie pamiętam jak było, ale się nie zdziwię, jeżeli nie działało wtedy... Mam złotą zasadę dot. nowych Xiaomi, która się sprawdza od czasu Redmi 2 :D. Pierwszy dobry soft dev/beta dla nowych urządzeń wychodzi dopiero ok. 3msc po premierze urządzenia :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W Mi 8 starczy, ale jakbyś miał ekran 4K to można powiedzieć że stabilne 30 Mbps jest już na styk. A wiadomo że mobilny net stabilny nie jest.


Dokladnie, chwilę później jest 3Mbbps i z CA byłoby na pewno lepiej. Z resztą wiesz że przed kupnem pytałem abc data o modem i pisali mi że snap845 ma cat 18, ale w Mi8 jest cat 16. Tyle że wypadałoby wspomniec że nie na europejskich pasmach skoro sprzedają telefony w Europie a nie w Chinach

Ano, tylko... dlaczego tną koszta w flagowcu? Jestem w stanie zrozumieć, że tną w Poco, Redmi, w jakimś tam SE/Lite... ale we flagowcu? Któremu jeszcze specjalnie zmienili numerek z "7" na "8" bo "8 urodziny", tego nie jestem w stanie pojąć... Teraz jeszcze dają Netflixa HD/HDR na Poco, a na Mi8 cisza. Ciekawe, czy na Mix3 też dadzą, czy też będzie cisza .


Dorzuc do tego jeszcze kastrację DAC.
Zachowują się jak Honor, a chcieliby się pozycjonować jak Huawei.

Żeby nie było że tylko narzekam, świetnie mi się korzysta z tego telefonu, ale takie właśnie detale wpływają na odbiór całościowy sprzętu

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano mi dzisiaj asystenta. Działa prawidłowo tylko przy stabilnym połączeniu sieci. Co jest irytujące bo przy mobilnych danych na Mi8 to jest tragedia bo często urywa połączenie. Ta cała "agregacja" ma duży wpływ na konsumenta. Ja się skusiłem na zakup mi 8 bo i wizualnie i hardware owo mi się podobał, zwłaszcza przez opcję b20 był kuszący. Teraz po prawie półrocznym użytkowaniu jestem trochę zawiedziony. Jak stracę zasięg lte to praktycznie nie mam neta wcale. Nie ważne gdzie się znajduje miasto/wieś/droga. H/3g na wyświetlaczu to tylko tyle, że się wyświetla bo neta praktycznie wogóle nie ma... I żadna aktualizacja tego nie naprawiła... dc30d881638608820a4fb32c3b4a3859.jpg

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10.2 GLOBAL stable, pie 9~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...