Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Razor65 napisał:

Jeśli akceptujesz MIUI i notcha, to z innymi rzeczami nie będziesz mieć problemu. To rzeczywiście wydajny flagowiec i takie są odczucia z jego korzystania. 

Zawsze wcięcie może wyłączyć i już wtedy notch nie przeszkadza, i nie rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem prawie zdecydowany na Mi 8. Prawie... Kilka spraw nie daje mi spokoju.

1. Sprawa notcha. W trybie jego ukrycia zaciemniany jest pasek pod nim czy kończy się równo z notchem? I jak wygląda to zaciemnienie - bardzo je widać?

2. Google Pay działa na Globalu, czy trzeba instalować Xiaomi.eu?

3. Global czy Xiaomi.eu? Cholernie długo nie korzystałem z Miui, nie wiem jak to teraz wygląda :)

4. Filmy w głośnych miejscach - jak telefon sobie z nimi radzi? Da się zrozumieć co jest na filmie, czy mamy sieczkę jak w budżetowcach od Xiaomi?

No i zapytam o ogólne wrażenia - pewnie w większości będą pozytywne, ale widzicie jakieś minusy tego telefonu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pkonrad napisał:

. Płatności Google Pay działają na Global, pod warunkiem, że bootloader jest zablokowany.

tylko jezeli masz magisk lub globalna wersje urzadzenia

3 godziny temu, pkonrad napisał:

Global

oba... zaleznie od wersji urzadzenia i preferencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sdorpl napisał:

Mowa o Bricku, przez wgranie globala na chinczyka? Wpływa to na gwarancję, jest ingerencja fizyczna w telefon (test point) czy robią to jakoś softwarowo?

Z tego co kojarzę to bez TestPointsów się nie obejdzie, a co za tym idzie, masz utratę gwarancji. 70zł kosztuje unlock+instalacja, przy Bricku cena pewnie będzie ciut wyższa, ale bez przesady. Jeżeli chcesz dokładnej wyceny, to pisz bezpośrednio do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tpawel napisał:

Jak bateria?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Możliwe że drenaż większy. Przez noc wprawdzie ubyło 4% ale od rana do teraz w umiarkowanym użytkowaniu spadło z 85% do 66%. Ale muszę dłużej poobserwować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pierwszym ładowaniu do pełna, od 7 do teraz uciekło 17% przy SOT 1h5min. Od 7.15 tylko LTE. Nie jest źle, spodziewałem się słabszej baterii.

 

Btw, po przesiadce z A1 brakuje mi gestów na czytniku linii papilarnych - w szczególności tego do rozwijania paska powiadomień. Jest tu takie cudo systemowo, czy trzeba instalować jakąś aplikację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co przez cały dzień używałem telefon jako hotspot udostępniający lte dla laptopa więc wynik nie będzie miarodajny dla normalnego użytkowania, ale mam wrażenie że bateria schodzi trochę szybciej. Mogę z tym żyć, biorąc pod uwagę czystość miui.polska, jego responsywność i ulepszenia.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Soft najnowszy EU, ustawiona ruchoma tapeta na ekranie blokady (systemowa nic nie dogrywane) po restarcie tel. przestaje się ruszać, w opcjach nadal jest wybrana, dopiero jak ponownie ją wybiorę znowu to działa, tak ma być czy to błąd i zgłosić, ktoś to jeszcze zauważył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się jakoś wyłączyć "podwójny GPS" tak, by działał jak w innych telefonach czy jest to zintegrowane?

Nie wiem czy to kwestia pogody, ale np u mnie na mapach google często sobie strzałeczka wskazująca pozycję skacze. Jakby pomiar GPS był niedokładny. W domu raczej bez szans na złapanie fixa, za to poza domem kwestia sekund. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2018 o 14:26, Nezumi napisał:

@1jedrzej1 2 i 3 link to to samo, ale brałbym od OnePlus(ILTRADE), właśnie dziś przyszedł do mnie fon od nich, mam kartę gw do MiCenter (dodatkowe 200zł jeżeli ktoś chce mieć gw w PL 24msc, a nie 12msc producenta), paragonik, do tego jakis silikon, szkiełko. Kontakt ze sprzedawca praktycznie natychmiastowy... Jeżeli chcesz z chin to bierz zwykły CN, przynajmniej moim zdaniem nie warto płacić dodatkowych 350zł za to, że masz Global soft, który możesz sobie wgrać sam.

Wracam tutaj po dłuższej przerwie i mam nadzieję, że pomożecie...

Przymierzam się do zakupu MI8 i z tego co rozumiem są 3 wersje tego modelu: china, global z odblokowanym bootloaderem (czyli zmodyfikowany china) i czysty global. 

Nezumi sugerujesz, że sprzedawca OnePlus oferuje modele z czystym globalem, natomiast patrząc na komentarze, które posiada mam wątpliwości...jest tam mowa o dystrybucji brytyjskiej (faktycznie chińskiej, o zamianie ładowarki na CE itp, czyli o tych kwestiach, które były poruszane w tym w temacie.  Każdy sprzedawca może zamienić ładowarkę chińską z przejściówką na CE, każdy może powiedzieć, że oferuje czysty global, a w praktyce może być to zmodyfikowany china.

W związku z powyższym, czy istnieje jakaś wiarygodna metoda, aby móc sprawdzić, czy telefon, który kupujemy (obojętnie od jakiego sprzedawcy) faktycznie posiada czysty global, czyli wersję EU z zablokowanym bootloaderem? Chodzi tu o obiektywną metodę, która może być podstawą do zwrotu telefonu., jeśli sprzedawca celowo wprowadza w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od anx_pl i otrzymałem fabrycznie zapakowany mi8 w wersji globalnej. Z tym, że przed zakupem potwierdziłem mailowo czy taką wersje sprzedają a podczas zakupu jasno napisałem jaką wersję zamawiam żeby nie było niespodzianki. Wcześniej kupiłem od PLXIAOMI z Wrocławia który na aukcji pisał że sprzedaje wersję global a otrzymałem przerobioną wersje chińską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, naver napisał:

Ja ubolewam nad tym ze nie dziala mi slow motion :/

Film sie zapisuje w galerii, w tejze galerii jest zwolniony - ale tak jakby trzeba go jeszcze zapisac, bo mozna go edytowac. W momencie proby konwersji pliku, apka sie wysypuje. 

Przez zdjęcia google jak udostępniasz to działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cointreau napisał:

Nezumi sugerujesz, że sprzedawca OnePlus oferuje modele z czystym globalem,

Gdzie to sugeruje? Jasno napisałem, że wybrałbym china z unlockiem pisząc o OnePlus. Aktualnie nie poleciłbym tego sprzedawcy, ale to już inne bajka.

3 godziny temu, cointreau napisał:

 są 3 wersje

W sumie to więcej...

1. Mi8 China

2. Mi8 China z unlockiem i Global softem

3. Mi9 Global

4. Mi8 Pro

5. Mi8 EE

3 godziny temu, cointreau napisał:

.jest tam mowa o dystrybucji brytyjskiej

On nie sprzedaje tylko Xiaomi, ale też Huawei i OnePlus. Xiaomi koleś bierze obstawiam bezpośrednio z Chin.

3 godziny temu, cointreau napisał:

W związku z powyższym, czy istnieje jakaś wiarygodna metoda, aby móc sprawdzić, czy telefon, który kupujemy (obojętnie od jakiego sprzedawcy) faktycznie posiada czysty global, czyli wersję EU z zablokowanym bootloaderem?

Strona Xiaomi: https://www.mi.com/global/verify/#/

Zakup u oficjalnych partnerów Xiaomi w Polsce (ABCData i ich partnerzy).

Zakup w sklepach, które mają ew. telefony z dystrybucji z innych krajów UE (np z Czech) o ile takowa notka jest wpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie powiadomień. Przychodzi jakieś, pokazuje się wyskakujący dymek na górze. Chcę od razu rozwinąć pasek, żeby np. podejrzeć treść maila i się nie da dopóki nie zniknie dymek na górze. Da się to jakoś obejść nie wyłączając wyskakujących powiadomień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miodeczek napisał:

Kupiłem od anx_pl i otrzymałem fabrycznie zapakowany mi8 w wersji globalnej. Z tym, że przed zakupem potwierdziłem mailowo czy taką wersje sprzedają a podczas zakupu jasno napisałem jaką wersję zamawiam żeby nie było niespodzianki. Wcześniej kupiłem od PLXIAOMI z Wrocławia który na aukcji pisał że sprzedaje wersję global a otrzymałem przerobioną wersje chińską.

Mam Mi Mix 2S od anx_pl. Telefon z globalem i zablokowanym bootloaderem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej od kilku dni mam problem z opcją użycie baterii, jak wchodzę w ten wykres i sprawdzam ile działa tel. to pokasuje 11h, co jest nie prawdą, ale jak wejdę w panel sterowania i pod ikoną baterii jest prawdziwy czas i jest to 17h, aktualizacji żadnej nie było, aplikacje też aktualizuję ręcznie ale od ponad 2tyg nic nie aktualizowałem i nie pobierałem.
Tel był restartowany nic to nie zmienia, jak by dochodzi do tych 11h i tyle, dzieje się to już drugi raz z rzędu, ktoś coś takiego miał czy to kolejny bug softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

@QQxQ W Panelu pod ikoną masz POZOSTAŁY czas jaki telefon będzie jeszcze mógł działać, szacunkowy, na tym ładowaniu, natomiast na wykresie w statystykach masz czas od odłączenia od ładowarki (jakiejkolwiek).

Ok rozumiem, ale w tym czasie odłączenia ładowarki nadal mam te 11h, a już minęło kilka h od postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...