Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

No to świetna wiadomosc, bo juz myslalem, ze przy normalnym dobrym sofcie mozna trafic na mine. Ja mam globala legit, takze dzieki za info! Musze tylko sie uporac z fixem gps, bo bedac w domu nie ma szans jesli nei stane przy oknie by zaskoczyl, a apki mi zra wtedy baterie. O ile w aparacie moge sie obejsc bez lokalizacji, o tyle mifit wymaga gps do polaczenia opaski :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, naver napisał:

No to świetna wiadomosc, bo juz myslalem, ze przy normalnym dobrym sofcie mozna trafic na mine. Ja mam globala legit, takze dzieki za info! Musze tylko sie uporac z fixem gps, bo bedac w domu nie ma szans jesli nei stane przy oknie by zaskoczyl, a apki mi zra wtedy baterie. O ile w aparacie moge sie obejsc bez lokalizacji, o tyle mifit wymaga gps do polaczenia opaski :/

To chyba normalne, że GPS działa kiepsko w pomieszczeniach. Przełącz z trybu wysokiej dokładności na tryb oszczędzania energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zalezi napisał:

Panowie, telefony z x-kom i Amazon.de ( sprzedawca Amazon ) są takie same? W sensie dystrybucja,

Nie... X-kom ma od ABCData, a Amazon pewnie załatwia sam... Co nie zmienia faktu, że raczej oba sklepy będą mieć normalną wersję globalną...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zalezi napisał:

Panowie, telefony z x-kom i Amazon.de ( sprzedawca Amazon ) są takie same? W sensie dystrybucja, od nowości Global to brak problemów z działaniem?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, obydwa problemy powinny działać bez problemu. Jak cena podobna to ja bym wolał z Amazonu brać, lepsza gwarancja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam. Użytkuje mi 6 od około roku jednak coś mnie ciągnie do mi 8. Czy warto się przerzucić? Oczywiście pomijam aspekty techniczne bo z pewnością oba telefony są topowe. Mam raczej na myśli czy będzie jakaś duża różnica w użytkowaniu. Mi 8 jest większy i ten 'notch' z którym jeszcze nie miałem do czynienia. Ale może są to takie różnice które nie będą przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Jak jest w praktyce? Może znajdą się tutaj osoby które przeniosły się z 6 na 8 i mogą się wypowiedzieć. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Foxiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto się przerzucić?                                        

11 minut temu, Nezumi napisał:

seria "Mi" wychodzi raczej w podobnych terminach co roku.. czyli Mi9 okolice maja/czerwca.

 

1 godzinę temu, Foxiuu napisał:

Czy warto się przerzucić?

Warto! się dobrze zastanowić. Nie wiem jak to się ma do mi6, ale ja przesiadłem się z prawie 4 i pół rocznego samsunga note 4 i bardzo żałuję swojej decyzji. Mi8 jedynie pod względem szybkości jest trochę lepszy a pozostałe parametry to tragedia ! Myślałem że kilka lat to jakiś postęp technologii.. No ale to była pomyłka. Także dobrze przemyśl swoją decyzję żebyś nie żałował. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wiwan 7 napisał:

ale ja przesiadłem się z prawie 4 i pół rocznego samsunga note 4 i bardzo żałuję swojej decyzji. Mi8 jedynie pod względem szybkości jest trochę lepszy a pozostałe parametry to tragedia !

Też mam zamiar przesiąść się z Note 4 na Mi8. Kusi mnie nowszy telefon, również to co doceniałem w Note4, tj. optyczna stabilizacja i samoled. Jakie minusy widzisz po przesiadce? Bo dałeś mi dużo do myślenia ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Carburator napisał:

Jakie minusy widzisz po przesiadce? Bo dałeś mi dużo do myślenia ... :(

Przede wszystkim to ekran (nawet nie notch), ale ta rozdzielczosć , to jakaś poprzednia epoka. Youtube nie przyzwyczaisz się, inna gorsza jakość. Aparat nocne fotki lepsze, to na plus. Mam "pro" więc bateria słaba, może trochę lepsza od mojej staruszki, poza tym płatności działają tak jak w note4 , odblokowanie twarzą jako tako działa. Według mnie nie warto, ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wiwan 7 napisał:

 Mi8 jedynie pod względem szybkości jest trochę lepszy a pozostałe parametry to tragedia ! 

Nie trochę tylko kilka razy. Note 4, jeśli chodzi o prędkość działania to najniższa obecna półka. To mniej więcej ten przedział szybkości działania jak budżetowy Redmi 4X.

Napisałeś, że odblokowanie twarzą "jako tako" działa - porównaj to z Samsungiem Note 9 - będziesz zdziwiony jak dobrze działa to w MI8.

Rozdzielczość - fakt, nie jest zbyt wielka i tutaj stary Samsung Note 4 wygrywa, ale taka jest. Da się z tym żyć.

Zdjęcia - dużo lepsze.

Nowszy android i funkcje.

Tak ogólnie, na szybko. Więc warto z Note 4 na MI8 przejść i to zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sp4ubw napisał:

Napisałeś, że odblokowanie twarzą "jako tako" działa - porównaj to z Samsungiem Note 9 - będziesz zdziwiony jak dobrze działa to w MI8.

Działa tak "dobrze", że brat sobie kupił Mi8, ustawił odblokowanie twarzą, odblokowałem mu telefon swoją twarzą. Nie jesteśmy bliźniakami, on jest 6 lat młodszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sp4ubw napisał:

Rozdzielczość - fakt, nie jest zbyt wielka i tutaj stary Samsung Note 4 wygrywa, ale taka jest. Da się z tym żyć.

W Note 4 owszem jest wyższa rozdzielczość ale jakie to ma znaczenie w telefonie? 1080 x 2248 to wciąż bardzo wysoka rozdzielczość. 

 

Jeśli chodzi o odblokowanie twarzą to jest to żadne zabezpieczenie. W Samsungu swego czasu można było odblokować telefon zdjęciem. Jedynie Mi8EE ma zaawansowany skaner twarzy. 

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to czy zdjecie do odblokowywania bylo zrobione w dobrym swietle, druga sprawa - nie bez parady jest informacja o tym, ze ktos moze odblokowac telefon. Mojego jeszcze sie nikomu nie udalo, dlatego ja poki co jestem zadowolony.

Co jest wazne w telefonie, zabezpieczasz dodatkowo odciskiem i tyle. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...