Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tomasov napisał:

Sklep sprzedaje niby GLOBAL ale chciałbym po prostu wiedziec ktory rom bedzie lepszy?EU czy GLOBAL?

Jeżeli sklep sprzedaje "Global" z infem, że za 49zł wgrają Xiaomi.eu, to sprzedają tak na prawdę telefon w wersji "China" z tym, że soft jest global, a dlaczego oferują wgranie xiaomi.eu, poczytaj w dziale z problemami np temat o płatnościach... Na telefon z serii global z softem global nikt by się w Xiaomi.eu nie bawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tomasov napisał:

Sklep sprzedaje niby GLOBAL ale chciałbym po prostu wiedziec ktory rom bedzie lepszy?EU czy GLOBAL?

Też ostatnio stałem przed takim wyborem,  sklep z allegro też oferował przejście na EU/PL za 70zł, jeśli coś takiego jest oferowane bardziej niż pewne że ma chiński soft. Zapytaj sprzedawcy czy ma odblokowany BL, w moim przypadku był odblokowany więc wiedziałem że była już zmiana softu, do tego pudełko było opisane krzakami, po sprawdzeniu tel. okazał się oryginalny (są do tego strony więc pewnie występują też podróbki?).
Jeśli ma odblokowany BL wystarczyło pobrać pliki i przeczytać poradnik (który jest na forum), zmiana softu na EU trwała max 20min i kasa w kieszeni, a jeśli już ma globala i do tego odblokowany BL ( jeśli się mylę niech ktoś poprawi), to płatności i inne duperele związane z bezpieczeństwem nie będą działać.
Różnice w softach Globa vs Eu jest opisana tu: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze bestcena sprzedaje 

  • Wersja Global - menu w języku polskim, obsługa pasma B20, sklep Google Play, aktualizacje OTA

ale jak teraz czytam to wolałbym chyba EU choćby dla opcje "odblokuj twarzą, nagrywanie rozmów itp. z tym że od nich chyba BL będzie zablokowany wiec raczej nie dogram EU wiec moze lepiej bedzie kupic już po prostu z EU

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomasov napisał:

Teraz zastanawiam się jaką wersje sprzedaje bestcena i czy po wysłaniu zapytania napiszą mi prawdę bo nie chciałbym odsyłać telefonu

Kupiłem parę dni temu Xiaomi mi8 128 właśnie przez sklep BESTCENA. Pudełko opisane jako global, zafoliowane fabrycznie. Napisy po angielsku. Soft global i zablokowany botloader na którego poczekam jeszcze 9 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bestcena sprzedaje globale lecz nie z polskiej a europejskiej dystrybucji. Co za tym idzie możesz dostać telefon, np przeznaczony na rynek rumuński. Jedyna różnica to taka, że aktualizacje mogą być w innym terminie niż w Polsce. Sam 2 tygodnie temu kupowałem od nich i telefon legit i w cenie prawie jak od chińczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VerteN, bzdury opowiadasz. Przy pierwszym uruchomieniu telefonu ustawiasz m.in. Region. Wybierasz Polskę i masz dokładnie to samo, co telefon kupiony z Polskiej dystrybucji. Sam region możesz też zmieć sobie w każdej chwili w trakcie używania telefonu.

Edytowane przez pkonrad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomasov napisał:

Widzę ze bestcena sprzedaje 

  • Wersja Global - menu w języku polskim, obsługa pasma B20, sklep Google Play, aktualizacje OTA

ale jak teraz czytam to wolałbym chyba EU choćby dla opcje "odblokuj twarzą, nagrywanie rozmów itp. z tym że od nich chyba BL będzie zablokowany wiec raczej nie dogram EU wiec moze lepiej bedzie kupic już po prostu z EU

Przecież odblokowywanie twarzą działa na Globalu, co za bzdury pleciesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Mi 5 to niewiele mi brakuje poza może faktycznie lepszymi zdjęciami. Możecie zlinkować do rzeczywistych zdjęc, które nim zrobiliście w pełnej rozdzielczości?

Jeszcze parę pytań: jak wygląda kwestia płatności NFC? Gdzieś mi się obiło o oczy, że jest z tym problem. Uzywam ING oraz GPay.

Jak sprawuje się nowe MIUI? Na piątce MIUI od razu wychrzaniałem do kosza i instalowałem albo Lineage'a albo jakiegoś customa na Androidzie 7.x (bo na 8.0 telefon był nieużywalny, głównie ze względu na niesamowite zużycie baterii). Moje doświadczenie z MIUI zatrzymało się na etapie MIUI8, wywaliłem go, bo system notorycznie mi ubijał ważne dla mnie aplikacje w tle, mimo zaznaczenia braku optymalizacji baterii, blokowania kłódką i wszystkich tych innych ustawień.

Albo na przykład przy jeździe samochodem i uruchomionych Google Maps, Yanosiku i Spotify notorycznie wywalał mi z pamięci albo Yanosika albo Spotify. Czy w nowym MIUI coś się zmieniło w tym zakresie czy nadal taki sam syf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, raven66 napisał:

 Albo na przykład przy jeździe samochodem i uruchomionych Google Maps, Yanosiku i Spotify notorycznie wywalał mi z pamięci albo Yanosika albo Spotify. Czy w nowym MIUI coś się zmieniło w tym zakresie czy nadal taki sam syf?

Mam wyłączone optymalizowanie baterii Miui (czy coś takiego) w tych aplikacjach i w czasie jazdy nic złego się nie dzieje, w dodatku Yanosik z włączonym wideo rejestratorem nie przegrzewa telefonu przez kilka godzin jazdy, co miało miejsce w poprzednim Huawei'u

39 minut temu, raven66 napisał:

Jeszcze parę pytań: jak wygląda kwestia płatności NFC? Gdzieś mi się obiło o oczy, że jest z tym problem. Uzywam ING oraz GPay.

 

Na xiaomi.eu nie ma problemu z płatnościami, na globalu potrzebny jest magisk (root), jeśli jest to wersja China, ze zmienionym softem na global

42 minuty temu, raven66 napisał:

No właśnie w Mi 5 to niewiele mi brakuje poza może faktycznie lepszymi zdjęciami. Możecie zlinkować do rzeczywistych zdjęc, które nim zrobiliście w pełnej rozdzielczości?

 

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mi8/zdjecia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Mam mi8, wczoraj dostałem aktualizacje, która dorzuciła tryb nocny i zdjęcia teraz są mistrzowskie - na tym samym telefonie ciągle sobie płacę przez NFC za pośrednictwem GPay - z racji aktualizacji OTA, wiadomo global. Skąd więc wasze info, że NFC nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, naver napisał:

 Skąd więc wasze info, że NFC nie działa?

Telefon występuje w trzech wersjach; chińskiej, chińskiej z wgranym romem global a globalnej. Z racji tego, że chińczyk aby mu wgrać inny rom musi mieć odblokowany bootloader nie jest uznawany jako bezpieczny i są problemy z płatnościami. To samo będzie pewnie jak w globalnej odblokujemy BL i zostawimy rom global. Na romie xiaomi.eu z płatnościami problemów póki co nie ma, pomimo odblokowanego BL bo rom ma swoje certyfikaty. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam cały topik i już do tego doszedłem ale dzięki za odpowiedź.

Zapytam Was za to czy ktokolwiek z Was ma na globalu problem z fixem gps? Bo mi fit szukajac lokalizacji potrafił mi wczoraj przez 2h zezrec 20% baterii.. Zauważyłem, że aparat też długo nie może ustalić lokalizacji, więc zainstalowałem GPS Test i wychodzi na to, że bardzo ciężko mu o złapanie fixa, a być może wtedy przy mifit w ogóle zwisł. 

Druga rzecz: doszły mnie słuchy, że podczas rutynowej aktualizacji globala, telefon potrafił wpaść w bootloop. Co wtedy jeśli nie mam odblokowanego BL, czyli nie ma twrp, żeby postawić soft na nowo? Jak to wygląda w przypadku Global nieodblokowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miodeczek napisał:

Telefon występuje w trzech wersjach; chińskiej, chińskiej z wgranym romem global a globalnej. Z racji tego, że chińczyk aby mu wgrać inny rom musi mieć odblokowany bootloader nie jest uznawany jako bezpieczny i są problemy z płatnościami. To samo będzie pewnie jak w globalnej odblokujemy BL i zostawimy rom global. Na romie xiaomi.eu z płatnościami problemów póki co nie ma, pomimo odblokowanego BL bo rom ma swoje certyfikaty. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. 

Czy w bebechach jest jakaś różnica, czy to tylko kwestia softu a hardware jest zawsze taki sam? Pytam np. pod kątem pasma LTE, żeby było kompatybilne z polskimi.

Jak planuję kupić na Allegro od sprzedawców, którzy mają u siebie (nie ma wysyłki z Chin), to dobrze rozumuję, że powinienem mieć wersję Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pkonrad napisał:

Wersja chińska nie obsługuje pasma LTE B20.

Skąd żeś tą bzdurę wyciągnął? Mam Mi8 wersja CN, normalnie obsługuje B20... Wcześniej w tym temacie masz nawet screeny moje z agregacją tego pasma... Już 2 raz dementuje tę, pożal się boże, "informację". Jedyna różnica między CN, a Globalem, to soft, a raczej ilość języków i obecność kilku apek od Xiaomi na rynek CN...

59 minut temu, raven66 napisał:

to dobrze rozumuję, że powinienem mieć wersję Global?

Nie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pkonrad napisał:

Nie. Jeśli kupisz wersję CN, odblokujesz BL i wgrasz Global ROM, płatności Google Pay przez NFC nie będą działać. Wtedy trzeba kombinować z ROMem od xiaomi.eu

 

 

Czyli de facto sprowadza się do to tego, co napisałem - wgrania odpowiedniego ROMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrnąłem do końca..

O dziwo nikt nie napisał, że global dostał ostatnio tryb nocny w aparacie. Faktycznie jest sztos.

Jednak ogólnie jest u mnie kilka mankamentów. Ciężko o fix w gps w domu, przez co po włączeniu mi fit i aparatu żre baterie jak wściekły.

Filmu slow motion nie da się zapisać i wysłać np messengerem, bo przy probie skonwertowania filmu mi wideo się crash'uje. Film wybrany z galerii bezpośrednio ma kilka pierwszych sekund. To przy 240 fps.

960 to jakiś żart bo zawarte są może 2 sekundy a film łącznie 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Planuję przesiadkę z OnePlus 6 6/64 GB na MI8 6/128 GB z polskiej dystrybucji, z x-kom.

Mam pewien powód, dla którego to robię, nie pytajcie jaki :)

Czy po aktualizacji do Pie są te nowe animacje jak w czystym Androidzie? ktoś ma porównanie?

Aparat z tego, co czytałem jest porównywalny, więc chyba źle nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie widzialem go poczatkowo, a przerzucilem najpierw tu wszystko. Mniejsza w to. 

 

960 fps dziala mi ok, ale przy 240, mam po otworzeniu w galerii slow motion i regulacje do ustawienia kiedy ma sie zaczac, niestety zapis wysypuje mi wideo. No i klops..

Co wiecej chyba tak zawiesza proces ze system android zjadl mi 30% baterii w 22h dzialania telefonu. Bo wykres leci jak stok na kasprowym. Po resecie chyba zwolnilo tempo..

 

A jak jest z tym mozliwym bootloopem przy aktualizacji z OTA? Jak pozniej "wskrzesic" telefon? Mi flash z softem global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, naver napisał:

A jesli nie? Bo rzecz w tym, ze nie chce odblokowywac BL, ale doszly mnie sluchy ze ludziom pry aktualizacji wpadaja bootloopy. Po prostu "great".

To powinny Cię też dojść słuchy, że bootloop dotyczy tylko wersji CN z wgranym Globalem, a nie wersji Global... Jeżeli coś skopiesz i uceglisz fon z zablokowanym BL, to czeka cię zabawa z EDL i załatwianiem odpowiedniego konta od jakiegoś tajwańczyka, albo wysyłka telefonu do serwisu, który się zajmuje sprzętem Xiaomi...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...