Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Po tych wszystkich aktualizacjach i zmianach romów też mam wrażenie, że telefon robi ładniejsze zdjęcia niż wcześniej. (aktualnie global beta i jest to chyba, jak do tej pory mój ulubiony system) Mam nadzieję że stable dostanie niedługo tryb nocny, bo jak dla mnie to była magia i nie sądziłem, że telefon może robić tak dobre/jasne zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych :) Też wczoraj robiłem parę zdjęć podczas opadów śniegu i wyglądają ładnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wersji Magisk używacie? Zainstalowałem 18.0 i niestety nie trybi, po odpaleniu aplikacji AdAway otrzymuję komunikat jak poniżej. Rootchecker się zawiesza. Macie jakiś pomysł? 

 

 

Screenshot_2018-12-23-17-00-28-364_org.adaway.png

Sprawa rozwiązana. Nie wiem dlaczego ale żeby dana apka zawołała o pozwolenie Magisk musi być uruchomiony w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MGSM jeden z użytkowników MI8 napisał komentarz cyt" O pozytywach napisano bardzo dużo, ja napiszę coś o mankamentach nie wadach. Brak powiadomień takich jak budzik i inne powiadomienia które we flagowcach powinny być normą. W Mi6 były i tu ich brakuje" że niby co? Budzik nie dzwoni? Nie wiem co miał właściwie na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dzidexx napisał:

Jakiś problem z root'em albo brak busybox.

Spróbuj zmienić uprawnienia oryginalnego hosts na 777.

Możesz też używać moduł Magisk - hosts zamiast AdAway.

@rock'n'rolla

Nie mogę zainstalować BusyBox, dostaję komunikat "Installation Failed". Nie mogę też zmienić uprawnień pliku hosts. Kurłaaaaaa! 

 

Screenshot_2018-12-24-12-38-04-541_com.jrummy.busybox.installer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx robiłem już to. Nie mam już pomysłów. Domyślnie po instalacji Magisk mam w managerze zaznaczone "zachowaj force encryption". Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale na Mi5s tego nie miałem. Odznaczyłem, przeinstalowałem managera i dalej nic nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna mi 8 Powiedzcie mi tylko z którym z softów tj. global czy eu jest najmniej problemów, błędów? Pytam ponieważ telefon chce kupić na Allegro a sklep oferuje na życzenie klienta wgranie EU za dopłatą 49zł  Czy jeśli nawet zdecyduję się na wersję EU to później bez problemu w razie czego będę mógł wgrać Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej błędów ma Global, ale jest najrzadziej aktualizowany. EU to taki DEV eksperyment, z dnia na dzień możesz mieć takie błędy że telefonu nie da się używać, ale jest też najprościej go naprawić. Kwestia co preferujesz, czy poczekać na stabilną wersję czy wgrywać co chwilę nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć spokój i nie bawić się to global. Jak chcesz się bawić i ganiać za cyferkami to eu. Od roku na mi6 mam global. Na wcześniejszych fonach miałem eu. Żonie w mi8 zostawiłem global. I ten spokój....

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prześiadłem sie na mi 8 niedawno fona kupiłem z odblokowanym botloaderem załadowałem mu ta wersje .Jestescie w temacie wiecej ogarnieci niz ja takze powiedzcie mi coś o tej wersji romu , bo uzytkuje ta wersje od tygodnia i narazie jest ok, bata tez ładnie trzymie .

Screenshot_2018-12-25-10-34-55-026_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zibik napisał:

powiedzcie mi coś o tej wersji romu

Co chcesz się dowiedzieć? To tylko stable.

16 godzin temu, tomasov napisał:

chce kupić na Allegro a sklep oferuje na życzenie klienta wgranie EU za dopłatą 49zł 

Czyli sklep sprzedaje wersje China, inaczej nie oferowaliby wgrania xiaomi.eu, a co za tym idzie, na Globalu będziesz musiał kombinować z płatnościami etc. Na Xiaomi.eu będziesz mieć spokój z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, raven66 napisał:

Od chyba dwóch lat używam z satysfakcją Mi5. Czy przesiadka na Mi8 wnosi jakąś istotną pozytywną wartość? Jest tu ktoś, kto się przesiadał z 5 i może wypowiedzieć się o swoich odczuciach?

Ja przesiadałem się z Mi 5 po dwóch latach używania.
Główne różnice to ekran, aparat i bateria. Mi 8 pod tym względem bije go na głowę. Co do wydajności - na obu xiaomi.eu - w codziennym użytkowaniu niewielka różnica, ale Mi 5 czasem niespodziewanie potrafił gubić klatki podczas animacji systemu, lub czasem nieco dłużej uruchamiał aplikacje (w ostatnich miesiącach użytkowania często miałem zapchany prawie cały ram - tak jakby sam nie ubijał niepotrzebnych procesów, ale to raczej rozwiązałaby któraś z kolejnych aktualizacji).

Generalnie polecam zmianę Mi 5 na Mi 8, ale nie uważam jej za konieczną, bo Mi 5 po prostu działał mi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakichś 2 tygodni używam Mi 8 z Miui Global. Na poprzedniku (Redmi Note 2) miałem wgrane Miui Polska ale słyszałem, że teraz jest to trochę trudniejsze, żeby to zainstalować. Warto się trochę pomęczyć i przejść na MiuiPolska? Z tego co wcześniej czytałem gdzieś na forum, że były jakieś problemy z baterią. Jak to wygląda teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, VerteN napisał:

Od jakichś 2 tygodni używam Mi 8 z Miui Global. Na poprzedniku (Redmi Note 2) miałem wgrane Miui Polska ale słyszałem, że teraz jest to trochę trudniejsze, żeby to zainstalować. Warto się trochę pomęczyć i przejść na MiuiPolska? Z tego co wcześniej czytałem gdzieś na forum, że były jakieś problemy z baterią. Jak to wygląda teraz?

Nie jest to trudne, nie bardziej niż było dotychczas, nie mniej nie jest to watek aby o tym pisać. Zapraszam do działu Tutoriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od chyba dwóch lat używam z satysfakcją Mi5. Czy przesiadka na Mi8 wnosi jakąś istotną pozytywną wartość? Jest tu ktoś, kto się przesiadał z 5 i może wypowiedzieć się o swoich odczuciach?
Żona przesiadła się z mi5 na ni8. Różnica jest duża. Na plus: ekran, szybkość , jakość zdjęć. Generalnie warto.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2018 o 11:30, Nezumi napisał:

Co chcesz się dowiedzieć? To tylko stable.

Czyli sklep sprzedaje wersje China, inaczej nie oferowaliby wgrania xiaomi.eu, a co za tym idzie, na Globalu będziesz musiał kombinować z płatnościami etc. Na Xiaomi.eu będziesz mieć spokój z tym.

Sklep sprzedaje niby GLOBAL ale chciałbym po prostu wiedziec ktory rom bedzie lepszy?EU czy GLOBAL?

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomasov napisał:

Sklep sprzedaje niby GLOBAL ale chciałbym po prostu wiedziec ktory rom bedzie lepszy?EU czy GLOBAL?

Ale sprzedaje wersję global czy chinę z softem global? To spora różnica i czasem sklepy się tym zasłaniają. Na chińskiej wersji bym instalował xiaomi.eu, na globalu bym zostawił stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...