Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

To czytałem i wiele więcej, w linku który podałeś opis dotyczy różnic między global , a eu/pl, mi chodzi czym się różni EU od PL, z tego co wyczytałem pracują nad tym te same osoby, ale który jest stabilniejszy i bardziej polecany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@As18

xiaomi.eu/miui polska jest tworzone na podstawie oficjalnych romów xiaomi (tj. china dev np. najnowsza wersja: http://en.miui.com/thread-4886154-1-1.html)

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.12.13/ - tutaj przykład najnowszej xioami.eu (ta sama numeracja  czyli 8.12.13)

jeżeli kupiłeś wersję global, to nie ma sensu nic zmieniać

Edytowane przez Steller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, As18 napisał:

mi chodzi czym się różni EU od PL, z tego co wyczytałem pracują nad tym te same osoby, ale który jest stabilniejszy i bardziej polecany?

miui.eu to to samo co miui.pl poprostu od jakiegoś czasu funkcjonuje ta nazwa romu.

Edytowane przez Miodeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Miodeczek napisał:

miui.eu to to samo co miui.pl poprostu od jakiegoś czasu funkcjonuje ta nazwa romu.

No tak myślałem, ale gdzieś czytałem że pl ma tylko język polski i przez to jest więcej pamięci wew., ale raczej pójdzie Eu na tel. :D

Na sofcie Eu jest już dodany mod z ikonkami powiadomień czy trzeba dogrywać to jakoś ?

Edytowane przez As18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, As18 napisał:

No tak myślałem, ale gdzieś czytałem że pl ma tylko język polski i przez to jest więcej pamięci wew., ale raczej pójdzie Eu na tel. :D

 Na sofcie Eu jest już dodany mod z ikonkami powiadomień czy trzeba dogrywać to jakoś ?

Nie, Xiaomi.eu to to samo co miuipolska, zawiera wszystkie języki, tak mod na powiadomienia w belce już jest, ale to ma chyba każdy telefon z androidem P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w rodzinie Xiaomi :) Właśnie zamówiłem Mi 8 i po długim rozważaniu uznaję to za najlepszy wybór. Zastanawiałem się jeszcze nad tańszym Pocophone F1 128 i o ponad 400zł droższym OP6 8/128 ale nie potrzeba mi tyle rama to też Mi8 ma imo lepszy aparat. Notch absolutnie akceptowalny. Telefon ma być na 2, max 3 lata i w takiej cenie 6/128 w zupełności wystarcza. Dobry stosunek ceny do jakości.

Czytałem że można robić zdjęcia w formacie RAW? Wiecie może czy to jest rola odblokowania jakieś opcji czy można wybrać z poziomu ustawień aplikacji aparatu? Jeśli się nie da to mogę z tym żyć, absolutnie, mimo że zajmuję się fotografią. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jednym z kompromisów na które trzeba przejść decydując się na Mi8 jest oczywiście brak jacka. W przypadku jednoczesnego ładowania i słuchania potrzebny będzie adapter. Czy ktoś z Was używał już takowy? Czy możecie określić jak wygląda jakość audio podczas jednoczesnego ładowania, czy jednak nie ma to znaczenia? Wiem natomiast, że niektóre adaptery ładują gorzej w takiej konfiguracji co powoduje po prostu wolniejsze rozładowywanie się telefonu. Możliwe że na rynku jest już coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, skynet napisał:

Czytałem że można robić zdjęcia w formacie RAW? Wiecie może czy to jest rola odblokowania jakieś opcji czy można wybrać z poziomu ustawień aplikacji aparatu? Jeśli się nie da to mogę z tym żyć, absolutnie, mimo że zajmuję się fotografią. 

 

Szukałem ustawień raw w stockowej aplikacji, ale jedyne co znalazłem to "zapisz także oryginalne zdjęcie", ale nie zauważyłem żeby tworzyły się 2 pliki zdjęcia (z i bez raw) 

Można zainstalować dodatkową aplikację tj. Google Camera pod mi8 i w ustawieniach widzę, że można normalnie włączyć. Z tego co właśnie sprawdziłem w googlach to potrzeba do tego właśnie aplikacji.Np. Adobe Lightroom. Tak jak wspominałem wyżej przetestowałem w tym aparacie googla i wygląda na to, że działa, w screenshotach jak to włączyłem, czyli kolejność. Najnowszą wersje google cam dla mi8 dodałem dziś tu: 

Screenshot_2018-12-18-15-16-38-139_com.google.android.GoogleCamera.thumb.png.00bf296e65eebf4a1522b91a03ceae66.pngScreenshot_2018-12-18-15-16-45-836_com.google.android.GoogleCamera.thumb.png.d429623c3bb51ae9cc1507fbda21985f.pngScreenshot_2018-12-18-15-17-19-980_com.google.android_apps.photos.thumb.png.ba1d207efda45f272fa2df33ecfd5202.pngScreenshot_2018-12-18-15-16-53-945_com.google.android.GoogleCamera.thumb.png.2445bf21e29a62472058fc3b60bf6e56.png

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym miui to chyba jakiś żart. Najpierw telefon sam się z aktualizował mimo wyłączonych automatycznych aktualizacji to niby nieubijajacy aplikacji system miał działać sprawniej. Okazuje się że robi co chce i kiedy chce. Owszem Ramu jest więcej do wykorzystania o jakieś 20% i system się tego trzyma a ja nie koniecznie chcę od nowa odpalać aplikacje..
Nic sprawniej, nic szybciej, aktualizacja na gorsze... Temu wyłączyłem te pieprzone automatyczne aktualizacje a i tak g to dało...

+ taki ze nie mam problemów z samym telefonem jak co po niektórzy i nie muszę nic przy nim majstrować

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć najnowsza wersja MIUI posiada w ustawieniach DARK MODE tzn. ciemny interface. Czy byłby ktoś tak miły i wrzucił kilka screenów ze swojej MI8 jak to wygląda na przykład z ustawień, SMS, Dialer itp? Będę bardzo wdzięczny. Przy okazji czy na Androidzie 9 z nakładką MIUI działa nagrywanie rozmów? pytam bo ponoć Google miało to zablokować taką możliwość

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to gdzieś w komentarzu na YouTube przy recenzji xiaomi mi 8. Cirkaw właściwie jestem dlaczego nie posiada takiego trybu skoro ma panel AMOLED? Czy wydana została jakaś aktualizacja gdzie na AOD pokazuje powiadomienia z aplikacji?  wracając do możliwości nagrywania rozmów na Android 9 z nakładką MIUI? Istnieje?

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tomasov napisał:

W wątku o Mi Mix 2S przeczytałem że użytkownicy skarżą się na brak powiadomień z różnych aplikacji w tym gmail w czasie rzeczywistym. Powiadomienia przychodzą dopiero wtedy gdy odblokuje się ekran Jak jest przypadku mi 8?

Nie ma problemu na Globalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestały mi działać płatności zbliżeniowe w po aktualizacji do 9. Ten update to jakaś masakra. Mało tego dzisiaj cały dzień bez zasięgu. Najpierw GSM i nie mogłem dzwonić a potem dane gdzie musiałem znów się bawić ustawieniami APN. Brak słów na te niby lepsze oprogramowanie ...

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10.1 GLOBAL stable, pie 9~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomasov napisał:

Czy powiadomienia z app w górnej belce można ustawić tak jak w EMUI aby pokazywało tylko ilość (cyfre) powiadomień a nie ikony z aplikacji?

Skoro nie ma takiej możliwości aby powiadomienia z app pokazywały sie w cyfrze to jak one sie mieszczą w formie ikon z lewej strony notcha? Przecież jest tam bardzo mało miejsca. Przesuwa się je z prawej na lewą strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomasov napisał:

Przesuwa się je z prawej na lewą strone?

Większość Twoich pytań znajdzie odpowiedź w pierwszej lepszej recenzji Mi8... ale niech Ci jest... Powiadomienia nie są na stałe... pojawiają się na belce na chwilę po odblokowaniu telefonu i znikają, a zastępuje je zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...