Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku wiadomo że AoD zżera baterię, w końcu telefon co minutę musi się wybudzić, zmienić położenie zegarka, odświezyć powiadomienia itp. Sam wyświetlacz nie bierze prądu, tylko te wybudzanie.

Ja od kiedy mam na Globalu odblokowanie twarzą + podnoszenie telefonu to nie korzystam z AoD. Chcę coś sprawdzić to hops telefon do góry i widzę czy mam powiadomienia. I tak nie zerkam na telefon co minutę to po co AoD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się AoD pozbyłem, do sprawdzania czasu mam zegarek na ręce, a powiadomienia i tak sprawdzam co ok 30minut, a mając rozpoznawanie twarzy to idzie szybko i łatwo :P. Znajomy na Samsungu tez marudził, że AoD mu baterię drenuje, taki urok, a po co to? Cóż... Żeby było... Raczej nikt po ~6msc od premiery nie odpowie, czy się ekran wypala, ciut za szybko. Telefonu używam jako nawigacji w samochodzie średnio ~1.5h dziennie(po ok. 45min z i do pracy), jak na razie wypaleń u mnie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tym bardziej że AoD w Mi 8 nie pokazuje powiadomień z aplikacji, więc dla mnie jest praktycznie bezużyteczne.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Mi 8 da się wyłączyć szybkie ładowanie? Na 99 % jestem pewny że nie, ale wolę dopytać dla 100 % pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nezumi napisał:

Ja się AoD pozbyłem, do sprawdzania czasu mam zegarek na ręce, a powiadomienia i tak sprawdzam co ok 30minut, a mając rozpoznawanie twarzy to idzie szybko i łatwo :P. Znajomy na Samsungu tez marudził, że AoD mu baterię drenuje, taki urok, a po co to? Cóż... Żeby było... Raczej nikt po ~6msc od premiery nie odpowie, czy się ekran wypala, ciut za szybko. Telefonu używam jako nawigacji w samochodzie średnio ~1.5h dziennie(po ok. 45min z i do pracy), jak na razie wypaleń u mnie brak.

U mnie póki co było max 2h na ekranie 100% podczas nawigacji i również zero wypaleń. Więcej nie miałem okazji sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie takie pytanie. Mam mi 8. Wgrane miui 10. Ostatnio zrobiłem aktualizacje. W aparacie pojawiła mi się opcja spowolnionego tempa w wersji 960 klatek na sekundę. Fajnie. Ale opcja 120 i 240 klatek na sekundę w ogóle nie działa. Filmy nagrywane są w normalnej wersji . Czy to błąd aktualizacji czy jakiś inny problem. Macie podobnie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kupiłem na allegro od polskiego pośrednika. Z faktura VAT na firmę . Za 49zl proponowali wgranie miui 10. Nie wiedząc co to jest zdecydowałem się na uaktualnienie. Wcześniej było ok. Nagwyalo w 240 i bylo wystarczająco. Później zrobiłem aktualizacje 1,5gb. I teraz nagrany filmik trwa 2 sekundy. Jak nagrywałem skok syna to nawet nie zdarzył podskoczyć :P może muszę poczytać i rozeznać się w tym telefonie jeszcze trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mateusz190 napisał:

może muszę poczytać i rozeznać się w tym telefonie jeszcze trochę

Masz Xiaomi.eu i "wróć" 120/240 jest i u mnie jednak działa (przenieśli opcje i byłem przekonany, że ją wywalili :D). Odpalam aparat, zmieniam opcje u góry na 240FPS i nagrywam. Wszystko jest, wydaje się przynajmniej, ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz190 Może się zdarzyć, że 120/240FPS nie działa, ale polecam poczekać na nową aktualizację (8.12.6 v2) :)

Cytat

Camera:
Add - 960 FPS videos and Super low-light mode (POCO F1).
Fixed - Automatic beauty mode in Portrait mode (Redmi Note 5 Pro).
Fixed - no effect of 120fps, 240fps slow motion video recordings

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy telefon obsługuje ant+ ?
Właśnie sprawdziłem: po zainstalowaniu wszystkich sterowników wskazanych przez program "ANT Tester", mój nowy Mi8 na Globalu - w przeciwieństwie do Mi4c - połączył się z czujnikiem temperatury Garmin Tempe. W Locusie mogę odczytać aktualną temperaturę, ale nie wiem czy da się odczytać zapamiętane przez czujnik dobowe wartości min/max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak odnaleźć w telefonie funkcje "Smart Lock"? Pojawia się w losowych momentach, raz zaoferowała mi nieblokowanie urządzenia po podłączeniu do zestawu głośnomówiącego w samochodzie (i niestety pominąłem), innym razem zaproponowała nieblokowanie po wykryciu kontaktu z ciałem. Przeszukałem całe menu i nigdzie nie mogę tego odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy narzekają na brak powiadomień na ekranie blokady i ograniczoną funkcjonalność AoD: zainstalujcie sobie aplikację NoLED.

Gwarantuję, że skończy się bezsensowne, nieustanne wybudzanie telefonu w celu sprawdzenia czy nic nie przyszło...

Miłego dnia!

Screenshot_2018-12-13-07-04-54-966_com.led.notify.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadałem się z mi4c (z miui.eu) i w mi8 (global) brakuje mi kilku funkcji do których się przyzwyczaiłem, m.in. dotykowych krawędzi (można było dwa razy puknąć kciukiem i zrobić wstecz) podwójne kliknięcie w przeglądarce powiększało stronę, kolorowej diody powiadomień i ładowania itp... taki trochę krok wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...