Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 100%/100% że nikt poza mną nie odblokuje. A bawiłem się sporo. Nawet ze szwagrem z którym jestem mylony bo jesteśmy podobni. Tak dla informacji dodatkowej czy mam brodę długa czy krótką też odblokuje.

I do odblokowania wystarczające jest tylko jedno oko xD

 

Wysłane z mojego MI 8

~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~

przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli global dla Europy.
Nie będzie działać wszystko co związane zabezpieczeniami na serwerach Google. Czyli net flix, Google PAY. Nie będziesz miał certyfikatu w android play.
Działać będzie płatność zbliżeniowa poprzez aplikacje banku i pozostałe usługi nfc

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MD13 napisał:

Nie będziesz miał kwęków ,że coś nie działa.

Ehh nie wiem czy się śmiać... czy płakać... więc pozostanę przy słynnym "lol".

57 minut temu, petla7 napisał:

Działać będzie płatność zbliżeniowa poprzez aplikacje banku i pozostałe usługi nfc

Na wersji CN po zainstalowaniu Globala aplikacje banku mogą się w ogóle nie odpalać lub pokazywać info o braku zabezpieczeń. Zaznaczam, mogą.

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Global CN jak rozumiem muszę wgrać? 

Z uwagi na to, że masz wersję CN, to wgrałbym po prostu xiaomi.eu stable i tyle. Aktu przecież już idą i tak przez OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tpawel napisał:

Co na plus konkretnie?

Ekran. Jestem obiektywny, więc mimo, że nie lubię AMOLEDów, to jest lepiej niż w Mi MIX 2s. Wyraźniejszy obraz, lepiej podświetlony. Zastanawiam się jednocześnie dlaczego nie jest tak podbity żółtym kolorem, jak w Samsungach, skoro Xiaomi oficjalnie informuje, że te panele są od Samsunga właśnie. Na plus zauważalnie bateria.

Głośnik na minus, bo ma niższe natężenie dźwięku. Jakościowo dźwięk zbliżony do MIX 2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:

@mrosi Macalem kiedyś jednego dnia w sklepie s9 i mi8 i bardzo się dziwiłem jak to możliwe że sporo lepiej podobał mi się ekran w mi8. No cuda. Jaka skala różnicy w baterii?

Na tę chwilę ~20%. Tylko nie chcę porównywać, bo w Mi MIX 2s miałem MIUI Polska/EU, a tu mam globala. I jeszcze 286 h czekania do odblokowania BL... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę ~20%. Tylko nie chcę porównywać, bo w Mi MIX 2s miałem MIUI Polska/EU, a tu mam globala. I jeszcze 286 h czekania do odblokowania BL...
Niestety, z całą moją sympatią do Xiaomi.eeu ale ostatnie moje próby jego używania na kilku telefonach kończyły się powrotem do global że względu właśnie na baterie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mrosi napisał:

Zastanawiam się jednocześnie dlaczego nie jest tak podbity żółtym kolorem, jak w Samsungach, skoro Xiaomi oficjalnie informuje, że te panele są od Samsunga właśnie.

Kalibracja. Samsung leci mocno w kolorki najęzorki i tam nic nie jest zgodne z prawdą. Xiaomi na trybie Auto ma chyba 100% sRGB, czyli normalną paletę, dopiero Zwiększony kontrast podbija powyżej 100% i wtedy się dzieją cuda, np. logo YT jest pomarańczowe. 

Tak, panele są Samsunga, ale soft nie. Na dodatek nie wiem czy to nie jakaś inna partia, bo Samsungi się nadmiernie wypalają, a tutaj zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Tak, panele są Samsunga, ale soft nie. Na dodatek nie wiem czy to nie jakaś inna partia, bo Samsungi się nadmiernie wypalają, a tutaj zero problemów.

To też może być kwestia softu. Samsung może mocno wykręcać w sofcie kontrast i jasność, przez co matryca nie wytrzymuje i "pęka". Raczej większość wie, że przez długie lata soft Samsunga to był jeden z najgorszych (nie bez przyczyny mamy zwrot LagWizz) i mimo, że wiele się poprawiło, to nadal uważam, że do ideału wiele brakuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Mi8 i jedna rzecz mnie zastanawia. Po kiego grzyba ten telefon jest taki płaski? Trzymanie w dłoni takiego naleśnika wręcz boli po dłuższym czasie, zwłaszcza przez te zaokrąglone boki. Mogliby zrobić 1mm "grubszy" telefon z większą baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Od kilku dni mam Mi8 i jedna rzecz mnie zastanawia. Po kiego grzyba ten telefon jest taki płaski? Trzymanie w dłoni takiego naleśnika wręcz boli po dłuższym czasie, zwłaszcza przez te zaokrąglone boki. Mogliby zrobić 1mm "grubszy" telefon z większą baterią.

to nie macałeś go wcześniej? Jak ci się nie podoba to sprzedaj i tyle. To już kwestia gustu. Mojej żonie nie przeszkadza i nawet nie zwróciła uwagi na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopcze, nie mam zamiaru sprzedawać telefonu z powodu tego jednego mankamentu. A Ty jak nie potrafisz konstruktywnie odnieść się do treści to sobie daruj.

Przy takich gabarytach spokojnie mogli dodać 1mm powiększając baterię lub dodając ładowanie indukcyjne, zwłaszcza w wersji EE. Telefon bez etui wręcz wbija się w dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Mi8 i jedna rzecz mnie zastanawia. Po kiego grzyba ten telefon jest taki płaski? Trzymanie w dłoni takiego naleśnika wręcz boli po dłuższym czasie, zwłaszcza przez te zaokrąglone boki. Mogliby zrobić 1mm "grubszy" telefon z większą baterią.
Mam od wczoraj mi8, przesiadłem się z grubszego rn5 i ja mam dokładnie odwrotne zdanie. Zdecydowanie lepiej w dłoni leży mi8

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopcze, nie mam zamiaru sprzedawać telefonu z powodu tego jednego mankamentu. A Ty jak nie potrafisz konstruktywnie odnieść się do treści to sobie daruj.
Przy takich gabarytach spokojnie mogli dodać 1mm powiększając baterię lub dodając ładowanie indukcyjne, zwłaszcza w wersji EE. Telefon bez etui wręcz wbija się w dłoń.
"chłopcze" normalnie padłem nie ciągnę tego dalej. A propos fonika nie odniosłem takiego wrażenia wręcz przeciwnie. Bardzo fajnie trzyma się go w dłoni.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dziewczyna przymierza się do zakupu telefonu i padło na Mi 8 albo Mix 2s. Co byście wybrali? 

Z jednej strony Mi 8 z AMOLED, ale no z tym wielkim notchem... (czy da się już jakoś przywrócić ikonki powiadomień?). Oraz czy AOD faktycznie pożera baterię tak jak to kiedyś pokazywał Pirzu w swojej recenzji (bo jeżeli tak to AOD mija się z celem w tym wypadku). Jak według Was z wytrzymałością tego ekranu pod względem wypalania? Mi 8 ma również lepszy aparat z przodu, a jak to wiadomo, dla Kobiety ważna rzecz :D 

Z drugiej Mix 2s który robi efekt WOW, jednak IPS, słaba kamera 5MP z przodu, oraz ceramika o którą boję się że przy pierwszym upadku by pękła.

Telefony i tak prędzej czy później wylądowałyby w jakimś "silikonie" więc względy estetyczne plecków możemy odpuścić.

Według mnie Mi 8, ale chciałbym jeszcze mieć rozjaśnione kilka kwestii. Jeżeli zły wątek i to przepraszam, ale nie chciałem zaśmiecać forum nowym wątkiem ;)

Dodam że byłaby to przesiadka z Redmi Note 3 Pro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miuipolska ikony powiadomień są w standardzie.

Tak, AOD zżera baterię, niestety. 

Ekran, czy się wypala, ciężko powiedzieć. Raczej nikt specjalnie nie zostawia na maksymalnej jasności na długi czas żeby to sprawdzić.

Ogólnie obecnie są trzy modele warte uwagi: Mate 20 pro, Note 9 i MI 8 EE. Sam wybierz :-)

Ewentualnie jak się nie spieszy to za cztery miesiące nowy mi mix ze snapem 855. 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, sp4ubw said:

Tak, AOD zżera baterię, niestety. 

Ogólnie obecnie są trzy modele warte uwagi: Mate 20 pro, Note 9 i MI 8 EE. Sam wybierz :-)

Czy jest to kwestia oprogramowania, i może się zmienić w przyszłości?

Co do tych modeli no to już niestety nie ten przedział cenowy :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...