Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety...
Musiałem pożegnać się z Mi MIX 2s. Nie wiem jak na globalu, i w sumie nie wiem, czy problem dotyczył tylko mojego egzemplarza. Support twierdzi, że mieli MIX 2s na globalu i wszystko hula. Na MIUI Polska/EU - nie fu - fu.
Już od momentu jak dostałem mi6 rok temu zauważyłem że global jest lepszy. Mi5 mojej żony był ostatnim który był na eu. Mi8 ma już na globalu i jest oki. Trochę się jednak pozmieniało. Może powinieneś wgrać jednak globala i sprawdzić?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MD13 napisał:

Może powinieneś wgrać jednak globala i sprawdzić?

Za późno. Telefon w zasadzie sprzedany... :)

Na "przeczekanie" wziąłem Redmi Note 6 Pro. Na niego nie ma MIUI Polska/EU, więc sprawdzę na nim NE.

Jeśli będzie OK, to kombinuję kupić albo Mi 8 albo Mi MIX 3...

BTW, usuwałeś appki Googla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Za późno. Telefon w zasadzie sprzedany... :)

Na "przeczekanie" wziąłem Redmi Note 6 Pro. Na niego nie ma MIUI Polska/EU, więc sprawdzę na nim NE.

Jeśli będzie OK, to kombinuję kupić albo Mi 8 albo Mi MIX 3...

BTW, usuwałeś appki Googla?

nie , ani na mi6 ani na mi8. Wgrałem tylko kopię z wcześniejszego xiaomi . Dograło mi to co miałem i jadę dalej. Miui 10 według mnie na globalu chodzi lepiej niż miui 9 jesli chodzi o mi 6. Mi 8 w sumie od razu zaktualizowałem do miui 10 global. I szczerze mi8 wyraźnie jest szybsze od mi6. A wydawało mi się ,że mi6 jest szybkie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2018 o 19:21, mrosi napisał:

Niestety...

Musiałem pożegnać się z Mi MIX 2s. Nie wiem jak na globalu, i w sumie nie wiem, czy problem dotyczył tylko mojego egzemplarza. Support twierdzi, że mieli MIX 2s na globalu i wszystko hula. Na MIUI Polska/EU - nie fu - fu.

Od wtorku odblokowany bootloader, wgrane xiaomi.eu i naviexpert śmiga elegancko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Dla mnie tu żadnego dylematu nie ma... Cenisz cenę oraz jakość + funkcjonalność to bierzesz Mi 8, cenisz wygląd i bycie modnym kosztem głupich rozwiązań - bierzesz Mixa 3.

Dlaczego głupich rozwiązań? Miałem niejeden slider w swoim życiu i wiem, że jeśli jest dobrze zrobiony, to nie ma z tym problemów. Oczywiście jeśli to masz na myśli...

Więc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mrosi napisał:

Dlaczego głupich rozwiązań? Miałem niejeden slider w swoim życiu i wiem, że jeśli jest dobrze zrobiony, to nie ma z tym problemów. Oczywiście jeśli to masz na myśli...

Więc...?

Pokaż mi zalety tego slidera, ale nie gadaj że "bezramkowy ekran" bo to tylko wygląd i moda.

Za to masz gorszą konstrukcję, mniejszą baterię i nic w zamian. Nic nie dostajesz na plus, a płacisz więcej za gorszy sprzęt ;) 

To samo Mi 8 Pro, powinien być tańszy od Mi 8 ale jest droższy.. I gorszy!

Mix 3 to typowy test na ludziach, za który płacisz Ty. Jeśli to akceptujesz OK, ale on nie ma żadnych argumentów, trudno tu doszukiwać powodów do zakupu. Podoba się? Kup po prostu. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, galakty napisał:

Pokaż mi zalety tego slidera, ale nie gadaj że "bezramkowy ekran" bo to tylko wygląd i moda.

 

Odebranie połączenia w rekawiczkach  poprzez wysunięcie slidera :D

Edytowane przez r3v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż... Jedzie do mnie Mi 8 6/64. Will see, jak to mówią Rosjanie... :D 

Okazuje się, że Orange ma też je w ofercie. Jako, że wczoraj przedłużyłem umowę, dodałem sobie telefon. Cenowo wychodzi sporo taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Szkoda tylko, że nie mają niebieskich... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sp4ubw napisał:

E tam, czarny MI8 też ładny, ładniejszy od niebieskiego :P Swoją drogą po prawie roku bez MIUI jakoś tak dobrze wócić... :)

Uzależnia... Miałem to samo. Po tygodniu spędzonym z Huawei... ;)

 

3 godziny temu, Nezumi napisał:

Oj żałuj, niebieska jest cudowna :D. Ale mam dobre rozwiązanie "zastępcze" :D. Freya od 3MK :P.

Wyboru nie było. Żałuję. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi mnie jeszcze dzisiaj kusiło czy się nie wymienić MI8 na Honor 10 View, ale wziąłem MI8 w rękę, polatałem po menu i w czoło się puknąłem :) Kirin 970 i ekosystem Huawei to jednak nie to. Tam nigdzie nie ma w menu 60 pfsów. Wszystko ma mikro ścinki. Huawei źle napisał ukrywanie navbara (co 2s forsuje jego pokazywanie, co bardzo utrudnia ukrywanie z poziomu własnych aplikacji). Aparat jest faktycznie lepszy, ale nie da się wyłączyć wyostrzania obrazu i zrobienie jakiegokolwiek zdjęcia poruszającemu się obiektowi staje się niemożliwe w przypadku mniejszej ilości światła. Wyświetlacz w P20 Pro jest mniej ostry niż w MI8 (chociaż w w P20 to żyleta, ale wiadomo IPS - nie Amoled). Brak możliwości jakiejkolwiek ingerencji w system. 

Zostałem przy MI8 :) i dalej jestem zadowolony. Chociaż Amoled MI8 w porównaniu do P20 Pro to dno, jeśli porównać odwzorowanie odcieni szarości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mrosi napisał:

No i cóż... Jedzie do mnie Mi 8 6/64. Will see, jak to mówią Rosjanie... :D 

Okazuje się, że Orange ma też je w ofercie. Jako, że wczoraj przedłużyłem umowę, dodałem sobie telefon. Cenowo wychodzi sporo taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Szkoda tylko, że nie mają niebieskich... ;) 

Tak z ciekawości: na jakich warunkach finassnowych wziąłeś mi8 z orange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty niestety nie ma. Nie jest w stanie pokazać wartości bliskich czerniom.

Wygeneruj sobie gradient od białego do czarnego przez cały ekran i zobacz jak będzie wyglądał. W pewnym momencie diody zostaną zwyczajnie wyłączone. Punkt wyłączenia zależy też od jasności. W Huawei widać do ostatniego pixela przed pełną czernią i gradient jest gładki - niezależnie od poziomu jasności.

W MI8 jest z tym tragedia. 

Kolejna rzecz to zależność od kąta widzenia. Weź lupę i obejrzyj dowolny jasny kształt na ciemnym tle. W zależności od kąta obserwacji będzie widać lub nie zasłaniające się poszczególne LED. I nie mam tu na myśli kątów skrajnych tylko lekkie odchyłki od równoległego patrzenia na ekran.

Co do Mate 20 Pro - dają już poprawione.

Co do MI8 w ciemności też ma poświatę jak każdy praktycznie Amoled tylko minimalną.

Sami sprawdźcie w ciemności.

Edytowane przez sp4ubw
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sp4ubw napisał:

Zostałem przy MI8 :) i dalej jestem zadowolony. Chociaż Amoled MI8 w porównaniu do P20 Pro to dno, jeśli porównać odwzorowanie odcieni szarości. 

Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Choć nie przeczę, że... brrrrrr... Wzdryga mnie na samą myśl o AMOLED. Korzyść z całej akcji jest, bo moja żona, która od blisko trzech lat używa P9 Lite, cały czas twierdziła, że nie potrzebuje nowego telefonu. Przy okazji tego, że miałem przez tydzień tego Mate 20 Lite, kiedy miałem go odesłać, zadałem jej pytanie: "Zastanów się, zanim odeślę". Teraz nie może się nachwalić, jaki to świetny i szybki telefon... ;) Oczywiście to kwestia punktu widzenia. Dla mnie, który przesiadam się z Mi MIX 2s, Mate 20 Lite to... cóż... :)

 

4 godziny temu, mariusz5891 napisał:

Tak z ciekawości: na jakich warunkach finassnowych wziąłeś mi8 z orange?

88 PLN (brutto) x 20 rat. Tyle tylko, że numer mam aktywny od 1997 roku i mam Orange dla firm.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mrosi napisał:

Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Choć nie przeczę, że... brrrrrr... Wzdryga mnie na samą myśl o AMOLED

Jak nie weźmiesz lupy to się nie zawiedziesz... Chłop wyżej przesadza, nie słuchaj. 

Sam OLED jest ok, też się bałem, głównie o wypalenia, ale to bzdura. Cierpią na to głównie Samsungi, nie wiem czemu. Osobiście jechałem 2h na nawigacji, ekran 100% i NIC się nie stało. Nie wiem co trzeba zrobić żeby wypalić ekran w telefonie. Odwzorowanie kolorów jest OK, biel jest biała, można dostosować. Ekran energooszczędny, w nocy super się przegląda treści i nie wali po gałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadza czy nie - po prostu pisze co widzi. Warto wiedzieć, a czy to przeszkadza? W normalnym użytkowaniu 99.9% osób tego nie zauważy i chyba o to chodzi :)

Tak przy okazji, wrzuciłem kilka modyfikacji do tego modelu. W przygotowaniu jeszcze kilka, między innymi regulacja wysokości navbara. Tylko muszę zrobić program do tego więc chwilę potrwa.

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy miał ktoś problem z face id? Ostatnio telefon odblokował mój brat ( ja noszę okulary, a on nie), i jestem w stanie to zrozumieć bo wyglądamy podobnie, ale mój kolega po kilku razach też odblokował moją mi8 i jestem trochę zaskoczony, że to tak dziwnie działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fatall1ty napisał:

Panowie czy miał ktoś problem z face id

Zwykła Mi8 ma podstawowe rozpoznawanie twarzy po zdjęciu (+ taki, że działa też w nocy dzięki podczerwieni), tylko Mi8 EE (nie wiem czy pro) posiada ten cały 3DFaceCheck czy jak to się zwało. Nie bez powodu przy ustawieniu rozpoznawania twarzy jest ostrzeżenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Działa u Was odblokowanie z zamkniętymi oczami? Mi nie (dobrze).
U mnie kto by nie próbował lub jakie kolwiek zdjęcia nie dają możliwości odblokowania bez mojej twarzy. Ustawialem tryb odblokowania już 3 krotnie po formacie Mi8. Jak by nie było działa u mnie to rewelacyjnie.

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z rozpoznawaniem "obcych" bo jak jakiś czas temu sprawdzałem to na 8 osób 4 rozpoznało jako ja. Niedawno ponownie sprawdzałem było lepiej chyba ze 2 osoby na 8. A ktoś sprawdzał jak jest teraz?

Sprawdziłem teraz: nadal 2/8 

Edytowane przez Kurian
Uzupełnienie danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...