Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Nezumi napisał:

a to też nie jest jednoznaczne, niektóre sklepy z allegro dodają 1A zwykłą ładowarkę (podobne do tych, jakie dawał kiedyś XiaomiForSale) z wtyczką EU :P. Nigdy nic nie wiadomo, sklepowe cwaniactwo jest twórcze :P.

Ehhhh... Dlatego ja już bym wolał brać z tego GearBesta, dopłacić do wersji Global i wtedy jest pewniak, ja tak kupiłem i było wszystko w porządku. Na pewno ryzyko mniejsze niż polskie sklepy z januszami na czele :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam Mi8 kupione w sklepie Sferis z Globalem, odblokowalem bootloader, zainstalowalem TWRP, Magiska i nie wiem co dalej, nie ma jakichś niewiadomo jakich modów, myślicie, że warto przechodzić na miuipolska? A może flashować stockowe recovery, zablokować bootloader i spać spokojnie w razie jakichś problemów z telefonem? Może ktoś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, odblokowałeś BL i teraz pytasz co robić? Jak zablokujesz to zrobisz cegłę z telefonu i tylko serwis zostanie, więc przemyśl to...

Teraz to najlepiej wgraj xiaomi.eu, bo na odblokowanym globalu aktualizacje z magiskiem są męką, jakieś kolejności, lazy flasher itp... A miałeś dobry Global bez kombinacji :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to ludzie. Jedni kupują w Chinach telefony przeznaczone na ich rynek. Następni to Janusze biznesu, którzy sprowadzają te chińskie wersje i wprowadzają klientów w błąd.

3 minuty temu, fatall1ty napisał:

Zrobiłem flash do stockowego recovery, mając eu global stable mogę normalnie zablokować bootloader? Tj. oem lock i nic się nie wysypie?

Chcesz zablokować bootloader na xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fatall1ty napisał:

na globalu

Unroot zrobiony? Jeśli tak to o ile masz stockowe recovery i niezmodyfikowany rom to nie powinno być problemu. Jednak i tak wyczyści dane więc najlepiej zrobić to miflash-em wgrywać miui global z zaznaczoną opcją wyczyść i zablokuj

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nieco lepszy z racji optyki, do S7 pakowali masło maślane, Mi 8 ma nawet ostrą co mnie zaskoczyło. Na pewno będziesz musiał korzystać z trybu ręcznego w trudnych warunkach, bo telefon czasem się gubi ale to każdy ma ten problem, nawet S8/S9 wieczorami potrafią cuda odstawiać i rozmywać przedmioty. 

W tej cenie i tak nic lepszego nie kupisz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aparat to nie, jeśli o całą resztę to warto, S7 to dzisiaj trochę trupiszcze, odczujesz różnicę w wydajności na pewno. Ale jeśli potrzebujesz lepszych zdjęć czy filmów to zmiana bez sensu, chyba że nie dopłacisz dużo, ale nową S7 można kupić za niewiele ponad 1000 zł więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuba452 napisał:

Spotkał się ktoś z was z przypadloscia przejściówek USB c -> aux ? 2 różne przejściówki i szumią pod radiem w aucie na moim mi8 , na mate10 nic nie szumi nie prrzrywa czym to może być spowodowane?

Z tego co pamiętam Mate10 ma jack'a, Mi8 nie ma, sama przejściówka z USB-C na jack wiele Ci nie da, bo brakuje tutaj porządnego DAC, który przetworzy audio. Chcesz się pozbyć szumów po jacku? Kup przejściówkę, która jest wyposażona w DAC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Ja mam przejściówkę dodawaną do zestawu i taką lepszą z DAC od Ugreena, na tej 1 u mnie szumi, na tej 2 jest ideolo.

Zarzucisz linkiem do tej przejściówki z DAC? Chętnie spróbuję na słuchawkach, jest różnica?

Coś takiego? - LINK

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nezumi napisał:

Nie, to jest zwykła, mam coś takiego: Link

Z tego co udało mi się dogadać z Ugreen przy zakupie, to zawiera DAC i pozwala na ładowanie do 1A.

Cholera, do samego słuchania muzyki to za duże :D 

Są jakieś małe przejściówki z DAC? Niby samo ekranowanie powinno pomóc i może dlatego nie ma szumów w aucie na radiu, a nie przez DAC. Wątpię że tam DAC jest, a na pewno nie jakiś porządny, bo one kosztują po 200-300 zł przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mariusz5891 napisał:

@mrosi Mam naviexpert od początku używania mi8 czyli jakieś 1,5 miesiąca na globalu i wszystko śmiga jak powinno.

PS: dzisiaj naviexpert abonament roczny -50%

BL masz odblokowany?

O rabacie wiem. Walczyłem z NE na Mi MIX 2s. Support poddał się po miesiącu. Miałem nawet dedykowaną wersję beta, dla mojego egzemplarza. Niestety...

Nie mniej dostałem gratisowy, trzymiesięczny abonament za wspólna walkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, galakty napisał:

Są jakieś małe przejściówki z DAC?

Na pewno są, ale to wymaga pewnie sporego szperania po necie :P. Ten dynks co mam wcale jakiś wielki nie jest.

23 godziny temu, galakty napisał:

Wątpię że tam DAC jest, a na pewno nie jakiś porządny,

To nie jest żaden cud audio, bo w końcu to jest firma od akcesoriów, a nie audio :P. Walnęli jakiś prosty przetwornik, aby tyle o ile redukował szum i w miarę sprawnie konwertował dźwięk. OBstawiam, że w tej przejściówce jest jakieś totalne minimum, ale ja za to płaciłem 2$, wiec było totalnie #worthit

3 godziny temu, mrosi napisał:

Czy ktoś używa, albo mógłby zainstalować i przetestować NaviExpert?

Działa także u mnie na Xiaomi.eu 8.11.15.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 08:23, mrosi napisał:

BL masz odblokowany?

O rabacie wiem. Walczyłem z NE na Mi MIX 2s. Support poddał się po miesiącu. Miałem nawet dedykowaną wersję beta, dla mojego egzemplarza. Niestety...

Nie mniej dostałem gratisowy, trzymiesięczny abonament za wspólna walkę. :)

Póki co zablokowany, we wtorek wieczorem kończy mi się okres oczekiwania na odblokowanie i od razu się za to miałem brać, ale teraz mnie troszkę zaniepokoiłeś... Do tej pory miałem już kilka innych telefonów xiaomi i nigdy na żadnym nie było problemu z działaniem tej apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz5891 napisał:

Do tej pory miałem już kilka innych telefonów xiaomi i nigdy na żadnym nie było problemu z działaniem tej apki

Niestety...

Musiałem pożegnać się z Mi MIX 2s. Nie wiem jak na globalu, i w sumie nie wiem, czy problem dotyczył tylko mojego egzemplarza. Support twierdzi, że mieli MIX 2s na globalu i wszystko hula. Na MIUI Polska/EU - nie fu - fu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...