Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, stereo0 napisał:

Też macie taki nieprzyjemny efekt stroboskopu, migania ekranu na full biało przy odblokowaniu na ostatnich, a w szeczolnosci na najnowszym miuipolska? Masakra jakaś z tym. AOD mam wyłączony. Przy włączonym jest ten efekt przy zgaszeniu ekranu i uruchomieniu się AOD. 

Noped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi to ja już nie wiem. Szlag mnie trafia. Zrobiłem full wipe i było spoko tak jakby się naprawilo. Przed chwilą biorę telefon to zamiast włączyć się ekran to migał biały,czarny i się nie włączył. Niby na forum eu ktoś tam oprócz mnie też o tym wspominał, ale sam już nie wiem od czego to jest zależne i gdzie jest problem czy w sofcie czy w tym pierdzielonym amoledzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że coś w sofcie ostatnim jest zrypane. Może nie każdy to odczuwa bo nie wiem lekko inne podzespoły są (ja mam z zaraz po premierze). Wipe trochę pomógł bo taki koncert krótki bo krótki, ale miałem przy każdym odpaleniu ekranu teraz miałem tak raz plus za każdym razem jak wyłączam telefon. 

Nic mnie tak nie wkurza ostatnio jak to. Z mi5 byłem zadowolony. Prawie dwa lata bez wipe, aktualizowany, jakieś tam drobne pierdy się zdarzały, ale to już powoli przelewa czarę goryczy. Wiem dałem ciała, nikt nie zmusza do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, stereo0 napisał:

Wydaje mi się, że coś w sofcie ostatnim jest zrypane.

Coś takiego, to bym obstawiał jednak soft, bo z tego co piszesz to po 1 problem jest tylko przy wyłączaniu, po 2 gdyby to był hard to raczej by też migało przy zwykłym wygaszaniu, przy odpalaniu apek etc. Może jakiś sterownik, czy coś...

@galakty Ja mam taką zasadę przy premierze nowych, flagowych Xiaomi, która się sprawdza już od czasów... Mi3? Mianowicie, daje Xiaomi 3msc od dnia premiery, na sofcie "beta/dev" aż wszystko się ustabilizuje i zostają tylko drobiazgi. Przy każdej premierze, czy to Mi4, czy to Mi5, czy Mi6 przez pierwsze 3-4msc pojawiało się najwięcej narzekań na błędy w sofcie, po tym okresie się wszystko normowało. Patrząc na to, że mieli ponad 2tyg wolnego, to jeszcze mają u mnie czas na poprawki :D, więc o ile nie kupiony "byle najtaniej, byle gdzie" to raczej kwestia jest w "przeczekaniu najgorszego". Kiedyś człowiek po prostu cofał aktu i problem z głowy, teraz strach przez ARB, czy się coś czasami nie uwali :P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi oby tak było bo teraz przy każdym odpaleniu ekranu mrugnie mi bialym po oczach zanim się pokaże cokolwiek xd a było tak dobrze do tego czasu po dzisiejszym wipe, ale wróciło do stanu z wczoraj. Na forum eu coś takiego ma dwie osoby z xiaomi 4x. Nie wytrzymie do kolejnej aktualizacji. Normalnie to bym sobie wgrał poprzednia jakaś aktualizacje na czysto, ale zdaje się nie można xd 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0 a sprawdzałeś może inne motywy? Bo zauważyłem, że przy wyłączaniu tel masz animacje, u Ciebie jej nie ma, a zamiast niej jest właśnie takie błyskanie, być może to właśnie to? Być może jakaś animacja nie jest odpalana prawidłowo i tak to się objawia? Po prostu za mało jest skarg na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi tak zmieniałem motyw. Teraz znowu zrobiłem wipe i po wipe i wgraniu systemu na nowo problemu nie ma nawet przy wyłączaniu telefonu. Wczoraj po wipe też go nie było tylko z czasem zaczął od nowa i był nie tylko przy wyłączaniu telefonu, ale głównie przy wybudzeniu ekranu. Mam ochotę sprawdzić po wipe, ale bez przywracania backupu apek i ustawień czy też się rozkręci ten problem do takiego rozmiaru jak wczoraj. Na razie przywrócę backup bo potrzebuję mieć w pracy sprawny telefon ze wszystkim co mam. Daje sobie czas do kolejnej aktualizacji miui by ewentualnie następną wgrać na całkiem czysto i wszystko pokonfigurować na weekendzie na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep to jakiś wałek, na telchinie ktoś kupił ostatnio tam rn5, niby wysyłka z PL ale towaru nie mieli na stanie. Oby u Ciebie nie było twego problemu. Cena taką sobie, chyba wolałbym już z GB kupić i poczekać te 2 tygodnie. 6/128 był za 380$ z priority line

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tpawel napisał:

Ten sklep to jakiś wałek, na telchinie ktoś kupił ostatnio tam rn5, niby wysyłka z PL ale towaru nie mieli na stanie. Oby u Ciebie nie było twego problemu. Cena taką sobie, chyba wolałbym już z GB kupić i poczekać te 2 tygodnie. 6/128 był za 380$ z priority line

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Priority line coraz częściej wpada w VAT.  Nie stać mnie na takie zabawy. Zresztą miałem dwie przygody z GB i teraz kupuję tylko w BG z ubezpieczeniem od VAT. Na Ali będzie to mój drugi telefon. No cóż, czas pokaże.

 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Wersje Global przychodzą z softem Global. To dokładnie takie samo Mi 8 jak kupisz z polskiej dystrybucji w polskim sklepie.

No nie.... Mogą wysłać wersję CN z zainstalowanym Globalem... Przecież to GB, oni robią wałki na nazewnictwie i wypuszczają jakieś wersję "global", "International" "out of china" etc etc etc... Ich twórczość nie zna granic...

1 godzinę temu, borda01 napisał:

Te Mi 8 z GearBesta z jakim softem przychodzą? 

Teoretycznie, tak, praktycznie, zależy od tego co zamówisz/dostaniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nezumi napisał:

No nie.... Mogą wysłać wersję CN z zainstalowanym Globalem... Przecież to GB, oni robią wałki na nazewnictwie i wypuszczają jakieś wersję "global", "International" "out of china" etc etc etc... Ich twórczość nie zna granic...

Teoretycznie, tak, praktycznie, zależy od tego co zamówisz/dostaniesz...

no to ciekawe. Ja zamówiłem u nich dziś Mi8 wersje global ciekawe co przyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy walki wałkami, ale taki sprzedawca np best cena od rękojmi nie ucieknie. 2 lata go to obowiązuje. Wolę to, niż 1 rok gwarancji od Chińczyka. Gdyby wszyscy konsumenci znali swoje prawa, to by się szybko wałki skończyły. Niestety ludzie jak to powiedział klasyk nie są głupi, na prawdę są jeszcze głupsi. A potem płacz i lament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak telefonu się pozbywasz na długie tygodnie + walczysz non stop pismami, super obsługa klienta, nic tylko płacić... Jeszcze żeby mieli chińskie ceny, to nieee. Poza tym nigdy mi się telefon nie zepsuł (nie kupuję wadliwych modeli po prostu i nie kupuję na premierę kota w worku).

Poza tym nigdy nie wiesz co Ci przyślą, czy Globala czy Chinę, wolę już Chińczykowi dać zarobić bo wiem co dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rękojmią to też tak pięknie nie jest. Od miesiąca walczę z Electro (Media Expert) z innym fonem, pierwsze zgłoszenie, sklep uparł się na naprawę zamiast wymiany na nowy (a raczej bez mojej wiedzy wysłał fona na naprawę, gdy chciałem nową sztukę), fon nie dość, że z naprawy wrócił w gorszym stanie, niż był wysłany (nie dość, że nie naprawili tego, co było, to doszły kolejne kwiatki, a jeszcze pouszkadzali obudowę w kilku miejscach), to teraz czekam od tygodnia, aż sklep podejmie decyzję przy 2 zgłoszeniu rękojmi o odstąpieniu od umowy tym razem i wyśle do mnie kuriera po paczkę... Więc też tak tej rękojmi jako wielki + zakupów w PL nie podawajcie, bo polski sklep jest cwany i nawet przy czymś tak banalnie prostym jak rękojmia kombinuje jak klienta orżnąć...

Mój fart, 4 fony z chin, żaden nie padł, 1 z PL i cóż, problematyczny :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nezumi napisał:

Mój fart, 4 fony z chin, żaden nie padł, 1 z PL i cóż, problematyczny

U mnie było podobnie ;) 

3 godziny temu, borda01 napisał:

Bo np. ładowarka jest z polską wtyczką

Jeśli ładowarka jest europejska, bez przejściówki to jest to wersja Global, tylko gwarancji że nie było tam grzebane Ci nie dam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, galakty napisał:

Jeśli ładowarka jest europejska, bez przejściówki to jest to wersja Global, tylko gwarancji że nie było tam grzebane Ci nie dam

a to też nie jest jednoznaczne, niektóre sklepy z allegro dodają 1A zwykłą ładowarkę (podobne do tych, jakie dawał kiedyś XiaomiForSale) z wtyczką EU :P. Nigdy nic nie wiadomo, sklepowe cwaniactwo jest twórcze :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...