Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Soft Global, MIUI 10.

Od dwóch dni mam Mi8 i jestem po podniesieniu miui z 9 na 10 i zgraniu ze starego rn3 danych. I zastanawia mnie póki co kilka rzeczy:

1. czemu nie ma możliwości sciągniecia tematów? wchodzę w motywy a tam tylko dostepny Classic i nie ma możliwości pobrania z neta (jest opcja importuj z pamieci lokalnej).

2. wkurzaja mnie reklamy na globalu - da sie zablokowac czy musze przejsc na customa miui polska?

3. brak zabezpieczeń blokady w postaci skanu twarzy (jak dobrze kojarze to przy pierwszym uruchomieniu i konfiguracji telefonu (jeszcze na miui 9) byla opcja skanu twarzy)

 

Poza tym jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

reklamy w apkach systemowych (np. cleaner). wkurza niesamowicie (do tej pory na rn3 mialem miui eu i nie wiedzialem co to reklamy - oprocz apek lub gier bo wiem ze to producent apki/gry dorzuca).

a jest szansa zeby byly motywy i odblokowanie w naszym pieknym regionie? a odblokowanie twarza chcialem z ciekawosci zobaczyc jak dziala.

Edytowane przez artmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, artmin napisał:

reklamy w apkach systemowych (np. cleaner). wkurza niesamowicie (do tej pory na rn3 mialem miui eu i nie wiedzialem co to reklamy

Chyba w każdej apce systemowej w której mogą pojawiać się reklamy masz w menu opcję "Odbieraj propozycje". Jak to zaznaczysz to masz propozycje=reklamy. Co do cleaner-a to to jest chyba w ustawieniach ogólnych Panelu sterowania. Dodatkowo zawsze można wyłączyć, albo odinstalować programik msa od Xiaomi odpowiedzialny za reklamy. Jak to zrobić na globalu bez twrp, czy roota znajdziesz na tym forum. Na motywy w globalu w naszym regionie na razie nie ma szans. Ustaw np Szwajcarię i zaczną działać (Rodo tam nie sięga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś problemy z czujnikiem zbliżeniowym podczas rozmowy? Gdzieś czytałem, że są problemy, ale nie jestem pewien czy to akurat było w mi8. :) 

I jak działa global stable od producenta? Jakieś ma problemy czy wszystko ok?

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie regionu na Szwajcarie (czemu regiony nie sa alfabetycznie? upierdliwe potem szukanie Polski na powrocie jest ;)) można pobrać motywy, spokojnie wrócić na region Polska i stosować już ściągnięte motywy.

Co do korzystania to rewelacja, aparat póki co bajka, szybkość Q845 plus 6GB ramu no to musi działać. Zero zadyszki. Poprawiony zasieg wifi (w sensie że rn3pro w pewnym punkcie mieszkania łapał ledwo zasięg wifi, Samsung A5(15) oraz A5(17) łapały ok 60%, podobnie redmi 4x - natomiast mi 8 łapie ok 70%).

LTE (przynajmniej Orange) też jakby chętniej łapie (trochę rzadziej się przełącza na H+ niż rn3pro).

Muszę doczytać jak sprawdzić czy mam zablokowany bootloader, przynajmniej w opcjach programistycznych mam możliwość "odblokowywanie oem (zezwol na odblokowanie bootloadera)".

To byłoby na tyle co pamiętam i co zauważyłem jeśli chodzi o Global Stable 10.0.2.0 (OEAMIFH).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś, kto bardziej się temu przygląda powiedzieć jak wygląda sytuacja z ostrością obrazu na tym Amoledzie? A może ma ktoś porównanie z IPS FHD podobnym rozmiarów? Ciekawi mnie o ile słabsza jest ostrość w porównaniu do zwykłych LCD i czy jest mocno odczuwalna. Na obecnym mixie 2 mam ustawioną czcionkę na XS i dodatkowo zmniejszyłem DPI w ustawieniach programistycznych aby mieć więcej tekstu na ekranie. Nie wiem jak będzie to wyglądać na Amoledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Non_vincere_te napisał:

Czy mógłby ktoś, kto bardziej się temu przygląda powiedzieć jak wygląda sytuacja z ostrością obrazu na tym Amoledzie? A może ma ktoś porównanie z IPS FHD podobnym rozmiarów? Ciekawi mnie o ile słabsza jest ostrość w porównaniu do zwykłych LCD i czy jest mocno odczuwalna. Na obecnym mixie 2 mam ustawioną czcionkę na XS i dodatkowo zmniejszyłem DPI w ustawieniach programistycznych aby mieć więcej tekstu na ekranie. Nie wiem jak będzie to wyglądać na Amoledzie.

Nie zauważyłem żadnej różnicy po przesiadce z LCD w Mi 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, johnny1836 napisał:

Nie zauważyłem żadnej różnicy po przesiadce z LCD w Mi 5 

To dość zaskakujące zwłaszcza, że Mi 5 ma 5.15".

A może ktoś mi powiedzieć jak wygląda tekst ze screena poniżej na mi8/EE ?. Taka sama rozdzielczość jak w mi8 bez notcha. Jestem ciekaw czy jest ostry jak w mixie 2.

Z góry dzięki, niestety nie mam jak tego sprawdzić naocznie.

Spoiler

.Screenshot_2018-10-26-17-21-21-141_org.mozilla.fennec_aurora.thumb.png.dae3612c6ab41f6dd1f07ef1ec9f189f.png

 

 

Edytowane przez Non_vincere_te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

No między 408 a 420 ppi na pewno zobaczysz różnicę. A to że OLED jest bardziej pikselowaty to nie wiem czy nie dotyczy tylko Samsungów.  

Dotyczy większości Amoledów, bo większość teraz to Pentile. W Mi 8 również siedzi Amoled Pentile Samsunga. W rzeczywistości mają one mniejszą rozdzielczość z racji mniejszej ilości subpikseli. QHD to mniej więcej ostrość FHD LCD. Dlatego ciekawi mnie jak wygląda mała czcionka na Mi 8.

Edytowane przez Non_vincere_te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad masz info że to Pentile? Wiadomo tylko że Samsung. 

Poszarpanych czcionek nie będzie, akurat jestem przewrażliwiony na punkcie słabych ekranów. Miałem P9 z PPI chyba 430 około, na Mi 8 nie widzę problemów. Ba, ekran jest o niebo lepszy. No chyba że masz sokoli wzrok i widzisz z takiej odległości lepiej niż przeciętny, zdrowy człowiek to może... ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, galakty napisał:

Skad masz info że to Pentile? Wiadomo tylko że Samsung. 

Poszarpanych czcionek nie będzie, akurat jestem przewrażliwiony na punkcie słabych ekranów. Miałem P9 z PPI chyba 430 około, na Mi 8 nie widzę problemów. Ba, ekran jest o niebo lepszy. No chyba że masz sokoli wzrok i widzisz z takiej odległości lepiej niż przeciętny, zdrowy człowiek to może...

"Super AMOLEDy" Samsunga to teraz zawsze Pentile (ekran Mi 8 w spojlerze). Super wzroku raczej nie mam, natomiast mam trochę bzika na punkcie ekranów, w końcu to na niego patrzę cały czas i wierzcie lub nie, ale są ludzie, którzy zwracali telefony z racji zauważalnej dla nich różnicy między panelami FHD amoled a LCD (może akurat oni serio mieli nadludzki wzrok). Wcześniej miałem QHD Amoled z 530 ppi więc nie było żadnego problemu, potem wziąłem mixa 2 z FHD LCD ostrość praktycznie taka sama. Teraz myślę nad zmianą i stety, niestety chińskie flagowce (xiaomi, one plus) oferują na tą chwilę tylko takie panele. Jak będę miał czas to skoczę to galerii i przyjrzę się samsungom A7,8,9 bo mają praktycznie te same ekrany jak mi 8 i reszta chińskich flagowców, w każdym razie dziękuję wam za opinię.

Żeby nie odbiegać od tematu, chciałbym zapytać jeszcze o być może głupią rzecz, ale wynikająca z pewnej rzeczy. Czy nie męczy wam się wzrok, bądź bolą oczy podczas korzystania z Mi ósemki?

Spoiler

Subpixel.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnego dyskomfortu z używania mi8 w dzień, czy też wieczorem przy zgaszonym świetle w pokoju, a zdarza mi się posiedzieć na  youtube, fb przed samym snem.

Wracając jeszcze do wyświetlacza amoled w mi8,  mam nadzieję że nie będą go trapiły wypalenia o których nieraz się słyszy  w samsungach przy dość intensywnym użytkowaniu w np jako nawigacja.

Edytowane przez spokozbyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spokozbyn napisał:

Wracając jeszcze do wyświetlacza amoled w mi8,  mam nadzieję że nie będą go trapiły wypalenia o których nieraz się słyszy  w samsungach przy dość intensywnym użytkowaniu w np jako nawigacja.

Taka charakterystyka OLED, trzeba się przygotować na to, że po jakimś czasie mogą pojawiać się wypalenia/powidoki. Wszystko zależy od tego, jak telefon będzie używany. Jeżeli przez długie godziny będzie wyświetlać praktycznie statyczny obraz, jasny, to niestety, szansa na wypalenie jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spokozbyn napisał:

przy dość intensywnym użytkowaniu w np jako nawigacja

Jeśli planujesz jeździć po 3-4 godziny i więcej na nawigacji to ja już teraz Ci mogę powiedzieć że ekran wypalisz. Co prawda Mi 8 powinien na to mniej cierpieć niż Samsung, ale to nadal OLED i to jego cecha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z wami zgodzę, kupując mi 8 byłem świadomy jakie AMOLED ma plusy i minusy. Z drugiej strony nie ma co też przesadnie panikować. Starać się unikać wyświetlania stałego obrazu przez dłuższy okres czasu przy maksymalnej wartości podświetlenia i najzwyczajniej cieszyć się telefonem.  Masa ludzi używa telefonów z AMOLEDem i nie doświadczyła wypalenia, warto jednak mieć to na uwadze i trochę bardziej "dbać" o nasze ekrany.

Edytowane przez spokozbyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem sporo (średnio w tygodniu po 30 min, co drugi weekend 2x12h więc wychodzi ok 14,5h tygodniowo) i po ok. 1,5 roku używania yanosika na samsungu a5(15) miałem wypalony u góry ekran (głownie od białego tła braku reklam). Teraz od roku mam a5(17) i trochę mniej godz korzystam tygodniowo (max 10h) i póki co jeszcze jest 'cały'.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, artmin napisał:

Używałem sporo (średnio w tygodniu po 30 min, co drugi weekend 2x12h więc wychodzi ok 14,5h tygodniowo) i po ok. 1,5 roku używania yanosika na samsungu a5(15) miałem wypalony u góry ekran (głownie od białego tła braku reklam). Teraz od roku mam a5(17) i trochę mniej godz korzystam tygodniowo (max 10h) i póki co jeszcze jest 'cały'.

 

To nie tak źle, zważając na ilość godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przednia kamera + podczerwień(jeśli potrzebuje to używa). U mnie to działało rewelacyjnie na region Francja. Czekam na wydanie dla Regionu PL. Nie wykrywało mi twarzy ze zdjęć lub osób bardzo podobnych do mnie. O dziwo nie chce odblokować z zamkniętymi oczami(super). Jak otwieram od razu unlock . W okularach działa czy to w zwykłych czy przeciwsłonecznych.

 

Tak przy okazji. Zrobiłem sobie test w antutu i wyszło 287500 czyli koło tego co podają dla mojej wersji. Telefon się grzeje a przy wymagających grafikach schodzi nawet poniżej 10 FPS co mnie mocno zdziwiło przy takich parametrach telefonu

 

Wysłane z mojego MI 8

~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~

przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi8 około miesiąca, global miui 10. Wsio działa dobrze, bateria trzyma ok 2dni. Denerwuje mnie, że te regiony trza zmieniać. W polskim nie działalaja motywy i to odblokowanie twarzą. A na innych są reklamy albo telefon cicho gra słuchawkach. Ogólnie jest sens instalować jakieś inne miui niż to oficjalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...