Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdzałem linijką, ale kiedyś na szybko potrzebowałem odpalić GPS, złapał fixa w sekundę i przez 15 kilometrów prowadził w porządku. Tylko tyle i aż tyle, a jaka dokładność i ile metrów to mi to *ekhm*. Tutaj większy problem będzie z softem, bo na każdej wersji i odmianie będzie inny GPS... A czy dual u nas działa to nawet nie wiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa u was restart systemu? U mnie podejrzanie długo.

 

 

Odnośnie adaway... instrukcja poniżej:

Najnowszy Adaway z: https://androidfilehost.com/?w=profile&uid=890129502657583021

Ustawiamy w preferencjach ścieżkę hosts na /data/hosts i bootujemy telefon do TWRP. 

W TWRP i terminalu wpisujemy:

ln -sf /data/hosts /system/etc/hosts

 

Reboot do systemu i niby mam plik hosts zmodyfikowany, ale reklamy dalej są widoczne. Ktoś ma pojęcie wtf? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przedwczoraj przyszedł do mnie Mi8 6/128 (blue) z lightinthebox z odblokowanym bootloaderem i odrazu zrobiłem aktualizację do wersji Miui10 10.0.2.0 wersja stabilna i teraz moje pytanie czy mogę wgrać wersję dev global 8.10.18 bez żadnych obaw bo słyszałemże można zablokować bootloader i wtedy d..a blada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, 1jedrzej1 napisał:

Czy na GB, Ali itp istnieje coś takiego jak zakup na FV? Czyli w koszty, VAT itd.

Nie przypuszczam. Oni mają tylko invoice. Jeśli już, ot musiałbyś zgłosić towar do odprawy celnej, opłacić VAT, a wówczas od UC dostaniesz fakturę. Mało opłacalne, zważywszy, że ceny na GB nie są rewelacyjne, a na Ali można kupić refuba...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Dalivk cache nie pomogło. Telefon rebootuje sie od 1 loga Mi do pulpitu około ~1:30min dramat.

może warto factory reset jakiś zrobić, u mnie zadziałała magia i telefon zaczął chodzić dodatkowo o wiele płynniej, a mam wykorzystaną ponad połowę ze 128 gb :D

Masz roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Jak na takich podzespołach telefon wcześniej mulił to boję się myśleć co w tym sofcie siedziało... :) 

Android P nie to że mulił, ale animacje wydawały się takie "niepłynne" na launcherze pixela, albo przesunięcie w lewo na pulpicie, aby włączyć karty googla potrzebowały sekundy aby się włączyły

 

5 minut temu, Gravis napisał:

Mam roota, ale brak czasu na robienie pełnego factory reseta. Bede pewnie jakos z tym zyl..

U mnie tak samo root spowalniał wcześniej system, Magisk 17.2 pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczam. Oni mają tylko invoice. Jeśli już, ot musiałbyś zgłosić towar do odprawy celnej, opłacić VAT, a wówczas od UC dostaniesz fakturę. Mało opłacalne, zważywszy, że ceny na GB nie są rewelacyjne, a na Ali można kupić refuba...
Co oznacza refub? Odnowiony przez producenta?
A jeśli już ten VAT podczas przesyłki zostanie mi niestety naliczony, to mogę go potem odliczyć?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, 1jedrzej1 napisał:

Co oznacza refub? Odnowiony przez producenta?
A jeśli już ten VAT podczas przesyłki zostanie mi niestety naliczony, to mogę go potem odliczyć?

Tak. Refub to produkt odnowiony. Niestety często jest to jedna wielka "kiszka".

 

Co do odliczenia, musisz poszukać w necie. Nie znam przepisów i procedur dotyczących odliczania podatku w przypadku produktów sprowadzanych z zagranicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, erni330 napisał:

Witam przedwczoraj przyszedł do mnie Mi8 6/128 (blue) z lightinthebox z odblokowanym bootloaderem i odrazu zrobiłem aktualizację do wersji Miui10 10.0.2.0 wersja stabilna i teraz moje pytanie czy mogę wgrać wersję dev global 8.10.18 bez żadnych obaw bo słyszałemże można zablokować bootloader i wtedy d..a blada.

Już sobie poradziłem wgrałem z pomocą chłopaków z telegrama xiaomi eu 8.10.18 :grin: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy update naprawił problem restartu - aktualnie trwa to około 13 sekund.

Odnośnie Adaway:

 

Odnośnie adaway... instrukcja poniżej(Magisk zainstalowany już):

Instalujemy BusyBox ze sklepu oraz instalujemy go z aplikacji

Sprawdzamy po instalacji Busybox checkerem czy mamy zielono dla Busybox oraz Root

Instalujemy najnowszy Adaway z: https://androidfilehost.com/?w=profile&uid=890129502657583021

I teraz już symlink powinien zadziałać i hosts się podmienić poprawnie oraz blokować reklamy po restarcie. 

 

U mnie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 09:19, Nezumi napisał:

Więc wiesz także, że w ustawieniach są 2 pola "Zawsze włączony" i jeden dotyczy AoD, a drugi dotyczy podświetlania powiadomień? Tak tylko przypominam. Co więcej, jesteś jedyną osobą, która to zgłasza, więc albo coś źle ustawiasz, albo powinieneś zrobić wipe, bo masz coś nasrane w systemie :).

Przepraszam, ale nie zauważyłem żadnego Twojego postu W TYM TEMACIE o AoD z wyjaśnieniami, a jednie post "mi nie działa" bez żadnych szczegółów. Także takie teksty sobie zostaw dla siebie.

Coś mnie poniosło :) przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się to tak nazywa na najnowszym miui. Ale mam drugi problem. Ustawienia/ Systemowe/ SMS/ Transmisje komórkowe. Nie mogę tam wejść by wyłączyć powiadomienia o zmianie nadajnika. Ktoś ma taki problem? System instalowany na czysto więc wątpię, że to jakiś mój indywidualny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...