Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Można ustawić sygnał dla SMS dla poszczególnych simów?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


Tak można.
Dźwięki i wibracje / TU dzwonek telefonu lub otrzymano SMS / ustawienia SIM.
Następnie ustawiasz dźwięki dla poszczególnych kart.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Oxygenum2002 napisał:

Ja mam 8.9.20 - czyli już na Androidzie 9 - i chwalę sobie bardziej - znikły problemy z GPS-em (wgl zniknęły wszystkie problemy). No i SoT dużo lepszy - wyciągam ponad 7h a użytkuje na dużej intensywności (Endomondo, Hearthstone, Reddit, Facebook, Aparat, Messenger. Internet - takie aplikacje dominująco)

Podejrzewam że dużo ułatwił Tobie full wipe. Też nie mam probelmów z endomondo gpsem, sotem, - przy max użytkowaniu 1,5 do 2 dni na baterii. 

Dużo czytałem że ludziom nie działa jak powinno (mi8) z tygodniówkami wrześniowymi więc na razie odpuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, weah napisał:

Podejrzewam że dużo ułatwił Tobie full wipe. Też nie mam probelmów z endomondo gpsem, sotem, - przy max użytkowaniu 1,5 do 2 dni na baterii. 

Dużo czytałem że ludziom nie działa jak powinno (mi8) z tygodniówkami wrześniowymi więc na razie odpuszczam

Istotnie robiłem przed full wipe'a. Na pewno jest to nie bez znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymusić działanie OK google? 
 
Czy da sie cos zrobic z przyciszajaca muzyka w przypadku innych powiadomien? 
Wyłączyć dźwięki powiadomień innych aplikacji. Po za tym mając telefony różnych producentów w standardowych softach, działało zawsze tak samo, powiadomienie wyciszało muzykę. Nie wiem jak w sytuacji modyfikowanych rom'ów.

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Tu nawet ok Google nie mogę wymusić

Ok google w mapach działa. Poza, dopiero po zmianie języka na eng najlepiej  US w systemie (nie tylko w wyszukiwaniu głosowym). Jak jeszcze zmienisz region na US to wszystkie opcje powinny działać. Raz udało mi się uruchomić z pl w systemie, ale po aktualizacji Googla zniknęło. Oficjalnie język polski nie jest obsługiwany, nieoficjalnie już jest. Może stąd problemy w Miui, które zbyt poważnie to traktuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gravis napisał:

No zmieniłem na angielski US.

I niestety dalej..

Musisz pogrzebać w ustawieniach Googla i opcjach rozpoznawania mowy. Nie zauważyło że zmieniłeś język, bo wyświetla że z tym językiem nie działa. Spróbuj jeszcze lokalizację na US ustawić, aczkolwiek u mnie działa bez tego (global dev 8.9.20). Koledze chodziło chyba o to że pomimo ustawienia regionu na US i tak odczytuje lokalizację  na podstawie GPS.

Screenshot_2018-10-02-13-31-27-653_com.google.android.googlequicksearchbox.thumb.png.1e50f638cc7edae1c5d9988449d61491.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jakiś inny telefon oprócz Mi 8 ma domyślnie animowaną tapetę ekranu blokady? Zdziwiłem się dzisiaj co nie miara, pierwsze widzę coś takiego.
Mój s5 miał. Ja to raczej szukam opcji wrzucenia na ekran blokady krótkiego swojego filmiku

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable~
przy użyciu Tapatalka

Na mi 8 global stable (aktualizacja Ota) do miui 10 miałem problemy z dotykiem kilku apk. Fizycznie miejsce dotyku było odbierane zupełnie gdzie indziej na ekranie. Problem pojawia się przy korzystaniu z przycisków menu na dole kiedy są na stałe włączone i jednocześnie przy włączonej autorotacji ekranu. Problem występuje tylko w niektórych aplikacjach. Domyślam się że z powodu not cha.
Druga sprawa to nie mogę się połączyć mi 8 z modułem bluetooth w samochodzie z rSAP. Dzieją się różne cyrki przy próbie połączenia. Zawsze wykrywa mi 8 ale nie chce jej połączyć.
Trzecia to panel sterowania w systemie.
Co jakoś czas wyskakuje mi okno z testem fremware telefonu. Ręcznie sam tego znaleźć nie mogę. Po przeprowadzeniu testu wywala mi błąd tylnej kamery oraz wifi. Nie rozumiem tego testu bo przy teście CIT z poziomu wpisania kodu serwisowego wszystkie testy zdane pomyślnie. Aplikacje niezależne też wskazują prawidłowe działanie. A samo wifi jak i aparat działają bez problemu.
Płatności zbliżeniowe, face id ( rejon np Francja) działają bez problemu. Face id nie rozpoznaje o dziwo u mnie zdjęć czy też innych osób i działa bezbłędnie ( tylko w pionowym ustawieniu telefonu). Jak coś jeszcze znajdę to dopiszę. Screeny też wrzucę jak złapię.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable~
przy użyciu Tapatalka

Witam
Od jakiegoś czasu mam taki problem z YouTube, otóż filmy mi nie przechodzą na pełny ekran po obróceniu smartfona jak to naprawić bo w ustawieniach nie widzę tej opcji.
Sprawdź dokładnie ustawienia czy nie masz blokady autorotacji dla systemu lub dla konkretnych aplikacji. Mam podobny problem czasami i myślę że jest to raczej problem samej aplikacji YouTube. Problem występował u mnie na Galaxy s5, lg k10 i na mi 8 też faktycznie się zdarza. Nie jest jakoś to duży problem chyba dla większości że trzeba kratkę kliknąć aby mieć full screen

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mi8, MIUI Global 10.0.2 Stable, czy to jest standardem, że w przeglądarce chrome, przy obrocie ekranu mam pogrubioną górną belkę, tzn mam jakby 2 wiersze, pierwszy z godziną zasięgiem i baterią, na środku jest jakby miejsce na notcha i pasek z adresem poniżej? W standardowej przeglądarce belka jest pojedyncza.

Czy można zmienić wielkość ikon, czy to jest zależne od motywu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
Mi8, MIUI Global 10.0.2 Stable, czy to jest standardem, że w przeglądarce chrome, przy obrocie ekranu mam pogrubioną górną belkę, tzn mam jakby 2 wiersze, pierwszy z godziną zasięgiem i baterią, na środku jest jakby miejsce na notcha i pasek z adresem poniżej? W standardowej przeglądarce belka jest pojedyncza.
Czy można zmienić wielkość ikon, czy to jest zależne od motywu?
 
Tak jest w tej wersji0ea6a6391b866526924b88fc77151291.jpg

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Worrior napisał:

Mam pytanie. Mam mi 8 kupiony w wersji chińskiej z odblokowany bootloader i wygranym globalem. Czy według ostatnich doniesień odnośnie uceglenia fona, mogę wgrać miui.eu i będzie wszystko ok?

Dopóki nie zablokujesz BL wgrywasz sobie co chcesz, byle było pod Mi8...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno irytuje mnie brak ikon powiadomień aplikacji dlatego zacząłem drążyć i znalazłem to rozwiązanie

Wygląda to jak wygląda, mnie bardzo irytuje ten ludzik androida i na razie nie znalazłem sposobu na jego wyłączenie

Screenshot_2018-10-08.png

Edytowane przez mariusz5891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem od dziś szczęśliwym posiadaczem mi 8. Na razie to duży przeskok w porównaniu do poprzedniego mojego telefonu Lg spirit. Bardzo szybko chodzi, mnogość funkcji, możliwości, aparat super. Na razie pod wrażeniem jestem i notch na razie nie przeszkadza i nie wydaje się brzydki. Jedyny minus tak na szybkiego to mógłby być chyba trochę mniejszy, ale przesiadka z 4,7 na 6,21 to przyzwyczaić się trzeba będzie. Mam wersję MIUI global 9.5 stabilna 9.5.13.0(OEAMIFA). Trochę się naczytałem i gubię. To dobra wersja? Czytałem, że warto coś wgrać? Co polecacie by usprawnić telefon pozdrawiam :)

Edytowane przez DawidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DawidK napisał:

Co polecacie by usprawnić telefon pozdrawiam

Jeśli kupiłeś prawdziwego Globala to zaktualizuj do MIUI 10 i niczego nie ruszaj. Tu nie ma czego usprawniać, to nie staroć LG gdzie bez setki wpisów w build.prop telefon nie chciał chodzić, a bez zmian w zarządzanu governorem i RAMem sprzęt mulił. 

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki myślę że prawdziwy, nie znam się. Ale z pewnego źródła kupiłem z X-kom. Co ciekawe jak zapytałem w sklepie  z ciekawości bardziej OnePlus6 polecali nie mieli na stanie chciałem obejrzeć. I w tej cenie jeszcze P20 polecali. Ale myślę, że zadowolony będę kilka lat z mi 8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, galakty napisał:

No to póki co musisz z tym żyć, chyba wiedziałeś co kupujesz.

Oczywiście, ale po cichu ciągle liczę, że zaimplementują te ikony powiadomień do którejś aktualizacji. Powyższe rozwiązania pokazują, że jak najbardziej można. Jeżeli tak się nie stanie to trzeba będzie wrzucić xiaomi.eu bo brak tych ikon irytuje mnie bardziej niż sądziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DawidK napisał:

Ok dzięki myślę że prawdziwy, nie znam się. Ale z pewnego źródła kupiłem z X-kom. Co ciekawe jak zapytałem w sklepie  z ciekawości bardziej OnePlus6 polecali nie mieli na stanie chciałem obejrzeć. I w tej cenie jeszcze P20 polecali. Ale myślę, że zadowolony będę kilka lat z mi 8. 

Osobiście za taką cenę to bym Mi 8 nie brał tylko właśnie OP6. P20 to kicha.

Jak kupowałeś oficjalnie to daj spokój i nic z tym nie rób, myślałem że gdzieś w Chinach kupowałeś czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...