Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Fedaykin napisał:

Zaznacze, że nie jest to mój pierwszy xiaomi, zatem wiem co włączam czy też wyłączam:)

Więc wiesz także, że w ustawieniach są 2 pola "Zawsze włączony" i jeden dotyczy AoD, a drugi dotyczy podświetlania powiadomień? Tak tylko przypominam. Co więcej, jesteś jedyną osobą, która to zgłasza, więc albo coś źle ustawiasz, albo powinieneś zrobić wipe, bo masz coś nasrane w systemie :).

12 godzin temu, Fedaykin napisał:

przepraszam czy Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem???

Przepraszam, ale nie zauważyłem żadnego Twojego postu W TYM TEMACIE o AoD z wyjaśnieniami, a jednie post "mi nie działa" bez żadnych szczegółów. Także takie teksty sobie zostaw dla siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nezumi napisał:

Więc wiesz także, że w ustawieniach są 2 pola "Zawsze włączony" i jeden dotyczy AoD, a drugi dotyczy podświetlania powiadomień? Tak tylko przypominam. Co więcej, jesteś jedyną osobą, która to zgłasza, więc albo coś źle ustawiasz, albo powinieneś zrobić wipe, bo masz coś nasrane w systemie :).

Przepraszam, ale nie zauważyłem żadnego Twojego postu W TYM TEMACIE o AoD z wyjaśnieniami, a jednie post "mi nie działa" bez żadnych szczegółów. Także takie teksty sobie zostaw dla siebie.

Dziękuję za wyjaśnienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, johnny1836 napisał:

Panie i Panowie, czy to normalne, że nie mam aktualizacji xiaomi.eu OTA czy u mnie jest coś nie tak?

Na Mi 5 pamiętam, że były aktualizacje OTA...

Cześć mam tak samo nie widzi aktualizacji , myślałem że da się ręcznie ściągnąłem nowy romik dałem aktualizacje i telefon bootuje się do twrp to tam mam ręcznie dać i instalacje ? Bo chyba wówczas wszystkie dane i ustawienia stracę a tego bym nie chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johnny1836 napisał:

Na Mi 5 pamiętam, że były aktualizacje OTA...

OTA teraz wychodzą... "później" (bodajże poniedziałek), aby wyłapać przez weekend ew błędy po stronie Xiaomi.eu i je naprawić.

2 godziny temu, azitoshi napisał:

Cześć mam tak samo nie widzi aktualizacji , myślałem że da się ręcznie ściągnąłem nowy romik dałem aktualizacje i telefon bootuje się do twrp to tam mam ręcznie dać i instalacje ? Bo chyba wówczas wszystkie dane i ustawienia stracę a tego bym nie chciał :)

Tak. Wszystkie ręczne (i automatyczne też) aktualizacje na Xiaomi.eu przeprowadzasz w TWRP i nie, nic nie zostanie usunięte o ile sam tego nie usuniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zioloqq napisał:

Na czym aktualnie najlepiej siedziec na Mi8 ? Zeby GPS dobrze dzialal , zeby bateria trzymala ?

Według mnie, najlepiej być na bieżąco. Póki co jeśli coś się zmienia to tylko na plus.

Na GPS nie narzekam, a bateria trzyma bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny1836 napisał:

Czyli romy OTA są "inne" niż te z piątku?

Raczej nie. Po prostu Xiaomi.eu daje sobie takie "zabezpieczenie" wcześniej bywało tak, że ludzie już w piątek instalowali, po czym były żale, że są bugi, aktualnie każdy aktualizuje na własną odpowiedzialność i jeżeli jakiś bug się trafi z winy Xiaomi.eu, to sami sobie są winni.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok u mnie nadal nie ma aktualizacji, jak sam ściągam pliczek i w programie do aktualizacji go wskazuje ręcznie to telefon mi się bootuje do twrp i tyle... czy dalej coś się powinno dziać samoczynnie czy trzeba dalej ręcznie instalować. Jeśli trzeba ręcznie to bardzo bym prosił o wskazówki co dalej robić tak żeby nie usunąć sobie danych i ustawień z telefonu :) z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, azitoshi napisał:

z góry dzięki !

Ty nie dziękuj, tylko czytaj poradniki, to nie jest trudne... Napisałem Ci wyżej, przy zwykłej instalacji nic nie usuniesz, chyba że coś się skopie (przez co telefon wpadnie w bootloop i może być wymagany wipe) lub przechodzisz z andka 8 na 9(tutaj wipe jest wymagany)... TWRP->Install->wybierasz paczke->suwaczek i dalej magia dzieje się sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się ceglane mi8 żyje . Dziękuję Pana z MICenter :) .

I to w sumie jedyna rzecz z której można się cieszyć bo jedynym plusem tego telefonu jest to że sie nie zacina . Dawno nie miałem tak zbugowanego telefonu nie ma aplikacji w której nie było by jakiś przycięć innych kolorów pasków , uciętych i nie czytelnych napisów funkcji . Więc w sumie nawet ta szybkością działania nie ma się co cieszyć. Kolejna sprawa to zdjęcia .. miało być pięknie a wyszło jak zawsze o ile w aplikacji aparat jest jeszcze jakoś znośnie ( wcześniej używałem S8) to Snapchat robi zdjęcia gorsze o jakiejś s3 piksele samae latają po ekranie jednym słowem dramat jeśli tego nie naprawia jest to naprawdę nie do przeżycia. O powiadomieniach i jakości filmów na YT już nie wspomnę. Jeśli w przyszłych aktualizacjach chociaż trochę czego nie naprawia jak dla mnie nie ma czego szukać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem xiaomi.eu przez USB OTG. Z tym, że teraz jak odpalę aparat foto to każe mi podłączyć pamięć wewnętrzną USB. Co robię źle?

Gdzieś się zamotałam w twrp. Pamietam, ze w twrp mount powinienem coś odznaczyć lub zaznaczyć chodzi o read only. W pamięci mi8 mam cały czas dziwne katalogi a nie tak jak zazwyczaj. Proszę o pomoc.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Mariusz Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Powinieneś zrobić format data (NIE Wipe). Masz zaszyfrowaną pamięć wewnętrzną.

No tak z tych nerwów o tym nie pomyślałem. Dzięki teraz komp widział pustą partycję fona. Udało się skopiować plik. Teraz się flashuje. Mam nadzieję, że wstanie i będzie ok.

Dzięki

 

Poszło jest ok. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego ONEPLUS 6 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, weah napisał:

8.8.30 i przez następne tygodnie nie polecam się przesiadać . - ze względu na dotarcie androida 9tki

Ja mam 8.9.20 - czyli już na Androidzie 9 - i chwalę sobie bardziej - znikły problemy z GPS-em (wgl zniknęły wszystkie problemy). No i SoT dużo lepszy - wyciągam ponad 7h a użytkuje na dużej intensywności (Endomondo, Hearthstone, Reddit, Facebook, Aparat, Messenger. Internet - takie aplikacje dominująco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...