Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce sobie kupić mi8 na AliExpress. Czytam, ze maja już odblokowane bootloadery. Czy na takim telefonie mogę wrzucić bez problemu twrp i później wgrać xiaomi.eu? Czy jeżeli zrobię to w ten sposób będą działać płatności zbliżeniowe?
Pozdrawiam.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Wiem pewnie już powyżej było ale pytam dla pewności. Telefon będzie najprawdopodobniej od Goldway. Czy wystarczy wgrać twrp i rom miuipolska?

Wysłane z mojego ONEPLUS 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o Goldiego z końca sierpnia. twrp weszło bez problemu tak jak i miuipolska i polecam to od razu zrobić Siedzę na 8.30 i wydaję mi się, że to na razie jedna z lepszych kompilacji. 
 
Dzięki. Reasumując jak dostanę to od razu fastboot wgrać twrp i wrzucić xiaomi.eu?

Wysłane z mojego ONEPLUS 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak chcesz możesz posiedzieć na tym globalu co dostaniesz ale jak krążą pogłoski od goldway to syf więc polecam zrobić tak jak piszesz. Tak od razu fastboot powinno pójść bez problemu (robiłem na bazie poradnika na stronie miuipolska). Ja zainstalowałem twrp 0611, podobno jest nowszy ale nie testowałem. Jedyny makament na razie to to że przy uruchamianiu pokazuje się ten komunikat o otwartym bootloader (ktoś o tym wspominał i na xiaomi.eu też jest o tym mowa) ale nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu więc nawet nie próbuję tego wyłączyć, poza tym telefon śmiga pięknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kleszczyk2 napisał:

Znaczy jak chcesz możesz posiedzieć na tym globalu co dostaniesz ale jak krążą pogłoski od goldway to syf więc polecam zrobić tak jak piszesz. Tak od razu fastboot powinno pójść bez problemu (robiłem na bazie poradnika na stronie miuipolska). Ja zainstalowałem twrp 0611, podobno jest nowszy ale nie testowałem. Jedyny makament na razie to to że przy uruchamianiu pokazuje się ten komunikat o otwartym bootloader (ktoś o tym wspominał i na xiaomi.eu też jest o tym mowa) ale nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu więc nawet nie próbuję tego wyłączyć, poza tym telefon śmiga pięknie. 

Czyli mam wziąć to twrp? https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528046749 wgrać je i sformatować data i potem wrzucić xiaomi.eu? Czy płatności zbliżeniowe na xiaomi.eu działają czy też trzeba magisk?

VAT ominąłeś od Golda?

Edytowane przez Mariusz Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem ktra to wersja twrp ale widzę że to do mi 8 to powinno działać raczej. W razie czego jak nie zadziała to pisz, podeślę Ci tutaj działające na 100% twrp. Tak format i  instalacja, i powinno pójść. Ja jeszcze po każdym kroku robiłem wipe dalvik/cache ale nie wiem czy to jest konieczne :) 

Właśnie płatności jeszcze nie sprawdzałem ale karta do google pay wpisuje się bez problemu i Netflix działa, tyle że safetyNet test ( nie ten poprzez Magisk manager) pokazuje fail co jest dla mnie troszkę niezrozumiałe zważyszy na google pay i netflix.
Tak VATu nie było. Po przyjeździe paczki do Anglii, przepakowali ją i wysłali DHL. Po drodzę już nie było żadnych kontroli celnych.

Edytowane przez kleszczyk2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to mod od Xiaomi.eu, czy na oficjalnym MIUI też to jest, ale w 8.9.13 nareszcie zmniejszyli wysokość paska powiadomień, do wysokości notcha!
Nie wiem jak dla Was, ale wreszcie mnie nie bolą od tego oczy (Chociaż jak się przyjrzę to pasek jest o 1 pixel chudszy od notcha :D )
Może ktoś w końcu przeczytał mój post na oficjalnym forum MIUI :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skay77 napisał:

Johnny 1836 to miui chcesz mieć mody to xda o 2014 wgrywamy customow ,kernele , nie wiem czy dostępny jest xposed na miui ale wątpię to miui v5

https://pic.drakonix.net/bg17QeUN

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Możesz napisać po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mariopel napisał:

Może ktoś się wypowiedzieć, jak sprawuje się po kilku dniach użytkowania wersja 8.9.13, ponieważ mam dylemat czy wgrywać.

Mam od wczoraj - działa bardzo dobrze. Nie zauważyłem błędów. GPS póki co działa. Ogólnie żadnych negatywnych zmian względem 8.8.30.
Pamiętaj, żeby zrobić full wipe przed aktualizacją, bo nie wstanie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem full wipe?

Mam od wczoraj - działa bardzo dobrze. Nie zauważyłem błędów. GPS póki co działa. Ogólnie żadnych negatywnych zmian względem 8.8.30.
Pamiętaj, żeby zrobić full wipe przed aktualizacją, bo nie wstanie


Wysłane z mojego ONEPLUS 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Szybkie pytanko;, zauwazylem, że głośniczek górny mimo ustawionego maxa, słabo działa( jest zbyt cichy).Tryb głośnomówiący jest ok.

Czy da się ten górny głośniczek jakoś podkręcić kodem lub gdzieś w menu??

Soft z 13.09. działa dobrze, aleays on display dalej nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, niedługo dostanę swoją Mi8 w wersji International z GB. Ustaliłem już, że to chińska wersja z odblokowanym bootloaderem i zainstalowanym Globalem, stąd moje pytanie - do odblokowania jakiś Chińczyk musiał użyć jakiegoś konta Mi, więc czy jak zaloguję się na swoje konto to sprzęt będzie w pełni przypisany do mojego konta? No i po drugie, z racji odblokowanego bootloadera od startu, mogę go po prostu podpiąć pod kompa w fastboot, zainstalować TWRP i xiaomi.eu? Czy coś jeszcze powinienem wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nezumi napisał:

Co nie działa? KONKRETY... AoD działa, z tym, że pokazuje jedynie powiadomienia z aplikacji systemowych. Co do aplikacji innych to jest loteria.

KONKRETY; przepraszam czy Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem??? Wcześniej już pisałem i powtórzę, w trybie AoD na moim mi 8 ( wcześniej już wyjaśniałem iż jest to dokładnie ten telefon:))  wyświetla się totalnie pusty ekran, brak zegara i daty, żadne powiadomienia nie są inicjowane na AoD nawet z aplikacji systemowych. Jestem tego pewien, w ustawieniach mam wszystko na ,, on,, zatem powinno być ok, a nie jest.

Zaznacze, że nie jest to mój pierwszy xiaomi, zatem wiem co włączam czy też wyłączam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...