Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli reasumując z tych wywodów:

Mając Chińską wersję - odblokowujemy normalnie BL, wgrywamy jak najnowszego:

- Oficjalnego Globala za pomocą MiFlash(clean all) i nie blokujemy oczywiście BL. 

- Miui Polska o ile pyknie nam odpowiednie TWRP

 

Dobrze myślę? ;] 

Edytowane przez Eragon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem w GearBest Mi 8 w wersji international (china z wgranym softem global). Przy uruchamianiu telefonu wyswietla się informacja o odblokowanym bootloader (otwarta kłódka i napis unlocked na dole ekranu pod logiem Mi). Po skonfigurowaniu Google Pay wyswietla sie informacja, że na tym telefonem nie bedzie mozna płacić w sklepach. Czy to wina oblokowanego bootloadera, czy moze wgrany jest jakiś fake MIUI:

 

d680d74fe21d76a7350345a4fda21ae3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, johnny1836 napisał:

Panowie, ja przerobiłem ten temat i nie trzeba nigdzie odsyłać telefonu. 

Jeśli na wersję China wgramy Globala i zablokujemy bootloader to mamy bricka. Żeby odceglić telefon, wystarczy jeszcze raz wrzucić rom MiFlashem i nie blokować bootloadera. Ja tak zrobiłem, działa :)

Jeszcze raz wgrać ROM ? Ale China czy Global ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, johnny1836 napisał:

Żeby odceglić telefon, wystarczy jeszcze raz wrzucić rom MiFlashem i nie blokować bootloadera.

Czyli BL nadal był odblokowany pomimo tego ze go zblokowałeś? Czy wgrywałeś w EDL, a jak tak, to w jaki sposób go w ten tryb wprowadziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nezumi napisał:

TWRP->Magisk, ale znowu Global nie lubi się z TWRP i rootem więc będziesz z tym walczyć więcej niż z instalacją Xiaomi.eu

TWRP i Magisk to pikuś. Należy jeszcze pamiętać o DM Verify oraz prawdopodobnie o LazyFlasher. Jak coś się pokręci to bootloop... 

Wgraj sobie xiaomi.eu i natywnie płatności będą działać. Kombinacje z magiskiem i innymi paczkami to porażka, szkoda czasu i nerwów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, johnny1836 napisał:

Restart do fastboota i wgrywasz rom przez miflasha

W takim razie BL nie został zablokowany, przynajmniej w twoim przypadku. Jakby był, niczego w fastboot nie dało by się wgrać. To by oznaczało że sam proces blokowania BL jest niemożliwy. Jeżeli tak to sporo upraszcza.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się wczoraj posiadaczem ów mi8. Przesiadka z p9 lite robi różnicę ogromną aparat sztos parametry etc też!. Czego mi jedynie brakuje na global romie to procentowej baterii brak NFC w belce ( chyba że jest jakiś sposób?). Co mnie zdziwiło że jest bardzo mało trybów zdjęć porównując np z mate 10 pro. Mają zamiar dać więcej trybów? I jakie ustawienia polecacie dla aparatu? 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kuba452 napisał:

Mają zamiar dać więcej trybów?

Tak, tryb do jedzenia, kotka, słońca, plaży i fajerwerków...

Po co Ci tryby? Ja w P9 mam ich multum a używam jednego, PRO. I nic ponadto. Jakie ustawienia polecamy? Największa rozdzielczość i najlepsza jakość, a reszta to już zależy od warunków oświetleniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba452 napisał:

Czego mi jedynie brakuje na global romie to procentowej baterii brak NFC w belce ( chyba że jest jakiś sposób?). 

procentowa bateria dopiero od MIUI10, NFC na belce jest, można to sobie dodać w ustawieniach. bodajże w kategorii powiadomień/belki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

52 minuty temu, Nezumi napisał:

procentowa bateria dopiero od MIUI10, NFC na belce jest, można to sobie dodać w ustawieniach. bodajże w kategorii powiadomień/belki...

Niestety póki co chyba nie ma .. a drugie pytanie  za co odpowiada studio światła? Czytaj rrobile. Zdjęcia z włączonym tym trybem to wychodziły normalne mimo to ..

Screenshot_2018-09-16-09-54-37-743_com.android.settings.pngIMG_20180916_100240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kuba452 napisał:

Niestety póki co chyba nie ma

Może na globalu wycieli. Nie wiem, nie używam przełącznika nfc, bo to nie ma wpływu na nic, NFC i tak się aktywuje dopiero wtedy, gdy go używam.

30 minut temu, Kuba452 napisał:

studio światła

Nie mam pojęcia, nie bawię się tak aparatem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FromWP napisał:

W takim razie BL nie został zablokowany, przynajmniej w twoim przypadku. Jakby był, niczego w fastboot nie dało by się wgrać. To by oznaczało że sam proces blokowania BL jest niemożliwy. Jeżeli tak to sporo upraszcza.

Był, sam go blokowałem komendą w fastboot

Edytowane przez johnny1836
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

Mimo to BL nie został zablokowany.

No to jeśli nie był zablokowany, to czemu sie bootloopował do recovery? 

3 godziny temu, GGancar napisał:

U mnie niestety wywala jakiś błąd w MIFLASH

To może coś pomyliłem. Nie wiem czy nie musiałem potem najpierw odblokować go MiUnlockiem. To było trochę czasu temu, więc mogłem o czymś zapomnieć, ale telefon działa do dziś, używany na codzień.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, johnny1836 napisał:

No to jeśli nie był zablokowany, to czemu sie bootloopował do recovery?

Zapytaj programistów od MIUI... Nie tylko lock BL spowoduje bootloop, równie dobrze mogła się spierdzielić aktu, uwalić coś z TWRP, czy cokolwiek innego... Na zablokowany BL nie wejdzie Ci soft MiFlashem w fastboot i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce sobie kupić mi8 na AliExpress. Czytam, ze maja już odblokowane bootloadery. Czy na takim telefonie mogę wrzucić bez problemu twrp i później wgrać xiaomi.eu? Czy jeżeli zrobię to w ten sposób będą działać płatności zbliżeniowe?
Pozdrawiam.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Steller napisał:

W twrp: 1. Wipe 2.Format data 3. swipe to factory reset wystarczyło, pliki zostały, miałem problem tylko później, bo chmura xiaomi nie przywracała apek ale sformatowalem 2x i działa

Ok, pomogło samo Wipe Data. Tylko teraz czy mogę przywrócić backup Data z 8.8.30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johnny1836 napisał:

Ok, pomogło samo Wipe Data. Tylko teraz czy mogę przywrócić backup Data z 8.8.30?

To tego nie wiem, z tego co czytałem od wersji Android P podobno dopiero występuje Anti-Rollback w mi8, ale to raczej nie ma nic wspólnego, sam wole korzystać z chmury xiaomi i synchronizuje tylko apki i ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Steller napisał:

To tego nie wiem, z tego co czytałem od wersji Android P podobno dopiero występuje Anti-Rollback w mi8, ale to raczej nie ma nic wspólnego, sam wole korzystać z chmury xiaomi i synchronizuje tylko apki i ustawienia

Właśnie też się boję, że coś pójdzie nie tak jakbym chciał... Nie będę ryzykować - może to i lepiej, że sobie skonfiguruję wszystko "na świeżo" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...