Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Gravis napisał:

http://en.miui.com/a-234.html

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

ale zj#bałem sprawę miałem spacje w nazwie wylaczyłem cały i zapomniałem dac clean all dałem clean all and lock . Teraz tel wlaczyl sie do mi recovery i jest blad ( THIS MIUI VERSION CANT BE INSTALLED ON THIS DEVICES) Przez co ten bład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GGancar napisał:

Ablo jakis rom na zablokowany bootloader 

Na zablokowany tylko oficjalny china, a oficjalny global na twoim jest wykrywany jako nieodpowiedni dla twojego telefonu, bo telefon na rynek chiński. Sam raczej nic nie zrobisz, gdzie oddać, już masz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Na zablokowany tylko oficjalny china, a oficjalny global na twoim jest wykrywany jako nieodpowiedni dla twojego telefonu, bo telefon na rynek chiński. Sam raczej nic nie zrobisz, gdzie oddać, już masz.

telefon 2 dni i kosz ... Dramat

Nawet gdybym chcial go wysłać to potrwa to kilka godzin a do tego czasu bateria padnie :/

Edytowane przez GGancar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyraźnie, nie blokować bootloadera.. zły możesz być tylko na siebie i ewentualnie na Xiaomi, że rzuca kłody pod nogi. 

Masz i tak szczęście, że to nie cegła i odpowiednie osoby sobie z nim poradzą...

 

Następnym razem czytać czytać i jeszcze raz czytać zanim zaklikasz go na śmierć ;) 

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie dziwię. Z jednej strony Xiaomi umożliwia zmianę softu i odblokowanie BL, a z drugiej tak to utrudnia, że bez 2 dni na forach i uspokajaczy (np. browar) nie da rady tego zrobić bez błędu. Albo niech umożliwią normalną zmianę w tę i tamtą, albo niech całkowicie zablokują BL bez możliwości wgrania innego softu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Ja tam się nie dziwię. Z jednej strony Xiaomi umożliwia zmianę softu i odblokowanie BL, a z drugiej tak to utrudnia, że bez 2 dni na forach i uspokajaczy (np. browar) nie da rady tego zrobić bez błędu. Albo niech umożliwią normalną zmianę w tę i tamtą, albo niech całkowicie zablokują BL bez możliwości wgrania innego softu. 

Moim zdaniem problemem nie jest sama polityka dotycząca BL, a termin w jakim została podana informacja na ten temat...Info o możliwości uceglenia powinna się pojawić razem z taką funkcją w telefonie, a nie ponad miesiąc później. Co do samego BL, Xiaomi daje Ci jednak możliwość, chcesz? Kup wersję chińską, ale pamiętaj, że nasz soft global na niej nie pójdzie w 100%, od tego jest wersja global. Natomiast przy obu wersjach nie ma problemu z Xiaomi.eu i innymi "customami". Te będą działać tak jak do tej pory. Reasumując, problem mają te osoby, co chcą kupić w chinach, a używać softu global w 100%.

22 minuty temu, GGancar napisał:

Da sie go jakoś wyłaczyć chociaż ???

Przytrzymaj power i się wyłączy... Polecam jeszcze dziś otworzyć sobie ticket do MiCenter i wysłać, może do przyszłego piątku zdąży wrócić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nezumi napisał:

Moim zdaniem problemem nie jest sama polityka dotycząca BL, a termin w jakim została podana informacja na ten temat...Info o możliwości uceglenia powinna się pojawić razem z taką funkcją w telefonie, a nie ponad miesiąc później. Co do samego BL, Xiaomi daje Ci jednak możliwość, chcesz? Kup wersję chińską, ale pamiętaj, że nasz soft global na niej nie pójdzie w 100%, od tego jest wersja global. Natomiast przy obu wersjach nie ma problemu z Xiaomi.eu i innymi "customami". Te będą działać tak jak do tej pory. Reasumując, problem mają te osoby, co chcą kupić w chinach, a używać softu global w 100%.

Przytrzymaj power i się wyłączy... Polecam jeszcze dziś otworzyć sobie ticket do MiCenter i wysłać, może do przyszłego piątku zdąży wrócić.

Udało sie, sam sie wylaczyl w trybie fastboot . Zgloszenie do micenter wysłałem ciekawe czy da sie to wgl naprawić ...

Edytowane przez GGancar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nezumi napisał:

Kup wersję chińską, ale pamiętaj, że nasz soft global na niej nie pójdzie w 100%, od tego jest wersja global.

Niby tak, dlatego ja po przemyśleniu tematu (no własnie, najpierw trzeba o tym wiedzieć) zakupię wersję Global.

Ale jak to jest z tym 100% globalem na China? Przecież sklepy wgrywają Globala na chiński wariant, nie działa coś tam? Poza płatnościami oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Na razie wiemy o płatnościach, obstawiam, że apki wykorzystujące NFC i Saftynet mogą mieć problemy (np Netflix, czy PokemonGO), ale tego nie mam jak potwierdzić, to tylko moje domysły :P.

Dobrze piszesz, wczoraj dostałem z gearbest MI8 cobalt blue chińczyk z globalem który aktualizował się z 9.5 do 9.6 przez ota. Netlifxa i Pokemon GO nie dało się zainstalować podobnie jak podpiąć karty pod gpay, nie miałem również rozpoznawania twarzy jednye na co nie zwróciłem uwagi to czy były ikony powiadomień na aod. Trochę powalczyłem z różnymi twrp i już siedze na eu i jest o niebo lepiej ale ten notch......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GGancar napisał:

to samo ..

Wpisuje -  fastboot flash recovery twrp.img

               - fastboot boot twrp.img

Telefon wylacza sie tak jakby. Klikam volume + i power trzymam wlacza sie dalej fastboot trzymam ponownie volume + i power i dalej fastboot. Dopiero gdy przytrzymam sam power wlacza sie tel ale nie da sie wesjc w tym czasie w twrp wlaczy sie wylacze go i dfalej jest tamto samo recovery ehh..

u mnie działają wszystkie wersje TWRP  ta od @Nezumi jak i późniejsze, ale najlepiej działa Ta wersja  i jest w niej wiele języków w tym PL

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że twrp się instaluje, to jeszcze nie znaczy że działa. Za pierwszym podejściem po instalacji miuipl przez twrp z instrukcji miałem bootloopa. Ładowało się i ładowało i nic... Flash mi flash, twrp od kolegi z forum i poszło gładko szybki start po flashu miuipl

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle pomocny i złośliwy brawo TY , wiem że można to obejść zmieniając wpis   getprop("ro.product.device") == "ursa"   na  getprop("ro.product.device") == "dipper"  w updater-script  ,ale po co wyważać otwarte drzwi skoro być może ktoś ma namiar na konkretne ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, invalid napisał:

Jako że kupiłem dzisiaj mi8 global version mam 1 pytanie.
Czy będę mógł odblokować BL i wgrać Miui PL i znowu go zablokować bez bricka ?
Wiem że tak się dzieje w przypadku chińskiej wersji ale o globalu nic nie słyszałem a wolę się dopytać :)

Po co kupowałeś droższego Globala jak chcesz wgrać xiaomi.eu? I po co? Nie da się zablokować BL, ale płatności powinny działać (powinny, nie ma 100% gwarancji nigdy). 

Trzeba było kupić China i wtedy sobie wgrać, zawsze zaoszczędzona kasa. Ja bym został na Globalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ? Po co odblokować bootloader a potem go blokować . To dobry sposób na hardbrick . Nie rozumiem tego . 

28 minut temu, invalid napisał:

Jako że kupiłem dzisiaj mi8 global version mam 1 pytanie.
Czy będę mógł odblokować BL i wgrać Miui PL i znowu go zablokować bez bricka ?
Wiem że tak się dzieje w przypadku chińskiej wersji ale o globalu nic nie słyszałem a wolę się dopytać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, invalid napisał:

Czy będę mógł odblokować BL i wgrać Miui PL i znowu go zablokować bez bricka ?

Bricka masz jak wgrywasz oficjalny rom global na telefon china. Jak chcesz wgrać Miui Pl to blokowanie BL nie ma sensu, a po takiej operacji na każdym custom romie mogą być problemy. Jak chcesz wgrać ponownie oficjalnego globala i zablokować BL, to problemów nie powinno być. O ile wersja wgrywanego romu nie będzie starsza od twojej, bo istnieje dodatkowe zabezpieczenie które też potrafi uwalić telefon (wymysł Googla, którego Xiaomi trochę za bardzo przestrzega).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GGancar napisał:

ale zj#bałem sprawę miałem spacje w nazwie wylaczyłem cały i zapomniałem dac clean all dałem clean all and lock . Teraz tel wlaczyl sie do mi recovery i jest blad ( THIS MIUI VERSION CANT BE INSTALLED ON THIS DEVICES) Przez co ten bład ?

Panowie, ja przerobiłem ten temat i nie trzeba nigdzie odsyłać telefonu. 

Jeśli na wersję China wgramy Globala i zablokujemy bootloader to mamy bricka. Żeby odceglić telefon, wystarczy jeszcze raz wrzucić rom MiFlashem i nie blokować bootloadera. Ja tak zrobiłem, działa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...