Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zadziała, bo masz odblokowany bootloader, najlepiej zainstalować TWRP i xiaomi.eu i problem zniknie, lub zrootować telefon przez magiska i próbować bawić się w fixy safetynet
Jestem zielony w tych sprawach, to telefon żony , przeżyje bez płatności

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Worrior napisał:

Jestem zielony w tych sprawach, to telefon żony , przeżyje bez płatności

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

https://miuipolska.pl/forum/topic/35164-mi8-google-pay/ - temat był już poruszany w tym miejscu, jeśli jednak chciałbyś te płatności, bo wiadomo ułatwiają życie, możesz skorzystać z usługi instalacji systemu http://micenter.pl/uslugi Koszt instalacji systemu to coś koło 55zł ;)

 

edit; https://miuipolska.pl/instalacja-micenter/ - jeszcze znalazłem, że jest to opisane tutaj

Edytowane przez Steller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
https://miuipolska.pl/forum/topic/35164-mi8-google-pay/ - temat był już poruszany w tym miejscu, jeśli jednak chciałbyś te płatności, bo wiadomo ułatwiają życie, możesz skorzystać z usługi instalacji systemu http://micenter.pl/uslugi Koszt instalacji systemu to coś koło 55zł
 
edit; https://miuipolska.pl/instalacja-micenter/ - jeszcze znalazłem, że jest to opisane tutaj
Dzięki. Poczytam poradniki może sam wgranie miui.eu , a tak na marginesie jeżeli wszystko działa dobrze poza płatnościami to jest sens wgrywać to eu?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GGancar napisał:

Plus mam pytanie . Czy w tym modelu da sie wlaczyc % baterii ?

Dopiero od MIUI10, czekaj na Stable lub przeprowadź aktu do wersji dev/xiaomi.eu

 

@tpawel Po dzisiejszych testach mogę stwierdzić 1... Tak jak kiedyś Xiaomi miało problem z B7 w CA2, tak aktualnie ma problem z B7 w CA3/4, udało mi się złapać CA3 na B20+B1+B3, na chwilę, ale jednak, natomiast za każdym razem gdy nadajnik zrzucał mnie do B7, to wracało jedynie połączenie 2 pasm, no chyba, że winny tutaj będzie Play, a nie sam telefon, ciężko mi to stwierdzić :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nezumi napisał:

Dopiero od MIUI10, czekaj na Stable lub przeprowadź aktu do wersji dev/xiaomi.eu

 

@tpawel Po dzisiejszych testach mogę stwierdzić 1... Tak jak kiedyś Xiaomi miało problem z B7 w CA2, tak aktualnie ma problem z B7 w CA3/4, udało mi się złapać CA3 na B20+B1+B3, na chwilę, ale jednak, natomiast za każdym razem gdy nadajnik zrzucał mnie do B7, to wracało jedynie połączenie 2 pasm, no chyba, że winny tutaj będzie Play, a nie sam telefon, ciężko mi to stwierdzić :P.

Lepiej wgrać eu czy miui polska ?

I mam takie pytanie bo jak włączam telefon to piszę że mam odblokowanie urządzenie. A gdy chce wejść w recoveru to są tylko trzy funkcje . Czyli muszę dograć tylko twrp i zainstalować system ? . Czy mam jakiś śmieciowy rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi@Gravis czyli istnieje szansa że jest to 4CA tyle że problem z B7 powoduje że w PL nie wykorzysta tego.
Przynajmniej dopóki plus nie uruchomi agregacji fdd-tdd.
Wielkie dzięki za testy. Jeszcze jak by ktoś wymusił to B20 i sprawdził na 100% czy jest

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok. To jeszcze ostatni test, ale nie do zrobienia w Play. Konieczny bardzo dobry zasięg więc trzeba to zrobić na zewnątrz. Modem powinien wspierać modulację 256QAM w downloadzie. W miarę degradacji sygnału będzie spadała : 256>64>16>QPSK
Standardowo stosowana jest w pl 64QAM. Zwiększenie do 256 zwiększa max prędkość nawet bez CA o 1/3 Czyli na zwykłym LTE z 20MHz pasma zamiast 150Mbps jest 200Mbps.
Doskonałym przykładem kastrowania modemu przez Xiaomi jest rn5. Zrobili takie dziwadło że nie ma CA( snap636 ma 3CA) ale jest modulacja 256QAM. Przedziwna kombinacja.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Po formacie data po prostu przenosisz przez kompa do telefonu jakbyś miał działający system... Jak nie idzie to restart > recovery. EOT, bo trochę zbaczamy z tematu wątku - dalsza dyskusja w dziale Tutoriale. ;)

Wgralem to twrp telefon telefon sie zresetowal . wylaczlyem go i chcialem wlaczyc twrp a dalej mam Mi recovery co zrobilem nie tak ?

 

PS

Nie da sie wlaczyc twrp bez wlaczenia systemu . gdy odlacze telefon i chce go wlaczyc znowu wymusza mi fastboot gdy resetuje fastboot wlacza sie system nawet gdy trzymma klawisze do twrp jak to ogarnac?

Edytowane przez GGancar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GGancar napisał:

Wgralem to twrp

Spróbuj inne TWRP, aktualnie Mi8 ma foszki jeżeli chodzi o TWRP i nie wszystkie wchodzą. TUTAJ TWRP, które działa u mnie, ostrzegam, odpala się na początku w języku chińskim, więc trzeba sobie poradzić ze zmianą języka na eng.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nezumi napisał:

Spróbuj inne TWRP, aktualnie Mi8 ma foszki jeżeli chodzi o TWRP i nie wszystkie wchodzą. TUTAJ TWRP, które działa u mnie, ostrzegam, odpala się na początku w języku chińskim, więc trzeba sobie poradzić ze zmianą języka na eng.

to samo ..

Wpisuje -  fastboot flash recovery twrp.img

               - fastboot boot twrp.img

Telefon wylacza sie tak jakby. Klikam volume + i power trzymam wlacza sie dalej fastboot trzymam ponownie volume + i power i dalej fastboot. Dopiero gdy przytrzymam sam power wlacza sie tel ale nie da sie wesjc w tym czasie w twrp wlaczy sie wylacze go i dfalej jest tamto samo recovery ehh..

Edytowane przez GGancar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

To musisz przeszperać forum XDA i en.miui za innymi wersjami TWRP. Aktualnie nie ma 1 wersji działąjącej na każdym Mi8, akurat u mnie wytestowałem chyba z 6 różnych uploadów z XDA.

Ale jak tak mysle to bardzije ten fastboot sie buguje bo czy trzymam volume + czy volume - to i tak sie wlacza fastboot ( po piwerwszym wlaczeniu po odlaczeniu tel od PC) Jest jakas komenda w tym fastboot aby wylaczyc telefon ? czy moze bez tej ostatniej komendy zrobic flash i trzymac volume + i power ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GGancar napisał:

Ale jak tak mysle to bardzije ten fastboot sie buguje bo czy trzymam volume + czy volume - to i tak sie wlacza fastboot ( po piwerwszym wlaczeniu po odlaczeniu tel od PC) Jest jakas komenda w tym fastboot aby wylaczyc telefon ? czy moze bez tej ostatniej komendy zrobic flash i trzymac volume + i power ? 

Musi się odpalić TWRP po wpisaniu komendy "fastboot boot xxx.img". Możesz spróbować uruchomić TWRP z poziomu aplikacji Aktualizacje->(...)->Uruchom w recovery. Niekiedy recovery nie łapie klawiszy, a niekiedy nie łapie apki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...