Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Pneumat napisał:

Wszystko by było dobrze gdyby firma nie zaczęła majstrować i wymyślać co chwila nowych pomysłów jak tu uprzykrzyć życie swoim klientom.

Trochę prawdy w tym jest, ale oni chcą mieć kontrolę nad tym jak i gdzie ich produkty są sprzedawane. Tu chyba nie do końca chodzi o złośliwość i utrudnianie, ale o odpowiedzialność. Prawne wymogi są różne na różnych rynkach, a za ewentualne nadużycia odpowiada producent. Telefony przeznaczone na dany rynek, z założenia tam powinny trafiać. Jeżeli trafiają na inne rynki (nie do końca oficjalnymi kanałami) to firma ma problem i próbuje z tym walczyć. To po części tłumaczy te dziwne zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest nasze zaangażowanie w udoskonalenie miui teraz będzie się mścic na nas którzy siedzą od lat na xiaomi a siedzę (od mi3 a nawet miałem miui V5 na Xperia T) a teraz wypływają na szerokie wody i to nie tylko z ceną ale pomysłowością a uzależnieni od miui będą w przyszłości płacić słono za ich produkty.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy w tym jest, ale oni chcą mieć kontrolę nad tym jak i gdzie ich produkty są sprzedawane. Tu chyba nie do końca chodzi o złośliwość i utrudnianie, ale o odpowiedzialność. Prawne wymogi są różne na różnych rynkach, a za ewentualne nadużycia odpowiada producent. Telefony przeznaczone na dany rynek, z założenia tam powinny trafiać. Jeżeli trafiają na inne rynki (nie do końca oficjalnymi kanałami) to firma ma problem i próbuje z tym walczyć. To po części tłumaczy te dziwne zabiegi.
Jeżeli są odpowiedzialni i działają zgodnie z prawem to wdrażanie swoich genialnych pomysłów także niech robią odpowiedzialnie i zgodnie z prawem. Chcą działać jako wielka światowa marka to mając na uwadze ile ludzi na świecie ma już ich produkty pewne rzeczy wprowadza się etapowo a nie w trybie natychmiastowym. Chcę mieć czas żeby się odnaleźć w nowej sytuacji a przy tej ich dynamice prawie zbrickowałem telefon .

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2018 o 00:35, johnny1836 napisał:

Nie wiem jak Was, ale mnie trochę denerwuje to, że pasek górny jest taki duży. Wg mnie, powinien być takiej samej wysokości jak notch, bo w aplikacjach wygląda to słabo i zabiera przestrzeń.

A najgorzej to wygląda w trybie poziomym, bo z góry pasek zajmuje strasznie dużo miejsca, a po stronie notcha ekran jest obcięty jakieś 2 milimetry od wcięcia. Całe szczęście że to Amoled, bo byłaby tragedia :D

Zrobiłem zgłoszenie na oficjalnym forum MIUI, więc jeśli Was też to wkurza, to dajcie Confirmed to może coś zdziałamy ;)

http://en.miui.com/thread-3255816-1-1.html

Przeglądnąłem dzisiaj polską recenzję Pocophone F1 i widzę, że już nie ma czarnego niewykorzystanego fragmentu ekranu pod nothem. Ekran aktywny dochodzi do notha i nawet okonki po jego bokach umieszczono trochę wyżej. Czyli jednak można zrobić to jak należy.

Może zlitują się również w tej kwestii nad swoim rzekomym flagowcem Mi8.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, galakty napisał:

Mógłby ktoś z Was sprawdzić czy Mi8 obsługuje agregację pasm? Nie wiem czy ikonka się pojawi z racji wielkiego notcha (lol) więc pewnie wymagana będzie jakaś apka.

Obsługuje, nie wiem w jakich konfiguracjach pasm, ale ja mam cały czas LTE+ na belce. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa wgrania Magiska na Mi 8 na xiaomi.eu?

1. Czy trzeba wgrywać paczkę DM no verify?

2. Płatności będą działać po ukryciu Magiska i SafetyNet przejdzie?

Zależy mi na viperze, wiem że na natywnym xiaomi.eu działają płatności, ale co z rootem i magiskiem? Naczytałem się o tym magisku na globalu, jakieś DM verify, Lazy Flasher, masakra... Już się pogubiłem :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, galakty napisał:

1. Czy trzeba wgrywać paczkę DM no verify?

 

tak, po wgraniu magiska, bo bootloop

25 minut temu, galakty napisał:

 2. Płatności będą działać po ukryciu Magiska i SafetyNet przejdzie?

 

nie musiałem nic ukrywać na xiaomi.eu, używam google pay codziennie, karta dodana bez problemu

Screenshot_2018-09-12-12-39-28-355_com.google.android.apps.walletnfcrel.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Steller napisał:

nie musiałem nic ukrywać na xiaomi.eu, używam google pay codziennie, karta dodana bez problemu

Rozumiem, ale na natywnym xiaomi.eu, bo po wgraniu Magiska trzeba go ukryć w menadżerze zapewne? O to mi chodzi.

Czyli DM trzeba wgrywać co aktualizację tak samo jak magiska... Ale Lazy Flashera już nie trzeba, to dotyczy tylko Globala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Rozumiem, ale na natywnym xiaomi.eu, bo po wgraniu Magiska trzeba go ukryć w menadżerze zapewne? O to mi chodzi.

Czyli DM trzeba wgrywać co aktualizację tak samo jak magiska... Ale Lazy Flashera już nie trzeba, to dotyczy tylko Globala?

Domyślam się, że chodzi o moduł magisk hide, ale tak jak mówie nie widzę zmian jeśli ukryje magiska przed apkami googla etc. Jedyny problem który mnie dziwi to to, że wcześniej mogłem odblokowywać Revoulta odciskiem palca, ale po czasie zniknęła mi taka możliwość, o dziwo w aplikacji mBanku działa. A co do dma to nie pamiętam, czy go wgrywam właśnie po aktualizacji czy nie, magiska na pewno. Lazy Flashera nie używałem

Screenshot_2018-09-12-12-45-07-800_com.topjohnwu.magisk.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Czyli nawet po wgraniu Magiska nie trzeba go ukrywać i płatności działają? Hmmmm, ciekawe... Czyli mój problem się rozwiązuje, będę musiał wgrać xiaomi.eu. Na Globalu jest za dużo kombinacji żeby bootloopa nie dostać, tragedia. 

Powinno działać wszystko, jednym problemem na xiaomi.eu jest chyba problem z gpsem, gdzie mając wyłączonego gpsa, a ustawioną lokalizacje z sieci/wifi, pokazuje, że jestem 200-300km~ od domu ;) Dodatkowo kiedyś wracając autem w środku jakiegoś lasu w nocy na xiaomi.eu 8.8.16 będąc daleko od domu zgubiło mi gpsa i nie chciało przywrócić, nawet po restarcie, powrót na mapach Google bez navi i lokalizacji był ciekawym doświadczeniem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Steller napisał:

Powinno działać wszystko, jednym problemem na xiaomi.eu jest chyba problem z gpsem, gdzie mając wyłączonego gpsa, a ustawioną lokalizacje z sieci/wifi, pokazuje, że jestem 200-300km~ od domu ;) Dodatkowo kiedyś wracając autem w środku jakiegoś lasu w nocy na xiaomi.eu 8.8.16 będąc daleko od domu zgubiło mi gpsa i nie chciało przywrócić, nawet po restarcie, powrót na mapach Google bez navi i lokalizacji był ciekawym doświadczeniem ;d

Heh, czyli nic się nie zmieniło... Dlatego chciałem uniknąć xiaomi.eu, ale musiałbym kupić Globala, a jak kupię China z Globalem to nie będę miał NFC, a żeby mieć NFC to trzeba zrobić 100 kombinacji :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Heh, czyli nic się nie zmieniło... Dlatego chciałem uniknąć xiaomi.eu, ale musiałbym kupić Globala, a jak kupię China z Globalem to nie będę miał NFC, a żeby mieć NFC to trzeba zrobić 100 kombinacji :D 

tak jest, dlatego sam zdecydowałem się już zostać przy xiaomi.eu i chyba go nie zmienię, myślę, że naprawią tego gpsa bo z każdą aktualizacją jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Steller napisał:

tak jest, dlatego sam zdecydowałem się już zostać przy xiaomi.eu i chyba go nie zmienię, myślę, że naprawią tego gpsa bo z każdą aktualizacją jest lepiej :)

Naprawią a za kilka tygodni znowu szlag trafi GPSa... Mam nadzieję że historia z Mi 5 się nie powtórzy, tam to użytkownicy tracili zmysły. Raz działało, raz nie... Dlatego na nowych telefonach wolę Globala, dziewczyna ma RN5 i wszystko śmiga. Trochę nie uśmiecha mi się kupować nowego telefonu na którym GPS się gubi, to nie czasy gdy Xiaomi wchodziło na rynek i mogło sobie pozwolić na takie głupoty :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, galakty napisał:

Naprawią a za kilka tygodni znowu szlag trafi GPSa... Mam nadzieję że historia z Mi 5 się nie powtórzy, tam to użytkownicy tracili zmysły. Raz działało, raz nie... Dlatego na nowych telefonach wolę Globala, dziewczyna ma RN5 i wszystko śmiga. Trochę nie uśmiecha mi się kupować nowego telefonu na którym GPS się gubi, to nie czasy gdy Xiaomi wchodziło na rynek i mogło sobie pozwolić na takie głupoty :/

Dokładnie, mam nadzieję, że jest to problem nowości w xiaomi czyli podwójnego gpsu, zastanawia mnie też czy te 4m na zewnątrz w Gps Test w tym telefonie jest dobrym wynikiem? Są chyba telefony z lepszymi wynikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tpawel napisał:

Zrób to dla dobra ludzkości i nauki

Nie wiem czy warto robić cokolwiek dla dobra "ludzkości", ale dla dobra nauki coś się wykombinuje :PLTE+ łapie, jak na razie udało mi się połączyć B1+B3, B7+B1 oraz B7+B3, natomiast mam wrażenie, że coś jest nie tak, przynajmniej u mnie, nie wiem czy to kwestia Play'a, telefonu, Magiska, czy też może pogody, która aktualnie jest paskudna(bo wcześniej miałem LTE+ praktycznie cały czas), ale, po rozłączeniu z LTE+ telefon jakby zaczynał szukać tylko 1 pasma i na liście pokazują się np same B1 z okolicy, brak jest B3, B7, B20 (co dziwne, B20 Mi8 niby wspiera, bts z B20 mam, a jednak telefon go nie znajduje :)) i to samo dzieje się z B3, B7, fon jakby przestawał szukać innych pasm niż to, z którym ma najlepsze połączenie, czasem pojawi się B3 i B7, nawet ze świetnymi parametrami, a i tak fon je odrzuci. Porównując do Mi5, jest gorzej. Potestuje kilka dni i ewentualnie jeszcze co nieco dopisze.

16 minut temu, Gravis napisał:

Z której karty?

Bez znaczenia, chodzi o agregacje pasm, we wcześniejszych modelach były pewne foszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi dobrze że jest B3 z B7 bo z tą kombinacją Xiaomi zawsze miało problem.
Martwi to ,że nie widać agregacji trzech nośnych. Sd845 wspiera nawet 4CA, ale w Playu to nie działa, jest "tylko" 3CA.
Wymuszales to B20 czy patrzyłeś tylko w trybie auto?
Co do logowania do różnych, losowych pasm to może też być kwestia load balancingu. Czyli nie ma priorytetu przydzielania przez nadajnik konkretnego pasma tylko logujesz się w to najmniej obciążone

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tpawel napisał:

Martwi to ,że nie widać agregacji trzech nośnych

Wiesz, może i jest, nie udało mi się przez cały dzień złapać tak zasięgu, aby na liście były B7, B3 i B1, jutro będę troszku krążyć po mieście to posprawdzam jeszcze :P.

6 minut temu, tpawel napisał:

Wymuszales to B20 czy patrzyłeś tylko w trybie auto?

Na razie tylko auto.

6 minut temu, tpawel napisał:

 logujesz się w to najmniej obciążone

Możliwe. Jak pisałem wyżej, posprawdzam przez kilka dni, bo ciężko wyrokować po 1 teście 1 dnia. Będę jutro krążyć między Gdańskiem, a Kartuzami, teoretycznie większość drogi pokryta zasięgiem LTE w Play więc będą bardziej... miarodajne testy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Worrior napisał:

Koledzy kupiłem w komisie nowy mi8. Ma odblokowany bootloader bo pisze unlocked na starcie. Z tego co czytam to pewnie była wersja chińska z wgranym globalem. Wersja 9.6.7.0 OEAMIFD czy jest to legitne oprogramowanie?
 

Tak jak mówisz, jest to stable global rom, oryginalny był china

Edytowane przez Nezumi
Po co cytujesz wszystyko razem ze zdjęciem? Na przyszłość, usuwaj fotkę z cytatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Worrior napisał:

Czyli mogę na nim śmiało zostać? Tylko Google pay nie działa

Nie zadziała, bo masz odblokowany bootloader, najlepiej zainstalować TWRP i xiaomi.eu i problem zniknie, lub zrootować telefon przez magiska i próbować bawić się w fixy safetynet

 

Edytowane przez Steller
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...