Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.06.2018 o 13:46, Volv3r napisał:

Wit Rigs zrobiło test Xiaomi Mi 8 na zamoczenie.

Co sądzicie o wynikach ?

Zamieszczam link w spoilerze.

 

  Odkryj ukrytą treść

 

 

Ciekawe co na to serwis??

Dnia 27.07.2018 o 20:01, DawidK napisał:

Hej proszę o pomoc. Kiedyś pytałem was o telefon i poleciliście mi5. Niestety brak kasy nie pozwolił na zakup. Teraz mogę sobie pozwolić na zakup. Bo udało mi się dorobić I mam kilk pytań. Użytkuje ktoś jakiś telefon xiaomi 3-4 lata, jak z działaniem funkcjonalnością po tych latach. Jak wspominałem wcześniej nie stać mnie często telefon kupować, jestem w stanie te 3_4 lata z flagowca korzystać np. mi8 z przyjemnością itp.? I teraz pytanie czy duża różnica i który warto mi8  czy mi mix2s czy może inny model. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

Hej.

Miałem wcześniej mi4c, działa do dziś, bateria już slaba, ale tel wciąż ok.

Potem przesiadłem się na mi5, po roku dałem żonie, dziś słuchawka ma 2 lata i wciąż działa bdb, łącznie z bateria.

Jedyna uwaga, telefon miał zawichy na miui.eu(Polska) zmieniłem na globala i śmiga od roku jak należy (mi 5 to b.dobry tel wada  to zdjęcia przy słabym świetle).Terazmi6, już ponad rok na miui.eu (Polska) wgranym we Wrocławiu. Na te chwilę działa b.db i wg mnie to jest ten tel którego powinieneś szukać. Wczoraj odebrałem mi8 i zastanawiam się który soft wgrać, oczywiście  we Wroclawiu- w serwisie. Globala czy miui.eu???

Kup redmi note 5, moje córki mają w sumie 3 słuchawki i są mega zadowolone. W tej cenie ten tel to kosa, praktycznie bez wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam bootloopa po wgraniu miui pl i próbuję z tym zawalczyć, ale nie mogę się dostać do recovery.

Nie wiem co nie tak zrobiłem, ale mam info ze bootloader odbloklowany i telefon mi się bootuje po wgraniu TWRP i reboot do TWRP do screena z baterią która pokazuje, że tel się ładuje.. mam dostęp do fastboota.. jest jakis ROM do flasha miflashem zeby nie zablokowac bootloadera? 

 

 

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na świeżo latest global stable miflashem bez opcji blokowania bootloadera.

 

Które TWRP zadziała od strzała i zainstaluje ostatnie MIUI PL ? 

 

EDIT:

Ok sytuacja opanowana MIUI PL na pokładzie. 

 

Jak z GCAM - jest sensowna wersja? ;) 

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już takie pytanie było, ale jasnej odpowiedzi nie uzyskałem (wgl mało coś info na tym forum, to nie to co rok-dwa temu :()

1. Kupując wersję International z GB otrzymuję chiński wariant tak? To nie Global (obecnie nie ma Globala 6/64, na tej wersji mi zależy). Różnic żadnych nie ma?

2. Czy na wersji China z Globalem BL jest odblokowany, czy zablokowany? Działają płatności NFC? 

3. Czy wgrywając TWRP dla Vipera tracę możliwości NFC na globalu? Wiem że na Xiaomi.eu działają niektórym, ale chciałbym używać wersji Global.

Z góry dzięki ;) Trochę się pozmieniało, to nie czasy mi4c na dev bo innego systemu nie było :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, galakty napisał:

 

3. Czy wgrywając TWRP dla Vipera tracę możliwości NFC na globalu? Wiem że na Xiaomi.eu działają niektórym, ale chciałbym używać wersji Global.

 

Używałem wersji global na zrootowanym mi8 przez jakiś czas i musiałem wgrywać SafetyNet Fix żeby działały płatności. Działał najnowszy magisk jak i viper4android. Wgranie magiska na globalu powoduje bootlopa, aby działało trzeba wgrać http://zackptg5.com/android.php#disverfe przez TWRP i wipe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Steller napisał:

Używałem wersji global na zrootowanym mi8 przez jakiś czas i musiałem wgrywać SafetyNet Fix żeby działały płatności. Działał najnowszy magisk jak i viper4android. Wgranie magiska na globalu powoduje bootlopa, aby działało trzeba wgrać http://zackptg5.com/android.php#disverfe przez TWRP i wipe.

Czyli kombinacji co nie miara na chińskim Mi 8... Teraz dylemat, czy dołożyć do globala czy jeszcze dołożyć i brać Mixa 2s... 

Rozumiem że OTA na globalu działa i później nie trzeba nic kombinować z safety? Czy po każdej aktualizacji na nowo?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak z aktualizacjami, kilka dni miałem ale jak do tej pory wyszła chyba tylko 1 aktualizacja na globala, mi nie zdarzyło się aktualizować, bo zmieniłem na xiaomi.eu, wydaje mi się że właśnie trzeba kombinować, bo teraz mając xiaomi.eu muszę wgrywać magiska przez twrp po każdym updacie, więc pewnie jest coś podobnego, bo moduły zostają ale root nie ;d

35 minut temu, galakty napisał:

Rozumiem że OTA na globalu działa i później nie trzeba nic kombinować z safety? Czy po każdej aktualizacji na nowo?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Ja mam problem z apka ING i NFC. Nie mogę dodać karty do płatności.. chyba przez odblokowany bootloader

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Ten sam problem na innym telefonie . Tyle , że u mnie działa na oficjalnym romie i odblokowanym bootloaderze . Nie działa na custom romie , nawet po instalacji magisk i z użyciem hide magisk . Ale za to Gpay działa bezproblemowo na obu . Daj spokój z tymi płatnościami ING . Wypróbuj Gpay , jest znacznie lepszy . 

 

Edytowane przez mariusz.ur
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej noszę się z zakupem nowego fona i bardzo mocno kusi mnie Mi8 z gearbesta. Z tym, że zanim dokonam zakupu, wolałbym wiedzieć co kupię. Z tego co się zdążyłem zorientować w nomenklaturze dostępne są 2 wersje Mi8

  • International - angielski i chinski.
  • Global - która posiada wszystkie języki.

Czy te wersje różnią się czymś poza softem? Czy możliwe będzie np. odblokowanie BL, wrzucenie oficjalnego globala i zablokowanie BL z powrotem?

Jeśli tak: 

  1. to czy po zablokowaniu BL będzie można nadal go odblokować?
  2. Czym wówczas taka wersja będzie się różnić od globala?

Jeśli nie:

       3. to czy GooglePay nie będzie miał problemu z odblokowanym BL?
       4. Czy po przejściu z z international na global będzie działało OTA?

Edytowane przez patrololo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem:

International i Global w mi8 różnią się wtyczką do ładowarki:) no i napisami na pudełku więc bierz tańszy

odblokowanie bootloadera i wrzucenie xiaomi.eu zadziała na każdym i nie ma potrzeby blokować bootloadera pownownie.

Google Pay działa bez problemu.

Telefon jest extraklasa, mam go od wczoraj jest mega.

Edytowane przez ricki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrololo napisał:

Czy możliwe będzie np. odblokowanie BL, wrzucenie oficjalnego globala i zablokowanie BL z powrotem?

Jeśli nie:

       3. to czy GooglePay nie będzie miał problemu z odblokowanym BL?

Po wgraniu globala na wersję chińską i zablokowaniu go, telefon nie wstanie. Możesz wgrać global, ale bootloader musi zostać zablokowany.

3. Na globalu będzie nie bedzie działać, na .eu będzie.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, patrololo napisał:

Myślałem, że do flashowania czy to oficjalnego firmware'u czy to customa, bootloader musi być odblokowany...

Przepraszam, literówka. Oczywiście bootloader, żeby wgrać Globala na telefon z chińskiej dystrybucji musi być odblokowany.
Jeśli po wgraniu Globala zablokujesz bootloader, telefon nie wstanie.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrololo napisał:

Ok dzięki za cenne info, a czy chinski rom ma google play i czy bedzie on obsługiwał google pay? Bo w sumie angielski interfejs to nie problem...

Google Play będzie można pobrać ze sklepu xiaomi, a Google Pay mi nie działało na chińskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pisała że po wgraniu safetynet fixa działały jej płatności na chińskim wariancie. A kilku osobom na xiaomi.eu z tego co wiem w przeszłości często nie działało. Generalnie po odblokowaniu BL nie ma gwarancji... Najlepiej byłoby kupić Globala, ale moim zdaniem różnica cenowa jest za duża (wtedy dopłacając po te kilka stówek można skończyć na OP6 z oficjalnej dystrybucji, a kawałek dalej mamy S9 a potem Note'a :D). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pisała że po wgraniu safetynet fixa działały jej płatności na chińskim wariancie. A kilku osobom na xiaomi.eu z tego co wiem w przeszłości często nie działało. Generalnie po odblokowaniu BL nie ma gwarancji... Najlepiej byłoby kupić Globala, ale moim zdaniem różnica cenowa jest za duża (wtedy dopłacając po te kilka stówek można skończyć na OP6 z oficjalnej dystrybucji, a kawałek dalej mamy S9 a potem Note'a ). 
Wszystko by było dobrze gdyby firma nie zaczęła majstrować i wymyślać co chwila nowych pomysłów jak tu uprzykrzyć życie swoim klientom. Denerwuje mnie chaos jaki wprowadzili i brak bycia na bieżąco może łatwo doprowadzić do uwalenia sprzętu. Lubię ich produkty ale jak się wprowadza zmiany to się najpierw informuje potencjalnych użytkowników. Wszystkie chińskie sklepy zachęcają do zakupów ich produktów przez ludzi z całego świata, xiaomi też się promuje w tych sklepach i zachęca do kupowania a jak przychodzi co do czego to wychodzi brzydka kupa. Tak się nie robi. Zachowanie i polityka jak dzieci z przedszkola.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...