Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zamówić z ibuygou.com.

Stamtąd masz 2 lata gwarancji w Polsce oraz ubezpieczenie od opłat celnych - jeśli zapłacisz VAT, to sklep zwróci Ci pieniądze. Koszt ubezpieczenia to 5% wartości zamówienia, czyli można powiedzieć, że płacisz 5% VATu zamiast 23% ;)

Kupiłem tam już 3 telefony, z czego 2 to Mi 8. W obu przypadkach zapłaciłem Vat i został mi zwrócony ;)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zamówić z ibuygou.com.
Stamtąd masz 2 lata gwarancji w Polsce oraz ubezpieczenie od opłat celnych - jeśli zapłacisz VAT, to sklep zwróci Ci pieniądze. Koszt ubezpieczenia to 5% wartości zamówienia, czyli można powiedzieć, że płacisz 5% VATu zamiast 23%
Kupiłem tam już 3 telefony, z czego 2 to Mi 8. W obu przypadkach zapłaciłem Vat i został mi zwrócony
Tylko ze na ibuygou mi8 dużo drożej kosztuje niż na Ali :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, johnny1836 napisał:

@invalid

To pomyśl, czy nie warto dopłacić, żeby miec 2 lata gwarancji w serwisie w Polsce ;)

W tej cenie, na ibg, jezeli doliczysz vat/ubezpieczenie, to wychodzi ci tyle ile zakup w sklepie w Polsce... Na wersje Global w pre-ord (wysylka od piatku) placilem 1999, na ibg za sam fon placisz ~1950, dolicz dotego 5/23% i wysylke. Co kto woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stereo0 napisał:

@Nezumi na ibg co prawda zamawiałem dwa telefony w życiu czyli mi5 na premierę i teraz mi8, ale vatu wraz z opłatą dhl w dwóch przypadkach płaciłem tylko 50-60zl. Nie tragedia :)

Zależy od szczęścia (celnika). Jeden Ci naliczy od deklarowanej kwoty na paczce, drugi się uczepi, przeszpera, zacznie drążyć i naliczy od pełnej kwoty. No i dochodzi coś jeszcze, z tego co się orientuję, to DHL am coś takiego, jak... opłata magazynowa? Jakoś tak, ok 50-70zł doliczają do każdej paczki zagranicznej Być może miałeś farta i właśnie to Ci doliczali? No i nawet przy naliczeniu tych 50zł, koszt wychodzi taki sam jak zakup w PL aktualnie. Po prostu dla mnie IBG się zrobiło jakieś takie.. drogie :D, ale jak pisałem wyżej, kto co lubi, kto co woli :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stereo0 napisał:

@Nezumi na ibg co prawda zamawiałem dwa telefony w życiu czyli mi5 na premierę i teraz mi8, ale vatu wraz z opłatą dhl w dwóch przypadkach płaciłem tylko 50-60zl. Nie tragedia :)

Ja za jedną Mi 8 miałem 60 zł, za drugą 495 zł :P

4 godziny temu, Michacy napisał:

@johnny1836, niestety w IBG nie ma 2 letniej gwarancji na Mi8. Jest po prostu 1 rok i w dodatku w Chinach.

@Acid powiedz nam jak to w końcu jest

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny1836 różnie xd albo brak gwarancji. Ja zgłaszałem do ibg kurz pod szkiełkiem obiektywu od nowości mi8 i jest brak możliwości naprawy w pl, jedynie wysyłka do Chin (20 dni w dwie strony) i właściwie to nie wiem co by zrobili i czy cokolwiek by zrobili xD na szczęście kurzu nie widać na zdjęciach i wychodzą ekstra

@mrosi mógłbyś przykładowy link podac? Chyba, że o allegro mówisz bo w euro RTV mi 8 64gb jest za 2500zl, a chciałem zobaczyć ile kosztuje moja wersja 128gb w Polsce (mam nadzieję, że nie będę sobie pluł w brodę xd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, stereo0 napisał:

@mrosi mógłbyś przykładowy link podac? Chyba, że o allegro mówisz bo w euro RTV mi 8 64gb jest za 2500zl, a chciałem zobaczyć ile kosztuje moja wersja 128gb w Polsce (mam nadzieję, że nie będę sobie pluł w brodę xd)

Może nie jestem mrosi, ale od sprzedawcy, który ma jakieś umowy o serwis z MiCenter (ILTRADE) np czarny: https://allegro.pl/xiaomi-mi8-6-128gb-845-fv23-lte800-b20-24h-i7443781994.html

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stereo0 napisał:

@mrosi mógłbyś przykładowy link podac? Chyba, że o allegro mówisz bo w euro RTV mi 8 64gb jest za 2500zl, a chciałem zobaczyć ile kosztuje moja wersja 128gb w Polsce (mam nadzieję, że nie będę sobie pluł w brodę xd)

https://proline.pl/?p=XIAOMI+MI8+64GB+BK tu cena wynosi 1999 PLN plus 19 PLN KW = 2018 PLN

i w IB:

https://ibuygou.store/en-product-details-4.html#variant=570

w identycznej wersji, z DHL (bez ubezpieczenia antyVAT) - 549 USD, przy przeliczeniu płatności przez PayPal, całość wynosi 2098. Oczywiście plus ewentualna dopłata za VAT (72 PLN lub 23% wartości) lub ubezpieczenie antyVAT, czyli jakieś 20 USD, co daje kolejne, blisko 80 PLN.

Rachunek jest prosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, stereo0 napisał:

Czy Mi8 w standardzie obsługuje api2? Bo ściągnąłem sobie z xda google camera, ale nie bangla i podejrzewam, że jednak nie obsługuje 

https://forum.xda-developers.com/mi-note-3/themes/magisk-google-camera-hdr-portrait-mod-t3768961

Instalowałem to i działa na najnowszym romie od xiaomi.eu.oGII6Ye.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stereo0 napisał:

@Steller a masz roota i odblokowywałeś api2 czy bez roota instalowałeś? ja mam miuipolska dwie wersje wstecz bo nie aktualizowałem przez opinie na forum

mam roota, ale tak wgrywałem tego zipa przez TWRP podanego przez autora Downloads here:
-Camera2API, Portrait mode + HDR on front camera fix (MAGISK MODULE) - https://mega.nz/#!M5gjSQxJ!K5Q4XmdRi...klOV7SVhWWo9RE

Inne wersje GCAMA nie działały mi, tylko ta działa

Dodatkowo instalowałem gappsy, ale to pewnie nie ma wpływu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomożecie?

XIAOMI MI8 6/128 GB GLOBAL BLUE

Jaką wersję Mi 8 kupić i skąd ... totalnie nie mam zdania

1. Allegro, global oficjalny producenta, zalakowany, 24 msc GW producenta Xiaomi Polska (jest w ogóle jakieś Xiaomi Polska gwarancyjnie?)

https://allegro.pl/xiaomi-mi8-6-128-gb-global-snap845-blue-gw24-gr-i7450176004.html

2059 PLN z przesyłką

2. Allegro, wgrane miui polska,

https://allegro.pl/xiaomi-mi8-6-128gb-845-fv23-lte800-b20-24h-i7443795487.html

2149
+ 70 zł wgranie miui polska
RAZEM:
2219

3. Allegro, wgrane miui polska, gwarancja miui polska (+ to 14 dni na naprawę)

https://allegro.pl/xiaomi-mi8-6-128gb-845-fv23-lte800-b20-24h-i7443795487.html

2149
+ 70 zł wgranie miui polska
+ 200 - 24 m-cy GW MIUI Polska
RAZEM:
2419

 

4. Aliexpress, wgrany Global na CN, gwarancja Ali

https://www.aliexpress.com/item/Global-ROM-Xiaomi-Mi-8-Smartphone-6GB-128GB-6-21-Full-Screen-Snapdragon-845-Octa-Core/32897683282.html

1850  zł z przesyłką DHL (czyli chyba bez VATu)

 

5.  Aliexpress, Global version, gwarancja Ali

https://www.aliexpress.com/store/product/Global-Version-Xiaomi-Mi-8-6GB-128GB-6-21-Full-Screen-Snapdragon-845-Octa-Core-20MP/2178148_32900007887.html

2200 zł z przesyłką DHL (czyli chyba bez VATu)

 

Na co byście się zdecydowali, totalnie nie mam pojęcia ...

Czy mając miui polska będę miał już odblokowany BL, i czy wgranie wersji Global na miui polska będzie jakimś problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1jedrzej1 2 i 3 link to to samo, ale brałbym od OnePlus(ILTRADE), właśnie dziś przyszedł do mnie fon od nich, mam kartę gw do MiCenter (dodatkowe 200zł jeżeli ktoś chce mieć gw w PL 24msc, a nie 12msc producenta), paragonik, do tego jakis silikon, szkiełko. Kontakt ze sprzedawca praktycznie natychmiastowy... Jeżeli chcesz z chin to bierz zwykły CN, przynajmniej moim zdaniem nie warto płacić dodatkowych 350zł za to, że masz Global soft, który możesz sobie wgrać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nezumi napisał:

To ci dopiero, serwis zajmujący się telefonami Xiaomi od... 7lat? Jest w stanie zrobić "mało" :)

https://www.wykop.pl/wpis/33898775

https://www.wykop.pl/wpis/32954013

I tak dalej. No i mój przypadek z mi8. Normalnie to by wymieniono mi na nowy, ewetualnie wymiana modułu aparatu (kurz od nowości). 

"ja nie wiem nic o gwarancji"

Na necie można poczytać różne przypadki podobne do mojego innych producentów i jest to inaczej rozwiązywane na korzyść klienta bo to wada fabryczna. Ibg zaproponowało mi odesłanie telefonu do Chin w celu sprawdzenia i że to będzie to trwało ponad 20 dni. Więc z całym szacunkiem taka gwarancja w mi center to niestety nie gwarancja. Wiem co i gdzie kupowalem, mój błąd. Mogłem kupić gdziekolwiek taniej i mieć  też  gwarancję w Chinach(czytaj odesłać telefon do Chin i modlić się by nie zginął czy coś w ten deseń), ale się polakomilem na "gwarancję" mi center, która ogranicza pewnie to, że nie mają część bądź właściwych umów między sobą. Nie winie za ten fakt acida bo to pewnie nie jego wina, że jest jak jest. Odwala kawał niezłej roboty dla miui i jestem mu za to wdzięczny 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0 No udowodniłeś, że umowa serwisowa między IBG, a MiCenter to nie bajka, a rzeczywistość. Powiedz mi, czego oczekujesz? Że wszystko zostanie naprawione o tak, za machnięciem czarodziejskiej różdżki? Trzeba mieć części, aby coś naprawić. 1 link który podałeś nie widzę żadnego błędu, 2 niekompletne informacje, no i Twój przypadek, widocznie umowa między IBG, a MiCenter nie obejmuje tego? IBG jasno zaznacza (a przynajmniej swego czasu zaznaczało), że naprawa w MiCenter jest wykonywana tylko wtedy, jeżeli jest taka możliwość, czyli w IBG płacisz nie tyle za serwis, a za możliwość, że może uda Ci się z niego skorzystać, ot sprytne majfriendy, dlatego wyżej pisałem, że IBG jest nieopłacalne. Natomiast karta gwarancyjna jaką dostałem od ILTRADE dotyczy pełnej naprawy w MiCenter. EOT. Wracajmy do tematu Mi8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 10:16, johnny1836 napisał:

Na eu bateria gorzej trzyma niż na China, gps też kiepsko działa i czasami niektóre apki łapią FC.

Poza tym używam na codzień i jest ok. Jedynie gps mnie wkurza. 

Może testowałeś MIUI Polska, czy z jakiegoś powodu go unikasz. Czy ktoś może wie kiedy wreszcie udostępnią oficjalnie stabilną 10 Global. Już mnie zaczyna mierzić to czekanie. To jednak nie jest rzetelna firma. MIUi10 miał być w wersji globalnej pod koniec czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motonick

To co napisałem było na temat miuipolska.

Global stable na tą chwilę jest jedynie v9.5, ale xiaomi.eu z każdą aktualizacją jest lepsze :) bateria coraz lepiej, gps też już sie poprawił (ale nie całkiem) i aplikacje nie łapią już w ogóle FC ;)

Także jeśli chcesz MIUI 10 to polecam z czystym sumieniem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka, w kwestii podsumowania:

Na Mi 8 mamy Miui Polska - co oczywiste...

Oraz Global Stable v 9.15.13. Brak Global Dev?

I kluczowe pytanie, bo w MP polska nie chcę się obecnie bawić zważywszy na to jaka to karuzela więc - czy do GS powinien być odblokowany BL? Bo ja już nie nadążam za Xiaomi... Zwykły MiFlash takiego romu na china dev i będzie śmigać? Eh, dzięki za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc przetłumaczyć fragment odpowiedzi od Xiaomi Global Serwice: Początek odpowiedzi to info żeby cierpliwie czekać i takie tam, bo realizują aktualizacje falowo, na poszczególne modele (nie wiem dlaczego najnowszy, najważniejszyj model jest na końcu tej listy) a dalej jest tak:

" Please note that if you are facing issues in updating your device manually than I would like to inform you that as of MIUI ROM download page shuts down temporarily from due to internal system update. The page will be back online again in the near future. "

Moje pytanie dotyczyło zwłoki z aktualizacją Mi8 do MIUI10 Global Stable i próby otrzymania jakiegoś konkretnego terminu.

Edytowane przez Motonick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...