Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

@wolf To nie chcesz widzieć pleców mojej Mi5 po ponad 2latach :D. Ramka obita w 2 miejscach (bo telefon postanowił sobie zjechać z płaskiego stołu), a plecy wyglądają jakby je ktoś przeciągną pod kilem :P. Do tego stopnia, że ostatnio zamówiłem plecki do Mi5 zamienne, aby w razie co, sobie wymienić, jak już będzie tragicznie :P. Niebieska Mi8 mnie strasznie intryguje, ale jeżeli to ma być nieużyteczne, problematyczne, a do tego kolor ma być jasny, nie ciemny, to już wolę czarną, białej patykiem nie tknę, godzi mój gust, po prostu muszę mieć czarną pełną tafle na przodzie, wtedy nie widać ramki wyświetlacza i daje lepsze uczucie "emejzingu" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co napisałem wcześniej bardziej chodziło mi o porównanie trzech telefonów używanych przez jedną osobę, więc w miarę podobne warunki użytkowania. Zdaję sobie sprawę, że jedni bardziej dbają, inni mniej, a i czasem los spłata figla i telefon ląduje na betonie.

W przeciwieństwie do Mi 5 i Mi 6, w Mi 8 we wszystkich wersjach kolorystycznych front jest czarny, więc emejzing będzie zachowany default_icon_razz.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Na jakiej zasadzie aparat robi zdjęcia 2x te powiększone. Zauważyłem, że czasem robi z drugiego obiektywu a czasem z normalnego. Test przeprowadziłem palcem xD Druga sprawa to jakość zdjęć. Mam takie dziwne wrażenie, że były one ładniejsze na chińskim miui niż na miuipolska. Na miuipolska widzę, że faktycznie czasem zbyt agresywnie soft działa na twarz mimo wyłączonych funkcji upiększania itp. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Drugi obiektyw w Xiaomi to ten od zdjęć z zoomem

No właśnie nie do końca... Również robiłem test zasłaniając obiektyw palcem i zauważyłem taką zależność, że kiedy włączam aparat w domu (tryb 1x) to aktywny jest dolny obiektyw. Kiedy przełączam na zoom 2x to nadal aparat korzysta z dolnego obiektywu, a gdy skieruje go np w stronę okna, to przełącza się na drugi i widać wtedy przeskok między obiektywami. Więc chyba nie zawsze jest to optyczne 2x

Czy na górnym obiektywie jest OIS? U mnie jak jest aktywny się nie rusza kiwając telefonem :o

Edytowane przez johnny1836
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej proszę o pomoc. Kiedyś pytałem was o telefon i poleciliście mi5. Niestety brak kasy nie pozwolił na zakup. Teraz mogę sobie pozwolić na zakup. Bo udało mi się dorobić I mam kilk pytań. Użytkuje ktoś jakiś telefon xiaomi 3-4 lata, jak z działaniem funkcjonalnością po tych latach. Jak wspominałem wcześniej nie stać mnie często telefon kupować, jestem w stanie te 3_4 lata z flagowca korzystać np. mi8 z przyjemnością itp.? I teraz pytanie czy duża różnica i który warto mi8  czy mi mix2s czy może inny model. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem historię na LG G4 i note 4. Miałem już 3 xiaomi i polecam. Soft mega stabilny i np w rn4 bateria wymiata. Może na początek kup sobie rn5 4/64 i zobaczysz co dalej. Lub celuj w promocję na gearb. Ja wyrwałem mi mix2 256gb za 1500

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki planuję coś w okolicach 1500-2000 wydać.  Wiesz do tej pory najlepszy telefon który miałem to Lg l9 w tedy najlepszy tel za około 1 tyś.  A teraz mam taki lipny lg spirit. I choć raż chciałbym porządny telefon sobie kupić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie by fajnie szybko te kilka lat  chodził.  Porządny ekran też by się zdał. I pamięci też trochę. Aparat bo coraz więcej zdjęć robię. Jestem niepełnosprawny i jak zacząłem rowerem jeździć, to coraz więcej fotek z przejażdżek i wrzucam do neta. Promując siebie i pasję sportową niepełnosprawnych. A w sumie co bym nie wziął i tak będzie lepsze od tego co mam.

Edytowane przez DawidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zatem jak sprawuje się rn5 ;) na rower potrzebna dobra bateria :) a za resztę kup dobra latarkę i licznik do roweru . Zamawiałem już mi8 ale nie jestem w pełni przekonany do ekranu amoled tym bardziej to matryca od szajsunga. I będziesz zadowolony;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym amoled to radzę uważać . Mam OnePlus 3 z wypalonym amoledem . Sorki ale wolę teraz dwa lata gwarancji i zapłacić parę groszy więcej . To tyle z dzisiejszym podejściem do klienta . Im wcześniej się zepsuje tym lepiej . 

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DawidK Nie do końca temat na takie "porównania", ale niech będzie... Chcąc wydać taką kasę raz na x lat, warto celować w wysokie półki, racja, ale  trzeba też pamiętać, że aktualnie jeżeli chodzi o samą wydajność, to fon za ~1000-1200zł wiele przez 2-3lata nie ucierpi (mam tu na mysli z nowszych np 8SE/A2). Zasadnicze pytanie brzmi, czy potrzebujesz wydawać tyle? Czy zależy Ci na flagowcu raz na 3 lata? Sam aktualnie Mi8 kupuję, po 2 latach z Mi5 (żal mi się rozstawać, tak wiernie służy, sobie skitram jako awaryjniaka :D) w PL w niezłych pieniądzach z 24msc gw. (jak chcesz to pisz PW, podeśle link do sklepu, ale się spiesz, bo koleś ma tylko 14 sztuk, jest to pre-ord wersji global), bo po prostu flagowca potrzebuję, ale znam osoby, co kupują właśnie takie mid-high fony(MiMax/8SE/A2, co cosik z Honorków) i też sobie te 2-3lata bez problemu dają radę.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testujący obecnie dostępne  na Mi8 ROMy (China, EU, Polska) może je pokrótce opisać (plusy, minusy) i czy "noth" ma taką samą wysokość ?

Ja wciąż używam wersję China i choć korci mnie wypróbować coś spolszczonego, to wyczytałem tutaj narzekania na baterię itp, dlatego krótkie porównanie byłoby bardzo pomocne.

Edytowane przez Motonick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Motonick napisał:

Czy ktoś testujący obecnie dostępne  na Mi8 ROMy (China, EU, Polska) może je pokrótce opisać (plusy, minusy) i czy "noth" ma taką samą wysokość ?

Ja wciąż używam wersję China i choć korci mnie wypróbować coś spolszczonego, to wyczytałem tutaj narzekania na baterię itp, dlatego krótkie porównanie byłoby bardzo pomocne.

Na eu bateria gorzej trzyma niż na China, gps też kiepsko działa i czasami niektóre apki łapią FC.

Poza tym używam na codzień i jest ok. Jedynie gps mnie wkurza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co nie do końca wiem czy potrzebuję flagowca.  Nie znam się aż tak i nie wiem czy duża różnica będzie między średniakiem a flagowcem. Z telefonów jak szukam najwięcej jak czytam to xiaomi polecają, często też one plus 6 czy honor 10. Chciałbym po prostu dobry porządny telefon. A  i kusi mnie jeszcze mi6 czy mi mix2 z zeszłego roku. Ale może ten redmi note 5 starczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, johnny1836 napisał:

Na eu bateria gorzej trzyma niż na China, gps też kiepsko działa i czasami niektóre apki łapią FC.

Poza tym używam na codzień i jest ok. Jedynie gps mnie wkurza. 

A jak jest z tym całym "noth`em", jest wyższy o około 2mm czy sięga już do jego fizycznej wysokości ?

16 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Global jest "lepszy", ale i tak bym na Twoim miejscu kupił China i wysłał telefon do MiCenter celem wgrania MIUI Polska.

Jeżeli język angielski nie stanowi dla Ciebie problemu to radzę zaczekać na Global MIUI10. Na China ROM z j. angielskim fon trzyma na jednym ładowaniu 2 dni i wszystko działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Motonick napisał:

A jak jest z tym całym "noth`em", jest wyższy o około 2mm czy sięga już do jego fizycznej wysokości ?

Niestety taki sam jak na China romie.

2 godziny temu, pobutek napisał:

A tak przy okazji . Dlaczego na eu trzyma słabo bateria a na global ekstra dlugo?

Kwestia optymalizacji. Na 8.7.12 była tragedia, bo bardzo zżerały baterie Usługi Google'a, na 8.7.19 jest już dużo lepiej :)

Ale jak wyjdzie global na MIUI 10 to bez zastanowienia przechodze na globala, bo jeszcze za wcześnie na stabilne xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem na najnowszym xiaomi.eu i póki co jest całkiem ok, miui 10 chodzi jakby płynniej i szybciej niż chińczyk. Albo przynajmniej animacje takie wrażenie sprawiają. Dam znać wieczorem jak tam z życiem baterii i czy są jakieś problemy z GPS jak to wcześniej ktoś pisał ;) jak na chwilę obecną wszystko śmiga dobrze, fix praktycznie od razu, dokładność średnio 4m, bateria nie ma jakiś nadzwyczajnych spadków jak to pisali wyżej, ale tak jak mówię dam znać co i jak jeszcze wieczorem lub jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cały dzień za mną, na chwilę obecną mam 30% i niecale 4h SOT więc wynik zadowalający. Korzystam z telefonu często ale krótko, w sensie odblokowuje, odpisuje, wygaszam. Dlatego też wykres taki a nie inny ;)

Aha i mialem chwilę podpięty telefon pod komputer bo kopiowałem pliki dlatego chwilę się podladowal (nie więcej niż 3%). GPS nie gubi w ogóle, jedynie raz miałem fc w Google Play. 

Ogólnie jestem zadowolony po przesiadce z China stable. Bateria trzyma podobnie, no może ciut gorzej ale to nie wielka różnica. Warta tego żeby mieć w końcu po polsku, no i mam wrażenie że miui 10 chodzi szybciej i płynniej.

Screenshot_2018-07-30-21-04-51-648_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jestem kompletnym laikiem z Ali i ogólnie kupowanie w Chinach.
Chciałbym kupić Mi8 6/64 na AliExpress ale kompletnie nie wiem jakiego sprzedawcę wybrać i wysyłkę aby nie płacić cła I VATu. W dodatku te oznaczenia support OTA update, multi language, official global rom itp itd.
Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć a najlepiej wysłać linka do jakiejś aukcji?
Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, invalid napisał:

Cześć wszystkim, jestem kompletnym laikiem z Ali i ogólnie kupowanie w Chinach.
Chciałbym kupić Mi8 6/64 na AliExpress ale kompletnie nie wiem jakiego sprzedawcę wybrać i wysyłkę aby nie płacić cła I VATu. W dodatku te oznaczenia support OTA update, multi language, official global rom itp itd.
Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć a najlepiej wysłać linka do jakiejś aukcji?
Z góry dzięki

Goldway https://pl.aliexpress.com/store/311331

MiGlobal Store: https://www.aliexpress.com/store/3010045

U obu po wyborze wysyłki DHL masz uniknięcie VATu....

A te wszystkie dopiski o OTA etc, zazwyczaj nie mają wielkiej wartości merytorycznej...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldway https://pl.aliexpress.com/store/311331

MiGlobal Store: https://www.aliexpress.com/store/3010045

U obu po wyborze wysyłki DHL masz uniknięcie VATu....

A te wszystkie dopiski o OTA etc, zazwyczaj nie mają wielkiej wartości merytorycznej...  

A z tych aukcji bootloader jest odblokowany odrazu żebym mógł wgrać miui z forum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...