Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia Sun Jul 01 2018 o 13:12, czarek1212 napisał:

prawdopodobnie 10 lipca

Mogę wiedzieć skąd masz takie informacje,  bo ja słyszałem od przedstawiciela Gearbest,  że w Chinach ma być we wrześniu a u nich w sklepie trochę później. 

Pytam bo sam jestem mega zainteresowany tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to obecnie trwają beta testy globala, gdzie będzie język polski. Wydaje mi się, że w okolicach sierpnia powinien być dostępny, bo jakoś w tych terminach telefon ma się pojawić na innych rynkach zagranicznych.

Jak kupisz teraz Mi8 to dostaniesz najprawdopodobniej wersję chińską, gdzie do wyboru będziesz miał chiński i angielski.
Możesz odblokować bootloader, co trwa ok. 360h i wtedy będziesz mógł zainstalować np. MIUI Polska.
Z tym, że w wersji chińskiej są też rzeczy, których nie ma w MIUI Polska, jak np. powiadomienia na ekranie blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Denerwuje mnie retusz zdjęć robionych Mi 8. Telefon nachalnie retuszuje zdjęcia ludzi, i nie tylko twarz, ale też np ręce. Przed zrobieniem zdjęcia widzę normalną twarz, po zrobieniu jest okropnie wyretuszowana :/
W aparacie mam wyłączone opcje Beautify. Czy ktoś wie czy da się to wyłączyć?

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadam może idiotyczne pytanie stwierdzenie. Jak sądzicie co z wyświetlaczem? Dla większości oh i ah bo amoled. Z tego co czytałem jest Samsunga wyświetlacz a wiadomo że szajsungi się szybko wypalają w notkach czy sgs .

 

Ktoś wie może jaki dokładnie tam panel użyty? Kijowo będzie po kilku miesiącach się bujać z powidokami

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pobutek napisał:

A zadam może idiotyczne pytanie stwierdzenie. Jak sądzicie co z wyświetlaczem? Dla większości oh i ah bo amoled. Z tego co czytałem jest Samsunga wyświetlacz a wiadomo że szajsungi się szybko wypalają w notkach czy sgs .

 

Ktoś wie może jaki dokładnie tam panel użyty? Kijowo będzie po kilku miesiącach się bujać z powidokami emoji3.png

Powiem tak. Miałem 2 samsungi w życiu, SGS II i IV - oba od nowości i w żadnym z nich nie miałem żadnych powidoków, jedynie wypaliła się po około dwóch latach górna belka (to były czasy kiedy była na stałe czarna), ale było to widać tylko na testowym szarym tle, więc dla mnie takie przypadki mają status legendy, że "ktoś kiedyś podobno" ;)

Tak więc ja jestem dobrej myśli, wyświetlacz jest imo naprawdę bardzo dobrej jakości i nie sądzę żeby miał cierpieć na jakieś cienie, wypalenia, powidoki :)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Was, ale mnie trochę denerwuje to, że pasek górny jest taki duży. Wg mnie, powinien być takiej samej wysokości jak notch, bo w aplikacjach wygląda to słabo i zabiera przestrzeń.

A najgorzej to wygląda w trybie poziomym, bo z góry pasek zajmuje strasznie dużo miejsca, a po stronie notcha ekran jest obcięty jakieś 2 milimetry od wcięcia. Całe szczęście że to Amoled, bo byłaby tragedia :D

Zrobiłem zgłoszenie na oficjalnym forum MIUI, więc jeśli Was też to wkurza, to dajcie Confirmed to może coś zdziałamy ;)

http://en.miui.com/thread-3255816-1-1.html

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/9/2018 o 17:09, onken napisał:

Bo mnie szlag trafia... a czekania 360 godzin na unlock :/

 

Ktoś pisał że można wrzucić twrp i po pierwszym boocie da się wejść i zainstalować rom normalnie ale pozniej znowu zablokuje. Może ktoś wie dokładnie jak to zrobić? (podobno to obejście czekania)

 

Np tu jest metoda Flashboot opisana: https://www.aliexpress.com/store/product/Fastboot-Method-Of-Flashing-Global-ROM/3010045_32848496221.html

Edytowane przez mmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opinii jak działa aktualne xiaomi.eu w porównaniu do romu China.

Chodzi mi głównie o baterię i stabilność.

EDIT:

Wrzuciłem wczoraj xiaomi.eu 8.7.12. Niestety bateria na duży minus, przy włączonym AoD leci w oczach, sprawdzę jeszcze jak będzie po wyłączeniu. Oprócz tego czasami niektóre aplikacje (np. gmail) łapie fc, a tak poza tym to wszystko super :) Ładne to MIUI 10 ;)

Jak nie poprawią baterii, to przejde na Globala jak tylko się pojawi.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, weah napisał:

To nie wina AoD, w mojej opinii muszą dopracować soft gdyż "procesy" zżerają baterię. Zresztą nie tylko one ale i niektóre programy. 

Bardzo możliwe, mam największe wykorzystanie baterii przez Usługi Google Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widorecenzja smartfona od serwisu Instalki.

Link zamieszczam w spoilerze.

Spoiler

 

 

Smartfon wypada dość solidnie w recenzji, choć nie jest pozbawiony wad (np. brak wodoszczelności). Z drugiej strony, dzięki swojej cenie jest on dość konkurencyjny, zwłaszcza w porównaniu z Huawei czy Samsungiem, gdzie ceny zaczynają się od 3000+ zł za flagowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ronii napisał:

Jak z tym ładowaniem indukcyjnym, faktycznie go nie ma?<_<

Faktycznie to nie ma. Moze sie jakie mod pojawi na ladowanie indukcyjne 

(przez mod mam namysli ingerencje fizyczna w telefon z odpowiednim modulem)

Edytowane przez AfgFire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nezumi napisał:

1. Czy na plecach jest szkło?

Super palcujące się szkło :P

22 minuty temu, Nezumi napisał:

2. Byłbym również wdzięczny za jakieś fotki niebieskiej Mi8, jeżeli ktoś posiada :P.

Fotki nie mam, bo mam czarną, ale może Ci pomoże unboxing na YouTube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, johnny1836 napisał:

Super palcujące się szkło :P

Czyli to samo, co z Mi5... ehhhh... Znowu będę mieć problem, chować w case i tracić urok telefonu, czy pogodzic się z rysami i palcowaniem...

1 minutę temu, johnny1836 napisał:

unboxing na YouTube :)

Oglądałem, ale filmiki na YT jedno, a real fotki od kogoś z domku drugie :P. Zawsze jakiś dodatkowy punkt odniesienia, a widzę po aliex, że się niebieskie sprzedają lepiej niż białe i czarne :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 5 miałem białą i to był jedyny sposób na brak palców :D poza tym była dla mnie ładniejsza z przodu niż czarna.

Mi 8 biała jest jak dla mnie obrzydliwa, przez tandetnie srebrny metal dookoła, a czarną nawet jakby nie była szklana i by się nie palcowała, to i tak zawsze miałbym ją w "kejsie" :P

I jedno trzeba przyznać Mi 8 - nie jest z tyłu taka śliska, że zjeżdża z płaskiego stołu, tak jak Mi 5 :D

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, johnny1836 napisał:

I jedno trzeba przyznać Mi 8 - nie jest z tyłu taka śliska, że zjeżdża z płaskiego stołu, tak jak Mi 5

Całe szczęście, nie zlicze ile razy Mi5 mi zjechała i cudem jedynie się gdzieś ramka wgniotła, bez uszczerbku na ekranie :D. Poluje na niebieską, ale jeżeli to jest bardziej jasny, niż ciemny niebieski, to już wolę tą czarną :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi o Mi 8 się nie wypowiem, bo nie mam i nie widziałem na żywo, choć chętnie bym ją przytulił :-D. Co do kolorów, to mogę porównać Mi 5 w wersji białej, którą miałem, do Mi 5 w wersji złotej, oraz Mi 6 w wersji niebieskiej, które mam obecnie. Jeśli chodzi o palcowanie i rysy, to wersje białe i złota są podobne do siebie. Palcowanie jest mało widoczne, rys na wersji białej nie udało mi się złapać, choć używałem jej ok. 6 miesięcy bez case'a,  rys na wersji gold też nie mam (no może jakieś mikro :-D), a używam jej już ponad rok bez case'a. Wykończenie ramki dużo lepsze w wersji gold. Natomiast w wykończeniu niebieskim na Mi 6 palcowanie widać duuużo bardziej, i niestety rysy pojawiły się już po miesiącu używania. W związku ze sposobem wykonania wersji niebieskiej (coś w rodzaju lustra pokrytego półprzezroczystym niebieskim szkłem) rysy są dużo bardziej widoczne, niż na kolorach jednolitych (biały). Konkludując - niebieski jest bardzo efektowny, ale niestety mało praktyczny. Osobiście zainteresowała mnie najbardziej wersja gold Mi 8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...