Emss

Przyciski funkcyjne i powiadomienia nie działają

Recommended Posts

Witam. 

Stało się coś bardzo dziwnego. Wszystko działa w telefonie, wczoraj padła mi bateria jak wracałem do domu, więc jak wróciłem to podłączyłem do ładowarki i tyle. Telefon po włączeniu zwariował. 

1. Przycisk HOME nie cofa do pulpitu. 

2. Przycisk MENU nie wyświetla listy otwartych aplikacji.

3. Przycisk BACK działa normalnie. 

4. Powiadomienia na pasku się nie wyświetlają. W ogóle. Słyszę dźwięk messengera, ale brak powiadomienia ani wyskakującego, ani po rozwinięciu pasku od góry. 

Co działa? 

Przyciski działają w sumie normalnie. HOME odblokowuje nadal na odcisk palca, MENU po przytrzymaniu dłuższy czas wyświetla mi menu danej aplikacji. Wszystkie reagują, jak ustawiłem pod przytrzymanie HOME włączenie latarki to działa, ale jak ustawiłem pod przytrzymanie HOME włączenie asystenta Google, to nie działa. Po zamianie BACK i MENU miejscami zaczyna działać drugi przycisk (funkcja BACK) więc jestem pewny, że to system / funkcje, a przyciski są w porządku. Wariactwo. 

Coś z systemem? Jestem laikiem, proszę o pomoc. :/

Hej,

mam identyczną sytuację - podejrzewam jakiś update aplikacji systemowych bądź samego MIUI, ale nie jestem pewien który.

Czy ktoś bardziej doświadczony podpowie, jak cofnąć wersję systemu?

Mój telefon - Redmi 4A, Wersja Android - 7.1.2 N2G47H, MIUI Global l 9.5.6.0 (NCCMIFA)

Pozdrawiam