Acid

MIUI 10: błędy i braki w tłumaczeniu

Recommended Posts

W wersji 8.8.23 znalazłem braki w ustawieniach powiadomienia i pasek stanu oraz w ustawieniach asystenta miui.

Screenshot_2018-08-24-15-27-14-121_com.android.settings.pngScreenshot_2018-08-24-15-27-31-602_com.miui.personalassistant.png

Edited by chudy002

Mi6 8.8.23:

Dodatkowo często na zablokowanym ekranie poza "przesuń aby odblokować" pojawia się po angielsku napis "swipe left coś tam camera".

Screenshot_2018-08-25-14-37-42-419_android.pngScreenshot_2018-08-25-15-02-30-756_android.pngIMG_20180825_151603.jpg

@chudy002, ROMy dla Mi5 i Mi6 wyszły jako pierwsze, przed poprawką nieprzetłumaczonego pierwszego screena. Drugie - przetłumaczone, będzie w następnym buildzie.

@mates21, pierwszy screen - poprawione, drugi - tłumaczenie nasze jest od dawna - sądzę, że wystąpił błąd kompilacji, bo nie ma tego w buildzie (wołam @Acid na wszelki wypadek). Wróci do normy. Tak samo "swipe left to open camera". Trzecie - już poprawione.

W mi8 są dwa aparaty 12mpx i z tego co wiem matryce 4:3 więc maksymalnie powinno dać się wybrać 12mpx i w sumie takie robią się zdjęcia tylko, że w ustawieniach są liczby z kosmosu 

Screenshot_2018-08-29-17-43-55-379_com.android.camera.png

W poprzednim romie też zauważyłem, że brakuje przetłumaczenia na belce piątku. Pisze friday. Tak samo menedżer, podczas którego dodaje się np. załączniki w przeglądarce internetowej nie jest pełni przetłumaczony. Są słowa "Open from", "Recent", "Modified"...

Screenshot_2018-08-31-06-03-26-216_com.miui.home.png

Friday - u nas w tłumaczeniu jest, ciężko mi określić dlaczego nie ma go w ROMie, aczkolwiek - powinno się poprawić wraz z aktualizacją... Tak samo menedżer, my tłumaczenie mamy - w ROMie go brak, zresztą dla innych języków też..

Mi6 8.8.30:

(dodajac zalacznik dalej mam files, zamiast pliki - to co ostatnio 'zglosilem'.)

IMG_20180903_082334.jpg

Edited by mates21

Poprawcie to, bo to nie jest po polsku. Albo "Restart", albo "Uruchom ponownie". Na pewno nie "Restartuj", bo to jakiś dziwoląg językowy jest.

rdZPkyM.jpg

Edited by Bazbo

40 minut temu, Bazbo napisał:

Poprawcie to, bo to nie jest po polsku. Albo "Restart", albo "Uruchom ponownie". Na pewno nie "Restartuj", bo to jakiś dziwoląg językowy jest.

Proponuję, abyś douczył się języka polskiego, zanim zaczniesz komuś zwracać uwagę.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/restartowanie.html

https://sjp.pl/restartuj

OK. Kajam się, nie sprawdziłem w słownikach. Język się zmienia.

Edited by Bazbo
  • Like 1

7 godzin temu, mrosi napisał:

Proponuję, abyś douczył się języka polskiego, zanim zaczniesz komuś zwracać uwagę.

Do prof. Miodka bardzo mi daleko, Tobie wnosząc z formy zwrócenia koledze uwagi bliżej -  jednak - i nie bardzo potrafię to uzasadnić, bardziej odpowiadałaby mi w tym miejscu forma zrestartuj.

https://sjp.pl/zrestartuj 

"zrestartuj

dopuszczalne w grach 

zrestartować

uruchomić komputer ponownie, przeważnie na skutek błędnego działania urządzenia czy w związku z instalowaniem nowych aplikacji

Hasło ze słownika wyrazów obcych"

Zawsze było użycie baterii, jest użycie CPU w 8.9.6 na Redmi 5 Plus

.44af7d7a110f471ba53eea6a981debb8.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Edited by figurel

W aplikacji Poczta jest trochę dziwne tłumaczenie przy opcji wstrzymywania synchronizacji. Nie wiadomo co to naprawdę znaczy.

Chyba powinno być "Nie wstrzymuj" albo coś podobnego, bo teraz nie wiadomo o co chodzi... Jakby miał wstrzymać przez wszystkie dni.

GVamhpS.jpgKGiYg7M.jpg

Mi Message jest poprawione już. Co do Emaila - przyjrzę się, aczkolwiek możliwe jest, że ewentualną korektę wprowadzę dopiero w następnej aktualizacji po 8.9.20 - muszę ogarnąć, jak to działa :)

Witam. mam problem. Mianowicie po aktualizacji z miui 9.5 na 10 przy wyłączonym LTE ikona nadal jest pokazywana a gdy włączę to obok niej są strzałki. Czy wie ktoś jak to naprawić? Jeśli to nie bug a jakaś zmiana to proszę o pomoc w zmienieniu tego. W opcjach przeszukałem wszystko i nic nie znalazłem. Dodaję screeny.

Screenshot_2018-09-22-11-16-58-404_com.miui.home.png

Screenshot_2018-09-22-11-17-12-307_com.miui.home.png

1 godzinę temu, adasko004 napisał:

Witam. mam problem. Mianowicie po aktualizacji z miui 9.5 na 10 przy wyłączonym LTE ikona nadal jest pokazywana a gdy włączę to obok niej są strzałki. Czy wie ktoś jak to naprawić? Jeśli to nie bug a jakaś zmiana to proszę o pomoc w zmienieniu tego. W opcjach przeszukałem wszystko i nic nie znalazłem. Dodaję screeny.

Tak jest w 10 - LTE pokazuje że jesteś w zasięgu, strzałeczki czy masz dane on/off - nic tu nie zmienisz

Edited by RASTY777

Dnia 3.10.2018 o 10:59, the4anoni napisał:

Miui 10 Stable xiaomi.eu Whyred

Ustawienia Szybkiego dostępu

Screenshot_2018-10-05-22-30-53-759_com.miui.personalassistant.png

Te wszystkie shopping, WeChat itd. (oprócz Recognize songs które jest w Muzyce) w ogóle nie powinny być widoczne. W ten piątek na xiaomi.eu dev powinno być wszystko ok, Recognize songs poprawię dzisiaj (na stable będzie poprawione wtedy, gdy wyjdzie następny stable).