Skocz do zawartości

MIUI 10: błędy i braki w tłumaczeniu


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

@chudy002, ROMy dla Mi5 i Mi6 wyszły jako pierwsze, przed poprawką nieprzetłumaczonego pierwszego screena. Drugie - przetłumaczone, będzie w następnym buildzie.

@mates21, pierwszy screen - poprawione, drugi - tłumaczenie nasze jest od dawna - sądzę, że wystąpił błąd kompilacji, bo nie ma tego w buildzie (wołam @Acid na wszelki wypadek). Wróci do normy. Tak samo "swipe left to open camera". Trzecie - już poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim romie też zauważyłem, że brakuje przetłumaczenia na belce piątku. Pisze friday. Tak samo menedżer, podczas którego dodaje się np. załączniki w przeglądarce internetowej nie jest pełni przetłumaczony. Są słowa "Open from", "Recent", "Modified"...

Screenshot_2018-08-31-06-03-26-216_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bazbo napisał:

Poprawcie to, bo to nie jest po polsku. Albo "Restart", albo "Uruchom ponownie". Na pewno nie "Restartuj", bo to jakiś dziwoląg językowy jest.

Proponuję, abyś douczył się języka polskiego, zanim zaczniesz komuś zwracać uwagę.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/restartowanie.html

https://sjp.pl/restartuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrosi napisał:

Proponuję, abyś douczył się języka polskiego, zanim zaczniesz komuś zwracać uwagę.

Do prof. Miodka bardzo mi daleko, Tobie wnosząc z formy zwrócenia koledze uwagi bliżej -  jednak - i nie bardzo potrafię to uzasadnić, bardziej odpowiadałaby mi w tym miejscu forma zrestartuj.

 https://sjp.pl/zrestartuj 

"zrestartuj

dopuszczalne w grach 

zrestartować

uruchomić komputer ponownie, przeważnie na skutek błędnego działania urządzenia czy w związku z instalowaniem nowych aplikacji

Hasło ze słownika wyrazów obcych"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji Poczta jest trochę dziwne tłumaczenie przy opcji wstrzymywania synchronizacji. Nie wiadomo co to naprawdę znaczy.

Chyba powinno być "Nie wstrzymuj" albo coś podobnego, bo teraz nie wiadomo o co chodzi... Jakby miał wstrzymać przez wszystkie dni.

GVamhpS.jpgKGiYg7M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem. Mianowicie po aktualizacji z miui 9.5 na 10 przy wyłączonym LTE ikona nadal jest pokazywana a gdy włączę to obok niej są strzałki. Czy wie ktoś jak to naprawić? Jeśli to nie bug a jakaś zmiana to proszę o pomoc w zmienieniu tego. W opcjach przeszukałem wszystko i nic nie znalazłem. Dodaję screeny.

Screenshot_2018-09-22-11-16-58-404_com.miui.home.png

Screenshot_2018-09-22-11-17-12-307_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adasko004 napisał:

Witam. mam problem. Mianowicie po aktualizacji z miui 9.5 na 10 przy wyłączonym LTE ikona nadal jest pokazywana a gdy włączę to obok niej są strzałki. Czy wie ktoś jak to naprawić? Jeśli to nie bug a jakaś zmiana to proszę o pomoc w zmienieniu tego. W opcjach przeszukałem wszystko i nic nie znalazłem. Dodaję screeny.

Tak jest w 10 - LTE pokazuje że jesteś w zasięgu, strzałeczki czy masz dane on/off - nic tu nie zmienisz

Edytowane przez RASTY777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te wszystkie shopping, WeChat itd. (oprócz Recognize songs które jest w Muzyce) w ogóle nie powinny być widoczne. W ten piątek na xiaomi.eu dev powinno być wszystko ok, Recognize songs poprawię dzisiaj (na stable będzie poprawione wtedy, gdy wyjdzie następny stable).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Komunikat, który występuje wtedy, gdy w aplikacji MiFit dodamy znajomego - jeśli ktoś ma MiBanda, to ten znajomy może nas "szturchnąć" wysyłając wibracje na bransoletkę; wtedy pojawiają się takie dwa komunikaty. Domyślam się, że ten chiński tekst głosi to samo co angielski, ale nie wiem czy to kwestia tłumaczenia (korzystam z MIUI10 po angielsku, ale pewnie na polski też tego nie ma), czy usunięcia dublowanego powiadomienia.

24af02b20ca82f681163cbdaf761af1d.jpg

Edytowane przez mormegil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie. Ukryłem kiedyś plik i wchodziłem w niego normalnie przesuwając Explorer w dół. Dziś znów ukryłem plik nie mówię to o całym folderze w galerii. I podczas ukrywania wyskoczył mo komunikat : "encrypted and hide file. Open side menu on the start page and tab "hidden  files" to vive all hidden files" przechodzę do ekranu główne przechodzę do tego ekranu po lewej ale nic tam nie widzę. Przeszukałem już wszystko i skończyły mi sie pomysły. Mam nadzieję że to dobry dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Bodajże od dwóch aktualizacji w kontaktach między imieniem w nazwiskiem wstawiło mi przecinek. Czy można to gdzieś wyłączyć czy muszę edytować każdy kontakt?

Edit.

Problem rozwiązany. Aplikacja kontakty zmieniła sposób segregacji wpisów.

Redmi Note 5 Pro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W najnowszej odsłonie naszego kochanego MIUI - 8.12.27 - jest drobny problem z Google Lens.
Mianowicie chodzi o to, że uruchamiając aparat, nie zawsze ta opcja jest dostępna. Pomaga przełączenie trybu aparatu.
Poniżej zrzuty ekranowe.

A tak poza tym to Google Lens, to fajna sprawa :-)42fcff2999989e5f5dbdeed63ddce704.jpgd8a65f478be4fe6fa7e4bcfaf84c769c.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...