Skocz do zawartości

MIUI 10: błędy i braki w tłumaczeniu


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszamy tutaj błędy w tłumaczeniu do MIUI 10 od xiaomi.eu (miuipolska).
NIE zgłaszamy błędów w Globalu - nie bawimy się globalem.

  • literówki
  • błędy językowe
  • miejscowe braki tłumaczenia 
  • jeśli gdzieś występuje FC i jest to wina tłumaczenia (na j. ang. jest ok) to należy podać zrzut ekranu z błędu FC (logcat)

 
Najszybciej jeśli zgłoszenie błędu jest od razu poparte zrzutem ekranu z tego miejsca. Tak najszybciej poprawić błąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bagieta napisał:
Po odłączeniu słuchawek Bluetooth wskaźnik naładowania pozostaje na pasku powiadomień.

Nie potwierdzam tego u mnie na Mi6 po wyłączeniu słuchawek bluetooth ikona naładowania znika.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Ciebie również przerasta edycja cytowanej zawartości...?
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domell98 napisał:

Podwójny dymek przy połączeniach nieodebranych, 8.6.21

Ogólnie według mnie jest nie mały problem z powiadomieniami. Czesto się nie wyświetlają na ekranie blokady jak i na pasku belki nie ma żadnych ikonek powiadomień. Dopiero po odblokowaniu telefonu widzę co jest i widzę ikonki na belce powiadomień.  jedynie dioda powiadomień sygnalizuje o powiadomieniach lub czasami się wyświetli na ekranie blokady dane powiadomienie. Problem jaki też napotkalem to taki, że jak otworze chmurkę czatu messengera często nie mogę z niej wyjść używając gestu "wstecz" jedynie od dołu zamykając aplikacje w tle da się z niej wyjść.  

Edytowane przez mrosi
Ogólnie to masz problem z intelektem, skoro nie potrafisz nawet edytować cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o brak tłumaczenia.
Nazwa dnia tygodnia, ale to jest wszędzie, oraz na dole jest "more" a powinno być "więcej"
Ok może nie pisałem tego albo faktycznie nie wiecie, te wszystkie daty i podstawowe przyciski More, Cancel to wynika z braku lub błędu kompilacji jednego frameworka. Po prostu któraś następna wersja to poprawi.

Wysłane z MI 6

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widget Spotify jest czarno-szary czego nie było na MIUI 9. I nie zależy to od okładki aktualnie odtwarzanej płyty. Nie jest to też błąd aplikacji. Raczej na pewno jest to błąd w podstawowym motywie Limitless.

Wiadomo, że można motyw zmienić i będzie wszystko ok ale nie o to w tym wszystkim chodzi bo ja na przykład wolę standardowy motyw.

 

Zauważyłem również błąd przy wyświetlaniu ilości maili na ikonce Gmail. Wyświetla się przykladowo liczba 2, a mail jest jeden.d3ff881082d6e89f87ec7df1357db332.jpg

 

Edit:

Dotyczy aktualizacji 8.6.21 dla Mi6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od MIUI 9 jest problem z połączeniem DAC'a po USB do telefonów Xiaomi (nie wiem jak było we wcześniejszych wersjach)

Po podłączeniu poprzez USB karty zewnętrznej Creative Sound Blaster E5 (z tego co czytałem nie tylko tej konkretnej) nie ma opcji, żeby telefon ją prawidłowo rozpoznał i przesyłał (po kablu) dźwięk. Oczywiście próbowałem wszystkich dostępnych opcji podczas łączenia po USB, również w opcjach programistycznych, niestety na próżno.

W poprzednio używanych telefonach nie miałem takich problemów, wszystko śmigało aż miło a na Xiaomi (MIUI 9, 10) nie da się za cholerę tego połączyć.

Obecnie używam Mi Mix2, ale na forach czytałem, że ludzie mają z tym problemy również na innych modelach.

Na Samsungach, LG wszystko śmiga idealnie, aplikacja na telefonie bez problemu wykrywa E5.

 

Oczywiście po bluetooth paruje się i działa poprawnie a po USB za cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2018 o 11:41, Grzegorz 81 napisał:

Acid,czy my też możemy mieć możliwość nadać LTE na dwóch kartach?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety nie.

Dnia 24.06.2018 o 11:49, latet napisał:

Poza tym to słowo jest ohydne, nawet pisane poprawnie. Nie lepiej zmienić na "stały FPS" albo "stała szybkość klatek"?

Poprawię na FPS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S3V3N napisał:

@Acid do spolszczenia

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Nie.. wcale nie. Było już. To treść online.

11 godzin temu, michalm83 napisał:

Moim zdaniem ikonka transmisji danych jest mało widoczna

Moim zdaniem jest ok. Tak zostanie.

11 godzin temu, michalm83 napisał:

Zegar moim zdaniem też za ciemny i nie widzę możliwości zmiany na inny wygląd 

Mi się podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 8.6.21

Dziwny błąd w trybie okienkowym aplikacji na przykładzie nawigacji - przy przenoszeniu okienka pojawia się dziwny, duży czarny napis "R's" na dole ekranu w a przeciągnięcie okna w dół go nie zamyka. Jak na załączonym obrazku.

Screenshot_2018-06-30-00-24-47-808_com.miui.home.png

Edytowane przez Oleslaw_pl
Dodane info o wersji miui
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2018 o 18:56, Mateusz1992 napisał:

W dialerze tyczy się tego samego. To samo jest w wiadomościach. Jeśli chodzi o język. 

 

Zaktualizuj rom albo jak nie ma aktualizacji do nowej wersji to masz odpowiedź.

20 godzin temu, Immortel napisał:

Zegar/.../prognoza pogody

Wysłane z MI 6
 

Niestety ale akurat to o dziwo jest content online i nie ma jak poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emarcin napisał:

Żeby było jasne, zupełnie mi to nie przeszkadza ale może dla spójności byłoby dobrze jedno albo drugie zmienić emoji12.png


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, ponieważ powinno być VoLTE i tak było w MIUI 9. Teraz po prostu czekam aż... z powrotem to zmienią.

13 minut temu, mrosi napisał:

Działają wszystkie gesty, poza jednym: nie działa  "Wykonaj akcje aplikacji", czyli przesunięcie od górnej krawędzi ekranu. Ta część wyświetlacza jest jakby nieaktywna. @Acid, coś wiesz o tym...?

Nie wiem nic o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...