Skocz do zawartości

Przełącza się na innego operatora


Pako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc może ktoś z Was zna rozwiązanie.

Mój Note notorycznie przełącza się samoczynnie na innego operatora, jestem abonentem sieci Play jednak on co chwile przechodzi np. na T-mobile. Wiem, że Play korzysta z obcych nadajników i w rozmowach to nie przeszkadza jednak nie można wtedy korzystać z internetu, a to bardzo mnie wkurza. Musze wtedy wejść w opcje i kazać mu od nowa automatycznie wykryć sieć, wtedy wraca na jakiś czas do Play. Nie jest to zbyt wygodne no i zajmuje czas.

Dodam, że moim zdaniem nie jest to normalne bo na innym telefonie (Moto G) tak się nie dzieje tylko ciągle trzyma Play'a, ewidentnie jest to powiązane z Note lub MIUI.

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja również jestem w playu. Tak samo jak u Pako dość często wskakuje mi T mobile. Dzieje się tak najczęściej jak jestem w miejscu o słabszym zasięgu sieci Play. Jak zasięg się polepszy to telefon sam wraca. Nie doszukiwalbym się tutaj winy aparatu a raczej operatora. Znajoma ma Samsunga Galaxy S4 i permanentnie przeskakuje jej na T mobile, a jest w play. Za dane pobrane w roamingu w kraju nic nie płacisz także nie ma znaczenia czy przeglądasz www będąc w Play 3g czy T mobile 3g. Wydaje mi się ze wcześniej nie było takiego problemu z playem, być może mają jakieś problemy z nadajnikami...

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Oscar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na T-mobile ma być taka sama prędkość neta... Ale na ich nadajmikach czuje się jak na 2g w play. Szkoda ze nie maja lepszego zasięgu.

 

A gdzie to się dzieje, bo akurat tam gdzie ja mieszkam, jest dokładnie odwrotnie.

Myślę, że uogólnianie w tym przypadku nie jest wskazane.

Ale fakt, że  t-Mobile jest w ostatnich miesiącach odczuwalnie gorzej, niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znam już rozwiązanie, niestety nie wpadłem na to żeby w opcjach > Sieci komórkowe > Dane w roamingu zaznaczyć na włączone (na pomarańczowo). To rozwiązuje problem, Internet działa wtedy również gdy jesteśmy u innych operatorów. Dodatkowo warto tam zaznaczyć żeby każdorazowo nas o tym nie informował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca rozwiązanie, ja szukam sposobu jak wyrzucić T-Mobile wogóle z listy branych pod uwagę przy łączeniu, wkurza mnie ta sieć, SMSy mi na niej nie chodzą, dostaje komunikat, że nie mozna wysłać. Chwilowym rozwiązaniem to przełączenie się na Plusa i używanie go na stałę, ale nie do końca to mi pasuje. Przydałby się jakiś mod, który pozwala blokować danych operatorów.

 

Oczywiście mówię to jako uzytkownik PLAYa :)

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozwiązanie mojego problemu, dzięki temu Internet działa mi już zawsze a o to mi chodziło :) Ja nie zauważyłem innych niedogodności z tym związanych. Ale jeśli piszesz, że masz przez to inne problemy, np. SMS to rzeczywiście porażka, ja bardzo mało SMSów wysyłam więc mogłem nie zwrócić uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...