Nezumi

MIUI 8.6.14/16/18/21

Recommended Posts

Witam. A ktoś miał przypadek zjedzenia baterii przez aplikację "Aparat"?
Dziś w nocy wsiąkło mi 30% baterii. Sprawdziłem i winnym była właśnie apka aparat. Tylko cholera wie czemu ;/

Mix2

@wolf mialem to samo z dzwiekiem na sms'a, ze ustawilem i nagle cisza. Opisalem tutaj jak to "naprawic". Wybierajac dzwiek wybierz motywy>znajdz swoja mp3 i ok. Wybierajac pliki>swoje mp3 nie dziala. :)

• Like 1

Wyszła już nowa wersja. W changelogu nic nt drenażu baterii ale zobaczymy jak będzie.

Uwaga! Nie instalować v21 na Mi Mix2
Masa błędów i sypią się apki niestety.

5 godzin temu, mates21 napisał:
Wybierajac dzwiek wybierz motywy>znajdz swoja mp3 i ok. Wybierajac pliki>swoje mp3 nie dziala.

Działa, dzięki :-D

@jacekgothic to sprawdź działanie apki Panel Sterowania. 
Sprawdź jaką masz nazwę apki Ustawienia itp. Jak działa apka Navigate.
I daj znać ;)

21 minut temu, Sotom napisał:

Panel Sterowania

Ale co dokładnie, bo z tego co widzę wszystko działa poprawnie.

Sprawdź jaką masz nazwę apki Ustawienia

Mam "Ustawienia"

Jak działa apka Navigate

Działa normalnie, ale używam gestów.

Dla testu włączyłem "przyciski ekranowe" i działają normalnie.

BTW, masz najnowszą wersję z 24 czerwca?

Edited by jacekgothic

10 godzin temu, qnajan napisał:

Szkoda że u mnie tej opcji nie ma :-(

chyba pozostaje wrócić do poprzedniego romu bo szału można dostać gdy nie wiem czy dostałem smsa czy to któreś z wielu powiadomień

Jak nie masz tej opcji to znaczy, że nie wgrałeś wersji v2 wrzucanej w niedziele bodajże :) Miałem ten sam problem ;)

Edited by Korsarz05

1 godzinę temu, jacekgothic napisał:

Ale co dokładnie, bo z tego co widzę wszystko działa poprawnie.

Mam "Ustawienia"

Działa normalnie, ale używam gestów.

Dla testu włączyłem "przyciski ekranowe" i działają normalnie.

BTW, masz najnowszą wersję z 24 czerwca?

U mnie apka Ustawienia nazywała się Couldnt Recognize xd

Panel Sterowania po prostu wywalało

Navigate to samo.

Miałem najnowsza z 24 czerwca wersje .21 i takie problemy miałem.

A pierwszą wersję wygrywałem z full wipe więc tym bardziej dziwne. Wróciłem do pierwotnej wersji.

9 godzin temu, thewall69 napisał:

Do wszystkich użytkowników, u których nie ma opcji wybierania dźwięków sms i ważność aplikacji urgent oraz powiadomień na ekranie blokady - u mnie pomogła ponowna instalacja romu, tym razem z wipe cache /dalvik. Wszystkie niewidoczne poprzednio opcje pojawiły się w aplikacjach. Mi 6. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dzięki. Zastosowałem się do porady i faktycznie teraz mogłem ustawić dźwięk przychodzącej wiadomości, urgent także się pojawił. Co prawda robiłem to dwa razy (za pierwszym bez przerwy co chwila wyskakiwał komunikat o błędzie Navigate z całą listą kodu), ale teraz jak na razie jest ok.

2 godziny temu, qnajan napisał:

Dzięki. Zastosowałem się do porady i faktycznie teraz mogłem ustawić dźwięk przychodzącej wiadomości, urgent także się pojawił. Co prawda robiłem to dwa razy (za pierwszym bez przerwy co chwila wyskakiwał komunikat o błędzie Navigate z całą listą kodu), ale teraz jak na razie jest ok.

U mnie nie działa nie na nigdzie opcji ustawienia dźwięku sms

Screenshot_2018-06-26-23-26-59-451_com.android.settings.png

Edited by piotrplawecki

Poweramp na lock screenie będzie działał w następnym wydaniu. Niestety podobno jednak to wina aplikacji i braku współgrania z powiadomieniami Oreo (mimo, że na MIUI 9 8.0 działało). xiaomi.eu znalazło na to rozwiązanie. 

Btw. czy wy też zauważyliście brak wibracji podczas zbliżania telefonu do terminala w celu płatności Google Pay NFC? Czy u mnie coś się popsuło? Płatność normalnie przechodzi ale brak wibracji, które miałem na całym MIUI 9.

@srgn1 potwierdzam, wibracja podczas płatności "zniknęła", natomiast cieszy mnie że powróci PowerAmp na ekranie blokady <3 

btw. skąd takie info?

@QBAQ wymieniałem się informacjami z jednym moderatorem z xiaomi.eu i  zainteresowali się Powerampem. 

Co do Google Pay to teraz najważniejsze pytanie. Wibracja nie działa bo MIUI 10 czy po prostu ludzie z Google Pay wyłączyli... 

Edited by srgn1

U mnie nie działa nie na nigdzie opcji ustawienia dźwięku sms 

Bo to nie w tym miejscu!

Panel sterowania - Aplikacje - SMS - CATEGORIES - SMS

52 minuty temu, piotrplawecki napisał:

Dalej lipa

Jak wchodzisz w te ustawienia? Krok po kroku napisz.

Edited by mrosi
Czy naprawdę edycja posta przerasta...?

Też tak robiłem i też miałem ten rom ale pobrany w sobotę wieczorem. Potem chyba w niedzielę z taką samą nazwą został zamieszczony re-upload i dopiero gdy jego zainstalowałem po przeczytaniu porady  thewall69 pojawiła się opcja Ważność i możliwość ustawienia dźwięku wiadomości.

12 godzin temu, srgn1 napisał:

Co do Google Pay to teraz najważniejsze pytanie. Nie działa bo MIUI 10 czy po prostu ludzie z Google Pay wyłączyli... 

GooglePay nie działa? U mnie wszystko jest ok, dostaję powiadomienie/piknięcie że zapłacono, ekran zablokowany. Uzywam wlasciwie codziennie. MIUI 10, wersja 8.6.21.

Natomiast nie działa mi poprawnie apka Taxify, nie ładują się płatności i nie mogę wybrać adresów odbioru/celu. Ktoś ma może podobny problem? (gps działa i lokalizacja pokazana poprawnie)

Edited by Artur29

Panel sterowania, aplikacje, SMS, powiadomienie, SMS 

Nie panel sterowania tylko ustawienia i aplikacje zainstalowane. Dalej w szukajcie dajesz sms i masz.

Z Mi5

@Artur29 to była odpowiedź na posta i faktycznie ktoś nie czytający poprzedniego mógł go inaczej odebrać. Google Pay działa, ale zniknęła wibracja podczas płatności i mi i użytkownikowi QBAQ, przynajmniej na 8.6.21 v2 MI5.

1 godzinę temu, srgn1 napisał:

@Artur29 to była odpowiedź na posta i faktycznie ktoś nie czytający poprzedniego mógł go inaczej odebrać. Google Pay działa, ale zniknęła wibracja podczas płatności i mi i użytkownikowi QBAQ, przynajmniej na 8.6.21 v2 MI5.

Potwierdzam, też nie mam wibracji.

Witam. Przesiadłem się dziś na najnowszy build na mi5 i niestety brak wiadomości w chmurze(wiadomosci Mi)... Jest jakaś szansa by to odzyskać w tym wydaniu?

U mnie na Mi 6 jest możliwość ustawienia własnego pliku w SMS, ale efektem jest brak dźwięku przy odebraniu SMS. Po restarcie telefonu plik zostaje lecz dźwięku nie odtwarza Próbowałem pliki .ogg i .mp3. 

[Mi5]

Świrują u mnie powiadomienia i to w sposób, jakiego wcześniej nie widziałem. Np. przychodzą wiadomości, czytam ja, odkładam tel. i dopiero po chwili słuchać ich powiadomienia :D

Poza tym - jakby mieszały się dźwięki. Np. raz powiadomienie z Whatsuppa ma ten dźwięk co trzeba, a raz generuje dźwięk jak SMS.

Ponadto - i tu nie mam najmniejszych wątpliwości - część powiadomień nie ma w ogóle. Nie tylko że na ekranie blokady. W ogóle.

Poza tym, ogólnie ROM ok., szczególnie bateria - zdecydowanie lepsza niż miałem wcześniej (na ostatnim ROM-ie z andkiem 7 dla Mi5).

Czy ktoś zauważył gorszy zasięg/net?
Na 3 telefonach mam VM, te same ustawienia.
Stary samsung s4 i r5+[miui9] - luzik.
Mój na MIUI 10 to jakaś tragedia.

Ponad to, problemu wpisywania i zmian/dodawania APN bardzo często się wysypuje. Znikają APN, pojawiają się nie te.
Ogólnie padaka.

20 godzin temu, majstersztyk napisał:

brak wiadomości w chmurze(wiadomosci Mi

Jeżeli chodzi Ci o synchronizacje to musisz zaznaczyć i na koncie Xiaomi i w aplikacji SMS, aby zaczęło synchronizować SMS z chmurą...

Wszystkie posty dot. globala będą usuwane, tym bardziej te, dotyczące globala stable... ah, będą także nagradzane, znudziło mi się co temat o aktualizacji upominać, że to nie jest miejsce do rozmowy o tym, że global coś ma, a czegoś nie, o tym, czy na 8.x.x. mozna wgrac 8.x.x (co także jest zawarte w 1 poście i wystarczy po prostu go przeczytać!), czy innych totalnie niezwiązanych tematach...

Ja rozumiem, ze to swieza wersja ale na boga (Redmi Note 5 Pro) telefon czesto laguje, ale najgorszy jest ten czytnik linii papilarnych.Jak nacisniesz palcem na niego to 1sekunda to sie zapala ekran, a druga sekunda to telefon sie odblokowuje... no tragedia.

U mnie działa błyskawicznie

Guest
This topic is now closed to further replies.