Nezumi

MIUI 8.6.14/16/18/21

Recommended Posts

@frrancuz sam nie wiem, jeżeli chodzi o Ok Google to jest to Google Assistant, tam również jest Lens, pamietam, że na poprzednich MIUI 9 opcja odblokowania ekranu nie działała bo Smart Lock nie działał poprawnie. Czasem mi wyskakiwało info w powiadomieniach czy chce włączyć Smart Locka do lokalizacji lub do "wykrywania kontaktu z ciałem", a inny sposób wejścia w te ustawienia to chyba pobranie aplikacji do tworzenia skrótów i kombinowanie z tym. Na MIUI 9 nie działały te opcje z Smart Locka, teraz chyba działają skoro koledze odblokowywuje się w domu bez hasła, a co do "wykrywania kontaktu z ciałem" to nie wiem, nie testowałem, na MIUI 9 mi nie działało.

@maciek04 Tu są, u mnie działają. Włączyłem testowo także nie wiem czy się zmieniają, ale pierwsza się załadowała16c371ac74b9e137a8f91be1b7cf6d65.jpg

Wysłane z MI 6

Edited by Immortel

@srgn1
Na 9 miałem odbkokowanie BT - MiBand2

Teraz mam sparowane itd ale nie działa. Pojawia się taka "szarawa" ikonka przy odblokowaniu [jak na 9] ale samo odblokowanie BT już nie zaskakuje.
Dlatego chciałem się do smart locka dorastać, bo myślałem że tam dodam BT.

A tu jednak lipa..

13 minut temu, frrancuz napisał:

@srgn1
(...)

chciałem się do smart locka dorastać, bo myślałem że tam dodam BT.
(..)

Ustawienia -> Ekran blokady i odcisk palca -> Pozostałe ustawienia ekranu blokady -> Odblokuj przez Bluetooth

U mnie działa odblokowanie mibandem 2

No to chyba muszę darować sobie błędy, i zrobić czystą instalację. Skoro działa a u mnie nie [+ kilka innych detalicznych rzeczy] to widocznie u mnie coś nie teges.

Dobra, testuję dalej:

Wszedłem w zainstalowane - 3... - zresetuj ustawienia aplikacji.

Po restarcie:

1. Raz zaskoczyło odblokowanie BT. Więcej razy się nie udało.

2. Używam kwgt i w widgecie mam następny alarm. Po restarcie przez chwilę jest OK - pokazuje następny prawidłowo. Mija jednak chwila, i pokazuje północ.

@frrancuz @srgn1, też nie znalazłem ustawień do Google Smart Lock. Aby usunąć zaufaną lokalizację wyczyściłem dane aplikacji Usługi Google Play. Lokalizację mogłem dodać prawdopodobnie po dodaniu pinu/twarzy do blokady ekranu. Prawdopodobnie wtedy wyświetlony został monit o dodanie zaufanej lokalizacji, w której nie trzeba będzie odblokowywać telefonu hasłem. Podobnie działa to przy parowaniu urządzeń BT. Po dodaniu urządzenia wyświetla się następujący monit (spoiler).

Spoiler

Screenshot_2018-06-25-15-49-28-997_com.google.android_gms.thumb.png.4faf760726b8327c7974d978682aa47e.png

• Like 1

Właśnie sam to zrobiłem.
Ale tak, po dodaniu w ten sposób działa elegancko. Jakoś opcja wbudowana w MIUI mi szwankuje.

2 godziny temu, daniel.wu napisał:

Nic dziwnego, jeśli masz Mix 2s, czyli jeden z najwydajniejszych smartfonów na rynku. emoji14.png Ale tak jak Nezumi pisze, po prostu to nie wina sprzętu, a raczej samej aplikacji. Snap 820 powoli nie uciaga juz najnowszych wersji. Szkoda. ;)

Coś nie halo. Snap 820 to wciąż potężny SoC. Spróbuj wyczyścić wszystkie dane aplikacji Messenger.

Przed chwilą, mrosi napisał:

Coś nie halo. Snap 820 to wciąż potężny SoC. Spróbuj wyczyścić wszystkie dane aplikacji Messenger.

G to da, Mess jest messem, optymalizacja takiego bajzlu, jest praktycznie niemożliwa, a po jednej z ostatnich aktu, to przecież ledwo dało się tego używać :P. Co więcej, po ostatniej aktu FB u mnie, animacja otwierania komentarzy się zwiesza w połowie jakby :D. Animacja idzie do ~1/3 ekranu, zatrzymuje się i po chwili pojawia się już rozwinięta lista :P. Po prostu, już od dawna apki od FB chodzą gorzej, niż alfa/beta MIUI :D.

5 minut temu, Nezumi napisał:

G to da, Mess jest messem, optymalizacja takiego bajzlu, jest praktycznie niemożliwa, a po jednej z ostatnich aktu, to przecież ledwo dało się tego używać :P

Hmmm... Wierzcie lub nie, ani na MIX 2s, ani na MIX 2, ani na MIX nie mam i nie miałem problemów z Messengerem...

4 minuty temu, mrosi napisał:

Hmmm... Wierzcie lub nie, ani na MIX 2s, ani na MIX 2, ani na MIX nie mam i nie miałem problemów z Messengerem...

Nie no wierze, bo mess to podstępna bestia i u kazdego chodzi inaczej, wystarczy wejść w opinie na GooglePlay :P.

@daniel.wu której wersji Messengera używasz? Bo na moim Mi5 od kilkunastu wersji tak $#@&% ścina, że się patrzeć na to nie da...

• Like 1

Obecnie 161.1.0. Generalnie mnóstwo ich przetestowałem, i te bez Snapchat chodzą mega płynnie (wersje około 100.0.0) i fajnie, ale nie wiem czemu - czasem wywala błąd i też mnie irytowało. Ten 161.1 jest niezły, jest co prawda Snapchat, ale chodzi na pewno lepiej od tego najnowszego...
Gdybyś testował też jakieś (ewentualnie sprawdzał, czy ten 100 wywala Ci błędy) - daj znać na PW o efektach ;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

na 8.6.21 działał Peel Mi Remote, po wrzuceniu paczki po reuploadzie przestał działać, macie na to jakąś rade?

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Witam, zaaktualizowalem mi5 do tej wersji. Ale 2 rzeczy chcialbym zmienic/naprawic.

Pierwsza, wazniejsza, czy wielkosc powiadomien na belce powiadomien typu nieodebrane polaczenie, sms, wlaczony yanosik, mozna zmniejszyc? Zajmuja b.duzo miejsca.

Druga dotyczy dialera, uzywam ExDialer. Mam nieodebrane polaczenie, klikam na nie z belki powiadomien i na ulamek sekundy uruchamia sie standardowy dialer, a za nim exdialer. Mozna wyeliminowac otwieranie sie standardowego dialera? 

@simcold

jak? Czytam temat ale chwytania gdzieś to przegapiłem. 

@xrobcio

1. Oto! Dobra uwaga

a teraz ja, bo chyba rom zmienię. Jak zmienić podwójną blokadę ekranu na pojedynczą? Od razu żeby pole pin/znak/hasło wskakiwalo, bez potrzeby przesuwania "pustego" ekranu. Do szału mnie to doprowadza. W 9 było jak chcę, w 10 jest to do kitu. Macie jakiś patent? 

Do kogo mam pismo w 10 egzemplarzach wysyłać? 

Edited by frrancuz
  • Like 1

Możecie sprawdzić czy działa wam zamiana tekstu na mowę? Czy w tym mechanizmie w opcjach coś macie? Bo mam aplikacje, która wymaga tego i wywala błęd "brak mechanizmu zamiany tekstu na mowę"...

[mention=1895]simcold[/mention]
jak? Czytam temat ale chwytania gdzieś to przegapiłem. 

Panel sterowania - Aplikacje - SMS - CATEGORIES - SMS

a8e9536464fb4e6dab382850fbf205c5.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Szkoda że u mnie tej opcji nie ma :-(

chyba pozostaje wrócić do poprzedniego romu bo szału można dostać gdy nie wiem czy dostałem smsa czy to któreś z wielu powiadomień

Screenshot_2018-06-26-07-16-43-841_com.android.settings.png

5 godzin temu, qnajan napisał:

Szkoda że u mnie tej opcji nie ma :-(
chyba pozostaje wrócić do poprzedniego romu bo szału można dostać gdy nie wiem czy dostałem smsa czy to któreś z wielu powiadomień

Masz to tylko źle wchodzisz.
Panel sterowania - aplikacje - "3kropki" - pokaż wszystkie - wyszukaj "SMS" - powiadomienia - sms - zaznacz wszystko na ON , ważnoś' na Urgent i wybierz dzwonek. Po restarcie kazdorazowym trzeba od nowa ustawiać.

Edited by mrosi
Ileż można...
  • Like 1

Nic z tego, pojawiły się dodatkowe dwie ikony związane z SMS ale dalej mam jak poprzednio, nigdzie nie ma opcji wyboru dźwięku dla SMS, widocznie na MI5 to nie działa. 

Pokaż jakie masz opcje zgodnie z poniższym

10 godzin temu, simcold napisał:
Masz to tylko źle wchodzisz. Panel sterowania - aplikacje - "3kropki" - pokaż wszystkie - wyszukaj "SMS" - powiadomienia - sms - zaznacz wszystko na ON , ważnoś' na Urgent i wybierz dzwonek. Po restarcie kazdorazowym trzeba od nowa ustawiać.

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

W ogóle nie mam pozycji "ważność" w żadnej z tych trzech aplikacji związanych z SMS.

Dzięki za chęć pomocy ale może muszę poczekać na kolejną aktualizację, w końcu to muszą poprawić.

Screenshot_2018-06-26-08-02-47-428_com.miui.securitycenter.png

9 godzin temu, emarcin napisał:
Pokaż jakie masz opcje zgodnie z poniższym

Tak mam.

64e951106e302c48e09e0253c46e9e7e.jpg

U mnie na Mi 5 jest możliwość ustawienia własnego pliku w SMS, ale efektem jest brak dźwięku przy odebraniu SMS. Po restarcie telefonu plik zostaje. Aby wrócić do Default trzeba wyczyścić dane aplikacji. Próbowałem pliki .ogg i .mp3. 

Dlatego zainstalowałem yaata. Alternatywa aplikacja daje radę, więc problem rozwiązany.
A ustawienie dźwięku zapewne wróci, bo to głupie rozwiązanie - tak jak podwójna blokada ekranu.

Wykrywanie głosowe "Ok google" na dowolnym ekranie działa jak chce (czytaj. działa raz na sto razy), jakiś sposób aby to naprawić ?

@qnajan masz wyszukać aplikację Messaging (po polsku pewnie Wiadomości), a oprócz tego musisz mieć zainstalowany 8.6.21 v2 (re-upload był niedawno, jeżeli instalowałeś odrazu po wydaniu to pewnie masz v1).

Nic z tego, pojawiły się dodatkowe dwie ikony związane z SMS ale dalej mam jak poprzednio, nigdzie nie ma opcji wyboru dźwięku dla SMS, widocznie na MI5 to nie działa. 
Do wszystkich użytkowników, u których nie ma opcji wybierania dźwięków sms i ważność aplikacji urgent oraz powiadomień na ekranie blokady - u mnie pomogła ponowna instalacja romu, tym razem z wipe cache /dalvik. Wszystkie niewidoczne poprzednio opcje pojawiły się w aplikacjach. Mi 6. Pozdrawiam

2 godziny temu, wolf napisał:

U mnie na Mi 5 jest możliwość ustawienia własnego pliku w SMS, ale efektem jest brak dźwięku przy odebraniu SMS.

U mnie jest ok. Dzięki wyżej opisanej metodzie mam już oddzielne dźwięki dla SMS i dla powiadomień. Wszystko działa. Jedyny mankament, to że dźwięk potwierdzenia dotarcia SMS jest taki sam jak powiadomień, no ale to już naprawdę mało istotny problem.

Pozostał mi problem braku powiadomień na ekranie blokady z niektórych apek. Konkretnie z Messengera Lite. Z innych (gmail, whatsupp, sms - są).

Swoją drogą, czy to nie jest żałosne - ile to już lat, ile wersji MIUI, na ile bazach andka i dla ilu telefonów - i wciąż problemy z powiadomieniami, czyli podstawową funkcjonalnością, która na każdym no-name telefonie za 200 zł z czystym antkiem działa bez zająknięcia...

Edited by latet
  • Like 1

Coś się dziwny zwyczaj zrobił z robieniem tematów-śmietników. Kolejny dotyczący 3 różnych wersji romu i już nie wiadomo, która wypowiedź dotyczy której wersji. Mam nadzieję, że to ostatni wątek tego typu a później już będzie porządek - jeden temat, jedno wydanie.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.