Nezumi

MIUI 8.6.14/16/18/21

Recommended Posts

W związku z połączeniem dźwięku SMS i powiadomień zainstalowalem textrę, żeby mieć inne dzwonki.

W textra dzwonków brak, nie jest odtwarzany.

Mam wrażenie że TapaTalk to samo, tylko tu jest ich mniej i nie mam jak testować.

W opcjach - powiadomienia jest zaznaczony suwak od dźwięku.

Źle coś konfiguruję na MIUI 10 czy coś nie działa?

I jak zrobionych żeby po włączeniu ekranu od razu był kod/pin/wzór? Tak jak było na 9?

Bobteraz jest najpierw tapeta, trzeba ja przełączyć i dopiero kod.. wolałem od razu mieć okienko kodu.

Są jakieś nowe reupy 8.6.21 bo widzę coś? 

1 godzinę temu, acocieto napisał:

Działa w ogóle z czymś?

Jak wlaczasz yt np na chrome to wtedy pip działa 

Screenshot_2018-06-24-20-06-54-275_com.android.chrome.png

Edited by Viara

10 godzin temu, latet napisał:

Mam poważne wątpliwości co do tego, czy plik hosts z paczki przygotowanej przez @fredek (reklamowany w pierwszym poście w każdym wątku o aktualizacji) nie jest zbyt rozrośnięty, co może dawać efekty uboczne. Ma ponad 97 tys. linijek! Testowałem go właśnie na pececie (szybkim) i wiele stron otwiera się strasznie powoli (na pasku przeglądarki komunikat "Ustalanie adresu serwera...."). Abstrahuję tu od innych skutków zbyt agresywnego blokowania (niektóre serwisy nie działają normalnie i często b. ciężko jest wyśledzić, który konkretnie wpis to powoduje).

Potestujcie sobie szybkość otwierania się stron z tą blokadą i bez niej (na telefonach i pecetach).

Jakby ktoś nie wiedział - w Windows plik hosts należy umieścić w folderze C:\Windows\System32\drivers\etc\

Obsługa pliku hosts wlinuxie i windows to dwie różne bajki. Ale pradwa, że nie należy przesadzać.

Tragedia z tym powiadomieniem.
Raport SMSa to samo co otrzymanie. A zewnętrzne aplikacje nie działają poprawnie.
Najgorsza opcja ze wszystkich.

Mili Panstwo, istnieje taka strona jak xiaomi.eu i tam wystarczy looknac czy jest reup czy nie. :) Tak, jest.

ALL 8.6.21 ROMS REUPLOADED

1. Fixed Sound settings for some users
2. Fixed recognition engine download issue in scanner app
3. Fixed wallpaper carousel changing wallpaper issue
4. Fixed wallpaper carousel translation issue for subscriptions
5. Fixed lock screen notification issue and fixed vibration for notifications (set Highest priority in Installed apps > (app name) > Notifications)
6. Fixed camera and URLs not working in Messenger Lite

• Thanks 1

Z tym "Sound settings", to mam nadzieję, że poprawili bug z charczeniem dzwonka w trakcie połączeń przychodzących...

v2 8.6.21 x.eu dla MI5

Naprawione:

• GMAIL lock screen - NAPRAWIONE ALE trzeba uruchomić nową opcję tzn. zmienić Importance z Highest na URGENT! (Installed apps -> nazwa apki -> Notifications).

Dalej nie działa:

• brak wibracji dla SMS przy wyłączonym ekranie I WŁĄCZONEJ OPCJI wake lock screen for notifications (dwa razy udało mi się wywołać wibrację, milion razy brak wibracji),
  • PowerAmpa dalej nie widać na lockscreenie,
  • czasem ucinane "now" na lockscreenie (zauważyłem przy apce Wiadomości oraz Snapchat) - język English US.

reszty nie sprawdzałem czy poprawione czy nie.

Oprócz dodania opcji "ważności" powiadomień, zauważyłem chyba nową opcję, która pozwala na indywidualne? ustawienie dzwonka powiadomień dla niektórych aplikacji - nie testowałem. To samo tyczy się zakładki Importance, nie widać tego w każdej (pewnie mają te, które tego potrzebują).

Edited by srgn1
  • Like 1

ustawienia > powiadomienia > powiadomienia aplikacji > sms > dzwonek. zmienilem na swoj, ale lipa - nie dziala. a juz myslalem. :(

EDIT: Jednak dziala, ale trzeba przy wybieraniu dac motywy (i z tego znalezc swoj), a nie pliki. :)

Edited by mates21

53 minuty temu, srgn1 napisał:

Naprawione:

• GMAIL lock screen - NAPRAWIONE ALE trzeba uruchomić nową opcję tzn. zmienić Importance z Highest na URGENT! (nazwa apki -> Powiadomienia).

Widzę te opcje, ale nie dają się przełączać.

Screenshot_2018-06-24-22-31-38-000_com.android.settings.png

Edited by latet

@latet U mnie to całkiem inaczej wygląda

Installed apps -> Gmail -> Notifications -> Mail (z danego konta @gmail.com bo mam 2 więc jest rozdzielone) -> Importance -> tutaj wrzucam screen jak to wygląda na English (US)

Edit: no i ciut inne znaczenie jest po angielsku chyba, niż w polskim tłumaczeniu.

Screenshot_2018-06-24-22-33-45-734_com.android.settings.png

Edited by srgn1
  • Thanks 1

Ja tez mam 2 konta i udalo mi sie przelaczyc. Powiadomienia z Gmaila na ekranie blokady działają.

Tapnięte z MI5

Ostatnio zauważyłem przy miui10, że gaśnie mi ekran i nic nie mogę zrobić, tak jakby nie dało się odblokować.Choć przez chwile widać tapetę blokady dpoóki restart pomoga ale i to na krótko, o co chodzi ?

Jak zablokuje ekran to już wogole kaplica telefon nie reaguje a w TWRP działa normalnie.. ?

Edited by lockerek

Szkoda, że przy okazji nie zmieniają numerka (nadal .21, a co by szkodziło dać .24 albo .21.b czy coś takiego?)

Powiadomienia gmaila na ekranie blokady - już mi działają. W ustawieniach gmaila (apki) jest tylko informacja o trybie "ważności", nie można go zmienić, natomiast zmienia się go tam, gdzie pokazał 3 posty wyżej @srgn1

Analogicznie "naprawiłem" powiadomienia z Whatsuppa.

Trochę przekombinowali z tym wszystkim, nie sądzicie?

[Mi5] Parametry nagrywanych filmów po tym re-uploadzie - bez zmian. Nadal kicha.

Video
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 25.891 FPS
Minimum frame rate          : 17.341 FPS
Maximum frame rate          : 26.239 FPS

Audio
Format                      : AAC
Bit rate mode               : Constant
Bit rate                    : 96.0 kb/s

Wersja 8.6.21 poskutkowała,że telefon nie jest zdolny do użytkowania,po zablokowaniu ekranu wyswietlacz staje sie czarny i nie da się odblokować.Próbałem cofnąć do 8.6.14 ten sam skutek... O dziwo na innym custom romie działa normalnie telefon ale na MIUI nic.. (sorry ze zboczyłem z tematu)

Edited by lockerek

@latet ja nie mam takiego przełącznika w ustawieniach, chodzi o Gmail ... albo po prostu robię coś nie tak :-Defd864db3db73493ed419fc0829e9e10.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Gmail - 3kreski po lewo u góry - ustawienia

Adres mejlowy - zarządzanie powiadomieniami

To są ustawienia gmaila a nie MIUI.

Koledzy po prostu "od tyłka strony" do tego wchodzą

Nie koniecznie. Od tyłka, o przepraszam, od strony - Powiadomienia i pasek stanu/Powiadomienia aplikacji/Gmail/Poczta/Ważność, tez da się wejść .

Tapnięte z MI5

• Like 1

Telefon nie usypia.
Jest cały czas wybudzony = ucieka bateria.
Mam to samo co na 8.5.10 i tam ładnie wybudzony był praktycznie wtedy co włączony ekran. 420ab2e3b99035e653f43ef9c6afb045.jpg

Czasem mam tak samo(MiN3) - sklep google. Wymuś zatrzymanie, wyczyść cache, ewent. dane sklepu. Restart fona(ewent. wipe cache i dalvik) w twrp.

Ostatnio sam się uspokoił - wyłączyłem fon na noc.

@frrancuz

Wakelock detector - cpu, czas.

• Like 1

Po re-upload zaczęły działać powiadomienia gmaila na ekranie blokady, ale za to przestały tam się pokazywać powiadomienia Messengera Lite :(

• Like 1

Czy ktoś mógłby sprawdzić, czy u niego też przy szybkich odpowiedziach SMS z poziomu ekranu blokady też od razu przechodzi do pulpitu, odblokowując się bez zadnego kodu, fingerprinta, wzoru?

Nezumi potwierdzam, u mnie też można odpowiedzieć na SMS bez odblokowywania.

Edit.

Ale wcześniej włączyłem funkcje odblokowania telefonu w lokalizacji dom, a jestem w domu i faktycznie nie muszę używać palca ani twarzy.

6 minut temu, wolf napisał:

Ale wcześniej włączyłem funkcje odblokowania telefonu w lokalizacji dom, a jestem w domu i faktycznie nie muszę używać palca ani twarzy.

Ja tej opcji nie odpalałem no i kurde... Po co mi zabezpieczenia, fingerprint, wzory, kody, jeżeli przyjdzie sms, koles kliknie "odp" i ma odblokowany telefon... 

Ja tej opcji nie odpalałem no i kurde... Po co mi zabezpieczenia, fingerprint, wzory, kody, jeżeli przyjdzie sms, koles kliknie "odp" i ma odblokowany telefon... 
Mam to samo. Żona się mnie pyta czy usunąłem kod palcem L. Mówię że nie. A bo nie muszę wpisywać L egia

Z Mi5

Na ekranie blokady nie ma własnego textu. W opcjach mam włączone.

I jak wyłączyć podwójną blokadę? Wkurza mnie strasznie..

Czy też macie o jeden większą liczbę na badge'u gmaila (na ikonce) jeśli jest nieprzeczytany mejl? Np. są 2 a na ikonce widać 3?

15 godzin temu, srgn1 napisał:

[mention=1689]latet[/mention] U mnie to całkiem inaczej wygląda
Installed apps -> Gmail -> Notifications -> Mail (z danego konta @gmail.com bo mam 2 więc jest rozdzielone) -> Importance -> tutaj wrzucam screen jak to wygląda na English (US)
Edit: no i ciut inne znaczenie jest po angielsku chyba, niż w polskim tłumaczeniu.

U mnie to nie działa. Nie wiem dlaczego, jest na sztywno ustawione high i nie można tego zmienić. Próbowałem zmienić język na angielski i jest to samo. Mi 6 v8.6.21

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Następny "błyskotliwy", co nie potrafi edytować cytowanej zawartości...

Guest
This topic is now closed to further replies.