Jump to content

MIUI 8.6.14/16/18/21

Nezumi

Recommended Posts

• Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W związku z połączeniem dźwięku SMS i powiadomień zainstalowalem textrę, żeby mieć inne dzwonki.

W textra dzwonków brak, nie jest odtwarzany.

Mam wrażenie że TapaTalk to samo, tylko tu jest ich mniej i nie mam jak testować.

W opcjach - powiadomienia jest zaznaczony suwak od dźwięku.

Źle coś konfiguruję na MIUI 10 czy coś nie działa?

I jak zrobionych żeby po włączeniu ekranu od razu był kod/pin/wzór? Tak jak było na 9?

Bobteraz jest najpierw tapeta, trzeba ja przełączyć i dopiero kod.. wolałem od razu mieć okienko kodu.

10 godzin temu, latet napisał:

Mam poważne wątpliwości co do tego, czy plik hosts z paczki przygotowanej przez @fredek (reklamowany w pierwszym poście w każdym wątku o aktualizacji) nie jest zbyt rozrośnięty, co może dawać efekty uboczne. Ma ponad 97 tys. linijek! Testowałem go właśnie na pececie (szybkim) i wiele stron otwiera się strasznie powoli (na pasku przeglądarki komunikat "Ustalanie adresu serwera...."). Abstrahuję tu od innych skutków zbyt agresywnego blokowania (niektóre serwisy nie działają normalnie i często b. ciężko jest wyśledzić, który konkretnie wpis to powoduje).

Potestujcie sobie szybkość otwierania się stron z tą blokadą i bez niej (na telefonach i pecetach).

Jakby ktoś nie wiedział - w Windows plik hosts należy umieścić w folderze C:\Windows\System32\drivers\etc\

Obsługa pliku hosts wlinuxie i windows to dwie różne bajki. Ale pradwa, że nie należy przesadzać.

Mili Panstwo, istnieje taka strona jak xiaomi.eu i tam wystarczy looknac czy jest reup czy nie. :) Tak, jest.

ALL 8.6.21 ROMS REUPLOADED

1. Fixed Sound settings for some users
2. Fixed recognition engine download issue in scanner app
3. Fixed wallpaper carousel changing wallpaper issue
4. Fixed wallpaper carousel translation issue for subscriptions
5. Fixed lock screen notification issue and fixed vibration for notifications (set Highest priority in Installed apps > (app name) > Notifications)
6. Fixed camera and URLs not working in Messenger Lite

• Thanks 1

v2 8.6.21 x.eu dla MI5

Naprawione:

• GMAIL lock screen - NAPRAWIONE ALE trzeba uruchomić nową opcję tzn. zmienić Importance z Highest na URGENT! (Installed apps -> nazwa apki -> Notifications).

Dalej nie działa:

• brak wibracji dla SMS przy wyłączonym ekranie I WŁĄCZONEJ OPCJI wake lock screen for notifications (dwa razy udało mi się wywołać wibrację, milion razy brak wibracji),
  • PowerAmpa dalej nie widać na lockscreenie,
  • czasem ucinane "now" na lockscreenie (zauważyłem przy apce Wiadomości oraz Snapchat) - język English US.

reszty nie sprawdzałem czy poprawione czy nie.

Oprócz dodania opcji "ważności" powiadomień, zauważyłem chyba nową opcję, która pozwala na indywidualne? ustawienie dzwonka powiadomień dla niektórych aplikacji - nie testowałem. To samo tyczy się zakładki Importance, nie widać tego w każdej (pewnie mają te, które tego potrzebują).

Edited by srgn1
  • Like 1

ustawienia > powiadomienia > powiadomienia aplikacji > sms > dzwonek. zmienilem na swoj, ale lipa - nie dziala. a juz myslalem. :(

EDIT: Jednak dziala, ale trzeba przy wybieraniu dac motywy (i z tego znalezc swoj), a nie pliki. :)

Edited by mates21

53 minuty temu, srgn1 napisał:

Naprawione:

• GMAIL lock screen - NAPRAWIONE ALE trzeba uruchomić nową opcję tzn. zmienić Importance z Highest na URGENT! (nazwa apki -> Powiadomienia).

Widzę te opcje, ale nie dają się przełączać.

Screenshot_2018-06-24-22-31-38-000_com.android.settings.png

Edited by latet

@latet U mnie to całkiem inaczej wygląda

Installed apps -> Gmail -> Notifications -> Mail (z danego konta @gmail.com bo mam 2 więc jest rozdzielone) -> Importance -> tutaj wrzucam screen jak to wygląda na English (US)

Edit: no i ciut inne znaczenie jest po angielsku chyba, niż w polskim tłumaczeniu.

Screenshot_2018-06-24-22-33-45-734_com.android.settings.png

Edited by srgn1
  • Thanks 1

Ostatnio zauważyłem przy miui10, że gaśnie mi ekran i nic nie mogę zrobić, tak jakby nie dało się odblokować.Choć przez chwile widać tapetę blokady dpoóki restart pomoga ale i to na krótko, o co chodzi ?

Jak zablokuje ekran to już wogole kaplica telefon nie reaguje a w TWRP działa normalnie.. ?

Edited by lockerek

Szkoda, że przy okazji nie zmieniają numerka (nadal .21, a co by szkodziło dać .24 albo .21.b czy coś takiego?)

Powiadomienia gmaila na ekranie blokady - już mi działają. W ustawieniach gmaila (apki) jest tylko informacja o trybie "ważności", nie można go zmienić, natomiast zmienia się go tam, gdzie pokazał 3 posty wyżej @srgn1

Analogicznie "naprawiłem" powiadomienia z Whatsuppa.

Trochę przekombinowali z tym wszystkim, nie sądzicie?

[Mi5] Parametry nagrywanych filmów po tym re-uploadzie - bez zmian. Nadal kicha.

Video
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 25.891 FPS
Minimum frame rate          : 17.341 FPS
Maximum frame rate          : 26.239 FPS

Audio
Format                      : AAC
Bit rate mode               : Constant
Bit rate                    : 96.0 kb/s

Wersja 8.6.21 poskutkowała,że telefon nie jest zdolny do użytkowania,po zablokowaniu ekranu wyswietlacz staje sie czarny i nie da się odblokować.Próbałem cofnąć do 8.6.14 ten sam skutek... O dziwo na innym custom romie działa normalnie telefon ale na MIUI nic.. (sorry ze zboczyłem z tematu)

Edited by lockerek

Nezumi potwierdzam, u mnie też można odpowiedzieć na SMS bez odblokowywania.

Edit.

Ale wcześniej włączyłem funkcje odblokowania telefonu w lokalizacji dom, a jestem w domu i faktycznie nie muszę używać palca ani twarzy.

6 minut temu, wolf napisał:

Ale wcześniej włączyłem funkcje odblokowania telefonu w lokalizacji dom, a jestem w domu i faktycznie nie muszę używać palca ani twarzy.

Ja tej opcji nie odpalałem no i kurde... Po co mi zabezpieczenia, fingerprint, wzory, kody, jeżeli przyjdzie sms, koles kliknie "odp" i ma odblokowany telefon... 

Ja tej opcji nie odpalałem no i kurde... Po co mi zabezpieczenia, fingerprint, wzory, kody, jeżeli przyjdzie sms, koles kliknie "odp" i ma odblokowany telefon... 
Mam to samo. Żona się mnie pyta czy usunąłem kod palcem L. Mówię że nie. A bo nie muszę wpisywać L egia

Z Mi5

15 godzin temu, srgn1 napisał:

[mention=1689]latet[/mention] U mnie to całkiem inaczej wygląda
Installed apps -> Gmail -> Notifications -> Mail (z danego konta @gmail.com bo mam 2 więc jest rozdzielone) -> Importance -> tutaj wrzucam screen jak to wygląda na English (US)
Edit: no i ciut inne znaczenie jest po angielsku chyba, niż w polskim tłumaczeniu.

U mnie to nie działa. Nie wiem dlaczego, jest na sztywno ustawione high i nie można tego zmienić. Próbowałem zmienić język na angielski i jest to samo. Mi 6 v8.6.21

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Następny "błyskotliwy", co nie potrafi edytować cytowanej zawartości...

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...