Nezumi

MIUI 8.6.14/16/18/21

Recommended Posts

^^ poczytaj posty wstecz.

@mrosi są, ale nie działają prawidłowo, tj. nie wszystkie. Jeśli możesz, proszę o wyczyszczenie tego tematu z wpisów, które go nie dotyczą, wielu na pewno ułatwi to sprawę i dotarcie do konkretnych treści.

Dokładnie, są powiadomienia i widgety ale nie działają prawidłowo. Widget Spotify jest ciemnoszary z czarnymi przełącznikami co jest normalnie nieczytelne. Na MIUI 9 nie było tego problemu.
Co więcej, zrobiłem Full Wipe + czysta instalacja ROMu. 8.6.21 i... widget Spotify dalej jest czarno-szary. Nic nie kombinuje z telefonem, nawet zbytnio w motywy się nie bawię, ot zwykła zmiana ikon raz na jakiś czas.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

OK. Wystarczy. Można pisać, prosić, a co poniektórzy i tak robią swoje... Rzecz tyczy się głównie wymienionych "zawodników":

@simcold, @ricki, @Adamk102, @bartekffw, @maciek04, @XYZ, ale i pozostałych użytkowników.

Radzę przeczytać tytuł wątku. Jeśli nie zrozumieliście, przeczytajcie go 50 razy, może w końcu dotrze. W razie gdyby nie dotarło, przypominam, że temat dotyczy aktualizacji cotygodniowej MIUI 10. Nie instalacji Magdisk, odblokowania BL, bugów w ROMie, czy innych tematów. Od tego są wątki tematyczne, pozakładane przez różnych... (nie skomentuję) w setce różnych miejsc na Forum. Tak dbacie o przejrzystość Forum, to tak macie.

Ten wątek ma pozostać czysty tak, aby osoba chcąca zasięgnąć informacji o danym ROMie nie musiała przedzierać się przez całe strony śmieciowych postów.

Informuję więc, ze każdy wpis nie na temat w tym i w kolejnych wątkach o aktualizacjach cotygodniowych zostanie "nagrodzony" 10-godzinnym banem.

@mrosi jak nie dotyczy bugów w ROMie to czego dotyczy? Ja wiem, że jest dział "bugi", którego nikt nie czyta bo już zgłaszałem tam błędy z szczegółowym opisem i nikt nic nigdy nie odpisał więc jak widzę jakiś błąd to wpisuje go w tematach taki jak ten, aby użytkownik chcący zaczerpnąć informacji o ROMie dowiedział się, czy dana rzecz jest sprawna czy też nie. Dla mnie to chyba logiczne, mamy wypisany changelog z poprawkami, a ludzie wypisują co jeszcze nie jest naprawione.

No chyba, że tak jak kiedyś mówiłem tutaj, że chcecie zrobić drugie forum en MIUI gdzie ludzie piszą: "great", "thanks", "awesome" i nic więcej ;d

PS. Proszę moderację, nie piszcie, że powiadomienia działają poprawnie bo to nie jest prawda. Już drugi moderator znowu robi to co zawsze czyli "ja wiem lepiej", Nezumi już sprawdził i przekonał się, że nie miał racji. Sprawdz może sam zanim zaczniesz osądzać. 

Nie działają:

• Powiadomienia GMAIL na lockscreenie,
  • PowerAMP na lockscreenie (trial oraz full version),
  • Spotify brzydka czarna ramka na lockscreenie,
  • 4k w 24 fps,
  • czasem ucinane "now" na lockscreenie przy bodajże Snapchacie.

Mam czystą instalację, bez żadnych magisków modyfikacji i bez zmieniania motywu, wszystko standard i English (US). Soft xiaomi.eu 8.6.21 na MI5. Proszę, pokaż mi, że u Ciebie to działa i ja sieję ferment ;) 

Edited by srgn1
  • Like 3

Szukanie nie boli.. kilka postów wyżej jest odpowiedz

Jak ustawić dźwięk SMS? Mam domyślne powiadomienie, a tego nie chcę.

4 godziny temu, olutus napisał:
Jeśli masz to zaznaczone to nie będzie powiadomień na ekranie blokady.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Gdzie ta opcja jest nie mogę jej znaleźć na Mi6

• Like 1

32 minuty temu, srgn1 napisał:

@mrosi jak nie dotyczy bugów w ROMie to czego dotyczy? Ja wiem, że jest dział "bugi", którego nikt nie czyta bo już zgłaszałem tam błędy z szczegółowym opisem i nikt nic nigdy nie odpisał więc jak widzę jakiś błąd to wpisuje go w tematach taki jak ten, aby użytkownik chcący zaczerpnąć informacji o ROMie dowiedział się, czy dana rzecz jest sprawna czy też nie. Dla mnie to chyba logiczne, mamy wypisany changelog z poprawkami, a ludzie wypisują co jeszcze nie jest naprawione.

Nie działają:

• Powiadomienia GMAIL na lockscreenie,
  • PowerAMP na lockscreenie (trial oraz full version),
  • Spotify brzydka czarna ramka na lockscreenie,
  • 4k w 24 fps,
  • czasem ucinane "now" na lockscreenie przy bodajże Snapchacie.

Mam czystą instalację, bez żadnych magisków modyfikacji i bez zmieniania motywu, wszystko standard i English (US). Soft xiaomi.eu 8.6.21 na MI5. Proszę, pokaż mi, że u Ciebie to działa i ja sieję ferment ;) 

Skoro wiesz, gdzie jest wątek dotyczący bugów, to tam właśnie radzę je zgłaszać. Przy okazji, poczujesz się lepiej, gdy na każdy Twój ruch ktoś zwróci uwagę? Twoje ego zostanie połechtane? To, że nikt nie odpisał, nie oznacza, że tego nie czytał...

I koniec dyskusji w tej kwestii.

Co zaś do powiadomień. Dlaczego wszyscy zarzucają problem braku prawidłowych powiadomień dla aplikacji zewnętrznych? Bo takie właśnie wymieniacie. A może to kwestia tych aplikacji...?

Używam Instagram, Messengera, Facebooka, aplikacji bankowych, Google (Mapy, gry) i nie mam problemu z powiadomieniami. To samo tyczy się aplikacji systemowych: SMS, dialer, etc.

Ciekawe co jest przyczyna, ze u niektórych powiadomienia są u niektórych niestety nie ma. U mnie ma mix2 działają wszystkie oprócz powiadomienia o nieodebranym polaczeniu na zabl. ekranie

16 minut temu, mariusz4567 napisał:

Ciekawe co jest przyczyna, ze u niektórych powiadomienia są u niektórych niestety nie ma. U mnie ma mix2 działają wszystkie oprócz powiadomienia o nieodebranym polaczeniu na zabl. ekranie

szczerze, nie mam pojęcia. Może być wszystko... Od jakiechś apek po motywy, ustawienia, magiski na zwykłym szczęściu kończąc...

22 godziny temu, srgn1 napisał:

@Viara 

MI5 xiaomi.eu 8.6.21:

• 4K -> ~24fps

Takie FPS-y zapewne już pozostaną. Proponuję więc usunąć dopisek "30 fps" przy wyborze tej rozdzielczości w ustawieniach aparatu/video. Mylące i dołujące.

Zainstalowałem ten najnowszy ROM [Mi5] - czysta instalacja po Factory Reset i bez przywracania czegokolwiekj z jakichś kopii -i mam pytania:

• Jak w tej zrobić, aby przyciski głośności domyślnie zmieniały głośność dzwonka tel. / powiadomień, a nie "multimediów"?
  • Gdzie jest teraz ustawienie, które wyłącza możliwość rozwijania belki przełączników na ekranie blokady?

Poza tym nie działa mi dioda powiadomień - ani dla SMS-ów ani dla powiadomień aplikacji.

Bateria lepiej. Natomiast zarządzanie RAM-em, w sensie "ubijania/zamrażania" apek w tle - nadal beznadziejne.

Nie podobają mi się też monochromatyczne ikonki powiadomień aplikacji na belce. Komu przeszkadzały kolorowe? I jeszcze wiele innych wizualnych zmian mi się nie podoba, ale nie będę się nad nim rozwodził, bo to kwestia gustu.

Edited by latet
  • Like 2

Przepraszam bardzo, ale ja mam powiadomienia i z messa i z nieodebranych...

Na MIUI10 i na ekranie blokady? Zrób zrzut, nie zobaczę nie uwierzę.

Przed chwilą, emarcin napisał:

Na MIUI10? Zrób zrzut, nie zobaczę nie uwierzę. 

Proszę bardzo mess:

2133303dee6352ff79e557fb347cbefa.png

Messenger faktycznie ma powiadomienia na ekranie blokady chyba od wersji 8.6.21 bo wcześniej nie było na bank ale nieodebranych połączeń jak nie było tak nie ma.

Koniec dyskusji z mojej strony w tym tekści temacie.

5 minut temu, emarcin napisał:

nieodebranych połączeń jak nie było tak nie ma.

Potwierdzam. Na Mi Mix 2, również brak powiadomień o nieodebranych, aczkolwiek akurat dla mnie, to żaden problem ;)

Edited by jacekgothic

Na mi5 wczesniej juz mialem powiadomienia na ekranie blokady, ale widzę ze zmiany kosmetyczne typu poprawki tłumaczenia, wiec nie ma sensu aktulizowac dla mnie. Narazie co mnie denerwuje to zmiana glosnosci multimediow przyciskami a nie dzwonka i brak wyboru swojego sms.

7 minut temu, emarcin napisał:

Messenger faktycznie ma powiadomienia na ekranie blokady chyba od wersji 8.6.21 bo wcześniej nie było na bank ale nieodebranych połączeń jak nie było tak nie ma.

Koniec dyskusji z mojej strony w tym tekści temacie.

8.6.14, więc coś tu się nie zgadza. Jak dorwę motyw na którym miałem powiadomienie (bo na Android P Concept, do którego wróciłem, powiadomienie rzeczywiście się nie pojawia) to wrzucę tutaj screen, bo od 2 dni się motywami bawię i niestety, teraz nie wiem na którym to to cudownie zadziałało.

PS:Bardzo Cię proszę, zmień sygnaturę, bo się pogniewamy, no chyba, ze o to Ci chodzi... Wtedy przestanę być "grzeczny"... Już gdzieś to pisałem, nie musimy się lubić, aby się szanować.

Na żony mi5 jak na razie oki. Co do samej 10 wydaje mi się fajna ale może to kwestia gustu. Brak wyboru dzwonka SMS czy to minus?? Jak dla mnie tak jest to minus. Mam nadzieję że w następnych aktu to poprawią. Tak czy siak nie jest tak źle

Przed chwilą, wolak napisał:

Przy podłączonym Chromecast Jak się rozszerzy suwaki to jeden jest niewyswietlony poprawnie. 

MIUIPro? Jeżeli tak, to musisz im to zgłosić, bo MIUIPolska nie posiada 4 pasków, a 3.

MIUIPro? Jeżeli tak, to musisz im to zgłosić, bo MIUIPolska nie posiada 4 pasków, a 3.
U mnie na miui eu jest tak #ami po podłączeniu do Chromecast. Normalnie są 3 po podłączeniu są 3,5 .

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

15 minut temu, marmil85 napisał:

U mnie na miui eu jest tak #ami po podłączeniu do Chromecast. Normalnie są 3 po podłączeniu są 3,5 emoji16.png.

A, to widocznie coś jest jeszcze z chromecast skopane. Cóż, pewnie chwile zajmie, zanim devowie ogarną to wszystko...

O! A jednak automatyczna zmiana tapet ekranu blokady działa. Za którymś razem zaskoczyło. A wcześniej samo się dezaktywowalo pomimo włączania. Nagle pyk - wskoczyło. Cuda panie... :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mam poważne wątpliwości co do tego, czy plik hosts z paczki przygotowanej przez @fredek (reklamowany w pierwszym poście w każdym wątku o aktualizacji) nie jest zbyt rozrośnięty, co może dawać efekty uboczne. Ma ponad 97 tys. linijek! Testowałem go właśnie na pececie (szybkim) i wiele stron otwiera się strasznie powoli (na pasku przeglądarki komunikat "Ustalanie adresu serwera...."). Abstrahuję tu od innych skutków zbyt agresywnego blokowania (niektóre serwisy nie działają normalnie i często b. ciężko jest wyśledzić, który konkretnie wpis to powoduje).

Potestujcie sobie szybkość otwierania się stron z tą blokadą i bez niej (na telefonach i pecetach).

Jakby ktoś nie wiedział - w Windows plik hosts należy umieścić w folderze C:\Windows\System32\drivers\etc\

Dźwięk SMS można wybrać. Jest podciągnięty pod powiadomienia. Czyli dźwięk powiadomień to też dźwięk SMS.

• Like 1
  • Sad 1

Nie wiem, czy to od MIUI10 się zaczęło, czy wcześniej, ale teraz to zauważyłem - bardzo łatwo jest niechcący przełączyć sobie jakieś opcje, ponieważ teraz wystarczy stuknąć w dowolne miejsce ekranu na wysokości "przełącznika", a nie trzeba w sam przełącznik. Trzeba uważać przeglądając ustawienia, bo naprawdę łatwo coś przełączyć i nawet tego nie zauważyć.

Czy jest szansa, aby do MIUI EU powrócił ten mały tweak z podwyższeniem bitrate dla dźwięku w video? Obecnie znów jest tylko to dziadowskie 96 kbps i niestety to słychać (dźwięk bardziej "metaliczny"). Przynajmniej w Mi5 tak jest - wyraźnie gorsza jakość dźwięku w filmikach. Wcześniej było 156 kbps.

Po zakończeniu każdego połączenia telefon odtwarza (przez duży głośniczek) jakiś durny dźwięk "przyrody". Jak ten shit wyłączyć? :(

Edited by latet
  • Like 1

4 godziny temu, MD13 napisał:

Dźwięk SMS można wybrać. Jest podciągnięty pod powiadomienia. Czyli dźwięk powiadomień to też dźwięk SMS.

No wow :D  Szkoda tylko ze powiadomienia i sms mają ten sam dźwięk  a o to nie chodzi..

Dnia 23.06.2018 o 11:51, PlMichal napisał:

Też macie takie zużycie baterii przez System i przez Media? Szczególne to Media mnie ciekawi, nie przypominam sobie żeby tak było, ale może się mylę? Ogólnie czuje jakby bateria z każdym dniem zaczynała coraz bardziej uciekać.

Mam to samo odczucie. Na początku miałem wrażenie, że bateria trzyma lepiej, ale im dłużej telefon jest włączony tym gorzej. Sczególnie Adroid System mi się uaktywnił :( Zwykle w ciągu nocy tracę 10% a dzisiaj nagle 30%. Pierwszego dnia po aktualizacji było w porządku :(

Druga sprawa, siła sygnału również się pogorszyła. Czy tylko u mnie się to zadziało?

Edited by Przemek

MI5 xiaomi.eu 8.6.21 Ma ktoś może pojęcie, dlaczego gdy mam wygaszony ekran to przychodzący SMS jest bez wibracji (tylko ekran się oświeca), a jak mam zaświecony ekran (obojętnie czy widzę lockscreen czy ekran główny) to wibracja do przychodzącego SMS działa?

Wprowadzili jakąś nową opcję gdzieś czy to po prostu kolejny bug?

Edit: przy wyłączonej opcji Wake Lock screen for notifications wibracje przychodzącego SMS normalnie działają. Coś skopali bo przy włączonej opcji nie ma wibracji dla SMS.

@latet siedzisz dalej na 8.6.14 może? Mógłbyś sprawdzić czy przy wybudzaniu ekranu dla powiadomień, SMS mają wibrację podczas wyłączonego ekranu - sam się budzi i sam wibruje? Albo na 8.6.14 nie zauważyłem tego, albo na 8.6.14 działają wibracje normalnie?

Edited by srgn1

No wow   Szkoda tylko ze powiadomienia i sms mają ten sam dźwięk  a o to nie chodzi..
No nie o to chodziło ,ale jak by się zastanowić to takie połączenie ma sens. Dla mnie osobiście to na plus . Ale nie każdemu to musi pasować.

To normalne że po spuszczeniu belki na zablokowanym telefonie nie widać powiadomień a na odblokowanymi już widać czy jakiś bug ?

15 minut temu, pr00 napisał:

To normalne że po spuszczeniu belki na zablokowanym telefonie nie widać powiadomień a na odblokowanymi już widać czy jakiś bug ?

Tego nie wiem, ale chętnie bym wyłączył w ogóle możliwość opuszczania tej belki na ekranie blokady. Kiedyś to było możliwe, a teraz nie widzę tej opcji. Ktoś coś?

@srgn1 - nie miałem nigdy 8.6.14, od razu 8.6.21 (czysta instalacja).

Edited by latet

Guest
This topic is now closed to further replies.