Nezumi

MIUI 8.6.14/16/18/21

Recommended Posts

4 minuty temu, WisniowyWSN napisał:

a no widzisz kolego.U mnie tel chodzi jakby mial max 512mb ramu a czytnik... lepiej go nie uzywac

To może... nie wiem... warto rozważyć wipe? Tak mi się wydaje, że to by mogło pomóc... Tia... to ma sens...

Ktoś ma problem z kupowaniem biletów poprzez apki jakdojade albo sky cash?

Edited by Sotom
.

26 minut temu, WisniowyWSN napisał:

Wipe?

No... wipe... Zrobić sobie kopię do chmurki, wyczyścić i ew przywrócić kopię z chmury, gwarantuje Ci, że 90% problemów zniknie...

13 minut temu, WisniowyWSN napisał:

wiem co to wipe, ale co w tym wipe zaznaczyc? dalvik cache i co jeszcze?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Cache, dalvik/art, data. 

2 hours ago, Nezumi said:

Jeżeli chodzi Ci o synchronizacje to musisz zaznaczyć i na koncie Xiaomi i w aplikacji SMS, aby zaczęło synchronizować SMS z chmurą...

Chodzi mi o pisanie sms przez internet za darmo nie przez operatora, sama kopia nie jest mi potrzebana. Mam wiele znajomych z tą funkcją aktywną i jest na prawdę świetna.

Z SMS jest jak jest.
Dlatego ja używam altwrnatywy ze sklepiku.
Dzwieki sms na miui10 bez problemow dzialaja. A jezeli chcecie bez problemow miec to w ustawieniach to moze zainstalujcie globala. Wipe polecam nie tylko dalvic cache i data ale wipe all.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

A ustawiacie dźwięk wybierając apke 'motywy'? Bo jeśli z pliku bezpośrednio to nie działało wtedy

Wysłane z MI 6

Edited by Immortel

56 minut temu, majstersztyk napisał:

Chodzi mi o pisanie sms przez internet za darmo nie przez operatora, sama kopia nie jest mi potrzebana. Mam wiele znajomych z tą funkcją aktywną i jest na prawdę świetna.

Nadal działa ona normalnie. Logujesz się przez i.mi.com, autoryzujesz poprzez kod z sms'a i używasz, ale do tego wymagana jest chyba pełna synchronizacja SMS z kontem Xiaomi.

1 godzinę temu, WisniowyWSN napisał:

czyli pamiec wewn zostawic i zrebootowac do systemu tak? nic nie wgrywac na nowo?

Tak. U mnie rozwiązało to problemy z lockscreen'em, szalejącymi powiadomieniami i losowymi drenażami.

4 godziny temu, frrancuz napisał:

Czy ktoś zauważył gorszy zasięg/net?

Owszem. Problemy z LTE na obu kartach SIM (Plus, Orange). Przed wrzuceniem aktualizacji .21 V2 (z 24 czerwca) było dużo lepiej.

• Like 1

A ustawiacie dźwięk wybierając apke 'motywy'? Bo jeśli z pliku bezpośrednio to nie działało wtedy

Wysłane z MI 6

Ja bezposrednio z pliku wybieralem. Dziala

10 minut temu, WisniowyWSN napisał:

I nic się nie polepszyło.Dalej tel chodzi jak czołg.Czytnik też zamula

Jesteś jedyną osobą, która to zgłasza. Cóż, próbuj wtedy flashować,  jak Ci to aż tak przeszkadza, a jak i flash nie pomoże, to nie wiem czy nie masz czegoś walnięte w hardzie.

34 minuty temu, WisniowyWSN napisał:

Sorry bardzo, ale muszę mieć dźwięki smsów i działający czytnik linii papilarnych nie wspominajac o plynnym systemie

Więc flashuj na czysto i tyle.

3 hours ago, Nezumi said:

Nadal działa ona normalnie. Logujesz się przez i.mi.com, autoryzujesz poprzez kod z sms'a i używasz, ale do tego wymagana jest chyba pełna synchronizacja SMS z kontem Xiaomi.

Nadal nie ma tej opcji. Czy jakas podmiana aplikacji sms pomoże?

Screenshot_2018-06-28-18-52-53-570_com.android.mms.png

1 minutę temu, majstersztyk napisał:

Nadal nie ma tej opcji. Czy jakas podmiana aplikacji sms pomoże?

Na samej górze powinieneś mieć opcję "Włącz synchronizację" musisz ją mieć również włączone w aplikacji konta Xiaomi na telefonie.

Problem z APN

Opiszę dokładniej.

Mam telefon w VM. Jest na play i playowskie APN wczytuje jako podstawowe[po przywróceniu]

Chcąc dodać od VM wariuje. Punkty znikają, nie zapisują się, to znowu po "przeklikaniu" opcji coś się znowu pojawia. Straszny bajzel.

Może jak ktoś ma w sieci play i mu wczytuje play to nie widać pronlemu, jak ma Orange i wczytje Orange to też nie.

Ale jak ja mam inne apn dla virgin, a wczytuje inne jako podstawowe to nie da się tego praktycznie ogarnąć.

Aha, ktoś to bierze pod uwagę co my tu piszemy? Czy to tylko luźny temat i nikt z potrafoacych/działających z romem nie zwraca na to uwagi?

2 minuty temu, frrancuz napisał:

Może jak ktoś ma w sieci play i mu wczytuje play to nie widać pronlemu, jak ma Orange i wczytje Orange to też nie.
Ale jak ja mam inne apn dla virgin, a wczytuje inne jako podstawowe to nie da się tego praktycznie ogarnąć.

Przeciez od zawsze apn jest od Play bo virgin w jakiś sposób jest połączony z tą siecią. Mam telefon w Virgin od kilku lat i zawsze apn był z play

@stereo0
Ale MMS musi być od vm. A to też generuje ten sam błąd. Poza tym, ustawienie z vm ze strony lepiej mi działa niż pleyowskie

38 minutes ago, Nezumi said:

Na samej górze powinieneś mieć opcję "Włącz synchronizację" musisz ją mieć również włączone w aplikacji konta Xiaomi na telefonie.

To był ekran z mi 5 i nic nie ma więcej, na redmi 5 plus z miui 9 xiaomi.eu wszystko fajnie jest:

Screenshot_2018-06-28-20-37-55-103_com.android.mms.png

3 minuty temu, majstersztyk napisał:

To był ekran z mi 5 i nic nie ma więcej, na redmi 5 plus z miui 9 xiaomi.eu wszystko fajnie jest:

mam Mi5 na 8.6.21 v2, normalnie jest synchro z chmurą.

31 minut temu, majstersztyk napisał:

Pisałem że nie o synchro mi chodzi, tylko "czat" via Internet - "mi messages"nazwane wiadomościami w chmurze

Żeby to działalo, musisz mieć synchro z chmurą, bo jak inaczej ma Ci wysyłać SMS przez stronę, jeżeli strona nie będzie mieć połączenia z apka SMS?

18 minutes ago, Nezumi said:

Żeby to działalo, musisz mieć synchro z chmurą, bo jak inaczej ma Ci wysyłać SMS przez stronę, jeżeli strona nie będzie mieć połączenia z apka SMS?

Ok. Ale ja to wszystko mam włączone w ustawieniach konta, a nadal nie pojawia się ta opcja.

czy ktoś wie jak usunąć podwójne powiadomienie? np. dostaję e-maila to pokazuje że są niby dwa, w WhatsApp tak samo przychodzi jedna wiadomość a licznik pokazuje że dwie.

MI6 wersja miui 10 | 8.6.21

34 minuty temu, majstersztyk napisał:

Ok. Ale ja to wszystko mam włączone w ustawieniach konta, a nadal nie pojawia się ta opcja.

No właśnie nie masz, bo w ustawieniach apki SMS (Ustawienia->Systemowe->SMS) powinien na górze być też suwaczek "Włącz synchronizację" tak, jak masz to na screenie z Redmi 5. Następnie wchodzisz w i.mi.com, logujesz się, Messages->Wybierasz osobę z boku i piszesz, tylko pamiętja, aby wybrać z którego urządzenia. Jeżeli urządzeń nie widać, to trzeba wyłączyć i włączyć synchro... Wszystko jest opisane w "?" obok pola do wpisania wiadomości...

No właśnie nie masz, bo w ustawieniach apki SMS (Ustawienia->Systemowe->SMS) powinien na górze być też suwaczek "Włącz synchronizację" tak, jak masz to na screenie z Redmi 5. Następnie wchodzisz w i.mi.com, logujesz się, Messages->Wybierasz osobę z boku i piszesz, tylko pamiętja, aby wybrać z którego urządzenia. Jeżeli urządzeń nie widać, to trzeba wyłączyć i włączyć synchro... Wszystko jest opisane w "?" obok pola do wpisania wiadomości...
Na Mi6 też tego nie mam, jakby co.

7e3d8f7e8c3a80368b14842151a0d184.jpg

8 minut temu, thomas napisał:

Na Mi6 też tego nie mam, jakby co.

Powinno być.

Screenshot_2018-06-28-23-28-06-101_com.android.mms.png

Może i powinno, ale nie ma. Nie pamiętam dokładnie, lecz nie tak dawno przecież Xiaomi oficjalnie zapowiedziało, że w związku z wejściem w życie zaostrzonej ustawy o prywatności w UE, zostanie wyłączona w romach obsługa tematów (paranoja !) oraz rzeczone wiadomości w chmurze. Wprawdzie miało to być realizowane wyłącznie w romach global i wyłącznie w krajach UE, ale właśnie mniej więcej od tego momentu przestały działać u mnie wiadomości przez internet. Nie żeby mi to przeszkadzało, gdyż rzadko korzystam z serwisu sms, jednak opcja została jakby wyłączona również w romach xiaomi.eu. Nie widzę teraz w kontaktach osób (posiadających oczywiście telefon i konto Xiaomi) z aktywowaną wcześniej tą opcją, która podświetlała mi ikonkę smsa przy takiej osobie na niebiesko, co dawało możliwość napisania do niej wiadomości sms przez internet. Zniknęła również właśnie z opcji możliwość aktywowania tejże funkcji, myślę więc, że powinna się w tej sprawie wypowiedzieć osoba kompetentna, czy też odpowiedzialna za działanie w romie lub nie tej funkcji, bo takie nie poparte solidną wiedzą w temacie przegadywanie się że "powinna być" to tak troszkę mało profesionalne ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.