Nezumi

MIUI 8.6.14/16/18/21

Recommended Posts

MIUI 10 8.6.14/16/18

• Aktualizacja do MIUI 10 (nie wymaga wipe, nie przynosi nowych wersji androida)
  • Aktualizacja tylko dla MI8 / MI8SE / MI6 / MI5 / MIX / MIX2 / MIX2S / MINote2 / HMNote5Pro
  • MI6 będzie wkrótce
  • ROM Xiaomi.eu dla MI8 (TWRP)
  • Poprawka porannej prognozy w Zegarze
  • Poprawka wykresu wschodów/zachodów słońca w Pogodzie
  • Tryb portretowy SI z przednią kamerą dla Mi MIX 2/Mi 6/Mi 5s Plus/Mi 5s/Mi 5/Mi Note 2/Mi Max 2/Mi Max/Redmi Note 5 (India)/Redmi Note 4 (India)/ Redmi Note 4X/ Redmi Note 3/ Redmi 5/Redmi 4/Redmi 4X
  • Tryb portretowy SI z tylną kamerą dla Mi MIX 2/Mi 5s/Mi 5s Plus/Mi 5/Mi Note 2/Mi Max 2/Mi Max/ Redmi Note 4 (India)/Redmi Note 4X/ Redmi Note 3/Redmi 5/Redmi 4/Redmi 4X.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Na Mi5 zainstalowane, działa bez zarzutu jak na ten moment aczkolwiek czy aż tak odczuwalne przyśpieszenie... wstrzymam się z jednoznaczną opinią ;)

Co do braku wymogu wipe, to na xiaomi.eu któryś z niebieskich napisał, że nie jest wymagany, ale jest wskazany z racji przechodzenia z MIUI 9 na MIUI 10 (to samo tyczy się, jeżeli zmieniamy wersję Androida). 

xiaomi.eu MI5 8.6.14:

• FPS przy 4K dalej na poziomie 24-26 :(,
  • OIS chyba potrzebuje ręcznej kalibracji, ale może mi się coś wydaje,
  • powiadomienia z Gmaila nie pojawiają się na lockscreenie (tylko dioda mruga),
  • PowerAmp nie jest widoczny na lockscreenie :( 

Ma ktoś może jakąś wiedzę na temat motywu Rhodium, takiego czarnego bodajże z MI MIX 2S? Chodzi mi o ten "efekt" w 6:10 https://youtu.be/dRWIek6EJYM?t=6m10s

Pobrałem z jakiegoś forum rzekome Rhodium, jednak nic się nie animuje na mojej MI5, czy to wina MI5, moich ustawień, MIUI 10 (bo filmik to chyba MIUI 9) czy też pobrany plik jest jakiś stary bez animacji? Ma ktoś MI MIX 2S, żeby to sprawdzić? W Internecie mega mało informacji o tym... Czy ktoś zna jakieś inne OFICJALNE szablony pod MIUI 10 zbliżone do Rhodium, które mają bardzo podobny efekt? 

Edited by srgn1

@Nezumi takie spostrzeżenie , skoro podajesz że do root należy wykorzystać Magisk to można też skorzystać z modułu do blokowania reklam zamiast wgrywania tej paczki przy każdej aktualizacji. Ten moduł posiada managera gdzie w prosty sposób aktualizuje się plik hosts, jest czarna, biała lista, można wybrać jakie reklamy chcemy blokować. Plik hosts jest systemless i można go w każdej chwili wyłączyć/włączyć.

Spoiler

QmNuaYAl.png

hV9JYsml.png

hkNuo4Ll.png

Edited by SLiM
  • Thanks 1

ten czarny zegar...
chętnie poznam motywy którymi się kierowano
btw w końcu RN5 ma odpowiedni soft, czekałem na to od premiery fona :)

Tak dziala bez problemy modul 1.7

A jak z gcam? 
Ktoś odpalał na mi6? 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

@PlMichal wejdź w uprawnienia pogody to się dowiesz. Tam są chyba 3 i żeby działała, wszystke muszą być nadane.

10 minut temu, DJYano napisał:

ten czarny zegar...

Ten moduł zegara zupełnie nie pasuje do linii zmian w MIUI10, takie moje zdanie.

@SLiM To co mam w 1 poście to informacje z głównej MIUIPolska, nie wypada mi w nie ingerować :), ale dzięki za inne rozwiązanie :P.

Przed chwilą, JacekBB napisał:

Safety net failed.
Z Mi5

U mnie jest na zielono. Robiłem czystą instalację.

Mi5, używałem China Dev więc nie mam co się wypowiadać na temat wydajności na tej patelni.

Zauważyłem braki w tłumaczeniach:

Rozwinięty pasek statusu, data jest w języku angielskim

Safetynet u mnie również zielony

Edited by PolskaWTF

Zrobiłem update. Dalvik i cache. I mam safety net na failed. Wcześniej był zielony.

Edit.

Aplikacja że sklepu Play daje failed. Magisk przechodzi na zielono.

Dobrze jest

18 minut temu, JacekBB napisał:

Aplikacja że sklepu Play daje failed. Magisk przechodzi na zielono.

Inne aplikacje pokazują prawidłowo na zielono, nawet @Acid o tym wspominał.

• Like 1

Na ekranie blokady dzień tygodnia po angielsku.

Nie działa ręczne ustawienia poziomu jasności z menu ustawienia. Z paska powiadomień można ustawić ale przechodzi do budzika.

• Like 1

Jak wyglądają powiadomienia? Jest już w tym nowym stylu co ma global czy zostawili te lekko koślawe co china beta miał na MIUI9?

Mi5 - czy ma ktoś być może problem z powiadomieniami na ekranie blokady? Np. nie pojawia się powiadomienie kto dzwonił (choć dioda mruga). Ponadto, gdy chcę zmienić styl ekranu blokady - zmienia się tapeta, ale motyw ekranu blokady zostaje. Natomiast powiadomienia Messengera bezbłednie się pojawiają..

Sprawdzałem w ustawieniach te powiadomienia Telefonu - tam wydaje się być OK.

Nie wiem czy to tylko u mnie, ale ostrzegam: update usuwa notatki całkowicie. Radzę zsynchronizować z chmurą przed aktualizacją. 

Nie wiem czy to tylko u mnie, ale ostrzegam: update usuwa notatki całkowicie. Radzę zsynchronizować z chmurą przed aktualizacją. 
Dokładnie. Nie miałem tam żadnych ważnych ale nima nic.

Z Mi5

U mnie  notatki na MI5 wszystkie zostały więc reguły nie ma.
Robiłeś dalvik i cache vipe? Ja tak i poszło.

Z Mi5

Robiłem update bez wipe, dodam, że MI5  miał tylko pierwszą czystą instalacje gdy go kupiłem i nigdy żadnego wipe i działa bez problemów.

Edited by Adamcom

Mi5, wszystkie notatki zostały, żadnych wipe nie robiłem. W sumie, jak na razie większych błędów u mnie nie ma.

Ponawiam pytanie o wygląd powiadomień i odpisywanie z ich poziomu ;). Jest jak w Globalu czy nadal China forsuje swoje, moim zdaniem gorsze rozwiązanie?

Kiedy mniej więcej można się spodziewać MIUI 10 na Mi6? Jeszcze dzisiaj, czy raczej na dniach?

Edited by XYZ

Po godzinie z miui10 na mi 5 jestem bardzo zadowolony :) fajny ten tryb portretowy i nowa belka. Jak dobrze pamiętam nie da się gestów włączyć na mi5?

Kiedy mniej więcej można się spodziewać MIUI 10 na Mi6? Jeszcze dzisiaj, czy raczej na dniach?
Jest juz parenascie romow na mi6 z miui10

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

27 minut temu, stereo0 napisał:

Po godzinie z miui10 na mi 5 jestem bardzo zadowolony :) fajny ten tryb portretowy i nowa belka. Jak dobrze pamiętam nie da się gestów włączyć na mi5?

Włączysz robiąc roota i edytując built.prop

qemu.hw.mainkeys=0

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.