Skocz do zawartości

Czerwona dioda


Kokodzambo

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon wpadł mi do kałuży i przestał się włączać. Nie pamiętam, czy wyłączył się od razu czy jeszcze działał. Gdy podłączy się do ładowarki, to mruga czerwona dioda. Dostał trochę czasu na osuszenie się i nie widać, aby płyta główna była zapaskudzona. Podczas podłączania, gdy spróbuje się go uruchomić, to jest wibracja. 

Co mogło się stać (oprócz zalania :P)? Co konkretnie mogło paść? Pomyślałem o baterii, skoro telefon próbuje żyć podczas podłączania. Wiadomo, że telefon warty był niewiele, ale myślicie że jest sens zanosić go do serwisu? I ile mogłaby kosztować ewentualna naprawa?

EDIT: telefon działa. Prawie, bo nie działa ekran, no i wibracja przestała działać. Wszedłem na ślepo do TWRP, więc spokojnie sobie ściągnę backup.  Wciąż aktualne pozostaje pytanie dotyczące serwisowania telefonu i wymiany ekranu.

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, od jakiegoś czasu obok aparatu i głośnika pojawia się czerwona, pulsujaca dioda. Chyba w miejscu gdzie znajduje się czujnik światła. Do tej pory było ją widać tylko jak telefon był zablokowany, ale z włączonym wyswietlaczem. Teraz świeci cały czas, mocniej niż wcześniej. Znika dopiero jak zgaszę wyświetlacz lub włączę aparat. Kiedy zakryję ją dłonią to przestaje pulsować, ale ni gaśnie. Czy ktoś wie co to może znaczyć? Telefon mam od pół roku. 

Edytowane przez Sherleen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...