Jump to content

Czerwona dioda


Kokodzambo

Recommended Posts

Telefon wpadł mi do kałuży i przestał się włączać. Nie pamiętam, czy wyłączył się od razu czy jeszcze działał. Gdy podłączy się do ładowarki, to mruga czerwona dioda. Dostał trochę czasu na osuszenie się i nie widać, aby płyta główna była zapaskudzona. Podczas podłączania, gdy spróbuje się go uruchomić, to jest wibracja. 

Co mogło się stać (oprócz zalania :P)? Co konkretnie mogło paść? Pomyślałem o baterii, skoro telefon próbuje żyć podczas podłączania. Wiadomo, że telefon warty był niewiele, ale myślicie że jest sens zanosić go do serwisu? I ile mogłaby kosztować ewentualna naprawa?

EDIT: telefon działa. Prawie, bo nie działa ekran, no i wibracja przestała działać. Wszedłem na ślepo do TWRP, więc spokojnie sobie ściągnę backup.  Wciąż aktualne pozostaje pytanie dotyczące serwisowania telefonu i wymiany ekranu.

Edited by Kokodzambo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej, od jakiegoś czasu obok aparatu i głośnika pojawia się czerwona, pulsujaca dioda. Chyba w miejscu gdzie znajduje się czujnik światła. Do tej pory było ją widać tylko jak telefon był zablokowany, ale z włączonym wyswietlaczem. Teraz świeci cały czas, mocniej niż wcześniej. Znika dopiero jak zgaszę wyświetlacz lub włączę aparat. Kiedy zakryję ją dłonią to przestaje pulsować, ale ni gaśnie. Czy ktoś wie co to może znaczyć? Telefon mam od pół roku. 

Edited by Sherleen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...