Jump to content

wygięty Redmi 5 plus


kamadam
 Share

Recommended Posts

Nie nacieszyłem się długo tym telefonem, niespełna dwa tygodnie po zakupie zauważyłem odkształcenie w swoim telefonie najprawdopodobniej zdarzyło się to na skutek wysokiej temperatury, (po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego, nigdy z zadnym telefonem nie miałem takiego przypadku)nie brałem tego za bardzo do głowy gdyż pomimo odkształcenia telefon działał poprawnie, jednak po kolejnych dwóch tygodniach zaczął mi się samoistnie restartować. Zgłosiłem usterkę do CCS jednakże spotkało się z odmową naprawy ze strony serwisu ze względu na odkształcenie, ma ktoś może pomysł co w tym wypadku zrobić ??? jest jakaś szansa na naprawę  gwarancyjną, jeżeli nie to jaki jest koszt naprawy odkształcenia, czy warto to naprawiać? 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma szans, aby się tak wygiał od samej temperatury. To wygląda, baa, dałbym se rękę uciąć, że telefon został wygięty podczas siadania lub został czymś do czegoś dość srogo dociśnięty(np trzymany w kieszeni został dociśnięty do krawędzi blatu/parapetu etc)... Zostaje Ci tylko i wyłącznie naprawa w serwisie tj. www.micenter.pl lub www.miuiservice.pl. Koszt? Bóg 1 wie co poszło.

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, kamadam napisał:

trochę dziwne bo nigdy nie trzymam telefonu w tylnej kieszeni

Mogła być przednia, to nie ma znaczenia. Widać, że telefon został do czegoś przyparty z większą siłą, żaden telefon sam z siebie się nie przegnie/przełamie/wygnie. Miałeś pecha i tyle. 

Link to comment
Share on other sites

Obudowa tego modelu jest dosyć sztywna, nie ma szans na wygięcie ot tak przez temperaturę. Zresztą gdyby nawet to wygięcie byłoby raczej w łuk a nie akurat w miejscu przycisków gdzie jest to typowe dla wszystkich wygiętych mechanicznie telefonów Xiaomi (tu są słabe punkty bo to miejsce pomiędzy baterią a płytą główną), a ponadto temperatura musiałaby być bardzo wysoka. Np 60 stopni w samochodzie na desce.

Wysłane z MI 6

Link to comment
Share on other sites

Może on ma racje, że telefon wygiął się od temperatury? Lato + duża ilość zimnego alkoholu = wygięcie telefonu :-P
 
U mnie podobnie się wygiął Redmi 5 plus
Wygięcie jest w drugą stronę niż u kolegi tylko dużo mniej. Telefonu nie upuściłem ani nie nosiłem go w ciasnych kieszeniach spodni . Mam go blisko miesiąc i jest to już mój drugi taki przypadek. Wcześniej miałem tak z Redmi Note 4. Strasznie liche te ramki są w tych nowych modelach. Duży wyświetlacz, telefon ledwo mieści się w kieszeni spodni, a ramka taka cienka i wystarczy niewielkie naprężenie i mamy wygięty ekran. Nie winię Xiaomi za to, bo może to moja wina, brak uwagi, noszenie telefonu w ciasnej kieszeni?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzę w żadnych rurkach, bo jestem z innego pokolenia i taka moda to nie dla mnie. Jeśli chodzi o telefon to myślę go naprostować tak jak poprzedni i bardziej uważać na niego.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...