Jump to content

Brak LTE i 3G po aktualizacji do 9.5.9.0

Recommended Posts

Dzień dobry,

po szybkim przywitaniu chciałbym przedstawić swój problem. Przed weekendem zaktualizowałem MIUI do wersji 9.5 Global (9.5.9.0 NDFMIFA). Po aktualizacji ikona siły sygnału zmieniła się na "brak sygnału" (symbol "X" na słupkach zasięgu). Przy próbie wykonania połączenia otrzymuję komunikat "nie zarejestrowano w sieci".
Próbowałem zmieniać kartę SIM, zmieniać slot karty, niestety bez rezultatów. Na zagranicznych forach nie znalazłem jednoznacznego rozwiązania, jedyne zapobiegawcze, to przełączenie preferowanego typu sieci na 2G.
Clean wipe z poziomu Recovery Mode też nie rozwiązał problemu, chciałem spróbować wykonać downgrade, niestety strona z oficjalnymi ROMami jest niedostępna.

Jest dostępna przez stronę mobilną w linku: http://en.miui.com/getrom.php?m=yes. Jeżeli ktoś nie wie jak uruchomić na desktopie stronę mobilną to wklejam w spoilerze kilka kroków (po ang. kopiuje to z en.miui, a raczej tak krótkie komunikaty każdy ogarnie):

Spoiler

Chrome -> 3 dots upper right corner -> more tools -> developer tools
(Shift + Ctrl + i)

In the new sidebar upper left corner the mobile and tablet Icon

Możesz także spróbować czystej instalacji za pomocą MiFlash (w trybie EDL lub po odblokowaniu BL) lub czyszczenia z poziomu MiPCSuite (chińskiego, angielski nie działa na androida 6.0+)

• Like 1

Jak będę miał dostęp do swojego komputera w domu to spróbuję podziałać jeszcze z telefonem. Bo używanie na 2G to mordęga.
Rzuciłem okiem na stronkę i niestety dostępna jest tylko wersja 8.4.19 w wersji Developer :/

Edited by Ozziemandias
dopisek z info o wersji MIUI
11 minut temu, Ozziemandias napisał:

Jak będę miał dostęp do swojego komputera w domu to spróbuję podziałać jeszcze z telefonem. Bo używanie na 2G to mordęga.
Rzuciłem okiem na stronkę i niestety dostępna jest tylko wersja 8.4.19 w wersji Developer :/

8- od roku (2018)

4-miesiąc (kwiecień)

19-dzień,

Tak tylko dodam, abyś nie myślał, że to MIUI8. Soft dev/beta ma inną numerację. Możesz też spróbować pobrać paczkę z romem stable i zainstalować ją jeszcze raz, może zaskoczyć.

Na 2G normalnie działa?
Tryb only 2g ustawiasz z poziomu ustawień czy ukrytego menu serwisowego?

Wysłane z Honor 9

Numerację MIUI mniej-więcej rozgryzłem, dzięki za potwierdzenie moich ustaleń :)
Wczoraj zupełnie nie miałem czasu grzebać, ale mam pobrane obie wersje softu, może dziś uda się tematem zająć.

Jeśli chodzi o ustawienia 2G:
AD1. Tak, na 2G działa wszystko bez problemów, nie zrywa zasięgu i rozmowy oraz dane mobilne działają sprawnie (pomijając temat prędkości EDGE'a :/ )
AD2. Tryb ustawiałem zarówno z poziomu ustawień karty SIM jak i z menu serwisowego (tam żonglowałem różnymi trybami, niestety sieć zaskakuje tylko na GSM only).
Uprzedzając - to nie jest wina operatora czy karty, bo w moim starym S4 wszystko działa jak należy.

Gdyby nie było nawet 2g to możnaby pomyśleć że jest problem z IMEI.
Wkladales kartę w oba sloty?
Trochę mi wygląda to na to, że domyślne ustawienia dla tej drugiej karty wprowadzają ją w tryb 2/3/4g, dlatego ta druga siedzi w 2g i nie ruszysz jej w inne technologie. A czy domyślnie transmisja danych jest przypisana do tej karty?

Wysłane z Honor 9

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Gdyby nie było nawet 2g to możnaby pomyśleć że jest problem z IMEI.
Wkladales kartę w oba sloty?
Trochę mi wygląda to na to, że domyślne ustawienia dla tej drugiej karty wprowadzają ją w tryb 2/3/4g, dlatego ta druga siedzi w 2g i nie ruszysz jej w inne technologie. A czy domyślnie transmisja danych jest przypisana do tej karty?

Wysłane z Honor 9

Sprawdzałem oba sloty, jest dokładnie to samo.
Transmisja danych jest przypisana do tej karty.
Właśnie wrzuciłem 8.4.19 Developer i po prekonfiguracji status sieci nie wariuje. Domyślnie telefon odpalił się po downgradzie z preferowanym LTE i jest normalny zasięg.
Właśnie będę aktualizował raz jeszcze z pliku (z poziomu MIUI) do 9.5.9.0 - zobaczę, co tym razem się stanie. Jeśli się wywali - wracam do 8.4.19 i tak zostawiam.

22 godziny temu, tpawel napisał:

Dziwna sprawa..grunt że to jak widać tylko problem softwarowy a nie sprzetowy

Wysłane z Honor 9

Koleżanka z pracy ma identyczny telefon, kupiony dokładnie w ten sam dzień (wtopa Media Expert z promocją innego modelu, który nie istnieje w konfiguracji, którą podali w sklepie internetowym) i u Niej działa poprawnie po aktualizacji. Więc sprawa o tyle dziwniejsza. Już pobiera mi się ROM z poziomu aktualizacji MIUI (tego wrzuconego na telefon nie łyknęło, odpowiedziało błędem) i dam znać co tym razem będzie.

EDIT: Nie mogę wykonać aktualizacji z wersji Developer. Po ręcznym wskazaniu pliku telefon się restartuje, rozpoczyna aktualizację i uruchamia ponownie z informacją, że nie udało się zaktualizować. Po kliknięciu w tę informację jest możliwość pobrania ROMu (co opisałem wyżej), ale nie pobiera wersji 9.5.9.0 tylko 8.4.19. Kombinuję jeszcze w wipe all z poziomu recovery.

EDIT 2: Udało się wykonać aktualizację z wersji Developer do wersji 9.5.9.0 Stable - plik aktualizacji należy nazwać update.zip i wrzucić do głównego katalogu pamięci telefonu. Niestety żonglowanie wersjami nic nie dało - prawdopodobnie jest to jednak problem sprzętowy. Telefon po utracie kontaktu z BTSem nie nawiązuje ponownie połączenia z sieciami 3G i 4G. Dziś się chyba poddam i zaniosę telefon na reklamację.

Edited by Ozziemandias
aktualizacja
  • 2 months later...
Dnia 20.06.2018 o 13:40, Ozziemandias napisał:

Koleżanka z pracy ma identyczny telefon, kupiony dokładnie w ten sam dzień (wtopa Media Expert z promocją innego modelu, który nie istnieje w konfiguracji, którą podali w sklepie internetowym) i u Niej działa poprawnie po aktualizacji. Więc sprawa o tyle dziwniejsza. Już pobiera mi się ROM z poziomu aktualizacji MIUI (tego wrzuconego na telefon nie łyknęło, odpowiedziało błędem) i dam znać co tym razem będzie.

EDIT: Nie mogę wykonać aktualizacji z wersji Developer. Po ręcznym wskazaniu pliku telefon się restartuje, rozpoczyna aktualizację i uruchamia ponownie z informacją, że nie udało się zaktualizować. Po kliknięciu w tę informację jest możliwość pobrania ROMu (co opisałem wyżej), ale nie pobiera wersji 9.5.9.0 tylko 8.4.19. Kombinuję jeszcze w wipe all z poziomu recovery.

EDIT 2: Udało się wykonać aktualizację z wersji Developer do wersji 9.5.9.0 Stable - plik aktualizacji należy nazwać update.zip i wrzucić do głównego katalogu pamięci telefonu. Niestety żonglowanie wersjami nic nie dało - prawdopodobnie jest to jednak problem sprzętowy. Telefon po utracie kontaktu z BTSem nie nawiązuje ponownie połączenia z sieciami 3G i 4G. Dziś się chyba poddam i zaniosę telefon na reklamację.

Kolego i co ? 

Ja od tygodnia walcze z utratą zasięgu...... i mnie juz szlak trafia...  telefon 3 tyg.