Skocz do zawartości

Mi 8 pierwsze wrazenia


thugzie

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze jedna obserwacja.. wszyscy producenci dążą do "bezramkowego" telefonu.. Nie wiem o co chodzi im z tymi ramkami - np w mi8 ramki nie są jakoś super wąskie.. zwłaszcza dół - ktory jest niewiele cieńszy niz w mi6 - imho spokojnie można tu było wpakować przyciski pod ekranem - 7mm.

gesty ekranowe moim zdaniem to totalna porażka. wtf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna obserwacja.. wszyscy producenci dążą do "bezramkowego" telefonu.. Nie wiem o co chodzi im z tymi ramkami - np w mi8 ramki nie są jakoś super wąskie.. zwłaszcza dół - ktory jest niewiele cieńszy niz w mi6 - imho spokojnie można tu było wpakować przyciski pod ekranem - 7mm.
gesty ekranowe moim zdaniem to totalna porażka. wtf.
Moim zdaniem gesty są ok chociaż mogłyby działać ciut lepiej - czasem trzeba dwa razy od krawędzi przejechać. Ale jeśli chodzi o "bezramkowie" wszedobylskie to moim zdaniem nonsens, w ogóle nie jest to wygodne w użytkowaniu - owszem fajnie wygląda ale np mi mix 2 niezbyt fajnie się obsługuje, nie wspomnę już o innej kwestii jaka jest fakt że telefony są teraz cholernie nieporeczne i śliskie jak mydło. Mi8 obsługuje się w miarę ale nie raz pisząc tylko jedna lewa ręką wcisnalem sobie przełączanie na cyfry czyli przycisk mieszczący się w dolnym lewym rogu. 6da8657d99113f7650fb424cea5a91bf.jpg

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym sie czepiał czy coś i ten post też jest nie w temacie i może być zaraz usunięty przez moderatora, ale jako że jest to temat o pierwszych wrażeniach to prosiłbym się trzymać tematu. Ciągle zaglądam z nadzieją, że ktoś napisze coś nowego od siebie o Mi8, a póki co tylko jedyną osobą, która to zrobiła jest @thugzie

Edytowane przez Volv3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym sie czepiał czy coś i ten post też jest nie w temacie i może być zaraz usunięty przez moderatora, ale jako że jest to temat o pierwszych wrażeniach to prosiłbym się trzymać tematu. Ciągle zaglądam z nadzieją, że ktoś napisze coś nowego od siebie o Mi8, a póki co tylko jedyną osobą, która to zrobiła jest [mention=2141]thugzie[/mention]
Z mojego postu idzie jasne przesłanie, moim zdaniem Mi8 jest wygodniejszy w użytkowaniu niż Mi Mix2 ;) ale to tylko moje zdanie

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem jak przy max obciążeniu, u mnie podczas codziennego użytku, aut jasność, ciągle lte i od 6 rano z przerwą 2x30min słucham audiobooka, pozostaje 37% na tę chwilę. 


Trochę lipton z tym SOT-em. Może w Globalu coś poprawią, bo taki OP6 trzyma chyba dużo lepiej, a ma podobne bebechy.
Ciekawe ile pociągnie EE z mniejszą baterią...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Trochę lipton z tym SOT-em. Może w Globalu coś poprawią, bo taki OP6 trzyma chyba dużo lepiej, a ma podobne bebechy.
Ciekawe ile pociągnie EE z mniejszą baterią...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Wczoraj miałem sot 5h~, wszystko zależy co robię, głównie używam na zewnątrz i przy dość mocnym słońcu - mieszkam w Szwecji i jak na ironię jest tu mega upał i słońce więc ekran idzie ciągle na max podświetleniu, to ma ogromne znaczenie dla sot

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trzyma troche lepiej niz mi6 - przy czym od 8 do 15 caly czas strimuje z netu muze do głosnika BT - w okolicach 15 mam jakies 35-40%

kurde ile razy wezmę do reki mi6 to utwierdzam się ze to jest najlepszy rozmiar telefonu. Idealnie lezy w dłoni. Nie ma notcha - nei jestem  jego przeciwnikiem ALE wkurza mnie ograniczona ilość informacji na status barze mnie irytuje.

Dodatkowo widzet spotify na lockscreenie się popsuł - nie wiem dlaczego ale widzę tylko okładkę albumu który "gra" - a całośc jest w czarnym prostokącie.. przyciski do obsługi muzy są ledwo widoczne.

Wkurza mnie trochę bycie po raz kolejny królikiem doświadczalnym.. a spaprane Android Auto mnie juz zupełnie dobiło.

No i animację przy obsłudze gestami ekranu są strasznie mało płynne. Ogolnie to miui10 na razie bez emocji (pozytywnych).

Aha - jeszcze jedno - Mi8 ma oleda - a ALWAYS ON pokazuje tylko godzinę i datę... co to za marnotrawienie tego ficzeru ? niestety zamienniki ze sklepu play też nie działają poprawnie bo dublują się z systemowym lockscreem którego chyba nie można wyłaczyć bo wyzerują się wszystkie dane kart debetowych itd..

aha - i nagle przestały działac powiadomienia na mibandzie3. dziwne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2018 o 05:51, lyru332 napisał:

Oj na pewno nie będzie, dla mnie nawet RN4X był wystarczający a bateria mistrz

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

Hmm, chyba postęp będzie poza czytnikiem i aparatem :(

 

W mi note 3 OIS+EIS, teleobiektyw, 2x zoom optyczny bezstratny, jaśniejsza przesłona, można tak wymieniać... Kurde będzie krok wstecz w tym temacie. No i wersja 6gb ram w Chinach 1500 a nie 900 jak note 3 6gb.

Ciekawe czy będzie note 4. Najwyżej drugi raz kupię note 3 tylko inny kolor xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przesiadłem się z mi5 na mi8 i powiem tak. Po pierwszym dniu, mimo że byłem dosyć sceptyczny, to bardzo fajnie. Widać że miui 10, jest robiony pod nowe telefony (gesty, aparat, wykorzystanie notha). Telefon spoory, do przyzwyczajenia mam czytnik z tyłu (nie pasuje mi) zdjęcia znacznie lepsze niż mi5 i lepsze trochę od mi6( żona ma). Wciecie w ekranie dla mnie spoko (mimo że dla mnie to było obojętne), ekran miodzio, szybkość rowniez. Po 2 godzinach odblokowałem bootloader wgrałem twrp i miui polska i przenoszenie plików z mi5. Godzina ekstra na konfigurację programów. 

Na plus (po 3 godzinach)

Aparat, szybkość ekran, miui polska, gesty, na razie wszystko hula, zobaczymy wkrótce Endomondo, mapy google, 

Minus 

Z tyłu czytnik(odblokowanie twarzą za mało bezpieczne), duży ale takie są trendy. Brak irda a używałem. 

Telefon kupiony Ibg, zapłaciłem VAT, zobaczymy czy zwrócą kasę bo miałem wykupione ubezpieczenie od zapłaty. 

Wstępnie polecam. Będzie się sprzedawał przez najbliższe półtora roku mimo że wejdzie mi9. No doubt. .

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dostelem moje swiezutkie Mi 8 128 GB wersja czarna. Niestety sie spoznilem, i trick na odblokowanie bootloadera juz nie dziala, wiec zostaje mi czekac 14 dni zeby odbloadkowac bootloadera i wgrac cos normalnego.

Ogolnie telefon jest bardzo ladny, faktycznie troche taki jakby blend iphone x i samsunga s9. w porownaniu do mojego Mi5 jest ogromny. Bardzo mi sie podobaja nowe gesty - nie ma fizycznych przyciskow i mozna takze wylaczyc te ekranowe. Ogolnie czekam na odblokowanie i na MIUI 10 bo moj nadal przyszedl z 9.5.

Aparat wydaje sie ok, nie testowalem go jeszcze za bardzo. Mam wrazenie ze kamera teleobiektywu jest slabsza niz szerokiego kata. Czytnik palca z tylu to dla mnie nadal porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Wed Jun 20 2018 o 21:45, lyru332 napisał:

Jutro wrzucę więcej fotek, ewentualnie jak ktoś chce coś konkretnego wiedzieć to pytać :)

Witam wysłałeś kolego to zdjęcie , LG v30 

Ja zastanawiam sie co wybrać mi 8 czy v 30 lg

Mógłbyś delikatne porównanie zrobić jak się ma bateria  aparat i głośniki ( czy są stereo w obu ?)

Edytowane przez 2zerozero7
Rozumiem, że Twoja ......odpowiadam ci ---- Może kiedyś twoja inteligencja zacznie się komunikować z obszarem odpowiedzialnym za rozumowanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okulowiec @weah @thugzie @didny

Krótkie pytanie do Was jako posiadaczy Mi8: macie LTE B20? Majster Pirzu w swojej recenzji na YT stwierdził, że "jego wersja" nie posiada tego pasma.

Jeśli faktycznie tak jest, to ja swojego Mi8 nawet nie rozfoliuje, od razu zamienię na Mix 2S, bo to by było mega nieporozumienie.

Oftop... jeszcze telefon nie przyszedł, a ja już jestem zniechęcony tyloma nieprzychylnymi recenzjami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2018 o 23:50, QBAQ napisał:

Krótkie pytanie do Was jako posiadaczy Mi8: macie LTE B20? Majster Pirzu w swojej recenzji na YT stwierdził, że "jego wersja" nie posiada tego pasma.

https://www.mi.com/mi8/specs/    specyfikacja mowi ze ma...    ja widzę różnicę na trasie w porównaniu z mi 5  na plus oczywiście z zasięgiem. 

 

Po weekendzie spędzonym z telefonem, bardzo podobają mi się gesty. Telefon jest szybki ale czasami zdarzają się okresy "zawiech" co irytuje ( pewnie jeszcze soft nie dopracowany). Zdjęcia na pewno są na plus. Szału nie ma jak brak oświetlenia.

Na minus, subiektywnie oczywiście. To czytnik z tyłu (irutuje to mnie) i w tym przypadku brak faceid. Drugim wg mnie minusem jest jego wielkość - jest po prostu za duży. 

W przypadku baterii szału nie ma, w moim przypadku, endomondo, lte troszkę przeglądania telefonu i już wiem że codziennie muszę ładować telefon, chyba że chce o 10 rano żeby mi padł.

W takim przypadku mi8 ee mija się z celem, chyba że będzie się chodzić z powerbankiem. ( mniejsza bateria).

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2018 o 19:11, 2zerozero7 napisał:

Witam wysłałeś kolego to zdjęcie , LG v30 

Ja zastanawiam sie co wybrać mi 8 czy v 30 lg

Mógłbyś delikatne porównanie zrobić jak się ma bateria  aparat i głośniki ( czy są stereo w obu ?)

Więc tak, telefon użytkowałem identycznie czyli, 100% od 6 rano audibook do 17 z przerwą 1h, dużo oglądania neta, co chwila wyciąganie i whatsapp i messenger, czasem yt, tapatalk więc co do baterii to lepiej trzymał V30, ekrany w obu telefonach super ale w V30 o wiele lepiej bez notch'a, działa rozciąganie na pełny ekran filmów w yt, na Mi8 jest obcięty o notch i z drugiej strony tyle samo co ten notch więc jest kapa...

aparat szerokokątny mega super sprawa i gdyby był jakości Mi8 to już w ogóle, jakbym miał wybierać i tak wziąłbym ten aparat z V30

głośniki hmmm, stereo chyba nie ma w żadnym ale w obu telefonach jak dla mnie wystarczające

w Mi8 miałem problemy ze słuchawkami, adapter ok, słuchawki też bo próbowałem na dwóch różnych zestawach (adapter + słuchawki) i czasem przyciski nie działały, czasem sobie dał sam pauze i takie tam, a jak miałem rozmowę to nie działała reg. głośności - była na full

to tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lyru332 napisał:

dev 10

To pewnie stąd problemy... Niestety, ale tak to na początku jest.

Jak kupiłem Mi 5, zanim powstał pierwszy Global Stable to też nic nie działało w pełni dobrze na devach. Ale skoro planują w Polsce uruchomić sprzedaż Mi 8 na przełomie lipca/sierpnia to znaczy, że Global jest już w drodze.

Ja dopóki nie wyjdzie Global, zostanę na romie China i wiem, że będzie mnie kusić miuipolska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, theus84 napisał:

Tutaj kilka zdań na temat urządzenia: https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31864-xiaomi-mi-8-opinia.html

Cytat

Urządzenie wspiera standard QuickCharge 4.0+ jednak w zestawie znajdziemy ładowarkę QC 3.0, która w 20 minut dostarczy 30% mocy, a w niespełna 40 minut naładuje akumulator do połowy. 
 

 

 

Czy ładowarka typu USB Power Delivery będzie ładować szybciej niż ta oryginalna z qc3.0? Myślałem że ładowarki z QC3.0 mogą normalnie ładować telefony z QuickChargem 4.0 z napięciem wyjściowym 12v

 

Edytowane przez Steller
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mój Mi 8 już do mnie dotarł. Na razie wszystko super, jest duży, ale dobrze leży w ręce.
Czytnik linii papilarnych z tyłu -szybki, konkretny, ale muszę się przyzwyczaić po przesiadce z Mi 5.
Notch - był mi obojętny i nadal jest - mi on nie przeszkadza - jedyna wada, to to, że nie ma w żaden sposób pokazane czy są jakieś powiadomienia. 
GPS - powiem tak: sprawdziłem jak łapie fixa w domu na parapecie i dołączam screeny porównania Mi 5 i Mi 8


Mi 5:                                          Mi 8:

36630360_2314126301949650_986342220233703424_n.png 36621268_2314126258616321_2236843762602999808_n.png

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fix to świadczy tylko o tym, że Mi5 był kiepski. Mój Mi Note 2 łapal sygnał normalnie w mieszkaniu.
Tu masz screen po 10 sekundach od odpalenia GPSa w Mate 10 Pro, a leżę jakieś 1,5 - 2 m od okna. GPS normalnie jest wyłączony. 32e4bfe98ba8564272cf65670c343bed.jpg

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...