Skocz do zawartości

Mi 8 pierwsze wrazenia


thugzie

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wyjątkowo szybko dostałem nowy telefon xiaomi - mi 8 256gb.

Spieszyło mi się ze zmianą bo moj mi6 miał tak głosną wibrację, że brzmiał jak tania zabawka z bazaru. probówałem ją naprawić ale nic mi z tego nie wyszło. Pech chciał ze druga mi6tka z tej samej paczki dla znajomego tej przypadłości nie miała. Tym bardziej mnie to irytowało ;)

Zastanawiałem sie czy czekac na MI8EE bo czytnik w ekranie jest dużo wygodniejszy, ale mając w pamięci historię z dostępnością ceramicznej mi5 (na którą też w końcu się nie doczekałem i wziąłem zwykłą białą) odpuściłem EE. 
Wracając do mi8 - używałem go dopiero kilka dni - dopóki nie włączę na nim google pay, to się nie przesiadam na stałe. Więc moje wrażenia są dość mocno okrojone - ale może komuś sie przydadzą.

A więc:

- telefon jest ładny, nie rozumiem tego pościgu za bezramkowością bo dla mnie przycisk fizyczny z przodu to najlepsze co było w smartfonach - tutaj mamy opcję włączenia albo obsługi gestami (co przy takim ekranie jest nie lada wyzwaniem, nie zawsze działa (nie mowie ze to wina telefonu, tylko moich scentrowanych palców) co może irytować) albo za pomocą przycisków ekranowych (co też mi nie przypadło do gustu - wole fizyczne, dedykowane)

- ekran jest świetny. czekałem na oleda w serii Mi od dawna i sie doczekałem. Niestety moje oczekiwania co do lepszej jakości obrazu w VR szybko się ulotniły. Nie miałem czasu porownać ale wydaje mi się że nawet filmy odpalane na googlach VR wygladąją gorzej (bo widac wszystkie kolory w każdym pikselu - sory za takie wytłumaczenie ale mam tylko chwilę żeby coś nabazgrać)

- głośnik - imho żenada.. w mi6 były dwa (ale tylko jeden na dole) a tutaj mimo że są otwory zerżnięte z ajfona po obu stronach dołu telefonu, to tylko z jednej strony wydobywa się dzwiek - dotkniecie palcem i cisza.

- czynik linii papilarnych działa szybko i nie mozna sie do niego przyczepić - chyba tylko tyle ze jest z tyłu a nie z przodu ;)

- miui 10 - wygląda ok, działa szybko czy to będzie zmiana na lepsze - zobaczymy - od dawien dawna miui imho przestało sie rozwijać, dawne czasy innowacyjności tego UI juz mineły.. teraz zmienia się tylko żywotność baterii (na gorszą) i pojawiają się bugi które nie powinny miec miejsca

- notch mnie akurat nie razi, nie ekscytuje - po tak krótkim czasie mogę powiedzieć że mi się raczej podoba - dla mnie to nowość. Oczywiscie softowo można go ukryć (górna część ekranu robi się czarna i zlewa się z notchem tak że go nie widać)

- przeglądanie zdjęc albo filmow na yt to przyjemność - szybko, płynnie, kolorowo, czerń to w końcu czerń a nie odcień szarości.

- aparat - nie miałem okazji jeszcze go przetestować w terenie - z tego co patrzyłem to w miui10 nie ma nagrywania 1080p 60fps ani 4k w 60fps ale może nie znalazłem

- w pudełku po raz kolejny dostajemy etui gelowe xiaomi - idealnie dopasowane, ciemne tak jak w mi6 - dla mnie to sa najlepsze etui i żadne z aliexpress nie mogą sie z tymi równać. Nie widać że ciemnieją z czasem bo juz są ciemne ;), znowu poskąpiono słuchawek które w pierwszych modelach mi były zawsze

- notification led ZNOWU jest tylko biała... co to za bzdura tego nie rozumiem.. zastanawiałem się przez chwilę czy nie popełniłem błędu z tym mi8 - bo oneplus6 pod wieloma względami chyba jest lepszy niż xiaomi (a na pewno inny ui robi robotę i efekt wow) a 6ty telefon z tym samym ui juz nie robi ;)

- walcząc wczoraj z google pay zdążyłem zrobić juz bootloopa, boot freeza itd ;) na szczęscie jest TWRP, miui 10. wszystko hula i czeka na globala.

 

jak macie jakieś pytania to piszcie, w miarę możliwości i dostępności czasu postaram się odpowiedzieć (tylko nie pytajcie o wyniki w antutu czy gdzieśtam bo się w to nie bawię, rzadko gram na telefonie więc moc procków mnie średnio interesuje

 

 

 

 

 

ooooooo

heeeeellloooo :D

mrosi://       ZAKAZ UMIESZCZANIA LINKÓW DO MIUI 10

no to teraz multi i zaczynamy zabawę ;)

dzisiaj mają byc juz romy EU :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobrze zrozumiałem że mogę sobie kupić już teraz fona z ibuygou w chińskiej wersji a w momencie gdy wyjdą global romy to zaktualizuje się automatycznie przez apkę do globala? jakie języki są do wyboru w wersji chińskiej? Ibuygou ma na dzień dzisiejszy wersję 128gb w cenie około 500 euro, jak wam podpowiada doświadczenie, poczekać bo będzie taniej czy zamawiać?

Pozdr Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "thugzie" napisz coś więcej o głośniku, czy jest tak słaby jak w OP6. Napisałeś, że OP6 jest lepszym fonem a ja go skreśliłem z mojej listy właśnie z powodu zbyt cichego głośnika i ekranu o maksymalnej jasności tylko 420 nitów. Ma ładne kolory ale jest za ciemny co utrudnia używanie na zewnątrz w słoneczny dzień. Mi8 ma ekran o 1/3 jaśniejszy wg zachodnich serwisów ma też już dobry aparat ale nic nie znalazłem o jego głośniku i mocy wibracji. Mógłbyś te kwestie przetestować i opisać. Czy na ekranie jest umieszczona jakaś firmowa folia ochronna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobrze zrozumiałem że mogę sobie kupić już teraz fona z ibuygou w chińskiej wersji a w momencie gdy wyjdą global romy to zaktualizuje się automatycznie przez apkę do globala? jakie języki są do wyboru w wersji chińskiej? Ibuygou ma na dzień dzisiejszy wersję 128gb w cenie około 500 euro, jak wam podpowiada doświadczenie, poczekać bo będzie taniej czy zamawiać?
Pozdr Tom
Kupując wersję CN masz dwa języki tylko. En i CN. Musisz odblokować bootloader by wgrać rom miuipolska. Poczytaj wszystko, w tym poradniki na stronie. Nic się nie zmieniło. Globala nie ma na razie.

Wysłane z MI 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thugzie, można wiedzieć gdzie kupiłeś telefon i jak długo szedł?

Poluję właśnie na białe Mi8 256GB, ale nie mogę znaleźć żadnego albo w sensownych pieniądzach albo w sensownym czasie.

Zawsze robiłem zakupy w IBG, a tam jest tylko 128GB i w sumie to nie wiadomo jak z gwarancją, bo przy 64GB napisane jest, że gwarancja na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2141]thugzie[/mention], można wiedzieć gdzie kupiłeś telefon i jak długo szedł?
Poluję właśnie na białe Mi8 256GB, ale nie mogę znaleźć żadnego albo w sensownych pieniądzach albo w sensownym czasie.
Zawsze robiłem zakupy w IBG, a tam jest tylko 128GB i w sumie to nie wiadomo jak z gwarancją, bo przy 64GB napisane jest, że gwarancja na rok.
Nie wiem jak kolega wyżej ale ja kupiłem 6/128gb z aliexpress wersję CN z roczną gwarancja ale wiadomo trzeba odsyłać, telefon wysłali 15go a dzisiaj już jest u mnie :) paka DHL z Hongkongu

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

jestem tu nowy. Z zielonym robotem wkrótce będzie moja pierwsza styczność. Zakupiłem MI8 na Ali w Mi Store Global. Ponieważ temat zmiany ROMU itd jest dla mnie kompletnie nowy (obecnie korzystam z jabkowego ekosystemu, do wgrania romu ogarnę sobię PC), powyższy sklep zaproponował, że za mnie zmieni ROM gdy wyjdzie Global. Powiedzieli, że w wersji którą mają jest zainstalowany tylko CN z językiem Chińskim i ENG ale bez Google Play. Stwierdziłem, że taki telefon mi się teraz nie przyda bo nic nie zainstaluje. Ale widzę, że koledzy już dostali telefony więc pytanie czy GP jest zainstalowany? Z tego co jest napisane wyżej, wynika że wkrótce wyjdzie ROM od Xiaomi.eu/MiUiPolska i będzie dostępny szybciej niż Global. Zatem czy gdy jednak poproszę o wysyłkę telefonu z Chińskim ROMem to mogę go używać u nas i będzie tam zainstalowany GP to po aktualizacji na Xiaomi.eu (Zgodnie z instrukcja w FAQ dostępną tutaj) wrócą mi wszystkie ustawienia i zainstalowane programy? (zakładam, że chmura od Xiaomi działa podobnie jak iCloud). Oraz czy na MI8 mogę zainstalować MIUI 9 od Xiaomi.eu aby telefon nadawał się do użycia a potem będę mógł zrobić aktualizację przez OTA do MIUI 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI Polska (MIUI 10) na Mi 8 jest juz dostepny. Wersje chińskie nie mają Google Play, ale można - jeśli dobrze pamiętam - zainstalować je z App Store od Xiaomi. Kopia w Chmurze po przywróceniu na Xiaomi.eu powinna zawierać wszystkie apki, jakie były przedtem, ale bez ich danych - będziesz je musiał konfigurować od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michacy napisał:

@thugzie, można wiedzieć gdzie kupiłeś telefon i jak długo szedł?

Poluję właśnie na białe Mi8 256GB, ale nie mogę znaleźć żadnego albo w sensownych pieniądzach albo w sensownym czasie.

Zawsze robiłem zakupy w IBG, a tam jest tylko 128GB i w sumie to nie wiadomo jak z gwarancją, bo przy 64GB napisane jest, że gwarancja na rok.

 

Znajomy mi załatwiał wieć zadne ali zadne gearbesty. 256gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lyru332 napisał:

Jednak jak na chińczyka za półdarmo to jest naprawdę nieźle ;)

To nie jest nieźle. Nieźle, albo dobrze, to przylega szkło/folia dodawana np. do etui MSVII dla Mi Note 2.

Sorry, ale według mnie, to co tu pokazujesz, to jakaś kpina. Jak zresztą większość szkieł z obramówką. Nie wyjąłbym telefonu z kieszeni z takim "czymś" na panelu frontowym... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nieźle. Nieźle, albo dobrze, to przylega szkło/folia dodawana np. do etui MSVII dla Mi Note 2.
Sorry, ale według mnie, to co tu pokazujesz, to jakaś kpina. Jak zresztą większość szkieł z obramówką. Nie wyjąłbym telefonu z kieszeni z takim "czymś" na panelu frontowym...
Mnie pasuje :) ale nie obrażam się heheh

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drugie które są niby full screen, tak naprawdę przyklejają się w miejscach gdzie szkło jest czarne - ale niestety jak bedziecie mieli telefon w kieszeni i będzie w niej za gorąco, to wilgośc podejdzie pod szkło i będzie wyglądało to obrzydliwie. ja przez to zrezygnowałem ze szkiel.. nie wiem po co robią ekrany 2,5d. W  mi5 szkło przylegało idealnie i było niewidoczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drugie które są niby full screen, tak naprawdę przyklejają się w miejscach gdzie szkło jest czarne - ale niestety jak bedziecie mieli telefon w kieszeni i będzie w niej za gorąco, to wilgośc podejdzie pod szkło i będzie wyglądało to obrzydliwie. ja przez to zrezygnowałem ze szkiel.. nie wiem po co robią ekrany 2,5d. W  mi5 szkło przylegało idealnie i było niewidoczne.
 
Dokładnie tak, miałem takie szkło do Note 5,nigdy więcej... Tyle że tam było jeszcze logo Samsunga. Tutaj jak dla mnie jest ok i szyba siada na ekran łącznie z bokami

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16990]lyru332[/mention]hej jaki sot na mi 8 przy max obciążeniu? Myślisz za na wersji EE będzie podobny? 

Nie wiem jak przy max obciążeniu, u mnie podczas codziennego użytku, aut jasność, ciągle lte i od 6 rano z przerwą 2x30min słucham audiobooka, pozostaje 37% na tę chwilę.

 

Rom Miui 10 China devca2b1c509bf0dccc672c38071adc12a7.jpgf1b72cf6a21de9b7f17f8689a9d92a43.jpge1d151ad19cbf1226d8da5143a693df8.jpg7bd49c9d884c4e5e58f12d60c2ec8ff4.jpg

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

 

7ffdd5df03b0acc38abffffbc0a13bc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za screena z SOT, właśnie odrzuciłem mi8 z tego względu, zawsze snapu 8xx żarły potwornie baterię.

Raczej wpadnie mi8 SE bo tam chwalą baterię - 7-9h sot, a i tak jest mega wydajny. Myśle, ze po mi note 3 nie będzie to regres.

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za screena z SOT, właśnie odrzuciłem mi8 z tego względu, zawsze snapu 8xx żarły potwornie baterię.
Raczej wpadnie mi8 SE bo tam chwalą baterię - 7-9h sot, a i tak jest mega wydajny. Myśle, ze po mi note 3 nie będzie to regres.
Oj na pewno nie będzie, dla mnie nawet RN4X był wystarczający a bateria mistrz

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 22:49, corass napisał:

Ponieważ temat zmiany ROMU itd jest dla mnie kompletnie nowy (obecnie korzystam z jabkowego ekosystemu, do wgrania romu ogarnę sobię PC), powyższy sklep zaproponował, że za mnie zmieni ROM gdy wyjdzie Global.

Jak Ci ktoś odblokuje bootloader to będziesz mógł bawić się ROMami bez użycia PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne konto ci nie pomoże. Bo musisz odczekać 360 godzin od podpięcia konta w systemie.
To z jakiej racji niektóre osoby Mixy 2S odblokowuja bez czekania? Czasem jest jeszcze 72h zamiast 360. Z tego co się dowiedziałem to w historii odblokowan (nie wiem czy w ogóle istnieje takowa historia?) musi wisieć jakiś telefon który odblokowałeś wcześniej, nie jest to info sprawdzone ale fakt że niektórym odrazu się udaje bez czekania na to by właśnie wskazywał

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lyru332

Różne modele różne czasy oczekiwania. W ciągu miesiąca możesz odblokować jeden bootloader na swoim koncie. Był taki, czas że Redmi Note 5 można było odblokować bez oczekiwania nawet godziny, mając dwa konta ''Mi'' i podmianą kont w odpowiednim momencie.

Obecnie jeśli nie potrzeba root, to nie widzę sensu instalacji innych modyfikacji MIUI a jak na dany model nie ma Global, to można chwile zaczekać.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16990]lyru332[/mention]
Różne modele różne czasy oczekiwania. W ciągu miesiąca możesz odblokować jeden bootloader na swoim koncie. Był taki, czas że Redmi Note 5 można było odblokować bez oczekiwania nawet godziny, mając dwa konta ''Mi'' i podmianą kont w odpowiednim momencie.
Obecnie jeśli nie potrzeba root, to nie widzę sensu instalacji innych modyfikacji MIUI a jak na dany model nie ma Global, to można chwile zaczekać.
Wiem wiem, czytałem na ten temat szukając nieoficjalnej metody odblokowania mojego telefonu ale chyba się już poddaje ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekałem na oleda w xiaomi czekałem i sie doczekałem... w słońcu kompletnie nic nie widać na ekranie :)

tak samo jak w mibandzie 3,

ech kiedy wymyślą ekran który będzie miał czarną czerń i ktoremu promienie słoneczne nie będą przeszkadzały wyświetlać widoczny obraz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, thugzie napisał:

czekałem na oleda w xiaomi czekałem i sie doczekałem... w słońcu kompletnie nic nie widać na ekranie :)

tak samo jak w mibandzie 3,

ech kiedy wymyślą ekran który będzie miał czarną czerń i ktoremu promienie słoneczne nie będą przeszkadzały wyświetlać widoczny obraz :/

powinien zmieniac kontrast. Miałem kiedys telefon z amoledem i w sloncu nie bylo problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...