skrzacik0

MiBand 3 - obecna (chińska) wersja vs NFC/Global

Recommended Posts

Siema,

Od kilku dni przeszukuję różne fora/artykuły, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.  Zastanawiam się nad zakupem Mi Band 3, wiem że obecnie jest tylko wersja Chińska, z ewentualną nieoficjalną nakładką z językiem angielskim. Podobno wersja Global oraz wersja z NFC ma wyjść jakoś we wrześniu. Byłbym wdzięczny jeśli moglibyście odpowiedzieć mi na pytania, które mnie nurtują (wybaczcie jeśli niektóre pytania mogą wydawać się logiczne, ale wolałbym się upewnić):

1. Czy wersja Global poza już wbudowanym językiem angielskim będzie się czymkolwiek różnić (specyfikacja/funkcje etc.)?

2. Rozumiem, że moduł NFC pozwala na płatności zbliżeniowe (zamiast karty), ale, posiadam Redmi Note 4x, który tej funkcji nie ma + wgrałem oprogramowanie z MIUIPolska do telefonu:

a) Czy jeśli w Mi Band będę posiadać NFC a w telefonie tej funkcji nie ma to jeśli Mi Band będzie połączony z telefonem (rozumiem, że łączy się przez bluetooth?), będę mógł wtedy zapłacić zbliżeniowo z Mi Band (oczywiście po dodaniu karty)?

b ) Obecnie nie działa mi Google Pay, i jeśli dobrze rozumiem - właśnie z powodu wgrania MIUIPolska (Google Pay myśli, że oprogramowanie nie jest oryginalne?), to jeśli odpowiedzią na podpunkt "a)" jest "Tak" to czy mając wgrany MIUIPolska będę mógł taką płatność przeprowadzić (nigdy nie korzystałem z NFC dlatego nie do końca wiem jak takie transakcje (przez jakie aplikacje) przebiegają)?

3. Jeśli zdecydowałbym się zaczekać, aby zakupić wersję w NFC to jest możliwe, że funkcja NFC będzie działać tylko na rynku chińskim (czyli tak naprawdę bez sensu by było wtedy ten zegarek brać, jeśli miałbym korzystać z niego tylko w Europie)?

4. Ogólnie zastanawiam się czy czekać do wersji Global (jeśli decydowałbym się na wersję bez modułu NFC) czy po prostu można sobie zamówić Mi Band 3 już teraz i po prostu poczekać na update do wersji angielskiej (lub wgrać samemu nieoficjalną wersję które krąży po sieci)? 

5. Czy MIUIPolska zajmuje się też wypuszczaniem wersji oprogramowania (firmware?) na Mi Bandy tak jak robi to na telefonu?

Z góry dzięki! 

Edited by skrzacik0

Ja zamówiłem, bo stwierdziłem, że nie warto czekać i za 30 dolców można ją sobie kupić: 

https://miuipolska.pl/forum/topic/33427-xiaomi-mi-band-3/?do=findComment&comment=448577

Na chwilę obecną o NFC + Android Pay raczej można zapomnieć, może jakiś czas po premierze tej wersji, zlitują się i dodadzą android pay (ot, to jest dobry ruch by ponownie nakręcić sprzedaż). Znacznie lepiej zapowiada się sprawa języka i tu są już duże szanse na oficjalny soft: 

https://miuipolska.pl/forum/topic/35125-mi-band-3-firmware/?do=findComment&comment=448789

I jak zawsze w takich przypadkach, jak się bardzo wahasz / nie jesteś przekonany, nie kupuj i poczekaj na Global. Pytanie jeszcze jak będzie z jej ceną i dostępnością.

Edited by abc00

Guest
This topic is now closed to further replies.