Skocz do zawartości

Ładowarka bezprzewodowa


hhunter22

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dotarły do mnie dwie sztuki Baseus 10W Qi Wireless Charger (wersja przezroczysta) - przy poprzednim telefonie, powiedziałbym "na co mi takie coś", ale do Mix'a 2s to naprawdę fajny gadżet. Po wyjęciu z opakowania, od razu bardzo pozytywne wrażenie, zdejmujesz folię ochroną, podłączasz do ładowarki (w moim przypadku niezniszczalny AUKEY PA-T14 z QC), kładziesz telefon i działa (ładuje się też bez konieczności zdejmowania etui). Wygląd jest naprawdę fajnie pomyślany i nie potrzeba tu było sztucznych naklejek imitujących wnętrze, technologia mało popularna przez co wzbudza zainteresowanie. Do tego naprawdę przydatne chociażby w pracy, gdy kisisz się za biurkiem, ale sporo korzystasz z telefonu jako narzędzia do prowadzenia rozmów - nie trzeba tańczyć z kablem gdy ktoś dzwoni, ani nic odpinać, a po skończonej rozmowie odkładasz go w to samo miejsce i robisz dalej swoje.

Jedyny minus to niestety "iphonowe gniazdko i kabel", jak dla mnie niezła egzotyka... czemu nie zrobili tu poczciwego micro usb, nie mam pojęcia.

Cena około 11 - 13 $ ale w tym jest od razu bezvatowe AliExpress Standard Shipping (12-18 dni; CN Sinotrans -> Belgia -> Komorniki PL -> kurier Pocztex48)

IMG_20181126_191556.thumb.jpg.6d2f3ff2dc2970c5fa691ac6b68dc8b5.jpgIMG_20181126_191708.thumb.jpg.6b3be70ccfb78c38516af28513044648.jpg

I jeszcze jako ciekawostka od nich, też mały i użyteczny gadżet: przejściówka USB typ C na 3.5mm jack + USB typ C

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pewien problem zakupiłem niby Oryginalną ładowarkę xiaomi qi lecz nie jestem do końca przekonany jej oryginalność n/s nie zgadza się tym z pudełka . dodam ze na akucji jest zdjęcie ładowarki z tym samy nr dziwne .

 

Aukcja

https://pl.aliexpress.com/item/Xiao-mi-bezprzewodowa-adowarka-Qi-inteligentne-szybkie-szybkie-adowanie-dla-mi-mi-X-2-S-3/32968907414.html

 

Zdjęcia produktu

https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8lQl.oVfJXKJkSamHq6zLyVXaV.jpg

222.jpg

Edytowane przez deamonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2018 o 19:12, mrosi napisał:

Nie używam szkła. Nie ma sensu, bo można szału dostać, kiedy haczy o palce. Używam dobrych folii:

http://allegro.pl/3mk-shield-xiaomi-mi-mix-2s-global-koniec-rys-i7392016313.html

a teraz zamówiłem sobie szkło (folię) żelowe:

https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Screen-Protector-Full-cover-Hydrogel-Film-With/32837724776.html

Obejrzyj filmik w tym ostatnim linku. Może być ciekawa opcja...

Nie ma. Musisz zmienić region w telefonie. Poszukaj na Forum , było sporo wpisów na ten temat.

Potwierdzam folia 3mk jest lux w porównianiu do szkła. Sam używam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi takie cuś bo to co mi się przytrafiło jest dla mnie zagadką.

Nabyłem ładowarkę bezprzewodową Xiaomi WPC01ZM 10W Qi  https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-WPC01ZM-10W-MAX-Quick-Charge-Qi-Wireless-Charger-Type-C-for-iPhone-for-Samsung-p-1346797.html?utm_design=41&utm_source=emarsys&utm_medium=Shipoutinform171129&utm_campaign=trigger-emarsys&utm_content=Winna&sc_src=email_2671705&sc_eh=837319d117f72e501&sc_llid=9739096&sc_lid=104858042&sc_uid=ilEyZOp1DT&cur_warehouse=CN

Ładuje szybko, nic się nie grzeję i nawet przez moje etui : https://www.aliexpress.com/item/PZOZ-Xiaomi-Mi-Mix-2s-Case-Original-Luxury-Tpu-Silicone-Transparent-Shockproof-Protective-Mi-Mix-2/32832677821.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d2AvxHg

Jednak stało się coś takiego. Od momentu pierwszego ładowania telefon zaczął się dziwnie zachowywać: po odjęciu od ładowarki, po pewnym czasie potrafił się sam wyłączyć( telefon używam od ok października 2018 i nie było takich akcji), zaczął się wieszać i nie mogłem wykonać połączenia. Po wciśnięciu zielonej słuchawki cisza w głośniku a do tego przy próbie rozłączenia telefon się wiesza na jakieś 2-3 minuty ( brak reakcji na jakiekolwiek czynności, trzeba czekać ). Zrobiony reset telefonu i format lecz żadnych rezultatów.

Siedzę na Global 10.2.

Macie jakieś pomysły

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abc00: Używasz jakiegoś etui na telefonie? Ciekawi mnie jakie najgrubsze etui do Mix2s jest w stanie obsłużyć ta ładowarka Baseus? Aktualnie korzystam z Nillkin Frosted Shield, ładowanie przebiega bez problemu. Ale chciałbym zakupić grubsze, bardziej pancerne, no ale nie wiem, czy nie będzie problemów z ładowaniem. Jeśli nawet ładowanie ruszy, to czy większa odległość telefonu od ładowarki zmniejsza tempo ładowania? Podejrzewam, że tak, bo @mrosi pisał wcześniej, że grubsze etui = większe wydzielanie ciepła, czyli straty na ładowaniu.

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Posiadam oryginalną ładowarkę indukcyjną Xiaomi i zauważyłem, że podczas ładowania przy ok. 65% przełącza się ona w tryb ochronny i przestaje ładować. Telefon ma nieoryginalne etui, ale nie zauważyłem, żeby nagrzewał się podczas ładowania. Po podniesieniu telefonu i odłożeniu go ładuje przez chwile po czym znów przełącza się w tryb ochronny i tak kilka razy, aż za w końcu załapie na dobre i ładuje dalej. Ktoś miał taki problem?

Swoją drogą nieoryginalne etui powoduje, że trzeba dobrze "wycelować" przy odkładaniu telefonu, żeby ładowarka załapała...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eryankov napisał:

Swoją drogą nieoryginalne etui powoduje, że trzeba dobrze "wycelować" przy odkładaniu telefonu, żeby ładowarka załapała...

Zanim zadałeś pytanie, powinieneś był sprawdzić, jak przebiega ładowanie bez etui... ;)

Sprawdź, bo może to nie kwestia etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zapomniałem dodać, że bez etui problem też występuje :) W zasadzie jak teraz patrzę, to ładowanie zatrzymało się znów, tym razem na 71%. Ani telefon ani ładowarka nie jest nagrzana. Po jakimś czasie ładowanie zaczyna znów ładować, ale to już loteria.

Swoją drogą po ostaniej aktualizacji MIUI do ver. 10.2.2.0 zniknęło wyświetlanie temperatury baterii w panelu Ustawień. Chyba, że ten parametr jest do znalezienia gdzie indziej teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, eryankov napisał:

Rzeczywiście zapomniałem dodać, że bez etui problem też występuje

Sprawdź baterię w narzędziu testującym. Ustawienia -> Informacje o systemie - kilka razy klikaj w krótkich odstępach czasu na Wersja jądra, aż przeniesie Cię do menu serwisowego. Tam powinna być pozycja dotycząca baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zapomniałem dodać, że bez etui problem też występuje W zasadzie jak teraz patrzę, to ładowanie zatrzymało się znów, tym razem na 71%. Ani telefon ani ładowarka nie jest nagrzana. Po jakimś czasie ładowanie zaczyna znów ładować, ale to już loteria.
Swoją drogą po ostaniej aktualizacji MIUI do ver. 10.2.2.0 zniknęło wyświetlanie temperatury baterii w panelu Ustawień. Chyba, że ten parametr jest do znalezienia gdzie indziej teraz?
Mam to samo z moim Mi Mix 2s i oryginalna ładowarka qi 7.5 w

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/20/2019 at 3:17 PM, mrosi said:

Nie. To nic nie da, bo nie przetestujesz naocznie baterii. Sprawdź w menu serwisowym.

W menu serwisowym widzę tylko poziom naładowania baterii, temperaturę i wersję baterii, więc chyba więcej nie da się tu zobaczyć. Nawet po podłączeniu ładowarki nie pojawiają się żadne dodatkowe parametry. Poniżej screeny.

Po kliknięciu na wersję jądra wyskakuje mi info o trybie diagnostycznym, ale to chyba to samo co wspomniany przez Ciebie serwisowy?

 

 

IMG_20190320_203028.jpg

Screenshot_2019-03-20-20-22-57-836_com.miui.cit.png

 

EDIT:

Skontaktowałem się z Xiaomi Polska na FB z pytaniem czy przyczyną może być soft czy wada fizyczna i... odesłali mnie do ich centrum serwisowo - gwarancyjnego. Szczerze mówiąc to słabe podejście do klienta. Odsyłanie ładowarki na gwarancję raczej nie rozwiąże problemu, zwłaszcza, że problem występuje u większej liczby użytkowników.

Chyba zacznę rozglądać się za inną ładowarką.

 

Edytowane przez eryankov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2019 o 20:33, eryankov napisał:
EDIT:
Skontaktowałem się z Xiaomi Polska na FB z pytaniem czy przyczyną może być soft czy wada fizyczna i... odesłali mnie do ich centrum serwisowo - gwarancyjnego. Szczerze mówiąc to słabe podejście do klienta. Odsyłanie ładowarki na gwarancję raczej nie rozwiąże problemu, zwłaszcza, że problem występuje u większej liczby użytkowników.
Chyba zacznę rozglądać się za inną ładowarką.

I znalazłeś rozwiązanie problemu ładowania ja już drugi dzień testuje na innej ładowarce i jest spoko tylko wydaje mi się że długo ładuje .

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ogóle co chwilę ładowarka rozłączała ładowanie, szlag mnie trafił :/

Właśnie naładowałem telefon na samsungowej ładowarce. Poza tym, że wyświetliło komunikat, żeby poprawić położenie telefonu, bo ładuje wolno, to nie było najmniejszych problemów. Ładuje wolniej trochę wprawdzie, bo mia tylko 5V na wyjściu (ta od Xiaomi ma 9V), ale poza tym jest ok, bateria nie nagrzewała się bardziej niż na Xiaomi. Sprawdź jakie napięcie na wyjściu ma ładowarka, której Ty użyłeś, pewnie też było niższe i dlatego też dłużej ładowała. BTW - co to za sprzęt masz? Bo w sumie mi na szybkości ładowania na indukcji nie zależy, w pracy telefon leży cały dzień i się ładuje, a przynajmniej bateria nie dostaje tak mocno jak przy szybkim ładowaniu.

Nie wiem, czy problem leży w samej ładowarce czy w sofcie, ale dla mnie ta ładowarka jest lipna. Jestem ciekaw co mi powiedzą na to w salonie, jeśli się jakimś cudem uda mi się pokazać, że działa jak chce, to ją zwrócę.

Edytowane przez eryankov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...