Skocz do zawartości

Ładowarka bezprzewodowa


hhunter22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Forsaken

Ładowarki indukcyjne nie za bardzo nadają się do pracy w samochodzie. Więcej mocy ubywa niż przybywa. Proponuję aukey samochodowy Quick charge 3.0 i będzie miodzio.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki indukcyjne nie za bardzo nadają się do pracy w samochodzie. Więcej mocy ubywa niż przybywa. Proponuję aukey samochodowy Quick charge 3.0 i będzie miodzio.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Mam zwykłą ładowarkę samochodową quick charge 3.0 ale myślałem że te qi lepiej lądują

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Worrior mi samochodowa znacznie szybciej chyba ładuje, miałeś nadmuch na telefon? Jak nie może temperatura na tyle wzrosła że prędkość ładowania spadła? U mnie był problem że chyba z 10min % nie drgnął jak miałem włączonego yanosika, nawigację w googlu i youtuba odtwarzajacego piosenki w jakości 720p i przy tym jechałem przez jakieś "pipidówy" gdzie ledwo nadążał z buforowaniem, jak przedstawiłem na 360p (w małym okienku i tak praktycznie nie widać różnicy ;p ) to procenty zaczęły rosnąć. Taki uchwyt to bardziej dla wygody a nie prędkości ładowania, jak sytuacja będzie krytyczna i w krótkim czasie będę potrzebował dużo % to kabel w pogotowiu czeka żeby przepiąć kable i podłączyć bezpośrednio do QC3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forsaken

W mojej ocenie ładowarki indukcyjne winny być stosowane gdy nie zależy nam na szybkości ładowania, a raczej na wygodzie użytkowania.

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja na ciekawe ładowarki:
https://allegro.pl/ladowarka-indukcyjna-nillkin-cube-iphone-samsung-i7373177545.html znaleziona na Pepperze.

QC3 ma. Jeszcze nie wiem jak działa ale zamówiłem więc dam znać jak przyjdzie. Na serwisach z promocjami piszą, że można cenę zbić do 30 PLN monetami jakimiś. Oficjalny sklep + darmowa wysyłka do PaczkawRuchu.

Może kogoś zaciekawi.

Mnie ciekawi natomiast jak wygląda temat uchwytu magnetycznego gdzie wrzuca się blaszkę między futerał a komórkę i czy są z tym problemy przy ładowarkach indukcyjnych.

Czy działa, czy się grzeje itp. Ktoś coś wie? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mich4u napisał:

Promocja na ciekawe ładowarki:
https://allegro.pl/ladowarka-indukcyjna-nillkin-cube-iphone-samsung-i7373177545.html znaleziona na Pepperze.

QC3 ma. Jeszcze nie wiem jak działa ale zamówiłem więc dam znać jak przyjdzie. Na serwisach z promocjami piszą, że można cenę zbić do 30 PLN monetami jakimiś. Oficjalny sklep + darmowa wysyłka do PaczkawRuchu.

Ciekawe, ciekawe... :) Markowa, fajna (co nie zawsze idzie w parze) i tania (c prawie nigdy nie idzie w parze).

Co do monet, to za zakupy na Alledrogo zbiera się monety, które potem można zamieniać na kupony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Promocja na ciekawe ładowarki:
https://allegro.pl/ladowarka-indukcyjna-nillkin-cube-iphone-samsung-i7373177545.html znaleziona na Pepperze.

QC3 ma. Jeszcze nie wiem jak działa ale zamówiłem więc dam znać jak przyjdzie. Na serwisach z promocjami piszą, że można cenę zbić do 30 PLN monetami jakimiś. Oficjalny sklep + darmowa wysyłka do PaczkawRuchu.

Może kogoś zaciekawi.

Mnie ciekawi natomiast jak wygląda temat uchwytu magnetycznego gdzie wrzuca się blaszkę między futerał a komórkę i czy są z tym problemy przy ładowarkach indukcyjnych.

Czy działa, czy się grzeje itp. Ktoś coś wie? default_smile.png


Ok mam już ją i korzystam jakiś czas. Działa bez problemu. Malutka, estetyczna i lekka. W momencie niedokładnego położenia telefon melduję o powolnym ładowaniu i prosi o poprawienie.

Generalnie polecam niemniej cena skoczyła aktualnie do 90 zł wiec juz tak kolorowo nie jest.

Natomiast zastanawia mnie czy nie powinna być widoczna ikona szybkiego ładowania skoro ładowarka obsługuje QC3 albo jakiekolwiek informacje z tym związane. Dla porównania mam info na kablu, że pozostało 9 min. a na indukcyjnej 17 min. Na wyjściu indukcja ma 2000 mA wg informacji producenta więc raczej wszystko OK, ale wole się upewnić.

Czy komuś jakimś cudem pojawia się kółeczko przy szybkim ładowaniu podczas korzystania z ładowarki indukcyjnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mich4u napisał:

Czy komuś jakimś cudem pojawia się kółeczko przy szybkim ładowaniu podczas korzystania z ładowarki indukcyjnej?

Przypuszczam, że tak jak mnie, nikomu. Ktoś już to pisał: ładowarka indukcyjna jest dobra, gdy nie musisz szybko naładować baterii. Możesz odłożyć telefon, na zasadzie : niech leży i się ładuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2018 o 10:26, mich4u napisał:

Na wyjściu indukcja ma 2000 mA wg informacji producenta

To doczytaj instrukcję, na wejściu jest 2A ;) a w praktyce ciut ponad 1A.

Dnia 1.09.2018 o 21:59, galakty napisał:

Jak długo taka ładowarka Wam ładuje Mixa 2s? Powiedzmy że normalna naładuje godzinę, a taka bezprzewodowa ze dwie?

Normalna ponad godzinę, indukcyjna to tak bardziej pod 2,5h-3h ale w sumie nie wiem, mam ustawiony limit ładowania do 90% i mi praktycznie wystarcza ładowanie w samochodzie z włączoną nawigacją + ewentualnie zostawienie telefonu na noc na podstawce. Ostatnio zabrałem podstawkę do pracy i tylko tutaj ładuję telefon (+ co chwilę w samochodzie jak gdzieś jadę).

4 godziny temu, galakty napisał:

Ile maksymalnie przyjmuje ten telefon? Chodzi mi o Waty i czy ładowarka 9-10W wystarczy. Czas ładowania 2 godziny gdzieś?

Wszystko opisywałem na poprzedniej stronie...

Dodam od siebie że podczas ładowania raz ta obręcz jest zielona a raz czerwona... wie ktoś od czego to zależy? Dodam że nie ma różnicy czy jest to 5V czy 9V oraz że w obu trybach wg miernika prędkość ładowania jest w normie. Czyli nie ma  żadnej różnicy a kolor jest raz taki a raz taki. Czasami zmienia się w zielony jak podniosę telefon i jeszcze raz położę co by sugerowało że coś nie równo położyłem itp (komunikat o nierównym ułożeniu to jest coś innego) ale często to nie pomaga a ładuje się normalnie. Miałem też pewien ciekawy problem z moim telefonem, opiszę go jakoś niedługo nieco dokładniej, może się komuś kiedyś przyda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ari93 napisał:

Dodam od siebie że podczas ładowania raz ta obręcz jest zielona a raz czerwona... wie ktoś od czego to zależy? Dodam że nie ma różnicy czy jest to 5V czy 9V oraz że w obu trybach wg miernika prędkość ładowania jest w normie. Czyli nie ma  żadnej różnicy a kolor jest raz taki a raz taki. Czasami zmienia się w zielony jak podniosę telefon i jeszcze raz położę co by sugerowało że coś nie równo położyłem itp (komunikat o nierównym ułożeniu to jest coś innego) ale często to nie pomaga a ładuje się normalnie. Miałem też pewien ciekawy problem z moim telefonem, opiszę go jakoś niedługo nieco dokładniej, może się komuś kiedyś przyda.

Jak napisał @PolskaWTF, musisz ułożyć telefon tak, aby jego środek leżał na środku ładowarki. Czerwona obręcz oznacza niepoprawne położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, Gravis napisał:

zdaje mi sie mimo wszystko, ze i tak to nie ma sensu

Bo nie ma :D 

Ciężko coś znaleźć bo nikt tego nie używa, jeden na XDA polecał to - https://www.aliexpress.com/store/product/Nillkin-For-Type-c-smartphone-Magic-tags-wireless-charging-receiver-Short-Version-is-more-waterproof-and/1709362_32809920986.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gravis napisał:

Sprawdzałeś V i A ? 

Heh... :D

Sorry, ale dla mnie to pierdoły. Czy 10% poziomu naładowania przybędzie po 11 czy po 12,5 minuty.

Tę stację Baseusa zasila "cuś takie":
https://www.sferis.pl/ladowarka-uniwersalne-qoltec-usb-50130-p479679

i z powodzeniem ładuje w tempie, jakie jest opisane w aukcji z linku do Aliexpress. Prawdę powiedziawszy, to ten Qoltec jest szybką ładowarką, ale bez QC. I przyznam szczerze, ładuje niewiele wolniej niż przez USB, ładowarki w zasadzie identycznej z tą:

https://www.aliexpress.com/item/AUKEY-USB-Charger-5-Port-54W-Quick-Charge-3-0-2-0-Fast-Mobile-Phone-Charger/32896147154.html?spm=2114.search0604.3.1.3db52ef6IMEQWY&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_318_319_10696_450_10084_10083_10618_452_535_534_10304_533_10307_10820_532_10301_10821_204_10843_10059_10884_323_10887_100031_320_10103_448_449,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=2a21158b-3c6f-406b-98af-ba5384606819-0&algo_pvid=2a21158b-3c6f-406b-98af-ba5384606819

tyle tylko, że ja mam Aukey z dwoma portami zwykłymi i jednym QC...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...