Skocz do zawartości

Ładowarka bezprzewodowa


hhunter22

Rekomendowane odpowiedzi

 

@hhunter22, właśnie jestem też na etapie interesowania się ładowarkami bezprzewodowymi. Ta, z Twojego linku, na pewno nie obsługuje funkcji szybkiego ładowania, odpowiednika QC. To po prostu ładowarka indukcyjna 9V. Ładowanie będzie odbywać się bardzo powoli.

Przykładowo, nawet ta:

http://allegro.pl/ladowarka-indukcyjna-qi-nillkin-magic-disk-iv-4-fv-i7034714739.html

nie jest zgodna z QC. Wpis w aukcji mówi wszystko: "UWAGA: niezbędny adapter i kabel Quick Charge,"

Minimum, na które ja zwróciłem uwagę, to coś takiego:

http://allegro.pl/ladowarka-indukcyjna-qi-nillkin-disk-4-iphone-x-10-i7116654091.html

http://allegro.pl/ladowarka-qi-nillkin-do-samsung-s8-s9-iphone-8-x-i7400040424.html

Osobiście celuję w coś takiego:

https://www.aliexpress.com/store/product/Baseus-Metal-Age-Wireless-charger-10W-Qi-Wireless-Charger-Desktop-Wireless-Charging-for-Samsung-Galaxy-S9/2343184_32867605520.html?spm=2114.12010612.0.0.1cc446c47qd6y4

a zupełnie urzekła mnie ta:

https://www.aliexpress.com/store/product/Baseus-10W-Qi-Wireless-Charger-for-iPhone-X-8-Visible-Fast-Wireless-Charging-for-Samsung-Galaxy/2343184_32864927009.html?spm=2114.12010612.0.0.1cc446c47qd6y4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hhunter22 napisał:

No fakt. Zapomniałem o qi... To chyba sobie poczekam na tą od siajomi.. Mam jeszcze problem z doborem szkła.. 

Nie używam szkła. Nie ma sensu, bo można szału dostać, kiedy haczy o palce. Używam dobrych folii:

http://allegro.pl/3mk-shield-xiaomi-mi-mix-2s-global-koniec-rys-i7392016313.html

a teraz zamówiłem sobie szkło (folię) żelowe:

https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Screen-Protector-Full-cover-Hydrogel-Film-With/32837724776.html

Obejrzyj filmik w tym ostatnim linku. Może być ciekawa opcja...

10 minut temu, hhunter22 napisał:

Ps. Gdzie się podziały motywy? Na rmn3 miałem. Usunęli? Jest jakieś inne wyjście na zmianę motywu @mrosi?

Nie ma. Musisz zmienić region w telefonie. Poszukaj na Forum , było sporo wpisów na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooookk dzięki. Widziałem jakieś szkło 5D prawie kupiłem. Żona miała wcześniej do 4x kilka szkieł i masakra taki szajs. Na starym poczciwym rmn3 zwykle jedno szkło na 2.5 roku dało radę. Niby uważam aje często dzieci łapią się i wolę dmuchać na zimne. Pozdrawiam miłego wieczoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ładowarek to zauważyłem że praktycznie wszystkie są Qi/QC czyli 5V 2A lub 9V ~1,7A. Osobiście zamówiłem taką samochodową oraz taką "stołową" bo jakoś wygląda, jest w formie podstawki i jest na USB-C, nadal cała masa podstawek jest na micro a myślę że warto na to zwracać uwagę. Telefon (Mix 2S oczywiście) wraz z tymi ładowarkami zamówiłem ponad 10 dni temu i od ok tygodnia żadnej informacji z trackingu... generalnie śledzę 4 rzeczy i od tygodnia nagle wszystkie zamilkły... jakieś podejrzane to ;P

Jak wszystko do mnie dotrze nie omieszkam sprawdzić miernikiem ile prądu ciągną te ładowarki z portów 5V oraz QC i orientacyjnie w jakim tempie % rosną na telefonie. Dodam że od ok 2 tygodni testuję na moim MI5 program Battery Charge Limit i co tu dużo mówić... działa. Przy wybranym % "odcina" baterię, zielona ikonka ładowania zamienia się na białą i tak telefon sobie wisi. Bateria nie robi nic a sam telefon działa na zasilaniu z ładowarki. Obawiałem się że po naładowaniu do 80% on odetnie całkowicie kabel, telefon będzie zasilany z baterii do powiedzmy standardowo ustawionych 78% i z powrotem podbije do 80% i tak w kółko ale nie, odcina tylko samą baterie od ładowarki dalej działając już tylko na zasilaczu. Generalnie zamierzam trzymać Mixa 2S cały czas "pod prądem" w domu i w samochodzie dlatego zainteresowałem się tym tematem żeby to wykorzystać i zmaksymalizować trwałość akumulatora. Oczywiście gdy zajdzie konieczność to nie będę się wahał aby podpiąć go kablem do QC 3.0 i pełną mocą naładować do 100% ale generalnie zamierzam się trzymać tych ~80% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co do ładowarek to zauważyłem że praktycznie wszystkie są Qi/QC czyli 5V 2A lub 9V ~1,7A. Osobiście zamówiłem taką samochodową oraz taką "stołową" bo jakoś wygląda, jest w formie podstawki i jest na USB-C, nadal cała masa podstawek jest na micro a myślę że warto na to zwracać uwagę. Telefon (Mix 2S oczywiście) wraz z tymi ładowarkami zamówiłem ponad 10 dni temu i od ok tygodnia żadnej informacji z trackingu... generalnie śledzę 4 rzeczy i od tygodnia nagle wszystkie zamilkły... jakieś podejrzane to ;P
Jak wszystko do mnie dotrze nie omieszkam sprawdzić miernikiem ile prądu ciągną te ładowarki z portów 5V oraz QC i orientacyjnie w jakim tempie % rosną na telefonie. Dodam że od ok 2 tygodni testuję na moim MI5 program Battery Charge Limit i co tu dużo mówić... działa. Przy wybranym % "odcina" baterię, zielona ikonka ładowania zamienia się na białą i tak telefon sobie wisi. Bateria nie robi nic a sam telefon działa na zasilaniu z ładowarki. Obawiałem się że po naładowaniu do 80% on odetnie całkowicie kabel, telefon będzie zasilany z baterii do powiedzmy standardowo ustawionych 78% i z powrotem podbije do 80% i tak w kółko ale nie, odcina tylko samą baterie od ładowarki dalej działając już tylko na zasilaczu. Generalnie zamierzam trzymać Mixa 2S cały czas "pod prądem" w domu i w samochodzie dlatego zainteresowałem się tym tematem żeby to wykorzystać i zmaksymalizować trwałość akumulatora. Oczywiście gdy zajdzie konieczność to nie będę się wahał aby podpiąć go kablem do QC 3.0 i pełną mocą naładować do 100% ale generalnie zamierzam się trzymać tych ~80%
Doszły do ciebie już te ładowarki?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Worrior tak, dzisiaj doszły. Obie zdaje się działają, ale nie mam urządzenia z QI... Jak podłączę pod 5V to ładowarka ciągnie średnio niecałe 0,01A a podłączając do portu QC 3.0 (zarówno ładowarki Aukeya jak i Xiaomi) po ok 2 sekundach napięcie wskakuje na ok 8,97V i co jakiś czas miernik pokazuje "wyskok" do 0,01A czyli tak w skrócie; nieużywane ładowarki w spoczynku praktycznie nie zjadają prądu ;)

Co do jakości, ładowarka "domowa" wygląda porządnie i solidnie, od spodu można wyciągnąć przyczepioną na magnes blaszkę żeby włożyć ją od przodu i zrobić z ładowarki leżącej stojącą. Generalnie na zdjęciach w aukcji widać.
Natomiast co do ładowarki samochodowej to jestem w sumie miło zaskoczony. Dosyć mocno odstaje od kratki wentylacyjnej ale bardzo fajnie działa mianowicie domyślnie uchwyt jest "otwarty", wkładając telefon on naciska siłą grawitacji na dolną nóżkę która się wysuwa w dół jednocześnie zaciskając uchwyty boczne. Bardzo łatwo się telefon wkłada i równie łatwo wyciąga z uchwytu, mega wygodne.  Chodzi to bardzo lekko i delikatnie ale... Po dziurach, po torach, na rondach MI5 się trzymał elegancko, nie ruszał się, nie podskakiwał. Zdecydowanie nie jest to uchwyt dla kierowców jeżdżących w RallyCrosie ale we wszystkich innych przypadkach powinien dać radę. W MI5 boczna guma na uchwycie nachodzi na przycisk power, jak dzisiaj z telefonem jechałem nie wcisnął się przycisk ani razu ale wystarczy chwycić za te boczne uchwyty żeby kliknąć włącznik. W przypadku Mi Mixa 2 (czyli 2S również) włącznik jest akurat minimalnie nad uchwytem więc nie ma szans kliknięcia uchwytem jednocześnie przez bliskość tego uchwytu utrudnia to kliknięcie włącznika ręką. Tutaj generalnie mamy przecież wybudzenie dwuklikiem w ekran także... ;)

Na razie tyle mogę napisać, mam jedynie nadzieję że do końca miesiąca w końcu będę miał swojego Mixa 2S.

@cinuk ale po co przepłacać aż 10$? Dodatkowo ta od xiaomi nie może robić za podstawkę na czym akurat mi zależało bo chcę żeby telefon stał i było widać np mrugającą diodę powiadomień nie wspominając o okazjonalnej obsłudze telefonu.

Edytowane przez Ari93
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hhunter22 napisał:

możesz jakiś link do tych ładowarek?

 

Badałem sprawę ładowarek Nillkina. Nie obsługują QC. To ściema. Aukcje powinny zostać zgłoszone jako naciąganie.

Cytuję z tej właśnie aukcji :" (UWAGA: niezbędny adapter i kabel Quick Charge, adapter NIE jest wliczony w cenę) ."

Zgodność z standardem QC to nie to samo, co obsługa QC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hhunter22 przecież podałem linki ;) "Osobiście zamówiłem taką samochodową oraz taką "stołową" (...)"

Tak dodam że ładowarka samochodowa oczywiście tylko do pionowego trzymania telefonu, dla kogoś to może mieć znaczenie ;)

A co do QuickCharge to jakie są wytyczne QC dla standardu QI? Chodzi Ci o ładowarkę z obsługą QI v1.2 czyli do 15W? https://www.wirelesspowerconsortium.com/developers/specification.html
Trochę Aliexpressa przekopałem i wszystkie albo są na 5V 5W albo dodatkowo z tym fast chargem 9V 7,5W. W takim Mi Mix 2S jest aku o pojemności ok 13 Wh także po ok 2h w trybie 9V ładując od 0% powinno być w okolicy 80-85%. Ciekawe jak w praktyce... ale moim zdaniem czas w porządku. W razie pilnej potrzeby to przecież można kablem się doładować i pełną mocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 15:00, hhunter22 napisał:

Zakupiłem i testowałem tą ładowarkę, po podpięciu do zwykłej ładowarki 5V - 2A max pobiera 5V 1.34A co daje około 7W natomiast po podłączeniu ładowarki z QC 3.0 max pobiera 9V - 0.7A co również daje 7W na telefonie wyświetlane były komunikaty o tym aby poprawić umiejscowienie telefonu na podkładce ale nic one nie dawały i max co można wycisnąć z tej podkładki to 7W, czyli Fast Charge działa bo według opisu z podkładki xiaomi 7.5W to szybkie ładowanie a 5W to zwykłe. 

Edytowane przez lokr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że po coś są wymagania typu 5V 2A i 9V 1,7A, chodzi o sprawność ładowarki oraz samej indukcji. Na szybko znalazłem takie coś:
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/zasilanie/2016/06/ladowarki-indukcyjne-test.aspx
i w skrócie; ładowarki mają powiedzmy ok 80% sprawności, dalej te 80% idą przez QI które ma sprawność wg. ich pomiarów na poziomie zaledwie 40%. Czyli 7W * 40% daje jakieś zaokrąglając w górę 3W... Dlatego masz informację żeby poprawić umiejscowienie telefonu ponieważ ładuje się dosłownie na pół gwizdka. 9V * 1,7A daje 15,2W czyli zakładając sprawność 40% daje ok 6W.
Szału nie ma :D ale chyba sprawność QI podniosła się do ok 50% skoro 5V 2A odpowiada 5W i 9V 1,7A odpowiada 7,5W.

Edit
mam nadzieję że jeszcze w tym tyg przedstawię pomiary moich ładowarek a przynajmniej tej "domowej" bo w samochodzie pewnie nie będzie mi się chciało bawić w mierniki... chociaż nie wykluczam. 

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli całe te bezprzewodowe ładowanie to pic na wodę bo 50% energii idzie w przysłowiowy eter, jedynie co dobre z tego to wygoda użytkowania bo telefon i tak się robi ciepły podczas bezprzewodowego ładowania. Jeszcze sprawdziłem jak wygląda odczyt w telefonie i jest to około 900mAh (apk Ampere) obojętne czy na 5V 1.3A czy 9V 0,7A. Podczas ładowanie za pomocą kabla i ładowarki QC 3.0 ampere pokazuje ponad 3A.

Edytowane przez lokr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nikt nigdy nie starał się ukryć że jest to mało "efektywne" źródło zasilania ale właśnie bardzo wygodne, przychodzisz do pracy, kładziesz telefon i ładujesz. Ktoś dzwoni, gdzieś wychodzisz to tylko go podnosisz i później z powrotem odkładasz... Ta metoda ładowania nie służy do tego aby ładować telefon po "ciężkim dniu" pracy, podróży itp i w ciągu godziny z 5% naładować do 90% bo wychodzisz na imprezę tylko żeby właśnie cały czas przy okazji podtrzymywać i uzupełniać brakujący prąd. Jak pracowałem w serwisie to głównie dla użytkowników Samsunga S7 było to jedyne sensowne wyjście w przypadku uszkodzenia portu microusb, jakaś tania ładowarka to koszt powiedzmy 30zł a wymiany złącza... kilkukrotnie więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciła mi się jeszcze w oczy nijaka ZMI Wireless Charger
https://www.xiaomitoday.com/zmi-wireless-charger-release/

Wygląda całkiem przyjemnie i zgodnie z informacjami jakie znalazłem:

  • oryginalny produkt ZMI
  • szybkie ładowanie Fast Charge 10W
  • minimalistyczne wykończenie z czarnego szkła oraz metalu
  • grubość zaledwie 7,1mm
  • rozpoznawanie obcych przedmiotów (zabezpieczenie przed niepotrzebnym ładowaniem)
  • prąd wyjściowy: 5V, 2.0A / 9 V 1,6A
  • wymiary: 89 x 7,1mm
  • złącze: USB Typu C

 

Kosztuje u nas zdaje się nieco poniżej 100 zł. Czy ktoś ma o niej jakiekolwiek opinie? ZMI to podobno firma córka Xiaomi.

9d7ca21e4306a2159961c16b0408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak...: jestem mile zaskoczony. Dotarło takie cuś:

https://www.aliexpress.com/item/OLAF-Wireless-Charger-For-iPhone-X-8-Plus-10W-Qi-Fast-Wireless-Charging-Pad-For-Samsung/32829140135.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dv89gmL

Stacja przeznaczona do ładowania w miejscu pracy. Fajna jakość, ładuje. Jak szybko, sprawdzę jutro. Minusem jest brak ładowarki w zestawie, jednak za niespełna 4 USD nie można wymagać... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ładowarka dotarła w pudełeczku. Niestety, to pewnie skutek działania poczty, jakieś zadrapanie pojawiło się na powierzchni. Nie mniej nie ma wpływu na działanie, a jedynie na doznania estetyczne. ;)

Ładowarka... ładuje. Trudno odnieść się do niej samej, bo to tylko przekaźnik. 13% w 30 minut. Demon szybkości to nie jest, ale w końcu ma zaledwie 5V i 1A na wyjściu... To niewiele, ale i ładowarka, która była do niej podłączona, to zwykła ładowarka 2,1A (bez QC). Więc wynik uważam za rozsądny. Tym bardziej, że odkłada się telefon i zapomina.

Stacja ma diodę dwukolorową: czerwony - podłączone zasilanie, niebieski - ładowanie telefonu. Ładowanie rozpoczyna się dosłownie w ułamku sekundy, tuż po położeniu telefonu na stacji.

Jedyną wadą jaką dostrzegam jest niska waga stacji. Przewód USB potrafi ją unieść nad powierzchnię biurka. Trzeba więc zaopatrzyć się w bardzo elastyczny kabelek microUSB (taki port zasilania ma stacja). To o tyle niedogodność, że gumowe stopki na spodzie ładowarki mają zbyt małą powierzchnię aby stabilnie utrzymać stację. Jeśli leży na niej telefon - jest OK. Trudno nawet całość przesunąć. Jeśli stacja jest bez telefonu - wystarczy ruszyć przewodem...

Plusem jest gumowy pierścień na płaszczyźnie ładowania. Uniemożliwia bardzo skutecznie przesuwanie się telefonu na stacji.

Ogólnie, biorąc pod uwagę koszt - 3,99 USD z KW oraz szybkość dostawy z Ali (jakieś 2 tygodnie) - ocena pozytywna. Zadowolenie z zakupu jest. Zobaczymy, co zaprezentuje Baseus:

https://www.aliexpress.com/store/product/Baseus-10W-Qi-Wireless-Charger-for-iPhone-X-8-Visible-Fast-Wireless-Charging-for-Samsung-Galaxy/2343184_32864927009.html?spm=2114.12010612.0.0.1cc446c47qd6y4

Dzisiaj dostałem maila, że przesyłka jest już w Polsce, więc pewnie w przyszłym tygodniu odbiorę. No i opiszę, co i jak.

Kilka zdjęć tej "dzisiejszej" stacji:

IMG_20180711_095921.jpgIMG_20180711_095940.jpgIMG_20180711_095947.jpgIMG_20180711_100017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrosi napisał:

właśnie też czekam na tą ładowarkę. Wziąłem czarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2018 o 10:23, mrosi napisał:

To niewiele, ale i ładowarka, która była do niej podłączona, to zwykła ładowarka 2,1A (bez QC).

Ja tylko sprostuję że nawet jakbyś podłączył zasilacz z QC to i tak by nic nie dało bo sama ładowarka tylko 5V obsługuje ;)

Mojego Mixa dzisiaj DHL odebrał więc jutro powinien być u mnie... z tym że w DHLu ponoć brakuje pracowników do tego jakieś strajki czy coś... no nic, zobaczymy.

edit
Dobra, mam telefon ;) mam w sumie złe wiadomości... na QC napięcie wynosi ok 8,9V a natężenie zaledwie ok 0,70-0,75A natomiast w zwykłym gnieździe ok 4,88V oraz 1,05A... Czyli daleko od zadeklarowanych 1,7A oraz 2A. Postaram się to sprawdzić jeszcze na niskim poziomie baterii bo sprawdzałem przy ok 65% na Globalu oraz teraz 77% na MIUI 10. Lekki plus w moim przypadku taki że czy telefon stoi na podstawce czy jest położony bokiem to natężenie z ładowarki jest takie samo.

edit 2; dla zainteresowanych garść statystyk z 3 ładowań, wrzucam w code żeby to jakoś wyglądało
 

Spoiler

00 min 10%
30 min 23%
50 min 35%
60 min 41%
80 min 52%
99 min 62%

00 min 10%
15 min 15%
30 min 23%
60 min 42%
80 min 53%
110min 69%
118min 73%

00 min 65%
25 min 76%
32 min 80%
40 min 84%
60 min 93%  ~0,70 - 0,75A
77 min 99%  ~0,35 - 0,40A
79 min 100% 
84 min      ~0,30A
92 min      ~0,26A
95 min      ~0,24A
98 min      ~0,18A
105min      ~0,15A

Są to odczyty z miernika USB, tak jak kiedyś zauważyłem na MI 5 tak i tutaj widać że po osiągnięciu 100% "dopycha" się jeszcze pewnie ok 30 min, po tych 105 min ładował by się pewnie dalej ale musiałem zabrać telefon. Generalnie można założyć że ładuje się z prędkością procenta na dwie minuty. Szału nie ma, jakieś 4x wolniej niż na QC (chociaż nie mierzyłem jeszcze :P) ale w zupełności wystarczy aby przez noc naładować czy podtrzymać baterię podczas nawigacji.
 

 

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dotarł do mnie Baseus. Z tego linku:

https://www.aliexpress.com/store/product/Baseus-10W-Qi-Wireless-Charger-for-iPhone-X-8-Visible-Fast-Wireless-Charging-pad-for-Samsung/2343184_32864927009.html?spm=2114.12010612.0.0.1cc446c47qd6y4

Pudełko, skromne - bo skromne, a w zestawie ładowarka, papierologia i przewód USB, drugostronnie zakończony złączem Lightning. Tak, właśnie taki port zastosowano w ładowarce.

Ładowarka ma jednokolorową diodę (zieloną). Krótkie mrugnięcie oznacza podpięcie zasilania do stacji. Po położeniu telefonu i rozpoczęciu ładowania, dioda świeci się przez cały czas procesu.

Jakość wykonania - świetna. Powierzchnia zabezpieczona przezroczystą folią, więc póki co jej nie zdejmowałem. Niestety na powierzchni jest szkło, więc trzeba liczyć się z tym, że telefon będzie się ślizgał po powierzchni, o ile nie jest w jakimś etui.

Spód ładowarki z sporymi, gumowymi stopkami. Jeśli dodać do tego dość dużą wagę ładowarki, nieporównywalnie do tej, którą poprzednio opisywałem, to w zasadzie mamy do czynienia z urządzeniem bez wad.

No i kilka fotek:

IMG_20180718_141423.jpgIMG_20180718_141554.jpgIMG_20180718_141634.jpgIMG_20180718_141653.jpgIMG_20180718_141720.jpg

 

Niestety, co zaobserwowałem w przypadku poprzedniej i tej ładowarki, telefon dość mocno nagrzewa się w trakcie ładowania. Tutaj wyraźnie słabiej, ale wciąż. Nie wiem, czy ma to związek z grubością etui: wcześniej miałem oryginalne, dołączone do telefonu, a obecnie Nillkin Nature TPU. Z drugiej strony, .grubość nie jest tak drastycznie różna. Muszę jeszcze potestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur to trochę fakt, na 5V trudno wyczuć w sumie, może minimalnie cieplejszy ale na 9V już czuć wyraźnie że jest ciepły. Temperatura jak najbardziej w porządku ale jak na taką prędkość ładowania... widać że sporo prądu się marnuje ;)

Sprawdziłbyś jeszcze jak działa dotyk? U mnie na 9V telefon bardzo trudno się obsługuje, czułość spada drastycznie ale na 5V już jest ok. Samochodową ładowarkę mam pod 9V podpiętą i też nie zauważyłem żeby się telefon jakoś ciężej obsługiwało... taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ari93 napisał:

Sprawdziłbyś jeszcze jak działa dotyk? U mnie na 9V telefon bardzo trudno się obsługuje, czułość spada drastycznie ale na 5V już jest ok. Samochodową ładowarkę mam pod 9V podpiętą i też nie zauważyłem żeby się telefon jakoś ciężej obsługiwało... taka ciekawostka.

Czyli z generowaniem energii cieplnej będzie OK... Hmmm...

Co do dotyku, to u mnie działa normalnie. Nie zauważyłem żadnych różnic w stosunku do tego, kiedy trzymam telefon w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi czyli albo jakaś wada albo jakość ładowarki QI, korzystam na co dzień z ładowarki sieciowej na 3 porty Aukeya która jest lekko "uszkodzona" tzn właśnie są problemy z dotykiem np iPhone SE dziewczyny praktycznie w ogóle nie działa z tą ładowarka, MI 5 działał... kiepsko a na Mixie 2S działa idealnie, chwile myślałem ze na QI 9V dotyk działa średnio przez Aukeya ale na ładowarce od MI 5 i Mixa 2S jest tak samo czyli chyba ładowarka QI przy tych 9V musi wprowadzać jakieś zakłócenia elektromagnetyczne... czy jakieś tam inne ;p co do Aukeya wysłałem filmik działania tej ładowarki sprzedawcy na Ali to za 5$ mi wysłali nową ;) miałem nadzieję że mi po prostu podadzą adres serwisu gwarancyjnego polskiego i wymienią po prostu z polecenia "góry" z Chin bo ładowarka jest dostępna w PL no ale nie... ;p

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ari93 napisał:

co do Aukeya wysłałem filmik działania tej ładowarki sprzedawcy na Ali to za 5$ mi wysłali nową ;) miałem nadzieję że mi po prostu podadzą adres serwisu gwarancyjnego polskiego i wymienią po prostu z polecenia "góry" z Chin bo ładowarka jest dostępna w PL no ale nie... ;p

Cóż... To, że ktoś sprzedaje w Polsce urządzenia Aukey, nie oznacza, że jest oficjalnym dystrybutorem, więc tak po prawdzie, nie wiem na co liczyłeś... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi ale sam pracowałem w punkcie gsm i mieliśmy ładowarki itp od Aukeya z hurtowni ;p podobno dystrybucja oficjalna to była. Nie wiem ewentualnie czy ten konkretny model u nas jest bo poza allegro nie widziałem w sumie. No nic, leci nowa, oby działała a starą może sprzedam po kosztach bo jak widać jedne telefony są na to wrażliwe inne nie. Mistrzem był MI 4, do niego każde największe dziadostwo jakie podłączałem to zawsze działał idealnie ;) a klienci potrafili z różnymi wynalazkami przychodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Założyłem etui oryginalne, to dołączone do Miksa, i telefon nagrzewa się tylko nieznacznie. Można powiedzieć, że robi się letni. Wniosek? Im cieńsze etui, czyli mniejsza odległość telefonu od powierzchni stacji, tym lepiej. Więcej energii idzie w ładowanie, zamiast w ciepło.

Jeszcze spróbuję z ładowarką dołączaną do Miksa w oficjalnej dystrybucji. To nie jest oryginalny zasilacz. Zobaczymy co z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...